[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 762
113
.
.
Ez van a diktatúrában, ott 30 éven át leválthatatlanul ugyanaz a diktátor vigyorog, egy demokratikus működésű országban pedig cserélődnek a figurák. Pl Obama elnöksége törvényi keretek között simán végetért.
.
Ha azt hiszed, a képeiden a jobb oldalon vigyorgó képviseli a "jó oldalt", akkor keményen tévedsz.
Istenem hogy dübörgött a diktatúra Németországban 16 éven keresztül, még szerencse, hogy magától mondott le Merkel mert nem igazán lehetett volna leváltani.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Őszintén én nem hiszem hogy érdekel téged Európa sorsa. Sőt azt gondolom hogy annak örülnél ha az EU összeomlana.
1) Európa nem egyenlő az EU-val.
2) De érdekel, mivel itt élek.
3) Örülnék, ha a tagok belátnák, hogy politikai unió helyett másfajta együttműködésre lenne szükség. A liberális lázálom mellett vannak más utak is. Összeomlásnak nem örülnék, mert nem hiányzik a káosz és a felfordulás.
Gazdasági hatások a szankciók nélkül is bőven vannak.
Már rég vége lenne az egésznek a nyugati info és hadianyag transferek nélkül.

Sajnálom, ha neked nem esik le, hogy nem az én tartályaimról van szó, én nem tudok többet mondani egy olyan embernek, aki nem látja át, hogy milyen földcsuszamlásszerű gazdasági, biztonsági és politikai következményei lesznek annak, ha leáll pl az építőipar vagy a műanyagipar.

Itt gyakorlatilag minket küldenek vissza a középkorba, miközben USA, Kína köszönik szépen jól vannak, nem ők vesztik el a pozícióikat a világpiacon, hanem mi. Az oroszok is ellesznek, hidd el, nem ők fognak fázni télen, nem náluk fog másfél euróba kerülni egy kiló liszt, nem náluk fognak dörömbölni a kapun az éhező migránsok.

Ha pedig nem tenne semmit az EU annak úgy gondolom sokkal súlyosabb ára lenne. Az egész világ biztonsága kerülne veszélybe
Ez már csak erőlködés részedről. A világ biztonsága folyamatosan veszélyben van, mivel a nyugati barátaid állandó jelleggel bombáznak valahol. Mondjuk ennek köszönhetően jött létre az Iszlám Állam, ami miatt EU polgárok robbantak miszlikbe, miközbe a metrón utaztak vagy itták a sörüket. Akkor aggódtál volna. Az, hogy az oroszok rendet raknak a saját a hátsó udvarukban, csak annyira veszélyezteti a világ biztonságát, amennyire a nyugat akarja.

Ez az egész thread onnan indult ki, hogy szándékosan tévesen prezentáltad a fórum többségének álláspontját, hogy egy ál-ellentmondásra mutogathass.

Most akkor gondolkozz el a saját érvrendszeredben lévő ellentmondáson: hogyan veszélyeztetik az oroszok a világ biztonságát, amikor a jelenlegi hadi teljesítményük egyértelműen megmutatja és a biztonságpolitkai szakértők konszenzusa is azt mondja, hogy az EU és USA ellen nincs semmi esélyük háborút nyerni?

Oroszország egy módon jelent veszélyt a világ biztonságára: ha atomfegyvert vet be. A nyugati barátaid pedig szépen-lassan tolják bele abba a pozícióba, hogy ne legyen más választása.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
A világ erre már rég rábólintott, a világon bárhol van olaj vagy egyéb érdek akár területi, az USA megjelenik és lerohanja. Mindezt hamis felderítési eredményekre alapozva, melyről rendszerint kiderül, hogy false és kreált információ volt.
Ne haragudj, ez az érvelés, hogy az orosz rúgta fel ezt a játékszabályt, már röhejes.

Valóban elhangzott olyan mondata Putyinnak, melyből a mainstream ezt bírta leszűrni. De nem ez volt a kíváltó ok. Azonban a NATO előrenyomulás már egy valamivel érthetőbb ok/indok részéről. De ezt is átrágtuk párszor a fórumon, az USA is szeretné ha a ruszki Kubába telepítene fegyvereket. Ja...Nem, mi több ha jól emlékszem közel álltunk egy világháborúhoz, mikor ezt megpróbálták.
Azonban ha az orosz nem szeretné, hogy határai mentén állomásozzon az ellen, akkor egyből jön az érv: Ukrajna mint demokratikus szuverén államnak jogában áll eldönteni....Hát... Kubának is megvan ez a joga, ugye?
Oo. nem akarja a birodalmát vissza... Ja, persze, jó vicc. Dehogynem akarja... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Zaluzsnij, az AFU vezetője természetesen mindent ért ha ránéz erre a térképre és Zelenszkij portréjára.

Ha nem kapnak visszavonulási parancsot, akkor a 17. harckocsi dandár, az 58. motorizált gyalogos dandár, a 111. és 118. teroboroni dandár, az AFU Donbass nemzeti zászlóaljának, valamint az NSU 4. és 27. dandárjának és 15. ezredének egységei újabb katlanban találják magukat.

Már most világos, hogy a bekerítésre 10-15 napon belül kerül sor. Ez természetesen a kijevi rezsim elképesztő képessége, hogy saját harcosait megöli és fogságba küldi.

Nos, készüljetek a donbászi zászlóaljra! Az azovi testvérek várnak.

