[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
<blockquote rel="GrGLy"><blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="Kuruc71">Hogytud e a BUK TELAR jarmuve onalloan tevekenykedni arrol itt egy o kis film.

https://www.youtube.com/watch?v=Yoz8nAp9x6w

Rajtad kívül egy ürge járt erre, aki ért is a témához, azt őt is jól kimoderálták. Egy katonai-műszaki topikon politikai propaganda folyik.</blockquote>

Ejj... nem is tudok mit csinálni a rengeteg rubellel :)</blockquote>

Hát nálam már van egy jó kis szöszi a pénzből :)</blockquote> Baxxus akkor fel kell hivnom Vlagyimir Vlagyimirovicsot hogy újratárgyaljuk a szerződést... Hozzám csak 3 kivénhedt orosz bárisnyát küldtek, lé meg sehol
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 669
113
Cinikus:

Inkább a könnyebb roncsdarabok az irányadók. A nehezek nagyobb távolságra elrepülnek. Ha meg legalább a zuhanás felső részén, amíg a sűrűbb légkörbe be nem ért, egyben maradt a gép, akkor kifejezetten nagy lehet a távolság. A könnyű roncsdarabok még a magas légkörben is gyorsan lefékeződnek és onnan közel függőegesen esnek. Illetve a szél tudja eltéríteni őket. Azt kell nézni, hogy a repülési irány szerint hol vannak az első, legkisebb távolságra eljutott roncsdarabok és ahhoz képet visszafelé 5-10 km. Antigonosz jól számolt, csak én úgy olvastam, hogy a roncsok nem 25, hanem 15 km-es körzetben szóródtak.

Antigonosz:

Azt honnan lehet ilyen biztosan tudni, hogy hol volt a TELAR?

Én csak abból következtetek hogy aznap Sniznében fényképezték a házak közt. Snizne és Torez egybe van épülve a főúttól délre. Valamint olyan infó is volt hogy Torezben volt a Buk. Na én ezért úgy döntöttem hogy valahol a 2 közt. Néztem a térképen azt a lakótelep szerű épületegyüttest de van arra több hasonló is. Egyébként mindegy valahol arra mozgott , illetve állt alapállásban mert mozogva még senki sem látta csak ha tréleren vitték.
Megjegyzem azok közül a 4 emeletesek közül célt befogni és kilőni sem egyszerű szvsz. A találat szvsz ott volt ahol az első darabok és a rakéta repeszei - darabjai vannak mínusz kb 5 km szvsz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 669
113
<blockquote rel="varga dima">
image18936261_e54d9dac7c0159937c5ada307b4c6917.jpg

OK, de mi ez?</blockquote>

Annyi látszik hogy zöld színű tárgytól van a behatás. Ez melyik része a gépnek?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 878
113
Az EBESzt az oroszok hívták oda.
Az orosz-ukrán határra igen, de nem a roncshoz (előtte meg a bátor ukránok hívták őket Ukrajnába).
Ez kb. olyan, mint ha kihívnád a vízvezeték-szerelőt, hogy nézze meg a kerti csapot, ő meg (ha már úgyis arra jár) tanulmányozni kezdené a nejedet, hogy "karban van-e tartva". Biztos nem ásnád el a kert végében a szakit, miután élve ledaráltad, igaz? :)
Mégpedig hogy a levegőben felrobbant és a személyzetnek semmire nem volt esélye.
Ez történhetett pokolgéptől, vagy lelövéstől is vajon ?
Nem ilyen egyszerű: lehet, hogy túlélték, de az elszenvedett sérülés miatt az orr a pilótafülkével össze-vissza pörögve zuhant lefelé, közben a pilóták meg nem tudtak sem rádiózni, sem kapcsolgatni, mert utazómagasságon jellemzően nincsenek bekötve, bár az sem segített volna.
Nem tudni, hogy felrobbant vagy lelőtték a gépet, mindkettő járhat ilyen következményekkel, de nem szükségszerűen. Ez túl sok mindenen múlik.

