[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
da7.jpg
.
.
Ez van a diktatúrában, ott 30 éven át leválthatatlanul ugyanaz a diktátor vigyorog, egy demokratikus működésű országban pedig cserélődnek a figurák. Pl Obama elnöksége törvényi keretek között simán végetért.
.
Ha azt hiszed, a képeiden a jobb oldalon vigyorgó képviseli a "jó oldalt", akkor keményen tévedsz.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93

Nem értem miért akarják ezt az oroszok, hiszen meg lett mondva hogy a szankciókkal csak lábon lövi magát a nyugat.
Ki mondta meg? Itt nem a kollektív nyugattal, hanem Európával kapcsolatban hangoztatta a többség az önlábonlövést. Ha idézel, tedd pontosan.

Amit itt sokan hangoztattak, az az, hogy az USA nagyon is jól fog járni, az EU szopágra kerül, Oo pedig kicsit visszaesik, de hosszabb távon kiherevi a szankciókat Kínai segítséggel és a keleti piacok felé orientálódással. Egyébként pont ez látszik körvonalazódni az eddigiek alapján.

Nagy forgalmú, több telephellyel rendelkező vaskereskedésben dolgozó ismitől hallom, hogy júniusban zárnak, mert nincs áru. Tudod, hogy ez mit jelent egyebek mellett az építőiparra nézve, ami az egyik legnagyobb munkaadó az országban?

Ma voltunk IBL tartályért a szokásos helyen, olcsón eladták azt amiben a gyantát kapták, mert jobban jöttek ki az eladással, mint a visszaküldéssel. Azonban felfüggesztették az értékesítést mert a fickó elmondása alapján "problémák akadtak a beszerzéssel" - magyarán a gyártó, amiben az anyagot forgalmazzák, nem tud több tartályt rendelni, ezért kénytelenek visszarendelni azt, amiben már ment ki anyag.

Poénkodhatsz, meg lehet örömködni, hogy Wilson és tsai felszavaznak, de te is azok közé tartozol, akiknek még nem esett le, hogy mekkora sz@rban vagyunk, de előbb-utóbb te is érezni fogod, hidd el.
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Itt nem,de ott 220ft körüli a benzin ár,nem hinném,hogy az Orosz kisnyugdíjas csóróbb ott,mint a Magyar itt.
Pedig az, gyakorlatilag szegénységben van tartva a lakosság Oroszlánrésze... már évszázadok óta.
Anyugdíj tavaj havi 220 Eurónyi (per hó) volt.
 
  • Tetszik
Reactions: omae

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
Területet csatoltak el és háborút szítottak, most meg teljes körű offenzívát indítottak ami szerencsére elbukott.

Az orosz katonai doktrína egyértelmű. Ha valaki ezt tenné az oroszokkal, arra atom lenne a válasz.
Az Orosz be fogja őket darálni,ebben biztos vagyok,hogy hol fognak megállni az csakis az oroszokon múlik.A háború magját a jobb szektoros náci majdanos pátyolgatott csürhéd vetette el.Aki szelet vet vihart arat azt szokták mondani.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Te érted egyáltalán, hogy miről beszélsz?
Mi köze ennek pl a tüzérségi fölényhez?
Vagy a támadás és védekezés közti különbséghez?
Wilson, jó szokásodhoz híven az eredeti témát nélkülözve, kicsippentesz magadnak egy új fonalat a kontextből.
Ne ragadj le, mert elveszel a részletekben. A tűzérségi fölény min. 3 poszttal korábban, olvasd vissza, többes számban deklaráltam, azaz nem Rólad, hanem Rólatok beszéltem. (meszike, mindenen kívül-belül-mellett, ladagrant és jómagad), azaz a pontokat amiket összeírtam, az kis csapatod termékeként kell felfognod. De Te rögtön kiszedtél egy pontot, amit nem Te írtál.