@epoddubny

https://t.me/epoddubny/10902
Remélem mihamarabb szétzuzzák a kaprokat!
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Sikerült egy füves majmot meggyőzni hogy mondja azt amit szeretnének hmmm. Te tudod mit, ismered a véleményemet arról a köcsög Kadirovról, ha már ezek ennyire ügyes gyerekek hogy bárkit megtalálnak, szólj nekik hogy engem is vegyenek rá hogy bocsánatot kérjek. Kíváncsi vagyok a módszereikre.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Oo. nem akarja a birodalmát vissza... Ja, persze, jó vicc. Dehogynem akarja... :)
A történelem legnagyobb hibájának vagy tévedésének nevezte Putyin a Szovjetunió széthullását. (Ne haragudj nem szóról, szóra idéztem.)
Ez sok minden jelenthet, a német médiában hetente egyszer ez a mondata idézésre kerül, és minden esetben leszűrik belőle, hogy Putyin vissza szeretné állítani az egykori Szovjet birodalmat. Egyrészt szerintem értelmetlen volna egy ilyen irányú törekvés, másrészt ez inkább a militarizáció tekintetében lehet releváns. Szerintem nem vissza akarja kapni ezeket a területeket a nagy Oo részeként, hanem puffer zónaként szeretné őket a határai mentén.
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
361
2 179
93
Elmehetnek a honvédő háborújukkal oda ahova gondolom! Ezt kőkeményen kiprovokálták! Az elmúlt évek sanyargatásai, fenyegetőzései az orosz és egyébb más kisebbségek ellen elkövetett bűntetteik következménye! Nem elég nekik egész Európát bele akarják sodorni! Nincs még elég halott meg pusztulás!! Teszik ezt úgy, hogy követelőznek, előírnak agresszívan mintha ők lennének az Istenek Európában! Nem érdekel ha kitiltanak a topikból az sem ha 3 hónapig hidegre tesznek akkor is elmondom, hogy egy gusztustalan féreg népség! Mindennek oka van! Ennek a háborúnak is!
Lényeg hogy wilsonnak szimpatikusak. Na ez mindent elmond.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
A történelem legnagyobb hibájának vagy tévedésének nevezte Putyin a Szovjetunió széthullását. (Ne haragudj nem szóról, szóra idéztem.)
Ez sok minden jelenthet, a német médiában hetente egyszer ez a mondata idézésre kerül, és minden esetben leszűrik belőle, hogy Putyin vissza szeretné állítani az egykori Szovjet birodalmat. Egyrészt szerintem értelmetlen volna egy ilyen irányú törekvés, másrészt ez inkább a militarizáció tekintetében lehet releváns. Szerintem nem vissza akarja kapni ezeket a területeket a nagy Oo részeként, hanem puffer zónaként szeretné őket a határai mentén.
Tudod nehéz arra bármilyen garanciát adni, hogy megállnak e egy ponton... Miért tennék? Miért ne mennének tovább? Tudsz garanciát adni arra, hogy soha nem tennék meg? Nem. Na ugye. A történelem az élet tanítómestere. Márpedig Oo. folyamatosan terjeszkedni próbált a történelem során...
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 773
9 191
113
A világ erre már rég rábólintott, a világon bárhol van olaj vagy egyéb érdek akár területi, az USA megjelenik és lerohanja. Mindezt hamis felderítési eredményekre alapozva, melyről rendszerint kiderül, hogy false és kreált információ volt.
Ne haragudj, ez az érvelés, hogy az orosz rúgta fel ezt a játékszabályt, már röhejes.

Valóban elhangzott olyan mondata Putyinnak, melyből a mainstream ezt bírta leszűrni. De nem ez volt a kíváltó ok. Azonban a NATO előrenyomulás már egy valamivel érthetőbb ok/indok részéről. De ezt is átrágtuk párszor a fórumon, az USA is szeretné ha a ruszki Kubába telepítene fegyvereket. Ja...Nem, mi több ha jól emlékszem közel álltunk egy világháborúhoz, mikor ezt megpróbálták.
Azonban ha az orosz nem szeretné, hogy határai mentén állomásozzon az ellen, akkor egyből jön az érv: Ukrajna mint demokratikus szuverén államnak jogában áll eldönteni....Hát... Kubának is megvan ez a joga, ugye?
Én az USA külpolitikáját se támogatom nagyon sok esetben, de területhódító háborújuk szerintem nagyon régóta nem volt.
 
W

Wilson

Guest
Most teljesen összezavarodtam! Akkor nem pénteken mennek csődbe a Zoroszok???
Egy júliusi pénteken ezek szerint :D
Az orosz államcsőd alatt nem a klasszikus államcsődöt kell érteni, az amerikai intézkedés célja, hogy Oroszország következő esedékes adósság szolgálatát, ne tudja a megállapított devizában, dollár/euró stb oteljesíteni, ugyanis hiába fizeti ki az adósságot rubelben, az már technikailag nem fizetésnek minősül, így bármilyen Oroszországon kívüli orosz ingó és ingatlan vagyon lefoglalható.....
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Én az USA külpolitikáját se támogatom nagyon sok esetben, de területhódító háborújuk szerintem nagyon régóta nem volt.
Talán mert bőven elég egy hozzá, az USA-hoz lojális vezetés hatalomba segítése, mint az, hogy benszülöttek, őslakosok ellenében konkrét gyarmatosítást végezzen. De az ilyesmiket legkésőbb gimiben már tanították.;)
...
Egyébként pedig,
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Én az USA külpolitikáját se támogatom nagyon sok esetben, de területhódító háborújuk szerintem nagyon régóta nem volt.
A USA valóban nem hódít területeket, csak átveszi az irányítást, és érvényesíti a gazdasági érdekeiket, akár az adott állam gazdaságának lerombolásával, és demokrácia exporttal. Bábkormányokat helyez el ideig óráig, míg érdeke úgy kívánja. Szükség esetén pedig kiszolgáltatja egy sokkal rosszabb félnek. Melyik a jobb?