@antigonosz @laiki
Sznyizsnénél vesztették el a gépet a radarok, elvileg úgy, hogy itt még a "normál" magasságon repült a gép (a transzponder nem csak a kódot sugározza, de pl. a magasságot <b>is</b>). Elvileg itt volt valahol a rakétaindító is.
Ehhez képest a roncsok Rozszipnénél vannak döntően, vagyis onnan kb. 16 km-el <b>vissza</b>. Ha a FlightRadar infója jó, akkor valami nem stimmel, mert a roncsok nem "indulhattak el" zuhanás közben visszafelé, legalábbis ilyen mértékben biztosan nem. Ha nem jó, akkor még mindig ki kéne deríteni, hol tűnt el a gép.
Sznyizsne és Rozszipne mennyire biztos infó?
(Az eddigiek alapján a sznyizsnei indító leszedhette a gépet, persze ez nem nagy kunszt egy olyan Buk indítótól, amelyik olyan térugrásokat hajt végre, mint amilyeneket @boki is jelzett, akinek ezúton is köszönet a videóért, képekért.)
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Itt az a bizonyos video a Buk-rol.(Buk becsempészése-orosz-ukrán határ az ukrán propaganda szerint)

A videon látszik egy banner, melyen a Krasznoarmejszki autoszalon címe látszik. Koztudott, hogy Krasznoarmejszket az ukrán erok ellenorzik május 11-tol.
Lehet, hogy ez a BUk lotte le a Boinget, de az ukránoké.

Itt egy kép a Buk-rol (ez is mint bizonyíték az ukránok szerint)
A 312 -es számu BUk nincs az orosz hadseregben. 312-es az ukrán hadsereghez tartozik.


video A Buk visszaszállítása Oo-ba (ukrán propaganda szerint)

A videon látni, ahogy az utmellett halad a kamion egy kozeli uzem informácios tábláját a " Sztal-Sznab"-ét, ami Sztarij Oszkol városban van, amel város nagyon messze van a lezuhant géptol. Alegkozelebbi ukrán nagyváros Harkov.

Én erre értettem ezt:

http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/117011/#Comment_117011
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 454
113

Ez nem Buk-M1 találat....

Ez inkább R-27 vagy R-73 levego-levego rakáta találat.
Ezt bizonyítja a repulogép roncsainak és a holtestek szétszorádása 25 km-es korzetben.
Ez Buk historia az ukránoknak elore meg volt tervezve .
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="varga dima">
image18936261_e54d9dac7c0159937c5ada307b4c6917.jpg

Ez nem Buk-M1 találat....

Ez inkább R-27 vagy R-73 levego-levego rakáta találat.
Ezt bizonyítja a repulogép roncsainak és a holtestek szétszorádása 25 km-es korzetben.
Ez Buk historia az ukránoknak elore meg volt tervezve .</blockquote>

Ez akár egy zöld kerítéstől is lehet. Ne vonjunk le ilyen elvakult következtetéseket.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 669
113
Sznyizsnénél fotózták a Buk-ot aznap. Legalábbis ez a település volt megjelölve délután a fotón. Még mielőtt a gépet lelőtték. A lezuhant gép helyét pedig tegnap Rozszipne-Pelahivka közé tették, ha kell visszalapozok kb 20 oldalt mert itt is szerepelt a foto és a hely.
Szerintem a Flightradar kicsit torzít. Ott 5-10km nem tétel ha csak nem kicsinyíted le a területre , de passz.

Amúgy ez egy Buk rendszer és ez a belseje , lehet kezelni:

Bs1ES-rIgAAUnpc.jpg:large
Bs0_MHOCYAAM1-q.jpg:large


Ez pedig a tetőn beesett nő. Az ukrán oldalak szívesen mutogatják ezt, de gondolom a donbasszi civil halottakat nem.
Bs_wPTHIAAAiHc5.png


Megvan a hely ahol lezuhant:

Grabovo-Pelahivka-Roszipne közé egy tsz telep mellé.

A Buk pedig innét indított állítólag:
MH17+2.jpg


És van egy felvétel is arról hogy saját lábán ballag kérlekszépen, ezt nézzétek:

youtube.com/watch?v=wkgwxxhJlk4

De aztán ugye ki tudja mikor járt arra mert az ukránok posztolják a 122-es a 312-es és a 1*3 -as bukot mint azt a bizonyos elkövető Buk-ot.

Ez pedig a gép iránya, lehet újraszámolni a dolgokat, mert a buk még messzebb van kb 8km-el mint ahogy én számoltam vele :

BswwwkJIUAEmeJO.jpg


A flightradar ténylegesen azt mutatja hogy merre ment,hogy mozgott egy gép vagy csak nagy vonalakban? Mert szvsz ahol bekapott valami rakétát ott kicsit változhatott az irány.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
A flightradar ténylegesen azt mutatja hogy merre ment,hogy mozgott egy gép vagy csak nagy vonalakban? Mert szvsz ahol bekapott valami rakétát ott kicsit változhatott az irány.

