[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Az OUN önkéntes zászlóalját szinte teljes létszámmal Kelet-Ukrajnába helyezték át. Egyébként annak, aki nem érti, miért nem bombázzák az ilyen oszlopokat, az egyértelmű, hogy az ukrán neonácik civil járműveket használnak erőik szállítására.

nXbyUU3p-wo.jpg

-V9gJAgoD5A.jpg

pJFF_9TEgqU.jpg
A zöld karszalagosok a neonácik, vagy most mi van?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
https://politic.karpat.in.ua/?p=46458&lang=hu
"Kína visszautasítja az amerikai felhívást, hogy járjon közben az orosz támadás befejezése érdekében
A kínai külügyminisztérium csütörtökön visszautasította azt az amerikai felhívást, hogy az Oroszországgal ápolt „különleges viszonyára” támaszkodva járjon közben az Ukrajna elleni orosz támadások befejezése érdekében... "
Ravasz ez az angolszász diplomácia. Nem semmi fiuk ezek.
Micsoda nyájas, lelket simogató felkérés. Elismerem nagy vagy, csak te vagy képes, van befolyásod Oo.-ra. Hát persze, hogyne, gondolja Kína.
Ha belement volna ebbe közvetítői szerepbe (azaz ebbe a csapdába), akkor éket verhettek volna az angolszászok Oo. és Kína közé, ugyanis ha Oo. nem hagyja abba a balhét a kedves kínai felkérésre, akkor lehetett volna tolni a független pártatlan nyugati-globális médiában, hogy Kína gyenge, nulla befolyás, stb., ezen aztán előbb utóbb kényszerpályára tették volna Kína orosz politikáját.
Szerencsére átlátott Kína a szitán.
A másik ami erről eszembe jut erről az USA felkérésről (habár ennek kisebb esélyt adok, mint a fenti verziónak) az az, hogy nagy szarban vannak az ukrik, ha már az USA az érdekükben házal.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 702
113
Allesmor, de mivel érted? Mert én egyre inkább úgy látom, hogy Ukrajnát elfoglalni nem, csak megsemmisíteni fogják tudni!

Attól viszont félek, egyre jobban! Mert olyan arcvesztésben vannak, és egyre nagyobb és fájóbb a veszteség, hogy szerintem ma már REÁLISAN mérlegelik hogy jól van, akkor mutassunk már egy kis erőt, hogy komolyan vegyen a világ! Az meg máshogy gyakorlatilag nekem úgy tűnik, nem fog menni, mint hogy kikúrnak egy kb. Ukrán középvárost valami neki megfelelő taktika töltettel!

Marhára nem vagyok kíváncsi egy XXI. századi új Hiroshimára!
Nem kell pánikolni.
Arcvesztés esetén megy az atomcsapás.
Amíg a hivatalos narratíva az, hogy nincs háború és nem is akarták elfoglalni egész komplett Ukrajnát soha (ezt így konkrétan többször is kijelentették), az, hogy helyenként hogyan mozgatják Ukrajna szerte az erőiket előre, meg hátra, csak annyiban számít, hogy milyen eredményeket tudnak elérni keleten.
Van ugyanis visszafele is egy vörös vonal.
A két kelet-ukrán területet nem lehet feladni.
Groznijnál bevált: ha nem megy szépszóval, szétbarmolják erővel.

Az oroszok így szállnak le a bicikliről.

Ami viszont a NATO-t illeti, az már egy másik meccs.
A NATO jelenléte miatt azt a konfliktust részben ugyanis a szankciós-energiahordozós fronton is vívják.
A NATO, ezen belül is az USA célja a fegyveres konfliktus eszkalációja, az orosz haderő szándékos, minél nagyobb arányú behúzása, lekötése, behintáztatása, végül összeomlasztása, a teljes kapcsolódó állami vezetéssel együtt.
Az ukrán fegyveres konfliktust Washingtonban nyugodtan felcímkézhetik úgyis, hogy Operation Russia.

Erre válaszul igyekeznek az oroszok szándékosan minél kisebb erővel jelen lenni és technikailag kompromittálódni, ezzel párhuzamosan az ellenük hozott szankciókat minél nagyobb arányban kijátszani, mi több, a hatásukat megfordítani és a Nyugatot megosztani.
Mert nem csak Oroszországban van frontvonal, hanem Nyugaton is.

Ez az egész egy versenyfutás az idővel.
Putyinéknál nincs választási időszak, meg amúgy se számít a valós népakarat, ha csak választásokról van szó. De ennél nagyobbat szólhat a népharag, vagy a hadsereg összeomlása.
Ezzel szemben Nyugaton választások jönnek, szépen sorban mindenhol.
Most a franciáknál, aztán szépen sorban az angoloknál, a Benelux államoknál, lengyeleknél, két év múlva az USA-ban, végül a németeknél.