Azt is mondom mi nincs, és akkor már a különbséget sem kell firtatni támadás és védekezés között.

pl.: olyan hogy" Ukrán támadás".. (bár az igaz, hogy tegnap megtámadták saját magukat sikeresen)


Szakadj le a mainstreamről, és ne háttal nézd a vetítővásznat.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 188
113
Ki mondta meg? Itt nem a kollektív nyugattal, hanem Európával kapcsolatban hangoztatta a többség az önlábonlövést. Ha idézel, tedd pontosan.

Amit itt sokan hangoztattak, az az, hogy az USA nagyon is jól fog járni, az EU szopágra kerül, Oo pedig kicsit visszaesik, de hosszabb távon kiherevi a szankciókat Kínai segítséggel és a keleti piacok felé orientálódással. Egyébként pont ez látszik körvonalazódni az eddigiek alapján.

Nagy forgalmú, több telephellyel rendelkező vaskereskedésben dolgozó ismitől hallom, hogy júniusban zárnak, mert nincs áru. Tudod, hogy ez mit jelent egyebek mellett az építőiparra nézve, ami az egyik legnagyobb munkaadó az országban?

Ma voltunk IBL tartályért a szokásos helyen, olcsón eladták azt amiben a gyantát kapták, mert jobban jöttek ki az eladással, mint a visszaküldéssel. Azonban felfüggesztették az értékesítést mert a fickó elmondása alapján "problémák akadtak a beszerzéssel" - magyarán a gyártó, amiben az anyagot forgalmazzák, nem tud több tartályt rendelni, ezért kénytelenek visszarendelni azt, amiben már ment ki anyag.

Poénkodhatsz, meg lehet örömködni, hogy Wilson és tsai felszavaznak, de te is azok közé tartozol, akiknek még nem esett le, hogy mekkora sz@rban vagyunk, de előbb-utóbb te is érezni fogod, hidd el.
Őszintén én nem hiszem hogy érdekel téged Európa sorsa. Sőt azt gondolom hogy annak örülnél ha az EU összeomlana.

Amúgy ebből nem lehet kimaradni. Ami túl szép hogy igaz legyen az jellemzően nem igaz. Gazdasági hatások a szankciók nélkül is bőven vannak. Ha pedig nem tenne semmit az EU annak úgy gondolom sokkal súlyosabb ára lenne. Az egész világ biztonsága kerülne veszélybe és akkor a legkisebb probléma lenne, hogy te nem kapsz valamilyen tartályt.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 188
113
Az Orosz be fogja őket darálni,ebben biztos vagyok,hogy hol fognak megállni az csakis az oroszokon múlik.A háború magját a jobb szektoros náci majdanos pátyolgatott csürhéd vetette el.Aki szelet vet vihart arat azt szokták mondani.
Az oroszok kb 4x annyian vannak. Ha nem számít nekik a sajátjaik élete akkor megcsinálhatják. Egyáltalán nem vagyok biztos benne hogy számít.

Abban viszont biztos vagyok hogy ez nem érné meg nekik.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Az Ukrán vezetés rendesen dolgozott azon ,hogy kiprovokálja ezt a háborút.
ket megkozelites lehet :

- ukrajnanak el kell fogadnia hogy ok orosz erdekszfera, soha nem lehetnek nyugat, eu, nato resze.
ebben az esetben kiprovokaltak a haborut, hogy pont nyugatra akartak huzodni es hibasak hogy nem fogtak fel, hogy ok nem egy orszag, hanem csak egy orosz tartomany.

- a masik megkozelites: minden orszag maga dontheti el hogy mit kezd magaval.
ez az euban nagyjabol megy, euban vetojoga van minden tagallamnak, csak kozos dontessel lehet barmit is elhatarozni.
az eu minden orszaghoz ezzel a feltellel allt hozza, ugye ez az EU allaspont, meg mondjuk akar Nato allaspont is.