Elvileg a világ nagy részén pontosan és adott és adott időben mutatja a gépeket az fr24. Usában van egy 5 perces késleltetés. Ilyen esetben nem viszont nem szabad rá hagyatkozni 100%-ban. Továbbá előfordulhatnak hibák is a rendszerben, akár irány, pozíció, gép vagy járat is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 669
113
Be tudja valaki adni nekem a fr-en a gép útvonalát? Megnézném Horlivka környékén nem lengett e ki egy kicsit erre arra.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 669
113
Köszönöm czulu megnéztem. Szerintem pontatlan mert Shiznét jelöli meg az eltűnésnek, és az még akkor csak a radarok számára látható pozíció. a valóságban attól visszafele 10km-el zuhant le. mindenesetre Konsztantyinovka alatt volt egy kis törés az irányon.
Én korábban valahova oda saccoltam a találatot. Azt meg a Saur mogil lábától nem éri el az említett Buk. Viszont az oroszok azt mondják Donyeck környékén volt Ukrán Buk tevékenység. Az pedig arra felé van.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 878
113
Annyi látszik hogy zöld színű tárgytól van a behatás. Ez melyik része a gépnek?
A szárny vagy a vízszintes vezérsíkok része lehet legvalószínűbben, legalábbis a formája és a színe alapján, de esetleg szóba jöhet a törzs alsó része is.

Sznyizsnénél fotózták a Buk-ot aznap. Legalábbis ez a település volt megjelölve délután a fotón. Még mielőtt a gépet lelőtték. A lezuhant gép helyét pedig tegnap Rozszipne-Pelahivka közé tették, ha kell visszalapozok kb 20 oldalt mert itt is szerepelt a foto és a hely.
A Buk pedig innét indított állítólag:
MH17+2.jpg
Így olyan jól mutat a két verzió egymás után. :D Ékes bizonyítéka, hogy ukrán barátaink még hazudni sem tudnak. Holnap vajon lesz egy harmadik pozíció is? :DDD <i>(A karika vagy a nyíl? Mert ugye két helyen nem lehetett egyszerre a tudomány mai állása szerint.)</i>

Szerintem a Flightradar kicsit torzít. Ott 5-10km nem tétel ha csak nem kicsinyíted le a területre , de passz.

A flightradar ténylegesen azt mutatja hogy merre ment,hogy mozgott egy gép vagy csak nagy vonalakban? Mert szvsz ahol bekapott valami rakétát ott kicsit változhatott az irány.
Én az FR24-et "meglehetősen pontos"-nak nevezném, de ez nem zár ki pár km eltérést esetlegesen, bár ha jobban megnézel rajta egy le- vagy felszállást, akkor az mindig a betonról(-ra) történik, szóval elvben méterre pontos. Ugyanez lehet igaz a magasságra is, mert ennek adatai vélhetően a gépek transzpondereitől (esetleg onnan <b>is</b>) származnak.

Amúgy ez egy Buk rendszer és ez a belseje , lehet kezelni:

Bs0_MHOCYAAM1-q.jpg:large
Határozottan felismerem, ez egy (akkoriban) high-tech olasz kávéfőzőgép az 1960-as évekből. :DDD

És van egy felvétel is arról hogy saját lábán ballag kérlekszépen, ezt nézzétek:
youtube.com/watch?v=wkgwxxhJlk4
De aztán ugye ki tudja mikor járt arra mert az ukránok posztolják a 122-es a 312-es és a 1*3 -as bukot mint azt a bizonyos elkövető Buk-ot.
Mondom, hogy akkor lehet hinni az ukránoknak, ha már ló legel a sírjukon! :D
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 878
113
Köszönöm czulu megnéztem. Szerintem pontatlan mert Shiznét jelöli meg az eltűnésnek, és az még akkor csak a radarok számára látható pozíció. a valóságban attól visszafele 10km-el zuhant le. mindenesetre Konsztantyinovka alatt volt egy kis törés az irányon.
Én korábban valahova oda saccoltam a találatot. Azt meg a Saur mogil lábától nem éri el az említett Buk. Viszont az oroszok azt mondják Donyeck környékén volt Ukrán Buk tevékenység. Az pedig arra felé van.
Mondanám, hogy meg vagyok lepve, de akkor hazudnék... Szép munka, @antigonosz! :) Köszi.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 669
113
A karika az indítási hely, bocsánat hogy nem írtam. A nyíl a Buk mozgásának iránya a Saur-mogilig
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 035
18 695
113
http://www.asiaport.hu/index.php/politika/delkelet-azsia/10101-amerikaban-mar-tudjak-ki-lotte-le-a-malaj-gepet