[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Nincs 300 eves az Usa. Lengyelorszag meg 100 eve letezik kb ujra, elotte 150 evig nem volt. Nem jon ki a matek...
De ha nagyon nagyot akarunk mondani akkor beelozunk, mert Vasco de Gama hajojan volt magyar tengeresz... aki inkabb dalmat volt.
Mint azt mar irtam: tudom, hogy nincs 300 eves, epp azert irtam, mert mar a letrejotteert is sok lengyel harcolt, tehat a szovetseg korabbi mint az USA. Lasd: https://en.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Kościuszko
De termeszetesen nem pont kerek 300 ev, de a vilag kukacoskodobb embere kedveert nem fogom az ujjaimon kiszamolni, hogy pontosan mennyi... o_O
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 752
28 602
113
Illetve persze elkészült a következő nyugger elemzés, külön hangsúllyal Transznyisztrián
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113

Szerintem nem. A NATO van annyira észnél, hogy nem támad meg egy atom világhatalmat. Fel sem merült egy Oroszország elleni katonai támadás. Ők viszont lazán megtámadták Ukrajnát. Így már borul a bili. Nem tudjuk mi lesz a vége, de az oroszok nagyon idegesek már, ez látszik a naponta egyre fenyegetőbb nyilatkozataikon. A nyugat lazán emeli napi szinten a tétet és nem tűnik túl idegesnek.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 906
113
A légi utántöltő leparkolt Krakkó mellett. Még eddig nem figyeltem fel effélére. A másik stabilan Romániában van.

278918115_996092224373594_5350087354922617819_n.png
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Tényleg ramaty állapotban van.
:)
Lehet, ezért hozta előre a háborút?
Vagy szerinted egészségesnek néz ki?

Az arca furcsa, eléggé megdagadt. A bal kéz remegése Parkinson kór is lehet. Testtartása kissé meggörnyedt. Kevésbé valószínű hogy mérgezik lassan, de ott ez népszokás, tehát ne zárjuk ezt se ki. A végén ennek a háborúnak valami történni fog vele, ebben biztos vagyok.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A németeknél nem ez az igazán nagy cumi (persze ez is, meg nekünk is, de sztem mi kihúzzuk a fejünket a hurokból), hanem hogy 0 (nulla) az érdekérvényesítő erejük. Úgy látom, ez az első alkalom hosszú ideje, hogy kicsúszott a gyeplő a kezükből és én a kétségbeesés jeleit kezdtem felfedezni náluk...

30évig mentek szembe az atlantista vonallal építgették a Berlin-Moszkva tengelyt. Gigabukta lett.
Az egész Német politika alfája-omegája, fő célja, hogy ne legyen europában 2.vhs háború. Elbuktak. Helsinkinek vége. Felsültek. Nem kicsit. Most megy a kárenyhítés.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: megazez and gergo55

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 298
113
Szerintem nem. A NATO van annyira észnél, hogy nem támad meg egy atom világhatalmat. Fel sem merült egy Oroszország elleni katonai támadás. Ők viszont lazán megtámadták Ukrajnát. Így már borul a bili. Nem tudjuk mi lesz a vége, de az oroszok nagyon idegesek már, ez látszik a naponta egyre fenyegetőbb nyilatkozataikon. A nyugat lazán emeli napi szinten a tétet és nem tűnik túl idegesnek.
ha felcsapunk egy random történelmi könyvet valamelyik világháborúról, általában néhány roppant rövid bevezető oldal max egy kisebb fejezet szól arról a mentális állapotról amiben a felek a háború kitörését megelőzően sikeresen összeeszkalálták az első puskalövést