Ukrajnaban ez utkozott. Mindent meg kellett volna tenni, hogy elkerulodjon ez a haboru, de az oroszokban olyan eros volt a birodalmi tudat, hogy Ukrajna teljes behodolasan kivul nehezen elkepzelheto hogyan lehetett volna ezt a katasztrofat elkerulni.

Melyik orszag adja meg magat onket, vagy melyik orszag ad teruletet onkent ?

Oroszorszag Krimi annexioja meg geopolitkailag es orosz lakossag tobbsege miatt de facto elfogadott teny lett.
Doneck Luhansk is mehetett volna az oroszokhoz, ha mondjuk behuzzak a keleti megyeket gyorsan, akkor lehet most sem tortent volna semmi.

Sot ha az elejen meg van az bohoc, borgatyas, humorista Zelensky, akkor lehet mar lenne egy baballam es kesz is lenne a sztori.
sokat kockaztatott putyin. Nem igy alakult.

Kijev megtamadasaval egesz ukrajnaert bejelentkeztek az oroszok.
Ebbol az latszik, hogy nekik nem egy kis resz, nem orosz lakossag, nem Nato bovites volt az ok, hanem maga Ukrajna kell, maga Ukrajna lete.

Igy Ukrajnaban nincs mirol targyalni. Behodolas vagy ellenallas. ez eleg tiszta most mar mindenkinek.

Ukrajna azzal, hogy harcol, bizonyitja, hogy egy allam. a vilag egyik szuperhatalma ellen kuzdenek.

Ha az oroszok annyira jok es szupermenok, amennyire a moszkovitak itt dicserik oket, akkor az Ukranok, azzal, hogy 90 nap utan meg csak a teruletik 25%-at veszitettek el - akkor az ukranok meg mik ?
mert hogy nem ket perc eltaposni oket a vilag top 4. hadseregenek az durva.
 
W

Wilson

Guest
Wilson, jó szokásodhoz híven az eredeti témát nélkülözve, kicsippentesz magadnak egy új fonalat a kontextből.
Ne ragadj le, mert elveszel a részletekben. A tűzérségi fölény min. 3 poszttal korábban, olvasd vissza, többes számban deklaráltam, azaz nem Rólad, hanem Rólatok beszéltem. (meszike, mindenen kívül-belül-mellett, ladagrant és jómagad), azaz a pontokat amiket összeírtam, az kis csapatod termékeként kell felfognod. De Te rögtön kiszedtél egy pontot, amit nem Te írtál.

Azt is mondom mi nincs, és akkor már a különbséget sem kell firtatni támadás és védekezés között.

pl.: olyan hogy" Ukrán támadás".. (bár az igaz, hogy tegnap megtámadták saját magukat sikeresen)


Szakadj le a mainstreamről, és ne háttal nézd a vetítővásznat.
Az a baj veled, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy mi a különbség a támadás és a védekezés között, mert ha tudnád akkor nem mondanál olyat, hogy a 700.000 ukrán sereg miért nem űzi ki az oroszokat.

Ami pedig a hozzászólásod többi részét illeti az nálam már a no comment kategória....
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
584
5 334
93
ez egyre jobban az ASSAD MUST GO! jatekra emlekeztet...

Liz Truss: Putyinnak veszítenie kell Ukrajnában

A brit külügyminiszter csütörtöki bosznia-hercegovinai látogatása során felszólalt a balkáni országban zajló orosz manőverezés ellen, és sürgette a partnereket, hogy továbbra is álljanak Ukrajna mögé.

https://index.hu/kulfold/2022/05/26...z-truss-putyinnak-veszitenie-kell-ukrajnaban/
"Liz Truss: Putyinnak veszítenie kell Ukrajnában"

Csak egy naiv kérdés. Mi lesz, ha nem veszít?

Fogalmam sincs a végkifejletről, de szerintem bármiféle külső támadás az oroszok ellen könnyen elhozhatja a game overt.

