[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 051
113
Van itt többségében orosz propagandán edződött ember, néhány ukrán propagandán trenírozott, pár orosz ügynök, kevés semleges, mint jómagam. Nagyjából ennyi. Vége lesz egyszer. A baj hogy nem tudjuk mikor. Nem látjuk mi lesz velünk ebből kifolyólag. Sötét a jövő, mindenkinek. Eddig nálam 50-50 %-on állt a háború kimenetele. Most kezdem úgy érezni, az ukránok tényleg felülkerekedhetnek, ha Putyin nem hirdet háborút, a különleges művelet helyett. Mert kezd egyre több nehézfegyver menni Ukrajnába, több mint amennyit az oroszok megsemmisítenek. Katona van az ukránnak bőven, mert háborúban áll és mozgósít folyamatosan. Oroszország nem ismeri el a háborút, nem mozgósít. Viszont békelétszámú haderejéből ennél már nem nagyon tud többet oda küldeni. Így elképzelhető hogy néhány hónap múlva, ha az ukrán haderő ismét képes lesz a teljes összefegyvernemi harcra, akár patthelyzet, majd ukrán siker is lehet a vége. Ukrán siker esetén hazánk még nehezebb helyzetben lesz ,sajnos. Tartok a jövőtől. Politikailag, gazdaságilag, katonailag, egyaránt.
Esetleges ukrán vereség után is gondban leszünk, mert sokkal erősebb lesz mint mi.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
Értem, hogy egy (Majdnan-puccs-volt) huszárvágással megoldanád, hogy a Kisoroszoknak nincsenek önrendelkezési jogai és be is látom, hogy ez érvelésedhez kívánatos.
Nem gondolkodom mi volt Majdanon, kétlem, hogy puccs lett volna.

Ha így seggnyalásban gondolkodsz, akkor nyilvánvalóan bizonyított, hogy az Amcsik segge finomabb mint a Ruszkiké.
A szabadság mítoszát ne hagyjuk, pont erről szól ez a háború is.
Olyan meredek példákkal dobálózol, amiket kb a sajtó hoz fel extrémpéldaként néhány évente.

Nemváltó emberek, Pride évente egyszer és a Köln szilveszteri nemi erőszakok... a 2015ös menekülthullámban... 7 éve.
Ezek árnyékoldalai a nyugatnak és igen, a szabadságok miatt megéri. Kész.

A többség Ukrajnában úgy fest megakasztotta a Nagyoroszt.
Segítjük őket.
Nekünk itt távolabb ez gazdasági háború...
Én személy szerint amit tudok Nagyorosz, Fehérorosz gazdasági termék, azt boykottálom és még évekig ezt fogom tenni.

Valószínűleg energiaforrásokból is át tudunk állni.

Elképzelhető, hogy a jövőben még a Nagyorosz gazdaság szeretne a szabad-világgal gazdasági kapcsolatokat létesíteni, nem csak Brazíliával és társaival.
Elképzelhető...
Egyáltalán nem extrém példákról van szó, hanem trendekről. Ne 5 éves távlatot nézz, hanem menj vissza 30 évet és a trendeket figyelembe véve extrapolálj mi lesz 30 év múlva. Amikor a muszlim populáció nyugaton megduplázódik, a fehér őslakos pedig lefeleződik, és teljesen ellentétesek lesznek a korfák is, nem a mi javunkra.

Vagy amikor egyes amerikai középiskolai osztályokban már most 40% homokosnak vallja magát, miután meg lettek dolgozva a civil szervezetek által. Van olyan, aki perel, mert mindkét gyereke át akarja műtetni magát egy agymosó kurzus után.

De az még mindig nem mondtad, hogy milyen szabadságról is beszélsz. Amikor a szólásszabadság hazájában törölnek twitterről, mert nem tetszik a véleményed. Vagy nem engednek indulni az úszóversenyen nőként, mert megjelent egy írásod, miszerint igazságtalannak érzed, hogy biológiai férfiak ellen versenyzel(US). Vagy éppen megbüntet az állam, mert nem cukrászként nem akarsz homo esküvőre buzis tortát készíteni(CA). Vagy amikor gyámság alá helyezik a gyerekedet(UK), mert nem engeded, hogy a tranyó hülyeséggel mossák át az agyát az iskolában. Vagy szintén UK, kijön hozzád a rendőrség, mert nem volt PC amit kiírtál twitterre.

