[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az orosz „bűnök” színpadra állításának másik célja a mariupoli fegyveresek maradványainak megmentése lehet. Erről a „Legitimnyj” ukrán információs táviratcsatorna ír.

Az ukrán és nyugati média által intenzíven oszlatott "buchani mészárlásról" szóló tájékoztatási kampány után Kijev nehézfegyvereket és repülőgépeket vár nyugati országoktól. Erről a csatorna szerzői számoltak be az ukrán elnöki hivatal forrására hivatkozva.

"Forrásunk azt mondja, hogy Bucha után a Nyugat minden bizonnyal nehézfegyvereket és esetleg repülőgépekt ad nekünk. Bár a nyugati tisztviselők mindvégig ellenálltak, és nem akarták átadni" - áll az üzenetben.

A csatorna beszélgetőtársa azt is megjegyezte, hogy a "Bucsi-ügy" sikeres megvalósítása esetén Kijevnek esélye lehet a Mariupolban körülzárt ukrán egységek maradványainak megmentésére.

„A forrás azt is jelzi, hogy a Bucsi-ügy segítségével meg lehet menteni az Orosz Föderációban betiltott mariupoli Azov maradványait. Március 19-én jeleztük, hogy erre a hatóságok valamilyen erős tájékoztató eseményt készítenek elő, nemzetközi nyomással segítené Mariupol blokkolását, mivel nem lesz katonai offenzíva, nincs annyi erőnk” – írja az ukrán TG csatorna.

Megjegyzendő, hogy az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériuma kommentálta az ukrán média hamisítványait az orosz csapatok bucsai „bűntetteiről”. A minisztérium megjegyezte, hogy amíg az orosz csapatok a városban tartózkodtak, egyetlen civil sem szenvedett erőszakos cselekményeket. Abszolút minden, az ukrán és nyugati médiában közzétett fotó és videó az orosz hadsereg bűneinek bizonyítékaként provokáció. A minisztérium emlékeztetett arra, hogy Bucha városának kijáratait nem zárták el, minden lakos szabadon távozhatott északi irányba, így Fehéroroszország felé is.
Napról napra meglep, hogy Te mindent -is- ki tudsz magyarázni ha elég kreatívan indítod a napot :D
 
W

Wilson

Guest
Az Antonov Állami Vállalat sajtószolgálata arról számolt be , hogy 3 repülőgép megsemmisült és további 5 repülőgép megsérült a gostomeli ellenségeskedés következtében.

6-1-768x432.jpg

A gostomeli An-124-es repülőgép megsérült. 2022. április. Fotók nyílt forrásból

„Az „orosz világ” ott tartózkodása után sajnos nem lehet felismerni a repülőteret. Az An-26-os, An-74-es és An-225-ös repülőgépek, egy irányítótorony és egy adminisztratív épület megsemmisült” – áll a közleményben.

3-2-768x576.jpg

Sérült An-132D. fotó nyílt forrásból

4-2-768x576.jpg
Antonov gépe megsemmisült. Fotók nyílt forrásból

5-2-768x576.jpg


Az állami vállalat An-12, An-22, An-28, An-132D és An-124-100-150 repülőgépei, hangárjai és infrastruktúrája is megsérült

