[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Amúgy a reverz gázszállítás és a gáztározók feltöltöttségi adatai kapcsán csak nekem jutott az eszembe a nyirkai jóslat? Minden gáztározós nagypolitikai ügyletnél eszembe jut...
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Annak tukreben, hogy itt a legtobben kizarolag az egyik oldal velemenyere kivancsiak es minden mas nezoponttal szemben inkabb a homokba dugjak a fejuket, ezert egy idore kiszallok itt az egymas genitaliainak kenyeztetesebol ;)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 880
113
<blockquote rel="boki">Ott voltál a helyszínen , ha azt állítod , hogy az onvédelmi erok a lakoházak kozé bújnak, vagy az iskolákba.

Magyarul te azt allitod, hogy a szeparatistak nem harcolnak a varosokon belul, hanem kizarolag lakott telepuleseken kivulrol tamadnak?</blockquote>

Azért ne keverjuk a dolgokat !!! Ha betornek a gárdisták a városokba, akkor ok védekeznek . Az ellenorzopontjaik a városok szélén , kulvárosokban vannak. A rajtautésszeru támadásaikat ukrán egységek, konvojok ellen pedig nem a városokban hajtják végre. Nem, ok lovik a városokat Grad,Uragán , Mszta-Sz nehéztuzérséggel, nem ok bombázzák a városokat Szu-25, Szu-24 gépekkel. Azt hittem ez neked már világos abbol a rengeteg videobol, képbol , ami itt van a HTKA-n.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Ha betornek a gárdisták a városokba, akkor ok védekeznek . Az ellenorzopontjaik a városok szélén , kulvárosokban vannak.

Azt gondolom, hogy ha annyira szamit nekik a civilek elete, akkor minimum kiuritik azokat a varosreszeket ahol harci tevekenyseget akarnak vegezni. Persze nem azt mondom, hogy hatalmas teruleteket kell minden megfontolas nelkul loni a varosokban, ahogy az ukran erok csinaljak, persze ez is maximalisan elitelendo, de ugy erzem, hogy mindket felnek felelosege van a civil aldozatok miatt.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 354
26 624
113
<b>/*MODERÁLVA*/</b>
1. Válogatni kell a vezetésnek, hogy ki a megbízható és ki nem, ezért a szakmai oldal már torzul.
2. Szerintem a képzett tisztek mögött ott van egy megbízható gárdista (mint régen a pol. tiszt.), akinek fingja sincs az egészhez, de ő a főnök, így az van amit mond, még ha hülyeség is.
3. Lehetnek olyan ukrán tisztek, katonák, akiknek nem tetszik ez az egész, amit csinálnak és finoman el mismásolja a dolgokat, de befogják a szájukat, mert lelövik őket, mármint a gárdisták.
4. Ha valakinek van még hozzáfűzni valója.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 005
23 162
113
Ahol képtelenség világosságot hozni a sötétségbe, ott nincs más lehetőség:

papichulo ignored
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 005
23 162
113
Én nem értem az oroszokat... Ha valakik, akkor ők megtehetnék (ki ütne vissza), hogy felmutatják a képet az anyával és gyerekével, és egyszerűen bevonulnának Kelet-Ukrajnában... Ha valakinek ellenvetése van ukrán oldalról (szájkaratén kívül, amit nem hiszek), akkor kaphatnak párat a seggükbe, ennyi...
Innentől kezdve mondhatnak, amit akarnak "nyugaton", a mondandójuk hátterébe oda kell rakni a képet, és ennyi...

Hát igen, ilyenkor nem tudom merre vannak az emberjogi szervezetek (már Gázát nem is emlitem),...gondolom ilyenkor is a homokosok jogai fontosabbak mint egy anya és gyermekének az élethez való joga, hogy a többit ne is emlitsük...
Kiváncsi vagyok, ha ez a cirkusz lemegy (bármi is legyen a vége), hányan fognak Hágában ezért felelni ...(ha fognak)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
ghostrider szerintem nagyban közrejátszik a kényszersorozás is. Valószínűleg képzetlen az emberke, nem is akar menni, félti is az életét (hülye lenne ha nem tenné), nem akar másokat halomra ölni, főleg nem a saját népét, nem érzi a magájénak ezt a háborút, stb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 422
113
ghostrider szerintem nagyban közrejátszik a kényszersorozás is. Valószínűleg képzetlen az emberke, nem is akar menni, félti is az életét (hülye lenne ha nem tenné), nem akar másokat halomra ölni, főleg nem a saját népét, nem érzi a magájénak ezt a háborút, stb.