Pontosan mi az a nagy szabadság, a deviáns vágyak kiélésének szabadságán kívül, amit a nyugat kínálni tud, ami miatt megéri lemészároltatni magad?
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 028
113
Igen, a háborúban épül a túlélésért folyó közdelem jegyében valamiféle összekovácsolódás - ez a dolog romantikus-heroikus része.
De amint elül a csatazaj, minden szentnek maga felé fog hajlani a keze.
A túlélésért folyó harc legmocskosabb része a háború elültével veszi csak igazán kezdetét.
Tülekedés, feljelentgetés, bemószerolás, akár egy fél kenyérjegyért, egy negyed kiló lisztért, meg a szomszéd egy fokkal jobb állapotban levő romhalmazáért.
Azok, akik dicsőséges háborúban még hősiesen vállvetve küzdöttek, a gyötrelmes békében majd aljas módon egymás árulják el.
.
.
Ez igy törtent most a Covid elleni "haboruban" is. Törtent egy bizonyos összekovacsolodas (legalabbis az elejen mindenkeppen), azutan ahogy latszott, hogy azert nem hal ki az emberiseg, akkor a szentek keze elkezdett maga fele hajolni. Megjelentek a fidesz portyazoi es furkeszei es irdatlan tularazassal hoztak be szar minösegi kinai teszteket, semmire se jo "lelegeztetögepeket", meg kinai oltast. Oriasi penzekert, de ugye haboru van, igy nem illik kerdezni, lehet a veszhelyzetre hivatkozva titkositani, meg amugy is, az egeszseg minden penzt meger elvet lehet minden vitaban elsöprö ellenervkent hasznalni.
.
A legmocskosabb resz meg a csatazaj elulesevel fokozodik, amikor elindult a covidra hivatkozva egy durva aremelesi hullam. Ez most is tart, csak mar a haboru miatt, de valojaban a covid elulte utan mar böseggel elinditottak az arak felsrofolasat. Kenyerjegy nem törtent, de pl a magyar "olcson" befagyasztott benzinar miatti hiany, korlatozasok egy kicsit a kenyerjegy hangulatot is megkinalta.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Pogány

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 252
113
Valamiért tudnám értékelni azt az állapotot, hogy nincs gondom semmire, könnyű és sikerélményt adó melóm van, annyit fogyasztok, amire szükségem van, és rengeteg időm és forrásom van a családomra meg a hobbijaimra meg a barátaimra, stb...
Mohó vagy. Nem lehet ennyi cèlt maximalizálni egyszerre. :)
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 028
113
Csakhogy ez nem igaz.Ez nem a liberalizmus,hanem a fogyasztói társadalom.
A liberalizmusnak rengeteg ága van,mint mondjuk a kereszténységnek.És éppen úgy a különféle ágak idönként eléggé hadilábon állnak egymással.És van olyan is,hogy nemzeti liberalizmus
.
.
Reszben igaz, de szerintem ezek összefuggnek. A liberalizmus egyenlösegpropagandaja, az elnyomottak (pl migransok) integralasa es egyenrangu felemelese is azt a celt szolgalja, hogy ök is jo fogyasztova valjanak.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 028
113
Valamiért tudnám értékelni azt az állapotot, hogy nincs gondom semmire, könnyű és sikerélményt adó melóm van, annyit fogyasztok, amire szükségem van, és rengeteg időm és forrásom van a családomra meg a hobbijaimra meg a barátaimra, stb...
.
.
Viccböl irom, igy is olvasd, de akkor a te idealis rendszered a KOMMUNIZMUS megjosolt, penz nelkuli, joletben elö tarsadalma. :)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
Amúgy meg nem keltek semmilyen hamis látszatot semmilyen demokratikus értékről nem beszéltem.
Dehogynem, azt a látszatot kelted, hogy van szabad választásuk, ami tudomásom szerint demokratikus érték. De én nem tudok olyan jogrendről, ahol a fenyegetés hatására hozott döntés legitim lenne.