skrin-768x505.jpg
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 240
8 112
113
Engem pedig meglep az, hogy , akik totál hülyék az ukrán témában Zelenszkij minden "trükkjét" elhiszik. :D
Ha a mészárlás a trükk, akkor emlékeztetnélek arra, hogy a katyni mártírok legyilkolását is a nácik nyakába varrták....
Szóval a tököm tudja mi volt ott, és ki a háborús bűnös. Mindenki a másikra mutogat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 053
82 515
113
Ha a mészárlás a trükk, akkor emlékeztetnélek arra, hogy a katyni mártírok legyilkolását is a nácik nyakába varrták....
Szóval a tököm tudja mi volt ott, és ki a háborús bűnös. Mindenki a másikra mutogat.
Gondolkozz el egy kicsit, hisz nem vagy buta ember. :) Mi okból lőtték volna le az oroszok a civileket, mikor tudják, hogy nyugaton kurva érzékenyek a civil halottakra és hatalmas felháborodást okoznak ezáltal újabb szankciók jöhetnek. Ugyanúgy gondolkozz el azon is, hogy az ilyen videók bemutatásával ki jut előnyhöz, kinek éri meg... (újabb nyugati fegyverek, újabb szankciók Oo ellen)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 443
23 585
113
Nekem egy dolog érdekes a mészárlással kapcsolatban.
Ha az oroszok voltak, akkor miért a megszállás végén? Miért nem az elején? Miért hevenyészve az utcán, tarkólövéssel, miért nem eldugva egy hátsókertbe, vagy egy házban?
Pontosan tudták ha felfedezik a meggyilkolt civileket abból baj lesz, de meg sem próbálták leplezni a dolgot. Itt úgy tudom szervezett kivonulás volt, nem egyik percről a másikra hagyták el a települést.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 800
113
Nekem egy dolog érdekes a mészárlással kapcsolatban.
Ha az oroszok voltak, akkor miért a megszállás végén? Miért nem az elején? Miért hevenyészve az utcán, tarkólövéssel, miért nem eldugva egy hátsókertbe, vagy egy házban?
Pontosan tudták ha felfedezik a meggyilkolt civileket abból baj lesz, de meg sem próbálták leplezni a dolgot. Itt úgy tudom szervezett kivonulás volt, nem egyik percről a másikra hagyták el a települést.

Tegnap én is ezeket a kérdéseket feszegettem. Erre kaptam a választ, hogy mert az oroszoknak biztos elszállt az agya.
Ezzel azért nehéz vitatkozni, valljuk meg őszintén :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 053
82 515
113
A bucsai utcákon lévő holttestekről készült videó megjelenése előtti napon az ukrán nemzeti rendőrség bejelentette a „tisztogatás” kezdetét, és le is mutatta a hozzá tartozó videót, de egy szót sem szólt az elhunyt civilek holttesteiről. Az ukrán biztonsági erők ugyanakkor kijelentették, hogy „a nemzeti rendőrség különleges erői elkezdték megtisztítani Bucha városát” a szabotőröktől és az orosz hadsereggel együttműködőktől.

Ukrán Nemzeti Gárda által közzétett videó 1 nappal a "halottas" videó előtt. Ugyanazon úton haladnak, de nincsenek hullák!

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 596
47 921
113
.
.
Szerintem ez igy, hogy az USA 70 eve haboruban all a vilaggal, ez igy nem stimmel.
.
Korea: a jo oldalon harcoltak, en legalabbis örulök, hogy van egy modern Del-Korea, es most 3 Samsung monitor az orrom elött. Ha lenne egy 2x akkora "Eszak-Korea" Kimekkel, annak kevesbe örulnek. Tehat akarmit csinalt ott az USA, reszemröl köszönöm az eröfesziteseit.

Irak: Szaddam egyre agresszivebben tamadott jobb-balra, veszelyeztette a vilag olajellatasat is. Az USA beleallt a konfliktusba, nyert, köszönöm nekik.

Libia: Szerintem a vilag Kadhafit se szerette, nagy pech, hogy kaosz jött helyette, es ettöl Kadhafi a boldog bekeevek szimbolumanak tunhet, de egy sima terrorista volt, örult vallasi es megaloman kepzelgesekkel. Nem hianyzik.

Grenada, Panama: olyan kicsik, olyan jelentektelen kis akciok voltak, hogy fel se tunt, most se latom, hogy ettöl allna az USA az egesz vilaggal harcban.

