[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 334
4 843
113
Foglaljuk össze a biztonság kedvéért eme kis HTKA-s házi "nyomozás" eredményét: az ukránok hazudnak, gőzük sincs, hogy hol volt az indító, tehát bizonyítékaik sincsenek, nem is lehetnek, mert az állításuk nem stimmel.
De: ez nem azt jelenti, hogy nem a szakadárok lőtték le a gépet, hanem azt, hogy az ukránok állításait erősen célszerű ignorálni, mert komolytalanok, de nagyon.
http://www.asiaport.hu/index.php/politika/delkelet-azsia/10101-amerikaban-mar-tudjak-ki-lotte-le-a-malaj-gepet
Nemrég itt többen is azt magyarázták, hogy lehetetlen műholdakkal megfigyelni ezt. Akkor most valaki hazudik vagy hazudott, de ki? Kerry vagy a fórumozó kollégák? :D
Én nem kívánok állást foglalni a kérdésben, mi több, magától a kérdéstől is elhatárolódom. :D
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
<blockquote rel="varga dima">
image18936261_e54d9dac7c0159937c5ada307b4c6917.jpg

Ez nem Buk-M1 találat....

Ez inkább R-27 vagy R-73 levego-levego rakáta találat.
Ezt bizonyítja a repulogép roncsainak és a holtestek szétszorádása 25 km-es korzetben.
Ez Buk historia az ukránoknak elore meg volt tervezve .</blockquote>
Én abban sem vagyok biztos hogy repesz okozta sérülés. Repesznél nem látsz se zöld, se sötét (jobb oldali) elszineződést.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 992
82 229
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="varga dima">
image18936261_e54d9dac7c0159937c5ada307b4c6917.jpg

Ez nem Buk-M1 találat....

Ez inkább R-27 vagy R-73 levego-levego rakáta találat.
Ezt bizonyítja a repulogép roncsainak és a holtestek szétszorádása 25 km-es korzetben.
Ez Buk historia az ukránoknak elore meg volt tervezve .</blockquote>

Ez akár egy zöld kerítéstől is lehet. Ne vonjunk le ilyen elvakult következtetéseket.</blockquote>

Jó,jó, de legyen már egy más verzió is a Buk mellett. :)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

82% szerint az Ukránok. Nem lep meg. Mostanában elég kritikus a Csehek hozzáállása az Ukrajnai helyzet és annak USA és EU kezeléséhez. Kiváncsi lennék pl az Olaszok véleményére...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A fotón látható roncsdarab valószínűleg a szárny vagy a vízszintes vezérsík felső felületét mutatja, erre utal a biztonsági kötél bekötési pontjára utaló felirat.
ML
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 334
4 843
113
82% szerint az Ukránok. Nem lep meg. Mostanában elég kritikus a Csehek hozzáállása az Ukrajnai helyzet és annak USA és EU kezeléséhez. Kiváncsi lennék pl az Olaszok véleményére...
Ez vélhetően nem egy reprezentatív közvéleménykutatás ereménye, de akkor is beszédes: a cseheknél vannak, akik gondolkodnak és nem azt szajkózzák, amit le akarnak nyomni a torkukon.

Bármilyen más repülőkatasztrófánál hónapokig, adott esetben évekig vizsgálódnak, ennél meg percek alatt kész volt az eredmény úgy, hogy a vádaskodók még a roncsok közelében sem jártak?! Beb*szna...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="Kuruc71">Hogytud e a BUK TELAR jarmuve onalloan tevekenykedni arrol itt egy o kis film.

https://www.youtube.com/watch?v=Yoz8nAp9x6w

Rajtad kívül egy ürge járt erre, aki ért is a témához, azt őt is jól kimoderálták. Egy katonai-műszaki topikon politikai propaganda folyik.</blockquote>
Hogy Ki és mihez is ért (nem utolsósorban mennyire) nem minősiteném.
Mindenesetre ha tényekkel is alátámasztanád az ilyen jellegű megnyilvánulásaid azt szivesen venném.
</blockquote>

Itt volt ez a ghostrider nevű tag, aki úgy nézett ki, érti a témát. Sajnos lement kutyába, és belement ebbe hülye politikai adok-kapokba. Azokat a hszeit - ahogy a többi ilyet is - átugrottam, de az érdemi technikai részt még elolvasgattam volna.
Mondjuk én is benéztem. Ez nem a légvédelmis topik, hanem pont ilyen kocsmai beszéljük meg.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 334
4 843
113
A színvonalat nem az határozza meg egy topicban, hogy a kialakuló többségi vélemény egyezik-e a tiéddel, kedves @gacsat :) Egyébként jól látod, ez egy biztonság<b>politikai</b> topic: itt képtelenség eltekinteni a politikától, mert az van az egész hátterében.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
<blockquote rel="duckdodgers"><blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="Kuruc71">Hogytud e a BUK TELAR jarmuve onalloan tevekenykedni arrol itt egy o kis film.

https://www.youtube.com/watch?v=Yoz8nAp9x6w

Rajtad kívül egy ürge járt erre, aki ért is a témához, azt őt is jól kimoderálták. Egy katonai-műszaki topikon politikai propaganda folyik.</blockquote>
Hogy Ki és mihez is ért (nem utolsósorban mennyire) nem minősiteném.
Mindenesetre ha tényekkel is alátámasztanád az ilyen jellegű megnyilvánulásaid azt szivesen venném.
</blockquote>