De látom átmentél robotba, csak ismételgeted magad, és teljesen figyelmen kívül hagyod azt, hogy az Ukránok leszámoltak mindenkivel, akinél az oroszpártiság gyanúja felmerült, így nem látom értelmét, hogy ezt a szálat további érvekkel támasszam alá.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Spórolj Amerika!

Biden arra szólítja fel az amerikaiakat, hogy térjenek át a kerékpárra és a napelemekre.

"Így segítesz a kormánynak, és havi 85 dollárt, évi 500 dollárt spórolsz meg az energián."

https://t.me/oroszhirek/2085

A szankciók már éreztetik a hatásukat! :):D
Én inkább azért örülnék ennek, mert
1. több egészségesebb ember
2. kevesebb károsanyag kibocs.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 051
113
Szokás szerint hazudnak a közvéleménynek:

Olyan szigorúan titkos, hogy a telex értesült róla :))))
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 041
30 946
113
.
.
Reszben igaz, de szerintem ezek összefuggnek. A liberalizmus egyenlösegpropagandaja, az elnyomottak (pl migransok) integralasa es egyenrangu felemelese is azt a celt szolgalja, hogy ök is jo fogyasztova valjanak.
Ez is egy félreértés.A liberalizmus egalitárius,de a jogokhoz való hozzáférés terén.Amit ma nyugaton látsz,az a szocializmus és a liberalizmus keveréke,amiben a szocializmus szépen kinyirja a liberalizmust.És ahogy Hayek irja,mindenfajta szocializmus degradálódáshoz és rabszolgasághoz vezet
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 178
61 042
113
Erről a teóriáról a finneknek elfelejtettek annó szólni, úgyhogy jól megvédték inkább magukat
Igen, a finnek jól megvédték magukat. Azt is nézd meg, hogy milyen körülmények között, milyen szovjet haderővel szemben. Ahogy már írtam, a szovjet, az orosz ha támad, veszít. Ha védekezik, ellentámad, akkor nyer.

Nézd meg, hogy hány finn nagyvárost bombáztak szét, hányat használtak a lakosaikkal együtt erődítményként és hányat lövettek szét. Hol vívták a finn-szovjet háborút és Finnország mekkora területét érintették a harcok?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Sarij (Shariy) egyébként ukrán blogger, aki például Donyecket és Luhanszkot továbbra is ukrán területnek tartja, Krím annektálását pedig illegitimnek.
Csak emellett aktívan kritizálja az ukrán kormányokat is. Mivel már basztatták egy ideje, lelépett először Litvániába (2012-ben), 2021 óta viszont Spanyolországban él.

Ukrajnának honnan van olyan érdekérvényesítő ereje, hogy egy EU ország (ráadásul nem kicsi, Spanyolország) simán kiad nekik egy politikai üldözöttet?? :mad:

Tényleg kezd sok lenni a párhuzam Izrael és Ukrajna között :(
Azt a Bogár Laci bácsi által először elnevezett Nem Létező Világerőt - akik a leplet tartva alatta sakkoznak a világon a világgal - a néhány igen befolyásos neokont leszámítva, nyugodtan be lehet sorolni ugyanazon flekezethez.
 