Afganisztan: Szept.11 utan az USA lepeskenyszerben volt, az arabok megtamadtak, a tarsadalom bosszut akart, adott volt Afganisztan, megertem, bar elöre lathato volt, hogy az angolok es a szovjetek mintajara nekik se fog összejönni. Nem is jött.
.
Vietnam a gyenge lancszem, ott erhetö legjobban tetten az öncelu megmondoember szerepkör. Nem jött össze, egybeesett a Szu legerösebb idöszakaval, illetve a szokasos, hogy a kitarto gerillaharcmodor ellen a regularis hadsereg sose tud nyerni.
.
.
Ezek ellenere az elmult 70 ev, minden haboruja es hibaja ellenere az emberiseg egyik legbekesebb, es ezert legjobban fejlödö idöszaka volt, es ez nagyban köszönhetö az itt sokak altal ostoba modon lenezett nyugati vilagnak es az USA-nak is akar. Eleve a II.Vh es Hitler rendszere se biztos, hogy jol er veget, ha nincs az USA.
Szerintem, hogy Kadhafit szerette a világ vagy nem, ez nem megválaszolható így! Egyébként az, ki kit szeret, nem politikai fogalom. Nem túl régen olvastam egy cikket, hogy mit kapott ingyen a népe Kadhafitól. Hát...én örülnék neki, csak a felének is. Az, hogy ki terrorista a Közel-Keleten, én nem szűkíteném le Kadhafira. Ez a feltevés teljesen nevetséges! Lehetne sorolni az ismert terroristák nemzeti gyökereit, és kiképzésük történetét, de fölösleges, mindenki hallott erről.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 596
47 921
113
A bucsai utcákon lévő holttestekről készült videó megjelenése előtti napon az ukrán nemzeti rendőrség bejelentette a „tisztogatás” kezdetét, és le is mutatta a hozzá tartozó videót, de egy szót sem szólt az elhunyt civilek holttesteiről. Az ukrán biztonsági erők ugyanakkor kijelentették, hogy „a nemzeti rendőrség különleges erői elkezdték megtisztítani Bucha városát” a szabotőröktől és az orosz hadsereggel együttműködőktől.

Ukrán Nemzeti Gárda által közzétett videó 1 nappal a "halottas" videó előtt. Ugyanazon úton haladnak, de nincsenek hullák!

Nem nyitja meg nekem a Google!
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 800
113
Szerintem, hogy Kadhafit szerette a világ vagy nem, ez nem megválaszolható így! Egyébként az, ki kit szeret, nem politikai fogalom. Nem túl régen olvastam egy cikket, hogy mit kapott ingyen a népe Kadhafitól. Hát...én örülnék neki, csak a felének is. Az, hogy ki terrorista a Közel-Keleten, én nem szűkíteném le Kadhafira. Ez a feltevés teljesen nevetséges! Lehetne sorolni az ismert terroristák nemzeti gyökereit, és kiképzésük történetét, de fölösleges, mindenki hallott erről.
Alapvetően jellemző vélemény most nyugatról, hogy az oroszoknak nincs joga beleszólni, hogy Ukrajnában ki van hatalmon és mit csinál, kivel szövetkezik, stb.
Ezzel ugye szemben áll az, hogy amelyik ország (vagy annak vezetője) valami okból csípi a nyugati hatalmak szemét, azt ők nyugodtan megtámadhatják, holott pont ugyanannyi joguk van beleszólni abba, hogy pl. Kadhafi, vagy épp Asszad mit csinál az országában.

Engem ez a rohadt képmutatás és kettős mérce zavar marhára. Bort iszik és vizet prédikál tipikus esete. Ha azt mondják, hogy kívülről nem lehet beavatkozni másik ország életébe, akkor ők se tegyék, ha ők teszik, akkor meg ne menjen a sirató asszonykórus, ha a másik is megteszi.
 
