[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 567
14 425
113
ukran orosz hadsereg budzseje nem ugyanaz.

az ukranoknak az amik szallitanak fegyvert, ez most baj.
nekunk 56ban nem adtak fegyvert az amik. ez most baj.

nem erted a mosogepet : az orosz katonak elveszik a mosogepeket, haztartasi eszkozoket, kiegett teherautokon is latszik, hogy viszik haza, es kuldik haza otthonra. nem a mobil mosogepre gondotlam a katonaknak, hanem azt hogy az oroszok annyira csorok, hogy kuldik haza postan a zabrat. rohadt szanalmas banda, eloszor nem is ertettem mirol irsz, hogy katonaeknal is kell mosni.
Nem értem.....
Egy kiégett katonai teherautón lévő mosógép miért " Zabra"?
Az miért megy haza?
Miért nem az ellátó oszlop? Ami megy a katonák után a "Szállásmester" parancsnokságával?
Egy Bakonyba lehurcibálnak nekünk 15-20 mopsógépet. ( Köszönjük a HM-nek!)
Ha kilövik azt az URAL-t akkor az fosztogatás vagy mi?
Mondok durvábbat.....van hűtőgép is a magyar hadseregben.....meg "fűtőkocka".
Mind jön velünk.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 440
7 143
113
pláne miért csinálják ezt amit
mert akkor be kellene ismerni hogy amit eddig csináltak az kontraproduktív, és azért csinálták mert xarul mérték fel mind a saját képességeiket mind az ellenségét
sztálin valami két hétig nem volt hajlandó tudomásul hogy a németek megtámadták a szovjetuniót
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 035
23 700
113
mar szerintem most is sirnak az ukranok. az o orszaguk pusztul. de persze van meg par varos amit foldig lehet bombazni meg civileket is lehet meg olni, mert ez idaig ez semmi. na majd most most mar tenyleg durva lesz az orosz.

mert eddig olyan emberarcuk volt.
nézd én nem fogok veled vitatkozni :) öreg vagyok ehhez,amit meg szeretnék jegyezni ezzel kapcsolatban az csak egy kérdés lenne .. szerinted a kapacitás vagy az akarat nem állt rendelkezésükre,hogy Kijevet porig rombolják,amikor ott álltak alatta ? mert ha az akarat,akkor azt nyugodtan nevezhetjük emberarcúságnak is. (mondjuk nem értem az okát én sem,hogy ez miért van .. lehet tényleg komolyan gondolta V.V amit eleinte mondott ? )
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Ezt az opciót a támadás előtt kellett volna mérlegelni.
Arcvesztés nélkül nehéz lesz kitáncolni ebből a helyzetből,.
"bocsika...."
Három hét múlva győzelem napi felvonulás....
az arcvesztes szerintem mar megtortent.

annyi katonajuk veszett oda, mint afganisztanban osszesen a szovjeteknek.
ez igy egy kurva nagy egesre hasonlit, merhetetlen szenvedessel az ukranoknal, mert naluk is mar tizezrek felett van a lakossag pusztulasa. a sziberiaba telepitettekrol nem is beszelve mariupolbol.

ez igy egy nagy eges. ciki. szanalmas csak kozben civilek pusztulnak, eddig foleg orosz civilek, akiket megmentenek eppen.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 912
81 831
113
Ukrajnában tömeges jelenséggé válnak a gyerek ellenőrző pontok , és gyakran a „jobboldali szektor”(neonáci) zászlaja alatt állnak.

f26NGho8lpc.jpg

1D_31eirBHY.jpg

VdWsRXY8Ou4.jpg
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
537
2 498
93
az első héten túl pl. nem marad épen Ukrán reptér, merevszárnyú gép, meg légvédelem. Ehhez képest azért nem ez a helyzet.
Irakban is ez volt 91-ben! Ott is marad még bőven iraki gép a végén! Szóval ez nem jelent semmit. Repkedni mint látjuk nem nagyon mernek, ha valami mégis felmegy lehullik.

Szu-30/34/35 ből is bőven hullott már le, volt amiből több is.
Eddig csak két-három Su-34-ről meg talán egy Su-30/35-ről volt kép. Meg pár Su-25-ről. Másról nem volt igazolva képpel, videóval, valószínű sok állítás csak ukrán kamu!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 574
45 435
113
legifoleny nagyreszt megvan. ukran gep ha felszall hullik.
dronok ellen tehetlenebbeknek tunnek az oroszok.
Állítólag sokat lelőnek azokból is, én ezt el is hiszem. A TB-2 nem csodafegyver. HA tényleg kapnak az USA-tól Predatort, az se lesz az!
De nem erről van szó!

