[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 327
113
Dupla-megalol!


Sokan leszólják Dr. Drábik Jánost, de minden állítása igaz, ugyanazt mondja, amit itt sokan. Orbán Viktor szerepéről és feladatáról a végén beszél.

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 297
55 565
113
A lengyel miniszterelnök-helyettes, Mariusz Błaszczak a „Kreml hasznos idiótájának” nevezte Andrij Melniket, Ukrajna tegnap visszahívott németországi nagykövetét. Melniket azután hívták vissza, miután egy interjúban Sztepan Banderát, a kollaboráns tömeggyilkost dicsőítette, mely kijelentésétől az ukrán külügyminisztérium „elhatárolódott”.

Egy apróság rámutat, hogy mit ér a gyakorlatban ez az „elhatárolódás” a nemzeti hősnek nyilvánított, Kijev egyik sugárútjának nevet adó Banderától:

Június 30-án az ukrán posta emlékbélyeget adott ki Roman Suhevics UPA-vezető, háborús bűnös, Bandera társa és 100 ezer volhíniai lengyel lemészárlásának felelőse emlékére.

i


(Megjegyzés: Ukrajnában nem számítanak újdonságnak a nácik a bélyegeken: Suhevicsről még Juscsenko alatt, 2007-ben megemlékezett az ukrán posta, Bandera emlékére pedig 2009-ben bocsátottak ki bélyeget.)




Mindjárt jön mészike,mindenen kívül, mlace,ladagrant,wilson&állandó jellegű tettestársai,és jól elhatárolódnak a kis kedvenceiktől.....:rolleyes:
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Jó az összevágott Gracs videó, kár hogy sokadszorra tolod be :)
A T-90M meg sértetlen...
Graham Phillips

The Irish Pub under Constant Shelling - Donbass​

Ócseny kraszivaja gyévuska :):):)
Még van négy hónapjuk aztán jön a tél! Akkor pedig borulni fog a nagy összetartás.
Winter is coming!
56882718_401.jpg

Jajj, bocsánat már internáltam is a bal kezem. Szóval :
Zima blizko!
540348076bb3f72f39bef4cc
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
"A Bahmut/Artemovszk – Szoledar-Szeverszk frontvonal jelenleg az ukrán háború fő gócpontja.

A DPR katonai képviselői már bejelentették, hogy július 3-án megkezdődik a Szeverszki csata. Valójában az ukrán állásokat a városban az orosz tüzérség ágyúzi, és az előrenyomuló csapatok még nem érik el a város szélét."

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 116
82 820
113
Egy ártatlan "rokkant" neonáci(Azovos) , aki elcseréltek ukrán fogságban lévő orosz hadifoglyokra.
Hallgassátok figyelmesen,angol felirattal!
p.s. Hatalmas botrány, felháborodás volt abból , hogy Azovosokat cseréltek el, annak ellenére, hogy azt igérték börtönbe kerülnek.


A csere is Putyin bácsi utasítátására történt.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 016
113

Bukás szélén Boris: Szerdán is folytatódott a lemondási hullám Johnson mögül​


A lemondások kedd este indultak el a brit kormány befolyásos tagjának lemondásával: Sajid Javid és Rishi Sunak távozása után már a Konzervatív Párthoz közeli sajtó nagy része is Boris Johnson lemondását sürgette, szerdán pedig jelezte távozását Will Quince és Robin Walker oktatásért felelős miniszter-helyettesek, Victoria Atkins igazságügyi- és John Glen pénzügyminiszter-helyettesek, valamint Laura Trott és Felicity Buchan minisztériumi megbízottak.

Akkor a kócosnak befellegzett?
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 709
13 925
113
Tudom, hogy most sokan dörzsölik a tenyerüket ( @Sniper @SenkiFia @ogretankHU etc.)
De attól, hogy -esetleg- más lesz a PM, nem fog megváltozni Britannia Ukrajna-politikája.
Ebben teljesen biztos vagyok.

Ahol a nép akarata nem tud érvényesülni, azt diktatúrának és nem demokráciának hívják.
Én ebben vagyok biztos.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 709
13 925
113
Figyelj, addig amig az EU egyes orszagaiba Ukrajnabol hoztak a cementet, az epuletacelt, szigeteloanyagot... stb... Na most ezekbol boven lottek szet ugye eddig, es meg fognak is mert annyi uzemet jelol a GMap csak a Szlavjansz-Kramatorszk-Konsztantyinovka-Bahmut-Szoledar ivre mint egen a csillag. Ezek kozott van cementgyar, gipszgyar, a Knaufnak valami gyara, keramiagyar (szaniter), stb... Na ez mind szarra lesz love ahogy eddig a tobbi is.
A tobbi meg még hatra van Csapig.
Tovabba ha jol tudom aramhiany van epp Ukrajnaban, a cementgyar meg pl sokat fogyaszt.
Amugy tudod mi volt a legviccesebb azon a terkepen amit az ujjaepitesrol mutogattak? Hogy az egysrges EU helyett egyes nemzetallamokra haritanak az ukran ujjaepitest! Hat nem az egyseges EU-ban hisznek? Nem a nemzetallamokat akarjak epp megszuntetni az EU-ban? Mondjuk az tetszett meg hogy volt olyan kis EU orszag ami kapott egy oblasztot, mig a komplett EU meretu Usa ha jol remlik masodmagaval renovalna egy hatorszagbeli oblasztot ahol meg eddig semmi kar nem esett.
Azert ne mondd hogy semmi nincs bennetek semmi gondolat nemi hatso szandekrol?
Amugy miert kell kanadai epitesz hat nincs Ukrajnaban egy sem?
Azokbol a szocreal epuletekbol sohasem lesz passzivhaz ott.
Jo hogy nem kacsalabon forgo mesebeli palotat szeretnetek.
Az eddigi kar 750 milliard dollar ha jol remlik a szam. Ez csak az amortizacio, ha az eredetitol jobbat akartok pl passzivhazakat a videki fakunyhok helyett (sok helyen meg foldut van a telepuleseken es azok kozt videken kb mint a kozepkorban) akkor az meg tobbe kerul. Azert ne akarjatok Dubai korulmenyeket csinalni par ev alatt Poltava alsora ha eddig erre ott senkinek nem volt igenye es faradsaga. Nezd mar meg mi van ott a varosokban, hogy neznek ki, meg videken... es akkor passziv haz mi?
Azert nem tudom paran veled egyutt milyen mozit neztek mar elnezest...


Naívan az újjáépítés térképen én is kerestem egy pillanatig a magyar zászlót.
De aztán konstatáltam, hogy hát igen.
Rólunk csak a bőrt akarják lehúzni.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 152
23 291
113
Tudom, hogy most sokan dörzsölik a tenyerüket ( @Sniper @SenkiFia @ogretankHU etc.)
De attól, hogy -esetleg- más lesz a PM, nem fog megváltozni Britannia Ukrajna-politikája.
Ebben teljesen biztos vagyok.

Ezt en is igy gondolom. Es a PM szemelyetol fuggetlenul az ev vegere meg fog valtozni. „Ebben teljesen biztos vagyok“