W

Wilson

Guest
Gondolkozz el egy kicsit, hisz nem vagy buta ember. :) Mi okból lőtték volna le az oroszok a civileket, mikor tudják, hogy nyugaton kurva érzékenyek a civil halottakra és hatalmas felháborodást okoznak ezáltal újabb szankciók jöhetnek. Ugyanúgy gondolkozz el azon is, hogy az ilyen videók bemutatásával ki jut előnyhöz, kinek éri meg... (újabb nyugati fegyverek, újabb szankciók Oo ellen)
Egy háborúban sokszor nem a higgadt fejjel történő gondolkodás jellemző, az orosz katonák közül sokan akik az életüket kockáztatják Ukrajnában, nem azon gondolkoznak, hogy a tetteinek milyen következményei lesznek Oroszországra nézve, és ugyanaz igaz az Ukrán katonákra is....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 834
56 431
113
Ha a mészárlás a trükk, akkor emlékeztetnélek arra, hogy a katyni mártírok legyilkolását is a nácik nyakába varrták....
Szóval a tököm tudja mi volt ott, és ki a háborús bűnös. Mindenki a másikra mutogat.
Az lenne a minimum, hogy nemzetközi szakèrtök vizsgâljâk meg, mikor hunytak el a halottak. Ha ugyan valóban halottak.
De egyböl kiabâlni, hogy az oroszok voltak, sok kèrdöjelt vet fel, mert az ukrik hitelessége az nulla. Mintha nem igazân akarnák megâllapitani, mi törtènt valóban.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 800
113
Egy háborúban sokszor nem a higgadt fejjel történő gondolkodás jellemző, az orosz katonák közül sokan akik az életüket kockáztatják Ukrajnában, nem azon gondolkoznak, hogy a tetteinek milyen következményei lesznek Oroszországra nézve, és ugyanaz igaz az Ukrán katonákra is....
Persze, csak épp vannak tisztjeik is, ha Szása az egyszeri sorkatona begőzöl, és legéppuskáz egy tucat civilt, ott vannak a felettesei (jó eséllyel többen), akik valószínűleg azért jobban el vannak eresztve agyilag, hogy felfogják, hogy ha emiatt megütik fenn a Kremlben a bokájukat a főnökeik, akkor ők eltűnnek nyomtalanul. Szóval valószínűleg eltüntetnék őket, nem hagynák kiterítve az utcán, hadd videózzák őket.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 834
56 431
113
Nekem egy dolog érdekes a mészárlással kapcsolatban.
Ha az oroszok voltak, akkor miért a megszállás végén? Miért nem az elején? Miért hevenyészve az utcán, tarkólövéssel, miért nem eldugva egy hátsókertbe, vagy egy házban?
Pontosan tudták ha felfedezik a meggyilkolt civileket abból baj lesz, de meg sem próbálták leplezni a dolgot. Itt úgy tudom szervezett kivonulás volt, nem egyik percről a másikra hagyták el a települést.
Ki profitâl ebböl az ügyböl? Kizárólag az ukrik. Tehât megengedett a gyanú, hogy van valami közük hozzá.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 053
82 515
113
Nagy botrány volt Bankovájában!

Az OP-s(ukrán elnök környezete) forrásunk azt mondta, hogy nagy botrány volt a Bankovájában, az országos rendőrség videója miatt, amely Anton Gerascsenko irányításával került fel a hálózatra Bucha megtisztításával. Ez a videó ugyanis erősen disszonáns a megölt lakosokról készült felvételekkel, akik tegnap körberepültek a világban, de a tisztogatás után két nappal később készültek, és nem kerültek be az országos rendőrség jelentésébe, ami most kérdéseket vet fel. Arestovich szándékos provokációnak tartja Gerascsenko tetteit, a videó ugyanis sok kérdést vet fel, miért nincsenek halottak az utcákon, a város polgármestere pedig egyszerűen beszámol a tisztogatásról.

Mikor nem tudja a bal kéz mit csinál a jobb kéz. :)

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 834
56 431
113
Alapvetően jellemző vélemény most nyugatról, hogy az oroszoknak nincs joga beleszólni, hogy Ukrajnában ki van hatalmon és mit csinál, kivel szövetkezik, stb.
Ezzel ugye szemben áll az, hogy amelyik ország (vagy annak vezetője) valami okból csípi a nyugati hatalmak szemét, azt ők nyugodtan megtámadhatják, holott pont ugyanannyi joguk van beleszólni abba, hogy pl. Kadhafi, vagy épp Asszad mit csinál az országában.

Engem ez a rohadt képmutatás és kettős mérce zavar marhára. Bort iszik és vizet prédikál tipikus esete. Ha azt mondják, hogy kívülről nem lehet beavatkozni másik ország életébe, akkor ők se tegyék, ha ők teszik, akkor meg ne menjen a sirató asszonykórus, ha a másik is megteszi.
Az utolsó mondatod leirja pontosan a lényeget.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and paul64