Olyan mint ha úgy akarnának háborúzni, hogy hátrakötik a fél kezük, tényleg nem támadnak minden infrastruktúrát, erőművet, meg hát mondjuk ki, balfaszkodnak is na, ezt nincs hova szépíteni.

Egyszerűen csak szerintem sokan túlértékeltük az oroszokat pl. Grúzia, meg Szíria és a Krím behúzása kapcsán.
Én biztosan.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 574
45 435
113
Irakban is ez volt 91-ben! Ott is marad még bőven iraki gép a végén! Szóval ez nem jelent semmit. Repkedni mint látjuk nem nagyon mernek, ha valami mégis felmegy lehullik.


Eddig csak két-három Su-34-ről meg talán egy Su-30/35-ről volt kép. Meg pár Su-25-ről. Másról nem volt igazolva képpel, videóval, valószínű sok állítás csak ukrán kamu!
Lehet, de rengetegnek tűnik. Nyilván amit az ukránok állítanak, hogy 100+ merevszárnyú gépet lelőttek, az vicc, de én azért úgy érzem nem 4 Szu-3X gép jött eddig le a majd 2 hónap alatt, hanem jóval több.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 912
81 831
113
Az OUN önkéntes zászlóalját szinte teljes létszámmal Kelet-Ukrajnába helyezték át. Egyébként annak, aki nem érti, miért nem bombázzák az ilyen oszlopokat, az egyértelmű, hogy az ukrán neonácik civil járműveket használnak erőik szállítására.

nXbyUU3p-wo.jpg

-V9gJAgoD5A.jpg

pJFF_9TEgqU.jpg
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
nézd én nem fogok veled vitatkozni :) öreg vagyok ehhez,amit meg szeretnék jegyezni ezzel kapcsolatban az csak egy kérdés lenne .. szerinted a kapacitás vagy az akarat nem állt rendelkezésükre,hogy Kijevet porig rombolják,amikor ott álltak alatta ? mert ha az akarat,akkor azt nyugodtan nevezhetjük emberarcúságnak is. (mondjuk nem értem az okát én sem,hogy ez miért van .. lehet tényleg komolyan gondolta V.V amit eleinte mondott ? )
kijev minden orosz varos anyja. rohadt szarul nez ki ha lebombazzak.

es azert nem bombaztak le, mert nem tudtak 30 kmre megkozeliteni, ez a tuzerseg lotavja.

meg azert basszus, mert egy harom millios varos es ekkora meretu varost utoljara 45 ben ostromoltak.

Irpiny, meg bucsa azert kellett volna, mert onnan lehetett volna tuzersegi tuz ala venni kievet.
ezeka falvak elpusztultak, ha lattad a kepeket. ezeket vettek vissza az ukranok.

aranyos, hogy azt hiszed hogy jofejfesegbol nem mentek neki az oroszok most kijevnek. Nem tudtak bevenni.

Sor kerulhet meg ra. de ahhoz minden oldalrol korbe kell venni kijevet, aramot le, vizet ki, futes ki.
akkor talan be lehet venni.

ha elpusztitjak az aramot ukrajnaban az ukranok is at tudnak loni orosz oldalra eromuvekre. hatarhoz van kozel legalabb egy.
ezert van meg aram ukrajnaban.

a metro alagut atomtamadas ellen van tervezve kijevben. Moszkvaban terveztek.
30 ezres vedelmi serege van. ahhoz kell 100 ezer ember bevenni utcarol utcara,ilyen vedelemmel 150k.
Az nagyon csunya lesz.


Ha elgyalagolnak odaig keletrol az oroszok megprobalhatjak megegyszer de eslore nem ment.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 567
14 425
113
Már bocs, de én 6 hét alatt nagyon meguntam ezt az "oroszok mindent is tudnak, valójában nagyon jók, hátrafelé nyomulnak előre! érvrendszert, és ez a "hangnemben" csapódik le.


"Mint a szél"
Hónapokig. Nem a sebesség volt az aggasztó, hanem a mennyiség, és hogy tényleg készülnek rá.


Te futottál T-55 elől balkánon, irakban meg szénnébombáztak ezrednyi járműveket a fronttól tizen/száz kilométerekre. A JSTARS nem taktikai szinten történő leskelődésre van, hanem az ellenség mélységének felderítésére és azon belül csapások vezetésére.
Szakmai alapú vitákra, eszmecserékre mindíg nyitott voltam, ha Valaki, Te nagyon jól tudod.
Nincs választott oldalam, tanulok.

Mennyiség? Tehát 190K vs 600k beásva az félelmetes?

