[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Igazából arról megy itt a magyar foteltudósok közt a polémia, hogy az ukrán társadalom a 70 napnyi háború után vajon támogatja-e a katonáik erőfeszítéseit, vagy csupán eltűrik?
Addig, amíg nincs erről első kézből infónk, köztünk, HTKA fórumozók közt ez nem más, csak parttalan hitvita.
Én nem így gondolom több mint két hónapja tartó folyamatos harcot ezen orosz haderő ellen nem lehet társadalmi támogatottság nélkül folytatni.
 

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
337
3 751
93
Putyin nem ragaszkodik hatalmához?
;)
Ugyan már...
Dehogy nem. Pont ezt mondom. A különbség az, hogy Putyin ül a nagy székben, és most Ukrajnát lövik rommá. Ezt kellett volna felmérni korábban, mert mindenki látta, aki nem hülye, hogy a pofont itt Ukrajna fogja kapni. És ha még bele is buknak ebbe az oroszok (amit kétlek), akkor is Ukrajna fog romokban állni. És amikor mindenki jól meggyalázta, eladósította, kivásárolta-bevásárolta tetszés szerint, ott marad majd a szarban.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 186
29 186
113
Sarij (Shariy) egyébként ukrán blogger, aki például Donyecket és Luhanszkot továbbra is ukrán területnek tartja, Krím annektálását pedig illegitimnek.
Csak emellett aktívan kritizálja az ukrán kormányokat is. Mivel már basztatták egy ideje, lelépett először Litvániába (2012-ben), 2021 óta viszont Spanyolországban él.

Ukrajnának honnan van olyan érdekérvényesítő ereje, hogy egy EU ország (ráadásul nem kicsi, Spanyolország) simán kiad nekik egy politikai üldözöttet?? :mad:

Tényleg kezd sok lenni a párhuzam Izrael és Ukrajna között :(
Hát a spanyolok érdekesek, a madridi észak-koreai követségre tört be egy CIA csapat, ha abból nem lett botrány, csak 1-2 újságcikk, akkor spanyol érdekérvényesítés mint olyan, nincs.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 949
87 397
113
Ezt a baromságot!
FR-0I_OXEAI39MO

196 repcsi és 155 heli? :D
 
W

Wilson

Guest
A 40 km hatótávolságú tüzérségi eszköz képességeinek pazarlása, ha a frontvonalat (minimális mélységben) lövi vele. Mást viszont nem tud, mert ilyen felderítési/cél adatokkal nem rendelkezik. Ez így egy drága (és rövid életű...) "aknavető"...
Azért az ukrán tüzérség aktívan és nagy számban használja a drónokat amellyel nagy mélységben végez felderítést, ezt nap mint nap bizonyítják is, ezekkel az eszközökkel az ukránok, pl tudják támadni a fronton harcoló orosz csapatok hátországát.

Tehát az szerintem nagyon nem igaz ,hogy nem rendelkezik felderítési és cél adatokkal, a valóság az, hogy nagyon is rendelkeznek velük
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem, rosszul latod. Szerintem Honved tenyleg jozan, a piros gomb nyomogatasatol rettegoket azert nem sorolom fel, mert estig tartana, de nem laton a felelmeik realitasat. Korabban emlitettem, lehuztam az eletem egy jelentos reszet, mikor riogattak minket az atomhaboruval, de ez a nyilvanvalo sokszor leirt (es most is esdzeru meglevo) okok miatt nem valt 35-45 eve sem realitassa... Biztos vagyok benne hogy ez most is csak egy hatalmas (orosz) bloff... Amit sokan beszivnak, sokan meg direkt terjeszrik, hogy felelmet keltsenek a KEU-i es a NYEU-i emberekben...
Én abból indulok ki, hogy P elvesztette a realitásérzékét már egy ideje.
És már nem a KB, PB bármi hozná meg a döntést, vagy lenne ott féknek;
Valósnak tartom a hipotézist, hogy eunuch-ok vannak körülötte a Kremlben, akik nem fognak lépni.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
725
3 335
93
Csak egyetlen példát mondok ami még valamilyen módon Oroszországhoz is kapcsolódik ,I világháború cári Oroszország majd az ideiglenes kormány..
Ott és @SirHiggins példájában is, a társadalmi támogatottság már régen megszűnt. Szóval nem jó példa. A teljes gazdasági összeomlás okozta a verességet.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 500
113
Dehogy nem. Pont ezt mondom. A különbség az, hogy Putyin ül a nagy székben, és most Ukrajnát lövik rommá. Ezt kellett volna felmérni korábban, mert mindenki látta, aki nem hülye, hogy a pofont itt Ukrajna fogja kapni. És ha még bele is buknak ebbe az oroszok (amit kétlek), akkor is Ukrajna fog romokban állni. És amikor mindenki jól meggyalázta, eladósította, kivásárolta-bevásárolta tetszés szerint, ott marad majd a szarban.

