[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Ajvé, már a németek is:
EFwTivh.png



Harkovban kezdenek kifogyni az ukránok a hullazsákokból:
dMGJYr3.jpg



Ez is túl későn jött rá, hogy most nem kecskepásztorokat kell lövöldözni:
4ngJ75R.jpg



Megérkezett a legújabb Wunderwaffe:


QADmv1j.jpg
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 737
18 579
113
Igen, kedves pravoszlav, megismetelted a terelest, gratulalok. ( az eredeti kommentedben meg azzal vadoltal, hogy parasztok vagyunk, erre volt pelda Kopernik, meg hogy a nyugati orszagresz amit felszabaditottunk az a nemeteke volt. Ja, mert ha valami evszazadokig megszallva van, akkor mar az ovek? Mond ezt egy magyarnak, kedves pravoszlav, hogy Erdely az roman, mert regota az. Gratulalok. Szanalmasak vagytok. Nem is ertem egyebkent, hogy minek oltok ennyi energiat a magyar tarsadalom atformalasaba (legalabb 15 orosz es 10 ukran ir itt), nem szlavok, tehat ugyis folytatni fogjatok a kiirtasukat amint kilepnek a NATO-bol, de ti tudjatok. Teged is ignorra teszlek, nem tudom miert maradtal eddig ki. Szep napot.
Katolikus vagyok,csak úgy megsúgom,és nem vagyok szláv,sőt szláv vér sincs bennem. Egy egyszerű dologra is csak a nagyképű moslék stílusoddal tudtál válaszolni. Tudod nem véletlenül a polák az ostoba szinonímája az angolszász világban.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 680
15 110
113
Halad, kivéve ahol nem, meg ahonnan visszavonult.
Ehhez képest északról fejvesztett menekülés
Igen ez az...
Katonaként nem láttam menekülést orosz részről ebben a hadjáratban.
Ha megtudták volna oldani akkor ez a háború március elején befejeződik.
Miért? Mire alapozod ezt a kijelentést? Mik az oroszok céljai?
Az ukránok meg nem a vicc köztársaságokkal nem bírtak, hanem a határon átlövöldöző orosz tüzérséggel
Aztán ez év Február 24-től meg bírtak egy összfegyvernemi orosz hadtestel, sőtt a győzelemre asszociálnak, nem érzed a paradoxont....Egy hadtest van velük szemben....8 éven át blokkolta az egész ukrán haderőt a ruszki tüzér, most meg győzelemre játszanak a ruszki arzenál ellen, értem én...
Nagyon nagy mennyiségben fogyasztod az orosz agitpropot, és engeded hogy szemellenzőt húzzanak rád.
Saját tapasztalataim alapján hozom meg a döntéseim, nincs agitprop.
Az ukránok szét lesznek majszolva a tájképen, a ruszki tüzérek morálján múlik a sebessége.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
És ennek mi köze a topichoz egyébként?
Annyi , hogy bukik a legnagyobb pofájú xarkeverő seggfej háborús úszító ! A saját népe és a koalíciójának tagjai is látják amit a gazdasági szakemberek már régen mondanak , hogy qrva xar irányba megy egész Anglia és nem biztos , hogy meglehet állni a szakadék előtt !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Jó kérdés, ha az oroszok elszállítanák először mondjuk Novorosszijszkba a gabonát, akkor ki mondaná meg, hogy "lopott"? Vagy akkor blokád alá vennék az orosz gabonaexportot komplett a törökök? Afrika meg éhezzen csak...
Vagy mi van ha az ukri gabonát felhasználják ők a sajátot meg eladják ?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 472
69 431
113
Tőke az van.
A jelenlegi donor jelölt országoké és még sokan mások ahogyan a hivatkozott cikkben is szerepel hogy a megjelölt városok kiemelések és már most úgy tervezik hogy lesznek még ilyen helyreállítási irodák másutt is.