Az amerikaiak nagy baklövése, hogy ez az Operation Russia egyre jobban befeszül, egyre direktebbé válik a szembenállás, egyre kevesebb hely marad a háttéralkuknak, miközben egyik fél hadereje sem az egymással közvetlenül megvívandó háborúra van kitalálva.
 
W

Wilson

Guest

Az ukrán fegyveres erők vezérkarának reggeli összefoglalója

Az ellenség továbbra is rakéta- és bombacsapásokat mér az ukrajnai települések infrastruktúrájára.

Volyn és Polesye irányban a Fehérorosz Köztársaság fegyveres erőinek külön egységei látnak el feladatokat az ukrán-fehérorosz határ lefedésére Breszt és Gomel régióban.

Juzsnobugszkij irányában az orosz haderő megpróbálja megerősíteni pozícióit, feltölteni a fegyverek és katonai felszerelések, a lőszerek, az üzemanyag és a kenőanyagok készleteit. Felderítést végez pilóta nélküli légi járművek bevonásával.

Donyeck és Tauride irányban az orosz haderő fő erőfeszítései Popasznaja és Rubizsnoje települések elfoglalására irányuló kísérletekre összpontosulnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Sziasztok! Tegnap reggel ota nem voltam, valami gyors osszefoglalot a tegnapi naprol kaphatnek?
Az oreg Moszkva elsullyedt, vagy mehet a kohoba?
Mi lett az orosz varos tuzersegi lovetesebol? Bementek mar ukran csapatok orosz teruletre harcolni?
Tokolnek meg Donbassznal, vagy vegre megindult mar az orosz sereg? Gondolom nem...


Addig is belefutottam ezekbe ma reggel:

Ugy tunik aki magyar, vagy csak magyarul beszel plane ha cigany is kicsit, azt hatranyosan megkulonboztetik nyugaton, nem kivanatos szemely.


Ez is osszefugg ezzel a hirrel, csak egy masik orszagbol. Persze meg Orbant is bele kellett raknia a firkasznak, hatha tobben kattintanak.


Kozben a szegeny orszagok szivjak meg Zelenszkij hulyeseget, ok fognak foldbe allni, ehezni, a haboruzni vagyo ukran rezsimnek atcsoportositott hitelek miatt:

 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Sziasztok! Tegnap reggel ota nem voltam, valami gyors osszefoglalot a tegnapi naprol kaphatnek?
Az oreg Moszkva elsullyedt, vagy mehet a kohoba?
Mi lett az orosz varos tuzersegi lovetesebol? Bementek mar ukran csapatok orosz teruletre harcolni?
Tokolnek meg Donbassznal, vagy vegre megindult mar az orosz sereg? Gondolom nem...


Addig is belefutottam ezekbe ma reggel:

Ugy tunik aki magyar, vagy csak magyarul beszel plane ha cigany is kicsit, azt hatranyosan megkulonboztetik nyugaton, nem kivanatos szemely.


Ez is osszefugg ezzel a hirrel, csak egy masik orszagbol. Persze meg Orbant is bele kellett raknia a firkasznak, hatha tobben kattintanak.


Kozben a szegeny orszagok szivjak meg Zelenszkij hulyeseget, ok fognak foldbe allni, ehezni, a haboruzni vagyo ukran rezsimnek atcsoportositott hitelek miatt:

A Moszkva elsüllyedt (orosz védelmi minisztériumi közlés), az ukik orosz akciójáról nincs újabb hír (vagy én nem olvastam), Donbasznál áll a front.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 615
113
A találatot nem ismerték el az oroszok ahogy én tudom, a mai napig!

Hivatalosan annyi a hír, hogy tűz ütött ki, melynek következtében lőszerrobbanás történt...
Az csak sejthető, szinte biztosra, hogy teli lett vagdosva előtte 2 Neptunnal.
Ami égő.
Mert ez így már az. Nagyon magyarázni sem kell a bizonyítványt.
Ez egy totális besülése a felderítéstől kezdve a végrehajtásig a teljes Orosz haderőnek.
Ajtó-ablak szituáció.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 250
37 121
113
A találatot nem ismerték el az oroszok ahogy én tudom, a mai napig!

Hivatalosan annyi a hír, hogy tűz ütött ki, melynek következtében lőszerrobbanás történt...
Az csak sejthető, szinte biztosra, hogy teli lett vagdosva előtte 2 Neptunnal.
Azt nem értem, eddíg miért nem használták az ukrik a Neptunt?
Több ok lehetséges, mi okozta a hajó pusztulását.
Viziakna, de akkor valószínűleg egyből elsüllyedt volna és biztosan nem tudták volna vontatni.
A neptun rakéták, de ezt az oroszok nem ismerik el.
Műszaki hiba okozta a tüzet, amitől berobbant a lőszer.
Szabotázs okozta a tüzet a hajón, valaki a legénység közül.
A nato-nak (usákoknak) van valami köze a dologhoz, azon kívül, hogy rendszeresen ellátják az ukrikat műholdas képekkel és egyébb információkkal az orosz erők hollétével kapcsolatban.