Ebben nem lennék annyira biztos. Ha van 10% aki ért hozzá (legyen 1 hivatásos) az egy aknavetőre, gradra ennyi munícióval és idővel már rég kiképezi a többi 90%-ot. Ezek élvezik amit csinálnak, aztán ha fogságba esnek előadják hogy ők nem is olyanok.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 005
23 162
113
<blockquote rel="joker">ghostrider szerintem nagyban közrejátszik a kényszersorozás is. Valószínűleg képzetlen az emberke, nem is akar menni, félti is az életét (hülye lenne ha nem tenné), nem akar másokat halomra ölni, főleg nem a saját népét, nem érzi a magájénak ezt a háborút, stb.

Ebben nem lennék annyira biztos. Ha van 10% aki ért hozzá (legyen 1 hivatásos) az egy aknavetőre, gradra ennyi munícióval és idővel már rég kiképezi a többi 90%-ot. Ezek élvezik amit csinálnak, aztán ha fogságba esnek előadják hogy ők nem is olyanok.

</blockquote>

Szerintem meg csak addig élvezik, amig szét nem vágja egy társukat egy robbanás és rájönnek, hogy itt bizony percek alatt meg is lehet halni...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Luganszk
http://www.youtube.com/watch?v=P3jQBJvr2cE

Szhakhtyorszk (?) - Nemzeti Gárda konvoj (Más forrásoknál a Milícia konvoja)
MdBBgqT.jpg


efuvAVP.jpg


O5VC1Y8.jpg


Giso9xL.jpg


cBsLBKv.jpg


2kiJrhW.jpg


lTtUFR4.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ez a Ljashko már polgármestereket rabol v. mint parlamenti képviselő, mint szabadcsapat vezér, mint önjelölt bíró, v. mi. Ez egy állat!
http://www.youtube.com/watch?v=WVq_j0O3ZeY

Valahol Donbaszban
http://www.youtube.com/watch?v=LgXAweelZ-I

Több mint 40 ukrán katona menekült át Oroszországba
http://www.youtube.com/watch?v=bsH04ouZ3XY
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Október kerület (?)
http://www.youtube.com/watch?v=rUZwEGAUU5Y

http://www.youtube.com/watch?v=ZEFJvcio5ow

Odessza utca (?)
http://www.youtube.com/watch?v=i9Li1E6V7nA


Ukraine: Watch shells strike this Lugansk high-rise
http://www.youtube.com/watch?v=2BtVKga6Myw
 

sakotik

New Member
2014. július 14.
12
0
1
Lehet hogy itt is aknavatőt használtak?
http://youtu.be/TgolijavK94

bm-21 (GRAD) két féle felülről támadó eszköz van, az egyik két darab töltetet tartalmaz, amely 100 m-es távolságig képes 6-7 cm-es páncélt átütni. A másik 45 db aknát tartalmaz, amely 100-120 mm-es páncélt képes átütni. Ez szórt rendszer, nem önirányítós, de láttam a felvételeken 3db SV-t, ez azt jelenti, hogy 120 x 45 = 5400, természetesen ennek a töredéke találhat el valamit, de egy táborhelyen, ahol járművek tér- és távköze kicsi nagy pusztítást okozhat. Tüzelőállásba általában 50m-re vannak egymástól elhelyezve a lövegek, itt már kisebb az esély a megsemmisítésre, ezért kell a nagy mennyiség.
Aknavetőkhöz 82 mm-es mobil könnyen kezelhető, akár kézben is szállítható, jól rejthető. A felkelőknek ideális fegyver. 120 mm-es még könnyen mozgatható, kezelhető, rejthető, hatásában mintegy ötszöröse a 82 mm-esnek. Nyíltan elhelyezkedő élőerők, páncélozatlan, vagy gyengén páncélozott eszközök, menetoszlopok, hevenyészett fedezékek ellen használható. Ráccsal ellátott PSZH-k, illetve előtét páncélzattal, ERA (robbanó reaktív páncél) lapokkal védett eszközök ellen az RPG 7-hez is van tandem fej, melynél az előtét páncélzatot átvágja az első kumulatív fej, a második pedig a főpáncélt. Láttam ilyet is a fényképen a felkelőknél. Az RPG egyes újabb típusai is tandemfejesek.