[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest

Megmondom őszintén nem követtem az eseményeket az utóbbi időben, de meglep amit látok.

Lenne pár kérdésem.

A bucsai egyéb mészárlásokkal kapcsolatban lesz nemzetközi vizsgálat, vagy hisz mki az ukránoknak? Az hogy fehér karszalagos civileket öltek meg konteo vagy valóban így történt?

Kijev környékéről a Feherorosz határig vonultak vissza az oroszok??

Szumi körüli kivonulás mit jelent?? Telejesen feladták, megszűnt a városok körbekerítése?

Mariupol még hogy a tökömbe tart ki?? Vannak tomeges megadások vagy ez csak propi?? Mekkora részen tartja magát még az Azov és az ukri tengerészgyalogosok?? Mekkora orosz erőket kötnek még le?

A déli ukrán ellentámadás mennyire komoly?? Ilyen jó erőben vannak??

Putyin most már a médiában hetekkel ezelőtt bejelentett támadasra készül a legjobban kiépített ukrán védelmi allasok ellen?? Ez komoly? Mindent 1 lapra?

Mekkora erők állnak a két oldalon? Tüzérséggel, légicsapásokkal megszórják előtte őket, vagy nyílt sisakkal nekimennek??

Van arra esély, hogy az ukránok betámadnak máshol orosz területre??
Már folyik vizsgálat a hágai nemzetközi Bíróság is vizsgálódik a brittek és a franciák is de ezeket biztosan nem fogadják el az oroszok, olyan nemzetközi vizsgálatról nem tudok amely tényleg nemzetközi lenne...

Igen Kijev környékéről a Fehérorosz határig vonultak vissza az oroszok

Igen Szumy körbekerítése megszűnt abból a térségből gyakorlatilag teljesen kivonultak az oroszok, azt viszont nem tudom neked megmondani, hogy teljesen feladták volna-e Szumy illetve a régió elfoglalását.

Mariupol úgy tart ki, hogy a fanatikus Azovosok illetve az ukrán tengerész gyalogosok, ráadásul a Mariupol az ukrán hadsereg nagyon jelentős logisztikai központja volt nagyon sok lőszert és utánpótlást halmozták fel ott. Mostanra gyakorlatilag már csak az Azovstalban harcolnak azt tartják az ellenőrzésük alatt az ukrán védők. Szerintem a szakikkal együtt minimum 20000 fős orosz haderő harcol Mariupolban.

A dél ukrán támadás nem annyira komoly mint ahogy az ukránok beakarják állítani....

Putyin nem tett fel mindent egy lapra jelenleg az orosz haderő elsősorban Donbaszt akarja elfoglalni és be akarják keríteni az ott lévő Ukrán haderőt.Már most is szórják őket tüzérséggel és légi csapásokkal és állítólag napokon belül elindítják az oroszok az offenzívát.

És az ukrán haderő most is támadott orosz területeket tüzérséggel, de ha arra gondolsz ,hogy fizikailag fog az ukrán haderő orosz területekre bevonulni arra szerintem nagyon kicsi az esély.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Az OP-ban dolgozó forrásunk ezt mondta

a Moszkva cirkáló sikeres művelete az Ukrán Fegyveres Erők / Haditengerészet és Nagy-Britannia / Ausztrália különleges egységeinek közös munkájának köszönhetően vált lehetővé.

A hadművelethez brit Sea Skua hajóelhárító rakétákat használtak, amelyeket két Bayraktar TB2-ről és a Harpoon RGM-84N indítására átalakított Neptune szárazföldi komplexumból indítottak.
lécci hozz egy jobb verziót.... a Sea Skua NINCS integrálva a Bayraktarhoz, a szárazföldi indítású Harpoon hatótávolsága meg nem lett volna elég....
 
  • Tetszik
Reactions: ms07
W

Wilson

Guest
biztos hogy a Harpoon hatótávolsága elég lett volna rá? Sz.tem nem, mert csak a légi indításu verziónak van 220km-es hatósugara, és még az is kevés lett volna.... Angolék meg nem ilyen verziót küldenek/küldtek
Tegnap azt mondta a Pentagon a Moszkva elsulyedése előtt, hogy a Moszkva 60 km volt a ukrán partoktól. Tehát a Harpoon hatótávolsága belül volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Aurél and boki

Loki19

Well-Known Member
2019. március 21.
259
343
63
Bár egy hetes, de elég jól összeszedett ötletelés a várható célokról, harceljárásokról stb. Belöktem a fordítóba, olyan is, kicsit javítgattam, így azért olvasható.
https://www.defencetalk.com/military/forums/t/the-russian-ukrainian-war-thread.15283/post-402615

Először valószínűleg a szárnyukat próbálják biztosítani, Harkov irányában az oroszok megtehetik, hogy beveszik Chuguevet. Azt azonban nem tudom, hogy van-e elég erőforrásuk egy másodlagos támadáshoz ebbe az irányba. Mindenesetre a harkovi szakasz szerintem hatalmas kudarcot hozott az orosz hadsereg számára, mind a déli Csugujevet, mind az északi Akhtyrkát biztosítaniuk és tartaniuk kellett volna, hogy az egész harkovi szektort sakkban tudják tartani.

Ezután a harapófogó északi szára Izyumtól és Balakleyától valószínűleg ketté válik, egy déli szárnyra Szlavjanszk felé – ez hivatott nyomást gyakorolni a városra, és egy erősebb nyugati irányúra Lozovaja (vagy ukránul Lozova) felé, majd délre, Pavlograd és az E50-es út felé.

A harapófogó déli szárnya egy vagy több előrenyomulási tengelyen észak felé fog haladni. Ahogy eddig láttam, az oroszok szívesebben haladnak több tengelyen egyszerre, valószínűleg azért, hogy teszteljék a különféle lehetőségeket, hogy megtalálják a védelem gyenge pontjait. De ez azt is jelenti, hogy erőiket gyakran túl sok részre osztva elaprózzák. Gondolom ezek száma attól fog függeni, hogy hány egységet kötnek le a védők. De egy nyilvánvaló lépés az lenne, hogy Huliaipole területéről észak felé haladnak Pavlograd felé, míg a másodlagos támadások valószínűleg Zaporozhya és Pokrovsk felé haladnának.

Az ukránok valószínűleg Harkov és Dnyipro általános irányából próbálnak majd ellentámadást indítani abban a pillanatban, amikor az oroszok túlterheltek lesznek, vagy amikor az orosz vonal gyenge szektorairól lesz infójuk.

Ami a taktikát illeti, úgy gondolom, hogy Ukrajna ugyanazt a taktikát fogja alkalmazni, mint eddig:
  • a városi területeken belül védekeznek, máshol pedig a terepet használják fel csapdák felállítására az orosz veszteségek maximalizálása érdekében.
  • hatékony, nagy hatású tűzcsapások, melyben úgy koordinálnak egy rajtaütést, hogy egy egész oszlopot megbénítsák, az él- és a végjárművek megsemmisítésével, majd tüzérségi és dróntámadásokkal következnek az elakadt oszlopra.
  • gyorsan mozgó ellencsapások dzsipekkel és sokkoló egységekkel (ahogy korábban Harkov és Kijev régiókban tették), mellékutakat használva az ellenséges utánpótlási pontokhoz és tüzérségi állásokhoz való eljutáshoz, és a gyors visszavonuláshoz a saját területre. Alapvető fontosságú, hogy jó információkkal rendelkezzünk ezekről a sebezhető pontokról, valamint az elérésükhöz vezető utakról anélkül, hogy erős orosz alakulatokba ütköznénk.
  • az orosz előrenyomulás szárnyain néhány nagyobb ellentámadást kell indítani a NATO-országok által biztosított harckocsik és járművek, valamint az esetlegesen még rendelkezésre álló tartalékok felhasználásával, hogy az orosz erőket eltérítsék a fő támadási irányoktól
  • öngyilkos drónok használata nagy értékű célpontok, parancsnoki lánc, kommunikáció, repülőterek stb
További kihívások, amelyekkel szembe kell nézniük a háború 1. szakaszához képest az északi régiókban:
  • Az orosz utánpótlási vonalak valamivel biztonságosabbak lehetnek ezen a hadszíntéren, míg az ukrán utánpótlási vonalak hosszabbak és kiszolgáltatottabbak, mint a kijevi régióban.
  • Az orosznak több informátora és több támogatottsága lehet a helyi lakosság körében.
  • Az orosz légi és tüzérségi erő és a támadásaik intenzitása valószínűleg nagyon magas lesz.
  • Az üzemanyag valószínűleg már most is komoly problémát jelent az ukránok számára, mivel az elmúlt hetekben az oroszok sok üzemanyagraktárt és finomítót pusztítottak el.
  • Az oroszok nagyobb létszámmal lesznek jelen ebben a régióban, és jobban tudják majd biztosítani a hátsó és a szárnyterületeik védelmét.
Amiben az oroszok várhatóan javulni fognak az északi régiókban nyújtott teljesítményükhöz képest:
  • A páncélos egységek benyomulása előtt a gyalogságuk bevetésével felderítik a kis falvakat és városi területeket.
  • Gyalogsággal biztosítsák az erdei terepszakaszokat az utak két oldalán amelyeken haladnak. Biztosítsák és foglalják el a kis településeket, még azokat is, amelyek nem a főutak mentén helyezkednek el.
  • Korlátozzák a minimumra minden műveletet az anti-drone védőernyőn kívül, különben nagy veszteségre számíthatnak ezektől az eszközöktől.
  • Támadják az ukrán utánpótlási vonalakat, vasútvonalakat, utakat, hidakat.
  • Csak azokra a területekre korlátozzák a műveleteket, ahol biztosítható a szárnyak megfelelő fedezése, a csapatok egymással és a légierővel való együttműködése. Nincs fedezetlen támadás minden irányban, mint februárban.
További kihívások, amelyekkel az oroszok várhatóan szembesülnek:
  • a Mariupolból hozatott egységeknek pihenésre és feltöltésre lesz szükségük, hasonlóan a Fehéroroszországból és a Csernyigovi szektorból érkező egységekhez.
  • az LNDR erői szűkösnek tűnnek a élőerőben, nemrég láttam olyan fotókat, ahol tinédzsereket használnak tüzérségi munkára.
  • néhány egységnek alacsony a morálja, és még mindig abban a mentalitásban élnek, hogy egyszerű teherautózásban vesznek részt A-ból B pontba haladva.
  • A nyugatról érkező fegyverutánpótlás, különösen az öngyilkos drónok megváltoztathatják a helyzetet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 687
113
Tegnap azt mondta a Pentagon a Moszkva elsulyedése előtt, hogy a Moszkva 60 km volt a ukrán partoktól. Tehát a Harpoon hatótávolsága belül volt.
Hibáztak, a Fekete-tengeri flotta parancsnoka, a Moszkva kapitánya és mások.... Számos taktikai hibát követtek el (ismétlődő manőverek, nem megfelelő távolság a parttól, gyenge légvédelem és elektronikus hadviselés, mint kiderült, ismét gyenge kíséret), ami lehetővé tette a hajó helyzetének kiszámítását és hatékony csapás végrehajtását. azt
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 102
15 698
113
Hibáztak, a Fekte-tengeri flotta parancsnoka, a Moszkva kapitánya és mások.... Számos taktikai hibát követtek el (ismétlődő manőverek, nem megfelelő távolság a parttól, gyenge légvédelem és elektronikus hadviselés, mint kiderült, ismét gyenge kíséret), ami lehetővé tette a hajó helyzetének kiszámítását és hatékony csapás végrehajtását. azt

Nehéz lehet belátni, hogy az orosz hadsereg emberállományának felkészültsége minden szinten - főtisztek/tisztek/végrehajtó állomány - elmarad attól a szinttől amit egy normálisan képzett haderő igényelne...
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and Kopi2000
W

Wilson

Guest
Hibáztak, a Fekte-tengeri flotta parancsnoka, a Moszkva kapitánya és mások.... Számos taktikai hibát követtek el (ismétlődő manőverek, nem megfelelő távolság a parttól, gyenge légvédelem és elektronikus hadviselés, mint kiderült, ismét gyenge kíséret), ami lehetővé tette a hajó helyzetének kiszámítását és hatékony csapás végrehajtását. azt
Ha az ukrik lőtték ki akkor biztos, hogy ez is hozzájárulhatott a kilövéséhez, és ha kilőtték már csak azt kellene megtudni, hogy mivel? Mert a Bayraktarra integrált a britteknél 2017-ben kivont Sea Skua és a Harpoonok indítására átalakított Neptun indító, nehezen hihető a számomra....
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
813
2 374
93
Azt nem értem, eddíg miért nem használták az ukrik a Neptunt?
Ha Neptun volt egyáltalán

Ha jól vettem ki a "wiki-ből" akkor ez egy támadó hajó volt inkább, egy nem túl acélos légvédelemmel.

Ebben a cikkben említik, hogy
"Török források alapján 54 orosz tengerészt mentett meg egy török hajó. Közvetlenül a cirkálón 30 embernek kellett meghalnia. Sok tengerész átugrott és megfulladt a viharos tenger miatt – akár három méter magas hullámok is lehetnek a környéken."

Ha és lehet szekció
Hogy ez az időjárás a sérüléskor is már fent állt vagy csak később fordult rosszabbra, nem tudom, utána kellene nézni.
Ha tényleg ilyen gatya volt az idő, akkor az elszabadult hajó akna is tudott akár bajt okozni, nem csak vízvonalnál.
Ilyen időben a hajó légvédelmi rendszere nem tudom mennyire korlátozott.
Ha rossz időjárás volt és hajó elleni rakéta találta el, milyen profilból támadhatott rakéta, mert ha hullámzott a tenger,
akkor tippre magasabb kellett legyen a támadási magassága, amit viszont messzebbről kilehetett volna szúrni.
A hajó elleni rakétának is kell valami cél irány, hogy hol jár a hajó, amit valószínűleg nem az ukrán radarok szolgáltattak.
A lőszert lehet nem érte közvetlen találat, lehet a tűz áterjedt oda is, ez egy több gázturbinás hajó, nem pakurával üzemel hanem egy fűtőolaj szerűséggel ami gyúlékonyabb.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Catles

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Üdv!
Őőő... Ezt azért JÓ KÖZELÍTÉSSEL elmondhatjuk magunkról is vagy a finnekről vagy a lengyelekről vagy szlovákokról stb. Ez érv, hogy hát eddig se volt, akkor mit ugrálnak?
Miért is ítéljük el az ukránokat, ha most úgy döntöttek, hogy a harcot választják?
Nem az képezi a magyar identitás egy jelentős részét, hogy mi is mindig küzdöttünk a minket megszállókkal/megszállni akarókkal?
Miért támogatja a nyugat?
Hát nem ők tetszelegnek a naaagy szabadság eszméjének fáklyahordozójaként? Most azt vetjük a szemükre, hogy azt csinálják, amiről prédikálnak? Ha meg nem csinálnak semmit, akkor meg "mennyire egy kétszínú bagázs, csak a pofájuk jár! " Nem az ellen pampog itt sok arc, hogy a nyugat elvesztette identitását és hogy a hagyományos értékek blabla, de amikor kiáll, akkor meg fúj?
lehet, más a véleményünk, de ha államfő lennék, nem a háborúval akarnám a nemzeti identitást megalapzni.

Ukrajna - és a mögötte álló klikk, valamint az oroszok is kidolgozhatták volna békés egymás mellett élés módszereit. Nekem az lett volna az elsődleges. Én arra törekedtem volna, hogy:

  • kihasználom, hogy híd vagyok a Nyugat és a Kelet között
  • nyitottam volna orosz-kínai-török és nyugati vonalon is
  • eszembe sem jutott volna a kisebbségek ellen menni
  • a gazdasági kapcsolatokra alapozva elkezdtem volna az országot kiemelni a szarból és elindítani az EU-hoz vezető nagyon hosszú utat - cserébe nincs NATO, önvédelmi erők vannak (ahol nincsenek se komcsik, se neonácik)
  • nemzetközi szinten (USA, Kína, Oroszország, EU) garanciákat kértem volna az ország semlegessére - ha kell, akkor feladom Krímet
  • engedtem volna mind a nyugati, mind a keleti tőkét beáramlani az országba
  • elindítottam volna az országot a digitális közigazgatás vonalán
  • új alkotmány

Tudom, bili a kézben, de erre volt 8 év - ebből látszik, hogy ez mennyire egy előre eltervezett lépések sorozata volt. Lehet rossz külpolitikai lépést tenni egyszer, de nem folyamatosan 8 évig.

Így lehetett volna az országuk valamennyire független és nem totálisan alárendelve Washington oroszellenes agendájának, amit most szabadságharcnak adnak elő. 56-ban Magyarország MEG VOLT SZÁLLVA - azzal a hivatkozással, hogy ha beütne a szar az Ausztriában állomásozó szovjet erőnél, Magyarországról lehetne küldeni azonnal az erősítést. Csak 53-ban az osztrákok kimondták a függetlenséget, de a muszka maradt. Miért is!?

Ukrajna meg volt szállva? Persze, voltak szakadár részek. Meghallgatta őket valaki? Olaszországban az északi tartományok elszakadása/autonómia törekvése évtizedes. Katalánok? Írek? Ha az államfő vagyok, ki lett volna tárgyalva és lett volna megegyezés. Mindent nyilvánosan csináltam volna - ha továbbra is megy a szarkeverés orosz részről, mehet a szankció. Ukrajnának ez sem volt majd 8 évig érdeke.

A nyugat azért támogatja őket, mert a nyugatnak mindig is egy komoly kavics volt Oroszország a cipőjében és érdek. Mit gondolsz, ha valami csoda folytán holnap Putyin kikerülne a képből és egy báb befejezné a háborút - nem venne a Nyugat többé nyomott áron gázt az oroszoktól!? Dehogynem. 2 hét múlva rajta lenne a bélyegző az NS2-n, ahol fillérekért menne az orosz gáz Európába. (ha ezt mondjuk az USA hagyná...)

Ez szimpla politikai játszma, ahol most az ukránok a gyalog a sakktáblán.

Ha most felmondanék a munkahelyemen és átmennék a konkurenciához, akkor abból országos balhé lenne. Ha felmondanék és azt mondanám, önállóan fogok dolgozni, akkor lenne a volt munkáltatómnak is néhány mondata, de meg tudnánk egyezni - és mindenki jól jár.

Ne legyünk naívak.

Miért nem küldtek mondjuk a pesmergáknak ennyi fegyvert az IS ellen?
Miért nem küldenek mondjuk a mexikói rendőrségnek ennyi fegyvert a kartell ellen?
Miért nem küldtek az afgánoknak ennyi fegyvert a 70000 tálib ellen?

Ennek a "segítségnek" is meg lesz az ára. "ne bízz a görögökben, még ha ajándékokat hoznak, akkor sem"... Vajon a következő lépés mi lesz, Balkánt újra belobbantani?

Pár évtizednek el kell telnie, hogy megértsük a mai napok történéseit, de nem hiszem, hogy a ma eseményei az orosz/ukrán/magyar érdekeket szolgálnák.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 204
36 943
113
Hibáztak, a Fekete-tengeri flotta parancsnoka, a Moszkva kapitánya és mások.... Számos taktikai hibát követtek el (ismétlődő manőverek, nem megfelelő távolság a parttól, gyenge légvédelem és elektronikus hadviselés, mint kiderült, ismét gyenge kíséret), ami lehetővé tette a hajó helyzetének kiszámítását és hatékony csapás végrehajtását. azt
Ez tényleg nagy baromság volt részükről, ott sétáltatták 60 km-re az ukrán partoktól azt a nagy behemótot, jóhogy nem írták rá (ide lőjetek!).
 
