[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 710
55 626
113
Mariupolban a ma reggeli kiindulási helyzet:
FPKjylfXwAAG1bb
Lehetne egy mértéket a térkép mellé rakni? Gőzöm nincs, mekkora ez a terület.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 508
113
Mariopol, Olasz utca 93

HzSlCelukeo.jpg


18+

 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Ha te választani kényszerülnél egy saller és az agyonlövés között, melyiket választanád. Én a sallert. Azt túl lehet élni. Nem ugyanolyan fogolykínzás!
nincs jobb vagy rosszabb fogolykínzás, az ugyanolyan a jog szerint.

utálom a jogot, de egyenlőségjelet teszek ezek közé az atrocitások közé.

mert aki megadja magát, azt nem bántjuk, sem puszta kézzel, sem puskával.

mert az szadizmus, akármelyik fél is csinálja.
 
W

Wilson

Guest
Ez azért sokatmondó hír, megvannak az új tervek, már nem sietnek. Elfoglal biztosít, mint szíriában, ezért vették vissza Kievnél. Mostmár biztosan behúzzák záhonyig.
Lehet ezeket az erőket szánják nyugat Ukrajna integrálására, a harcok után. Mert a keleti részen elegendő lehet a helyi orosz gyökerű erők bevonása, katonai felügyelettel.
Nem tudom miért gondold, hogy az oroszok behúzzák Ukrajnát Záhonyig semmi sem utal erre, ezeket a rendőröket szerintem ha bevetik Ukrajnában a már elfoglalt területek pl Herszonban vagy a még "felszabadítás" alatt álló Donbaszba fogják "bevetni"...
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and kriss02

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
nincs mérce.

azzal egyenértékű. lehet, hogy belefér a keménykedés egyeseknek, de ez már ugyanolyan kegyetlenekedés, mint lábon lövés, elvéreztetés.
ok, engem hátba vernek, téged meg lábon lőnek, és kivéreztetnek. Egy hét múlva ugyanitt?

BTW írtam, hogy innen a fűtött szobából nekem a slava ukraina meg a slava russia kiabáltatás se tetszik, de ugye tudjunk már különbséget tenni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 508
113
Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumának nyilatkozata:

Az orosz csapatok teljesen átvették az irányítást az Arany Niva felett, átkeltek a Kashlagach folyón, és egy előnyös vonalon megszilárdultak, egy nap alatt 6 km-t haladtak előre.

Az LPR erői, miután befejezték Zsitlovka megtisztítását a fegyveresektől, 5 km-t előrenyomultak, és Kremennaja külvárosában harcolnak.

Az esti órákban levegőből indított cirkáló rakéták megsemmisítettek Dnyipropetrovszkban, Liszicsanszkban, Csuguevben és Novomoskovszkban található nagy üzemanyagbázisokat, ahonnan a donbászi ukrán csoportot látták el üzemanyaggal.

Az éjszaka folyamán orosz repülőgépek Ukrajna 52 katonai létesítményét, köztük 4 parancsnoki állomást, 1 S-300-ast Izyumtól délre és 1 Buk-M1-et Kurakhovo közelében, 2 MLRS-t, 1 rakéta- és tüzérségi fegyverraktárat, 2 üzemanyagraktárt és 38 támaszpontot támadtak és semmisítettek meg
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 416
46 148
113
nincs jobb vagy rosszabb fogolykínzás, az ugyanolyan a jog szerint.

utálom a jogot, de egyenlőségjelet teszek ezek közé az atrocitások közé.

mert aki megadja magát, azt nem bántjuk, sem puszta kézzel, sem puskával.

mert az szadizmus, akármelyik fél is csinálja.
Nézd, én nem vagyok jogász, de azt azért tudom, hogy a testi bántalmazás és az ölés között nem ugyanaz a büntetési tétel. Egyik sem elfogadható egyébként, de nem azonos súlyú.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 059
32 548
113
Ljudmilla Gyeniszova (Lyudmila Denisova, a Rada emberi jogokért felelős biztosa) tegnap büfizett egyet Brüsszelben:
"Egy olyan vád sem igazolódott be, mely szerint Ukrajna orosz hadifoglyokkal kegyetlenkedett volna az orosz invázió alatt. Minden ilyen témájú hír az agresszor oldaláról csak a közvélemény manipulációját célozza."

"Nóbádi vóz sát"
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Én ezt teljesen máshogy látom biztos vagyok benne, hogy nem lesz Ukrajna teljes területe elfoglalva max Donbasz a szakik által elfogadott közigazgatási határai és az Ukrán tengerparti területek ...
Jaa, egész Ukrajna persze hogy nem, csak mi a katlanokról beszéltünk. Ki lesz az söpörve ott keleten...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Elvileg a katonai tevékenység miatt mérhetően megemelkedett a sugárzás szintje. Hogy ez mennyire veszélyes azt nem tudom, de a turisták nem szoktak túl sok időt ott tölteni. A katonák meg már jó ideje ott lehettek.

Mármint milyen "katonai tevékenység"? Pár baka ott sétálgat - attól miért emelkedne meg bármi. Pláne mivel az ukri zászlóalj már ott volt régóta - attól nem emelkedett meg? Csak akkor, ha orosz katona is sétálgat arra?
 
W

Wilson

Guest

Vlagyimir Putyin orosz elnök aláírta a "tavaszi hadkötelezettségről" szóló rendeletet​

Katonai szolgálatra, a dokumentumból következik , 134 500 főt terveznek behívni. Ugyanez a rendelet elbocsátotta azokat a hadköteleseket, akik az év során sorkatonai szolgálatot teljesítettek. Tavaly tavasszal 134 650 embert hívtak be a hadseregbe .


Azért én a most behívott hadkötelesek helyében nagyon megnézném, hogy milyen papírokat írok alá az orosz hadseregben.....:)