A JSTARS ad egy előnyt, de semmilyen mértékben nem meghatározó egy összfegyvernemi műveletnél. KB mint a BAYRAKTAR-ok....
Volt a hype, aztán szembejött egy közepes légvédelem, és csak drága kacattá vált.
A JSTARS a SCUD kilövőket nem tudta felderíteni amikkel megcsapkodták SZA-t, és az US HQ-t......
Balkánon komplett HKZ-k (!) bukkantak elő a semmiből....pedig volt. Aztán 25-320HK egy kötelékben nem észrevehetetlen.
 
K

Kopi2000

Guest
Állítólag sokat lelőnek azokból is, én ezt el is hiszem. A TB-2 nem csodafegyver. HA tényleg kapnak az USA-tól Predatort, az se lesz az!
De nem erről van szó!

Olyan mint ha úgy akarnának háborúzni, hogy hátrakötik a fél kezük, tényleg nem támadnak minden infrastruktúrát, erőművet, meg hát mondjuk ki, balfaszkodnak is na, ezt nincs hova szépíteni.

Egyszerűen csak szerintem sokan túlértékeltük az oroszokat pl. Grúzia, meg Szíria és a Krím behúzása kapcsán.
Én biztosan.
Az ukranok meg eltek a nagyorosz mentalitassal vezetett SZU-ban es nem akarnak oroszorszagban sem elni. Nyilvan van ebben a temaban tapasztalatuk... Nem akartak korabban sem a Monarchiaban, sem Lengyelorszagban, de nemet megszallas alatt sem elni...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 547
8 974
113
Mi az, hogy tizedelődik? Azért ilyen hülyesége ne írjunk már pár lelőtt gép után. Nem a magyar légierőről beszélünk, hogy ennyi gépvesztés már tragédiát jelentsen! :D

Tizedelés persze túlzás, bár a wiki alapján Ka-50/52-ből 100-150 db körül lehetett. Oryx szerint ebből 10-et vesztettek bizonyítottan.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Wilson
W

Wilson

Guest
ha a tengerészek megmaradtak nem kár érte,ebből majd tanulnak .. amúgy is már lassan múzeális érték volt, ez is inkább jelképes "győzelem" az ukrán részről mivel 'MOCKBA" .. nincs komolyabb jelentősége.
Korántsem volt muzeális ő adta a légvédelmet a Fekete-tengeren tartózkodó orosz flotta számára és nem régen esett át felújításon illetve modernizáción.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 998
36 149
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 912
81 831
113
Korántsem volt muzeális ő adta a légvédelmet a Fekete-tengeren tartózkodó orosz flotta számára és nem régen esett át felújításon illetve modernizáción.
Nem esett át modernizáción, csak a hajtómüveket javították meg, hogy legalább kilehessen vele hajózni. 2016 óta nem vett részt bevetésen. 40 éves hajó volt.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 410
113
Ukrajna léte most attól függ,hogy a nyugat mikor unja be ezt a lélegeztető gép szerepet .. nyugat alatt nem az USA-t értem,hanem Európát. (nem Angliát)

és tényleg az lenne a jó,ha egy kicsit mindenki elvonatkoztatna attól hogy melyik fél a szimpatikusabb neki,és csak a rideg tényeket (az eddig történt dolgokat pl térkép) venné figyelembe.
Az orosz támadás egységbe kovácsolja a nyugati világot. Bár senki nem hitte, hogy van esélye az ukránnak, de ha olvasod a legfrissebb híreket, még több, még hatékonyabb fegyverekkel támogatják, mint korábban.
Térkép miatt? Morális értékek miatt? Hatalmi érdekek miatt?
Lehet.
Putyin háborús beszéde a nyugatnak szólt: egyértelművé vált a kenyér törés.
Továbbra is Putyinon múlik a béke, hisz ő rúgta fel az asztalt.
A katonai kudarcok miatt céljait el kell engednie, a kár mentésen kellene gondolkodnia.
Nem biztos, hogy így tesz.
 
K

Kopi2000

Guest
Szakmai alapú vitákra, eszmecserékre mindíg nyitott voltam, ha Valaki, Te nagyon jól tudod.
Nincs választott oldalam, tanulok.

Mennyiség? Tehát 190K vs 600k beásva az félelmetes?

A JSTARS ad egy előnyt, de semmilyen mértékben nem meghatározó egy összfegyvernemi műveletnél. KB mint a BAYRAKTAR-ok....
Volt a hype, aztán szembejött egy közepes légvédelem, és csak drága kacattá vált.
A JSTARS a SCUD kilövőket nem tudta felderíteni amikkel megcsapkodták SZA-t, és az US HQ-t......
Balkánon komplett HKZ-k (!) bukkantak elő a semmiből....pedig volt. Aztán 25-320HK egy kötelékben nem észrevehetetlen.
Honnan vannak a szamaid. Jo a 190 e az megvan, de a 600 e az mibol all ossze?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba