[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Aztán az aki tényleg tudja, megmondja neki, az meg tovább bizonygatja hülyeséget.

És mi a bizonyíték arra, hogy az a valaki tényleg tudja is? Ez az internet, ha akarom, simán elhitetem mással, hogy S-400-kezelő vagyok Moszkva mellett.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 334
4 843
113
Nem a véleményekről beszéltem. Az olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senkit sem érdekel a másé. Arról, hogy valaki több oldalas cikkben bizonygatja, hogy a rakétás jármű nem tud egyedül lövöldözni. Aztán az aki tényleg tudja, megmondja neki, az meg tovább bizonygatja hülyeséget.
Igen, de:
És mi a bizonyíték arra, hogy az a valaki tényleg tudja is? Ez az internet, ha akarom, simán elhitetem mással, hogy S-400-kezelő vagyok Moszkva mellett.
Ennyi. :)
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
<blockquote rel="krokomach">82% szerint az Ukránok. Nem lep meg. Mostanában elég kritikus a Csehek hozzáállása az Ukrajnai helyzet és annak USA és EU kezeléséhez. Kiváncsi lennék pl az Olaszok véleményére...
Ez vélhetően nem egy reprezentatív közvéleménykutatás ereménye, de akkor is beszédes: a cseheknél vannak, akik gondolkodnak és nem azt szajkózzák, amit le akarnak nyomni a torkukon.

Bármilyen más repülőkatasztrófánál hónapokig, adott esetben évekig vizsgálódnak, ennél meg percek alatt kész volt az eredmény úgy, hogy a vádaskodók még a roncsok közelében sem jártak?! Beb*szna...</blockquote>

Nos igen.Ez zavar engem is,hogy bár szakadár területen zuhant le, bő egy óra múlva az ukránok állítják:
Szakadár rakéta támadás érte és még típust is megadnak

Nincs semmi hiteles bizonyíték semmire és csak az ukránok érdeke lenne ha még jobban elmélyítik az oroszokkal szembeni nemzetközi ellenérzést,de kérdem Én az a kiszivárgott amerikai "válságkezelés" amit Ti is megosztottatok,nem "simul" jobban bele egy polgári gép lelövése,mint a felkelők által elengedett,meggyötört ukrán katonák.(legalább is itt nálatok olvastam egyedül valahol,hogy azok akik letették a fegyvert következmények nélkül elmehetek.)
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
<blockquote rel="ambasa">És mivel kompozit,

Triplahetes a típus, ennek nagy része kompozit már.</blockquote>

Én nem látom, hogy a "nagy része" kompozit lenne. Pl a szárny és törzs teherviselő részei még hagyományos fém építésűek.

i2ig72toq4yii2vql03.jpg


TG
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 218
25 949
113
Hát úgy látom, hogy a Buk rendszernek jó "reklám" lett ez a tragédia.
Mindenki elölről hátulról - nem csak itt-, jól "megszakérti", egymás ellen. pl. Pro-kontra (laiki-Kurucz71), én inkább mint volt lérak.-os laiki mellett nagy fölénnyel tenném le a voksomat, főleg szakmai szempontból.
Azt azért megkérdezném, hogy a kurucz71 lérakos, vagy csak műkedvelő "szakértő". Csak 1 "öngólt" mondok: A videón amit Ő linkelt rögtön megbukott, tudniillik a TELAR-on csak 1, azaz egy antenna van és nem 2, kettő a borítás mögött ... stb.
A lérak. komplexumokon 3 alap módot különböztetünk meg, felderítő, célkövető, tűzvezető. Egy komplexum tud felderítés nélkül is dolgozni, de ahhoz egy külső berendezéstől kap információkat. A felderítés és célkövetés üzemmódok között távolsági léptékbeli (km) különbség van, mert a célkövetésnél sokkal pontosabb adatokra van szükség, mint a felderítésnél.
A 60-70 évek légi háborús tapasztalatai alapján a legfontosabb fejlődési irány légvédelmi komplexumoknál a célcsatornák drasztikus mennyiségi növelése volt, ugyanis az 1 (egy) célcsatornás lérak. rendszerekből iszonyatos mennyiségeket kellett, kell irányonként telepíteni.
A KUB M1-M3 rendszereknek is ez a legnagyobb képességbeli hibája, ezért a KUB M4 -BUK1 lérak. rendszernél, amelyik átmenet volt a (SA-11, SA-17) rendszerek között, ezen próbáltak meg javítani, azáltal hogy a két indító platformra a négy közül egy-egy célcsatornát telepítettek így lett 2 célcsatornás a rendszer. Miért írtam ezt?
<b>Mert nem a TELAR ÖNÁLLÓ működése volt a cél, hanem a célcsatornák, növelése, pl. SA-12 rendszer.</b>
A 9S35 Fire Dome szállító-indító antennás hordozón optika is van, amivel akár 40 km-n is jól látható a cél.
Azért a Magyar Honvédségnél is el kellne egy-két üteg.

Apropó: tudja valaki, hogy a SA-11 Buk topikban miért nem lehet kommentelmi.