K

Kopi2000

Guest
Istennek hala? Nem, szerintem csak azoknak, akik nem is akarnak a kis ruszofil buborekukbol kilepve, ertelmesen vitatkozni. Sokan vannak, akik a korabbi serelmeik miatt, esetleg a mai magyar fosodratu media miatt, csak egymas hangjat akarjak meghallani. Azoknak hala??? Nem szeretem azt sem, ha allandoan a nevetseg targyava tesznek valakiket, pld az EU vezetoit, akar passziobol is. Nem vagyok mazohista, magamat sem akarom kinoztatni, de masok alazasat sem szeretem ugy olvasni, hogy azok nem vedekezhetnek.
Nem szeretem - tovabba- az antiszemizizmust, ami sut sok itteni ruszofil kommentbol is, bar jol tudom hogy Oroszorszagban is mar tortenelmileg kijatszottak a "zsido" kartyat..... Erthetetlen, a modik miert engedik ezt, mev az ukran nep "patkanyozasat"? Elvileg ez boven topik szabalyzat ellenes...
Alig lehet valakivel itt normalisan velemenyt cserelni. Sok esetben nem tudom eldonteni mi van a gyulolet mogott? Muveletlenseg vagy valami mas??? De az biztos, sokan tenyleg nem kivancsiak semmire, hanem csak itt acsarkodnak. En azert ennel muveltebb vagyok bar probalom megtalalni a valo eletben a munkasokkal is a kozos hangot.... Mit ne mondjak, lattam mar munkaterulrteken par furcsa embert, de senki sem utotte meg velem azt a lesajnalo hangot, amit itt egyesek megtettek ugy, hogy kiragadtak a mondandombol nehany szot.... Hat ez abajom az itteni velemenyvezerekkel. Keves tudas mellett sok alaptalan vaggyal kommentelgetnek....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 937
82 710
113
A kanalas orvosságot is be kell venni a kisgyereknek, hogy meggyógyuljon.


Na ez egy elég komplex kérdés, hogy ki mire jutott, és miért, amit 100 évig lehetne elemezni és akkor sem érnénk a végére. De azért néhány gondolat:

A lengyelek nem egy korrupt romhalmaz-állam, mint ami Ukrajna. Hiába pumpálták volna beléjük azt a rohadt sok pénzt, akkor sem jutottak volna sokkal meszebbre. Valamint ha Ukrajna jól működne, nem lenne szüksége az EU-ra mert egy rohadt jó adottságokkal rendelkező ország, ami olcsó energiát kapott az oroszoktól, ráadásul olyan ipari képességei voltak, amiről pl Magyarorszég még csak nem is álmodhat. Ők nagyon át lettek verve, mert elhitték ugyanazt a hülyeséget, amivel minket is beetettek, hogy kolbászból lesz a kerítés és Bécsben nyithatunk cukrászdát.
Végülis most tényleg nyithatnak, csak az az egy bőrönd és a tíz éves Renault kevés lesz a nyugati élethez.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
Istennek hala? Nem, szerintem csak azoknak, akik nem is akarnak a kis ruszofil buborekukbol kilepve, ertelmesen vitatkozni. Sokan vannak, akik a korabbi serelmeik miatt, esetleg a mai magyar fosodratu media miatt, csak egymas hangjat akarjak meghallani. Azoknak hala??? Nem szeretem azt sem, ha allandoan a nevetseg targyava tesznek valakiket, pld az EU vezetoit, akar passziobol is. Nem vagyok mazohista, magamat sem akarom kinoztatni, de masok alazasat sem szeretem ugy olvasni, hogy azok nem vedekezhetnek.
Nem szeretem - tovabba- az antiszemizizmust, ami sut sok itteni ruszofil kommentbol is, bar jol tudom hogy Oroszorszagban is mar tortenelmileg kijatszottak a "zsido" kartyat..... Erthetetlen, a modik miert engedik ezt, mev az ukran nep "patkanyozasat"? Elvileg ez boven topik szabalyzat ellenes...
Alig lehet valakivel itt normalisan velemenyt cserelni. Sok esetben nem tudom eldonteni mi van a gyulolet mogott? Muveletlenseg vagy valami mas??? De az biztos, sokan tenyleg nem kivancsiak semmire, hanem csak itt acsarkodnak. En azert ennel muveltebb vagyok bar probalom megtalalni a valo eletben a munkasokkal is a kozos hangot.... Mit ne mondjak, lattam mar munkaterulrteken par furcsa embert, de senki sem utotte meg velem azt a lesajnalo hangot, amit itt egyesek megtettek ugy, hogy kiragadtak a mondandombol nehany szot.... Hat ez abajom az itteni velemenyvezerekkel. Keves tudas mellett sok alaptalan vaggyal kommentelgetnek....
Leo, nemrég azt mondtad, hogy nem sokat leszel itt. :D