W

Wilson

Guest
Persze, eddig nem összeillő Neptun és Harpoont kb 2-3 hét alatt sikeresen integrálnak egymáshoz... A Bayraktar meg papíron éppen hogy elbír egy darab Sea Skua rakétát, de akkora asszimetrikus terhelést kapna, hogy kizárt, hogy így repültek volna. Szóval valami hihetőbb mesét kellene kitalálni.
Ebben én sem látok sok realitást ....
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 523
93

Katonai őrszolgálat: A nyugati zsoldosok Ukrajnában hatalmas veszteségeket szenvednek el​


Ukrajnába különböző országokból érkező zsoldosok súlyos veszteségeket szenvednek az orosz rakétacsapások után.

Ezenkívül az Európai Unió és az Egyesült Államok által Banderának átadott berendezések tömegesen le vannak tiltva. Ezt állítják a Military Watch amerikai szakértői.

Szlovákia például bejelentette egyetlen S-300-as légvédelmi rendszerének átadását, és nem sokkal Ukrajnába érkezése után megjelentek az információk a rakétarendszer megsemmisítéséről. Az orosz hadsereg módszeresen letiltja a nyugati katonai felszereléseket, és kiiktatja a kijevi rezsim segítségére érkezett zsoldosokat is – írják a szakértők.

A Military Watch elemzői szerint az S-300-asokat egykor Csehszlovákiának szállították, és az ország összeomlása után több darabot Szlovákia is örökölt. A modern verziókhoz képest ezeknek a rendszereknek a funkcionalitása nagyon korlátozott – hatótávolságuk kevesebb, mint 100 kilométer. A Kijevbe átvitt rendszer sokkal kisebb mobilitású, és nem nagy területek védelmére szolgál. Ezt azonban azonnal összetörték.

A különféle felszerelések mellett a zsoldosok is az RF fegyveres erők célpontjaivá válnak. Az Orosz Föderáció védelmi minisztériuma többször is hangsúlyozta, hogy az Ukrajna segítségére küldött külföldieket nem tekintik harcosnak, és ha őrizetbe veszik őket, a legjobb, amire számíthatnak, a büntetőjogi felelősségre vonás.

Amerikai szakértők hangsúlyozzák, hogy Oroszország szándékosan indít rakétacsapásokat azokra az ukrán bázisokra, ahol külföldi zsoldosok állomásoznak.

A Military Watch újságírói szerint a zsoldosok már eddig is hatalmas veszteségeket szenvedtek el a rakétacsapások következtében. Az utolsó eredmény - a lengyel PMC megsemmisítése.

És ezek az eredmények csak növekedni fognak.


Читайте больше на https://military.pravda.ru/news/1699179-zapadnye_naemniki/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 687
113
Ha az ukrik lőtték ki akkor biztos, hogy ez is hozzájárulhatott a kilövéséhez, és ha kilőtték már csak azt kellene megtudni, hogy mivel? Mert a Bayraktarra integrált a britteknél 2017-ben kivont Sea Skua és a Harpoonok indítására átalakított Neptun indító, nehezen hihető a számomra....
Van egy norvég hajó elleni rakéta verzióis, amit Alekszandr Kotz a KP haditudósítója írt a Tg csatornáján. Szerinte a Norvég királyi haditengerészet által .korábban használt és már kivont hajó elleni rakétával lőtték a Moszkvát. Hírszerzési infókra hivatkozik
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 530
113
Ha az ukrik lőtték ki akkor biztos, hogy ez is hozzájárulhatott a kilövéséhez, és ha kilőtték már csak azt kellene megtudni, hogy mivel? Mert a Bayraktarra integrált a britteknél 2017-ben kivont Sea Skua és a Harpoonok indítására átalakított Neptun indító, nehezen hihető a számomra....
Akinci drónokhoz pl az ukik gyártanak hajtóművet,arra meg integrálható a Cakir hajó elleni rakéta,mi van akkor ha van az ukránoknak Akinci drónjuk ,végül is az első tervezett exportálók között voltak emlegetve.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64