Az a lényeg, hogy az agresszor ne érje el célját.
Ennek Ukrajna issza meg a levét, de hősiesen pofán vágják Putyint.
70 napja.
Minden nap.

Mókás, hogy aggódtok az ukrán infrastruktúráért, miközben Putyin sikeréért imádkoztok.
 
  • Vicces
Reactions: Molon Labe
W

Wilson

Guest
Nem, nem dönthették el, mert nem kérdezte meg őket senki. Illetve az, akit a deeszkalációs ígéretek miatt választottak meg, még csak arra sem méltatta a népét, hogy Minszket betartsa. Aki pedig privát döntött úgy, hogy leteszi a fegyvert, azt az Azov nevű terrorbrigád likvidálta.

A buchai mészárlás pont azt bizonyítja, hogy még azok sincsenek biztonságban az ukrán megtorlástól, akiket már felszabadítottak az oroszok.

Magadat áltathatod, engem nem tudsz.
Miért nem dönthettek el? Nagyon is eldönthették, vagy harcolnak vagy nem, az Azov felé terror brigád amelyik minden ukrán alakulat hátában ott van, pedig népmese , max Mariupolban lehetet ennek valamiféle realitása.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 237
37 074
113
Az USA segített Ukrajnának "megölni" orosz tábornokokat - NYT
Washington magas rangú orosz tisztek tartózkodási helyéről szolgáltatott hírszerzési információkat Kijevnek - állítja a lap
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
  • Tetszik
Reactions: Wilson

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
A demokratikus értekek nem csak a szabad választást jelentik.Ami pedig a szabad választást jelenti, eldönthették, hogy leteszik a fegyvert vagy harcolnak az ukrán nép az utóbbit választotta.

Nem mentem át a robotba de az ukrán nép 70 napja harcol az élete kockáztatásával ez a tény mindent elmond arról, hogy mit akarnak még azokon a területeken is ahol magas az orosz ajkú lakosság, ez mindennél jobban elmondja mi is a valós helyzet.

Már megint ez az "ukrán nép" -ezés ... :) Az "ukrán nép" -et az elmúlt 8 évben a lőtéri kutya nem kérdezte meg, hogy mit akar. Aztán kaptak a nyakukba egy háborút. Ott a nyugati végeken még el sem érte Őket igazán, de ha valaki megkérdezné Őket, akkor nem vagyok benne biztos, hogy nem az lenne a válasz, hogy "nem ezt a lovat akarták" ...

Aztán annak az "ukrán nép" -nek egy jó része pont a másik oldalon harcol és/vagy éppen tök jól érzi magát a muszka alatt (pl. Krím, de ahol nincsenek harcok ott biztosan). A "maradék" résszel kapcsolatban is továbbra tartom, hogy az "ukrán nép" nem egyenlő a "horogkeresztesek" + zsoldosok + kényszersorozottak + pár behülyített hasznos idiótával (akik harcolnak) ...
 
W

Wilson

Guest
Ott és @SirHiggins példájában is, a társadalmi támogatottság már régen megszűnt. Szóval nem jó példa. A teljes gazdasági összeomlás okozta a verességet.
Dehogyisnem ,hogy jó példa mert a társadalmi támogatottság egyik alapja a jólét és bizony a gazdasági összeomlás nem egyik napról a másikra következett be és a társadalmi támogatottság is ezzel egyenes arányban csökkent.
 
K

Kopi2000

Guest
Én abból indulok ki, hogy P elvesztette a realitásérzékét már egy ideje.
És már nem a KB, PB bármi hozná meg a döntést, vagy lenne ott féknek;
Valósnak tartom a hipotézist, hogy eunuch-ok vannak körülötte a Kremlben, akik nem fognak lépni.
Tetszetos a dolog, de szerintem ennyire nincsenek vilagpusztito "humanoid gepek" P kornyezeteben sem. Persze, P elvesztette a realitas erzeket, pld. Ukrajnaval kapcsolatosan, de azert nem teljesen.... Tisztaban van, mi lesz akkor, ha... Az egesz, amit csinalnak csak egy hergeles az ukrajnai "nehezsegek" miatt.... Sot, ugy gondolom az ukrajnai ellenallas merteke P-t is egyre messzebb loki a "piros gomb" nyomkodasatol....
Nem felek jobbab az atomtol, mint 40 eve. Sot, nevetek azokon, akik emiatt kinlodnak. Meg is erdemlik, ha ennyire nem latjak at a realitasokat....
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113