Úgyhogy érdekes a helyzet. Jelen pillanatban az oroszoknál van a bunkósbot és eddig csak az egyik keze hátra van kötözve a használt kezén meg glasszékesztyű játékot mutatta be.

Jöhet itt a polemizálás, hogy akkor ők sem ússzák meg. Igen, ezt mindenki tudja, de akkor a földi lakosság 80%-nak annyi. Európának meg pláne reszeltek.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
Őszintén én nem hiszem hogy érdekel téged Európa sorsa. Sőt azt gondolom hogy annak örülnél ha az EU összeomlana.

Amúgy ebből nem lehet kimaradni. Ami túl szép hogy igaz legyen az jellemzően nem igaz. Gazdasági hatások a szankciók nélkül is bőven vannak. Ha pedig nem tenne semmit az EU annak úgy gondolom sokkal súlyosabb ára lenne. Az egész világ biztonsága kerülne veszélybe és akkor a legkisebb probléma lenne, hogy te nem kapsz valamilyen tartályt.
Tartály nyílván azért nincs mert annak a gyártásához is földgáz kell(műanyag),ahogyan sok minden máshoz,de úgy látom magas ez neked mint disznónak a farzseb.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 026
113
Tegyél egy próbát!! Irj ki egy üzenetet valamelyik csecsen FB csoportba, biztos lesz olyan aki megkeres, aztán ott bizonyíthatsz ;)
Pár éve egy bizonyos Magomed megkereste "G Ras"-t, volt is belőle nagy ájuldozás, pedig Komáromy túlélte. (Allah és Magomed kegyelméből. :D) Vissza is vett az arcából a csávó. :D
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Ha azt hiszed, a képeiden a jobb oldalon vigyorgó képviseli a "jó oldalt", akkor keményen tévedsz.
A diktatúra-fanok addig rajonganak az erős kezű vezetőkért, amíg valamiért ki nem kerülnek a kosárból. És sajnos a diktátorok jellemzője, hogy illogikus indokok miatt is kiraknak a hatalom oldalára szegődöttek közül bárkit, vagy bármilyen csoportot. Hamis biztonságérzetet tud generálni az erős emberrel való politikai eszmebarátság.
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Őszintén én nem hiszem hogy érdekel téged Európa sorsa. Sőt azt gondolom hogy annak örülnél ha az EU összeomlana.

Amúgy ebből nem lehet kimaradni. Ami túl szép hogy igaz legyen az jellemzően nem igaz. Gazdasági hatások a szankciók nélkül is bőven vannak. Ha pedig nem tenne semmit az EU annak úgy gondolom sokkal súlyosabb ára lenne. Az egész világ biztonsága kerülne veszélybe és akkor a legkisebb probléma lenne, hogy te nem kapsz valamilyen tartályt.
Mennyi hiánycikk volt a Nagyoroszok uralma alatt...
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Őszintén én nem hiszem hogy érdekel téged Európa sorsa. Sőt azt gondolom hogy annak örülnél ha az EU összeomlana.

Amúgy ebből nem lehet kimaradni. Ami túl szép hogy igaz legyen az jellemzően nem igaz. Gazdasági hatások a szankciók nélkül is bőven vannak. Ha pedig nem tenne semmit az EU annak úgy gondolom sokkal súlyosabb ára lenne.
Ki lehet maradni, és minden olcsó nyersanyag, energiahordozó, mezőgazdasági termék ömlene az EU-ba. Saját magunknak okoztuk ezt, de mutogatunk az oroszra. Szerintem, Valójában Te nem nézed az EU érdekeit/sorsát. Tárgyalások kelletek volna, aktív részvétel és szankciók helyett.
Az egész világ biztonsága kerülne veszélybe és akkor a legkisebb probléma lenne, hogy te nem kapsz valamilyen tartályt.
Na erre találták ki a NATO-ot, a világ nem kerülne semilyen veszélybe. Pont azáltal, hogy a NATO elébe megy a "viharnak", okozhat világbiztonsági helyzetet. Egy biztonságot garantáló szervezetet látunk aktívan kirobbantani a 3-ik világháborút.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Inkább átcsoportosítanak délre, Zaporozsnye-Dnyipro-Krivoj-Rog irányba. Ezzel csapatkivonásra kényszerítik keleten a kaprokat, majd ott is lehet támadni. A zsákbanfutást/megadást addig gyakorolhatják.