2K12M4-9A38-TEL-3M9-Gainful-1S.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ukrajna terroristáknak nyilváníttatná a szakadárokat:
http://www.168ora.hu/globusz/ukrajna-terroristaknak-nyilvanittatna-szakadarokat-129235.html
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
<blockquote rel="ambasa">Viszont ha az aminek gondolom, akkor ezek a sérülések szemből és felülről érték ezt a felületet.
Igen. De ettől <b>akár</b> <i>(azaz csak elméletileg)</i> még egy, a gép alatt, a szárny és a vízszintes vezérsíkok között (esetleg előrébb, a gép orra felé) "eldurrant" légiharc-rakéta repeszei is lehettek, mert ugyebár az is és a gép is mozgásban volt, meg felfelé is terjednek a repeszek, így ezzel nem vagyunk kint a vízből, szerintem. Valamint okozhatták a gépből kiszakadt roncsdarabok is...</blockquote>

Valaki kérdezte mi ez, én elmondtam a véleményem. Ennyi, nem akarok állást foglalni se pro, se kontra, hogy mitől származnak és ha valóban rakéta repeszei akkor azt ki lőtte ki. Én nem érzem magam annyira szakértőnek, az ide írók egy részével ellentétben, hogy megmondjam a tutit, illetve bármilyen nyomot a saját igazam alátámasztásának megfelelően magyarázzak.

Mondjuk én egy valóban hozzáértőtől megkérdezném, hogy egy rakéta közelségi gyújtója mikor észlel és ehhez képest mikor működik el a robbanófej és milyen irányú a repeszek terjedése, mielőtt bármilyen találgatásba kezdenék.

TG
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 800
30 663
113
Valakinek van fotója vagy rajza a a BUK rakétáinak robbanófejéről és a szóbajöhető levegő-levegő rakéták robbanófejeiről? A sörétek alapján egy közepesen részeg szakértő kb egy másodperc alatt megmondaná, hogy mi talált be.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Nincs semmi hiteles bizonyíték semmire"

Bizonyíték kinek mi.
De ugyanaz a "szakadár" jelentette be elsõként aki az Ukrán Su-25 és An-26 lelövését is elsőként bejelentette. Csak õ még úgy hitte, hogy egy újabb AN-26ot löttek le.
http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_hirei&hid=5222
...és igen bőven szakadár terület fölött lötték le. Nem ha lelöték az nem repül tovább.

Eközben Putyin ezeket a szavakat mondta tegnapelött: "The government over whose territory it occurred is responsible for this terrible tragedy"
Ha jól értem még ő se röhögteti ki magát egyszerűen avval varja Ukránok nyakába, hogy amely állam területén történt az a felelős.
Milyen más ez már mint az első napi Orosz média reakciók...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 218
25 949
113
Helló gacsat

Nem tűntem el, csak két napra és te máris a halálhíremet kelted. Nem szép dolog.
A politika pedig "hazugság tudomány" szerintem, ki kit tud átverni. Igazából nem tudom milyen adok kapokra gondolsz? Talán az atomháborús kommentekre?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 250
113
A BUK fejrésze repesz, az R-27-é és R-73-é pálcás. A BUK fejrészéről nem találtam képet, de a KUB-é ilyen:
http://sd.uploads.ru/t/3SC7V.jpg
Ha jól tudom a BUK-é is hasonló.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 334
4 843
113
"Nincs semmi hiteles bizonyíték semmire"

Bizonyíték kinek mi.
De ugyanaz a "szakadár" jelentette be elsõként aki az Ukrán Su-25 és An-26 lelövését is elsőként bejelentette. Csak õ még úgy hitte, hogy egy újabb AN-26ot löttek le.
http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_hirei&hid=5222
...és igen bőven szakadár terület fölött lötték le. Nem ha lelöték az nem repül tovább.

Eközben Putyin ezeket a szavakat mondta tegnapelött: "The government over whose territory it occurred is responsible for this terrible tragedy"
Ha jól értem még ő se röhögteti ki magát egyszerűen avval varja Ukránok nyakába, hogy amely állam területén történt az a felelős.
Milyen más ez már mint az első napi Orosz média reakciók...
Az a szakadár bejelentett már pár dolgot, szóval akár hiszed, akár nem, akár tetszik, akár nem, egészen bizonyosan másoktól kapott információt közölt (már megint), amihez adott esetben annyi is bőven elég volt, hogy valaki látott valamit lezuhanni, mire levonta a következtetést, hogy csak ők (a szakadárok) lőhették le (lévén nekik csak egy Szu-25-jük van állítólag, tehát tutira ukrán gép volt), aztán már hívta is az ipsét vagy valamelyik haverját. (Logikailag ebben van is valami.)
Tehát marhára nem kellett pont neki lelőnie ahhoz, hogy pofázzon róla (adott esetben hülyeségeket akár). Ettől függetlenül neked ez lehet bizonyíték, amire csak akarod, ahogy az is, hogy aznap nem esett piros hó Kelet-Ukrajna felett.
Szakadár terület fölött lőtték le? Wow, köszönjük, hogy vagy nekünk, az egyetlen zseni a sok idióta között! Ez ám a perdöntő bizonyíték! Olyanokkal ne törődj, hogy a környéken harcok vannak, a rakétáknak hatótávolsága van, mobilak és hasonlók, éleslátásoddal megragadtad a lényeget és megoldottad a rejtélyt. Elismerésem. :DDDDD
Ami meg Putyint illeti, nem teljesen alaptalan a kijelentése: a 6500 méterről leszedett ukrán gép után az <b>UKRÁNOK</b> beengedtek más gépeket is a harcok helyszíne fölé, miközben tudniuk kellett, hogy baromi nagy gáz van. Az ukrán kormányzat felelőssége min. ebben a kérdésben egyértelmű és kétségbevonhatatlan.

Ettől függetlenül nyugodj meg, mi is tudjuk, hogy az oroszok lelkén szárad a dolog mindenképpen, mert mértékadó források már megmondták, tehát úgy is van. Ezt nem vitatja senki, csak páran azért kíváncsiak volnánk, ki lőtte le valójában a gépet, de ettől még mindenki számára egyértelmű, hogy akárki is volt, az oroszok a bűnösök. Megnyugodtál? :DDDD