Itt volt ez a ghostrider nevű tag, aki úgy nézett ki, érti a témát. Sajnos lement kutyába, és belement ebbe hülye politikai adok-kapokba. Azokat a hszeit - ahogy a többi ilyet is - átugrottam, de az érdemi technikai részt még elolvasgattam volna.
Mondjuk én is benéztem. Ez nem a légvédelmis topik, hanem pont ilyen kocsmai beszéljük meg.</blockquote>
Összesen ennyi érvet tudsz felhozni? Én nyitott vagyok egy vitára normális keretek közt, de mivel egyenlőre a "hazugsággyár" mind2 oldalról működik igy abszolút homályos a kép. Nem tudom Te vagy Kuruc hány Buk rendszert láttatok,
de azért sejtem : 0-t vagyis egyet sem!
Esetleg Kubot a MH kötelékéből Kuruc azt is kb a repnapon, Téged nem ismerlek...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 218
113
Foglaljuk össze a biztonság kedvéért eme kis HTKA-s házi "nyomozás" eredményét: az ukránok hazudnak, gőzük sincs, hogy hol volt az indító, tehát bizonyítékaik sincsenek, nem is lehetnek, mert az állításuk nem stimmel.
De: ez nem azt jelenti, hogy nem a szakadárok lőtték le a gépet, hanem azt, hogy az ukránok állításait erősen célszerű ignorálni, mert komolytalanok, de nagyon.

Ez most azt jelenti, hogy X héttel a puccs után még mindig volt olyasvalaki, aki nem egyszerűen átugorta a cikkekben az ukrán álláspontok/nyilatkozatok részt?

Ez a baj a magyarokkal, nagyon lassan tanulnak és ezért könnyű sokáig átverni őket!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="honved">http://www.asiaport.hu/index.php/politika/delkelet-azsia/10101-amerikaban-mar-tudjak-ki-lotte-le-a-malaj-gepet
Nemrég itt többen is azt magyarázták, hogy lehetetlen műholdakkal megfigyelni ezt. Akkor most valaki hazudik vagy hazudott, de ki? Kerry vagy a fórumozó kollégák? :D
Én nem kívánok állást foglalni a kérdésben, mi több, magától a kérdéstől is elhatárolódom. :D</blockquote>
Szerintem ez a Kerry kivételesen igazat mond.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 334
4 843
113
Ez most azt jelenti, hogy X héttel a puccs után még mindig volt olyasvalaki, aki nem egyszerűen átugorta a cikkekben az ukrán álláspontok/nyilatkozatok részt?

Ez a baj a magyarokkal, nagyon lassan tanulnak és ezért könnyű sokáig átverni őket!
Igen, azt, mert mi van, ha <b>VÉLETLENÜL</b> mégis igazat mondanak, minden szándékuk ellenére? :DDD
Amúgy meg, ha utánanézel, a világ döntő része benyelte ezt a sz*r dumát, csont nélkül. Vagyis marhára nem csak a magyarok.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 334
4 843
113
Szerintem ez a Kerry kivételesen igazat mond.
Neba...! Most - ez esemény rendívüli kivételességére tekintettel - mehetek le pezsgőért, kössz szépen! ;) :p :DDDD
Kövezzetek meg, de baromi szerény álláspontom szerint molninak sík civilként is több köze van a műholdakhoz, mint ennek a futóbolond amerikai külügyminiszternek... :)
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
A fotón látható roncsdarab valószínűleg a szárny vagy a vízszintes vezérsík felső felületét mutatja, erre utal a biztonsági kötél bekötési pontjára utaló felirat.
ML

És mivel kompozit, nagy valószínűséggel a csűrő, vagy a magassági kormány előtti rész felső burkolata. Én az utóbbira tippelnék, de nem találtam olyan fotót, ami ebben teljesen megerősítene, viszont a kilépőélen lévő teflon szalag miatt arra gondolok. Viszont ha az aminek gondolom, akkor ezek a sérülések szemből és felülről érték ezt a felületet.

Persze a sérülések keletkezhettek a földön is, hiszen nem tudhatjuk, hogy ha ez a roncsdarab a maláj gépből is származik nem mozdították el.

TG
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A színvonalat nem az határozza meg egy topicban, hogy a kialakuló többségi vélemény egyezik-e a tiéddel, kedves @gacsat :) Egyébként jól látod, ez egy biztonság<b>politikai</b> topic: itt képtelenség eltekinteni a politikától, mert az van az egész hátterében.

Nem a véleményekről beszéltem. Az olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senkit sem érdekel a másé. Arról, hogy valaki több oldalas cikkben bizonygatja, hogy a rakétás jármű nem tud egyedül lövöldözni. Aztán az aki tényleg tudja, megmondja neki, az meg tovább bizonygatja hülyeséget.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 334
4 843
113
Viszont ha az aminek gondolom, akkor ezek a sérülések szemből és felülről érték ezt a felületet.
Igen. De ettől <b>akár</b> <i>(azaz csak elméletileg)</i> még egy, a gép alatt, a szárny és a vízszintes vezérsíkok között (esetleg előrébb, a gép orra felé) "eldurrant" légiharc-rakéta repeszei is lehettek, mert ugyebár az is és a gép is mozgásban volt, meg felfelé is terjednek a repeszek, így ezzel nem vagyunk kint a vízből, szerintem. Valamint okozhatták a gépből kiszakadt roncsdarabok is...
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 250
113
Akit érdekelnek a repesznyomok azoknak pár kép:

http://ic.pics.livejournal.com/bobik_57/26995045/1166882/1166882_original.jpg
http://ic.pics.livejournal.com/bobik_57/26995045/1162038/1162038_original.jpg
http://ic.pics.livejournal.com/bobik_57/26995045/1162258/1162258_original.jpg

Ha jól nézem hátulról előre irányultak a repeszek, ami vagy légvédelmi rakétát jelent utánlövéssel, vagy légiharc rakétát.
Lehet tippelgetni, hogy pálcás, vagy repesz volt-e a robbanófej.