Én nem hinném, hogy feladnák akár Izjúm térségét, akár Szeverodonyeckért folyó harcot az oroszok pusztán azért, hogy legyen elég erő Zaponál.
Én kicsit másként látom, szerintem Luganszk erőit meg sem lehetne győzni, hogy ne a katlan mélyén harcoljanak fanatikusan a saját területeikért; és ezt eddig is nagyon eredményesen tették, szemmel láthatóan motiváltak a saját megyéjük felszabadításában.
Ezzel szemben ami csapatokat most látunk, azok raktárból kivett fegyverekkel vannak felszerelve, ezt így nem érti senki, mondom magyarul. Ezek nem a katlan mélyéről jöttek sovány disznó vágtában az orosz részről sem átvezényelve, hanem friss emberekkel feltöltött alakulatok. Ezeket a tankokat jó időbe tellett kikonzerválni, ha volt előttük az alakulatnak T-72-ese, az valószínűleg a kezelővel együtt robbant, vagyis kellett egy felkészülési idő az összeszokottsághoz, mielőtt őket most a frontvonal Zapohoz közel eső részére küldték.

Eddig borzasztóan szétszórtan, kevés létszámmal és technikával voltak az itteni ruszkik felállítva. Egyik magyarázat lehet erre, hogy Moszkva logisztikusai úgy ítélték meg, hogy a Krím hídja nem bír el egyedül akkora forgalmat, hogy egy folyamatos nagyon intenzív háborúskodásban etetni tudják az itteni csapatokat lőszerben, üzemanyagban, mindenben. Láttuk, hogy a partraszálló hajókat is arra használták elég sokszor, hogy anyagot fuvarozzanak egyik anyaországi kikötőből a másik saját kezükön lévő elfoglalt kikötőbe. (Bevállalva ezzel plusz két felesleges átpakolást, csak hogy haladjon a munka a szállítással.)
Nekem erős a gyanúm, hogy most úgy ítélték meg, hogy Mariupollal rendeződtek a utánpótlás kérdései és nagyobb mennyiségben tudnak a környékre nehéz fegyvereket telepíteni.

Más!

Sokan nem fognak ezért a megjegyzésemért szeretni, de az tényleg a Világ kicsúfolása lesz, ha a T-64-esek sehol nem tudnak az élére állni az ukrán offenzíváknak és győzelmet aratni és a T-62-esek most bármi eredményt el tudnának érni. Az offenzíva előtt ezen a fórumon is voltak olyan War Thunder rajongó tagjaink, akik meggyőződésből mondták, hogy az igazán jó tank a mai világban csak az Abrams és a T-64-es, mert a lőszert a toronyban tartja, a többi a Leopárd2-vel együtt egy gyenge, silány konstrukció, ami a kezelőjére nagyobb veszélyt jelent, mint az ellenségre.
Én már régen sem tartoztam ezek közé, sőt! Figyelmeztettem nagyon sok mindenkit, hogy a Leopárd2 kis túlzással ott is győzött, ahol elavult verziót rossz harcászati elvek szerint vetették be. Kis túlzással csak a T-64 nem rendelkezik sikerekkel, miközben lassan már az ukránok szerint is lejár a szavatossága és valami erősebbre kéne őket cserélni. (Borzasztóan hatásvadász megfogalmazás, mert rengeteg hk típus van, amit valaki rendszerben tart, de a kutya nem foglalkozik vele és senki nem említené őket egy mondatban az Abrams-szel.)

Bocsi, hogy elkanyarodtam a témától!