A építőanyag ipar a alapanyag gyártó ipart is beleértve amennyiben helyben rendelkezésre áll akkor adja magát hogy nagy léptékű helyreállításnál erre alapoznak.
Hogy stílusosan fogalmazzak.
Ugye cementet sódert homokot nem kanadából fognak a tengeri kikötőtől 500 +km-re lévő faluba szállítani kelet európába amikor csak a fél föld bolygón kéne átszállítani 8szor átrakodni...
Hasonló a helyzet pl. a épületgépészeti elemeknél is.
Nyilván vannak olyan dolgok amiket így is megérheti messziről szállítani meg a donor állam ipari igényei is figyelembe vehetőek.
Kompromisszumról írtam.
Az egy dolog hogy helyileg honnan veszi a építő ipar a alap anyagokat fontos lenne az is hogy ezek a konkrét esetben lehetőleg helyi tulajdonúak legyenek ahogyan a újjáépítési szolgáltatást végző cégek is.
Ma lőttek be a oroszok a Harkovi Egyetem egyik épületébe:mad:
példa ha ezt újjá építik a kivitelező lehet ukrán cég vagy ukrán kanadai vegyes tulajdonú cég pl. helyieket alkalmazva kanadai építész tervei szerint 75%-ban helyi építő ipari anyagokkal de a energiatakarékos automatizált passzív ház technikát /know how/ meg kanadából hozva.
Figyelj, addig amig az EU egyes orszagaiba Ukrajnabol hoztak a cementet, az epuletacelt, szigeteloanyagot... stb... Na most ezekbol boven lottek szet ugye eddig, es meg fognak is mert annyi uzemet jelol a GMap csak a Szlavjansz-Kramatorszk-Konsztantyinovka-Bahmut-Szoledar ivre mint egen a csillag. Ezek kozott van cementgyar, gipszgyar, a Knaufnak valami gyara, keramiagyar (szaniter), stb... Na ez mind szarra lesz love ahogy eddig a tobbi is.
A tobbi meg még hatra van Csapig.
Tovabba ha jol tudom aramhiany van epp Ukrajnaban, a cementgyar meg pl sokat fogyaszt.
Amugy tudod mi volt a legviccesebb azon a terkepen amit az ujjaepitesrol mutogattak? Hogy az egysrges EU helyett egyes nemzetallamokra haritanak az ukran ujjaepitest! Hat nem az egyseges EU-ban hisznek? Nem a nemzetallamokat akarjak epp megszuntetni az EU-ban? Mondjuk az tetszett meg hogy volt olyan kis EU orszag ami kapott egy oblasztot, mig a komplett EU meretu Usa ha jol remlik masodmagaval renovalna egy hatorszagbeli oblasztot ahol meg eddig semmi kar nem esett.
Azert ne mondd hogy semmi nincs bennetek semmi gondolat nemi hatso szandekrol?
Amugy miert kell kanadai epitesz hat nincs Ukrajnaban egy sem?
Azokbol a szocreal epuletekbol sohasem lesz passzivhaz ott.
Jo hogy nem kacsalabon forgo mesebeli palotat szeretnetek.
Az eddigi kar 750 milliard dollar ha jol remlik a szam. Ez csak az amortizacio, ha az eredetitol jobbat akartok pl passzivhazakat a videki fakunyhok helyett (sok helyen meg foldut van a telepuleseken es azok kozt videken kb mint a kozepkorban) akkor az meg tobbe kerul. Azert ne akarjatok Dubai korulmenyeket csinalni par ev alatt Poltava alsora ha eddig erre ott senkinek nem volt igenye es faradsaga. Nezd mar meg mi van ott a varosokban, hogy neznek ki, meg videken... es akkor passziv haz mi?
Azert nem tudom paran veled egyutt milyen mozit neztek mar elnezest...
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 680
15 110
113
Igen, kedves pravoszlav, megismetelted a terelest, gratulalok. ( az eredeti kommentedben meg azzal vadoltal, hogy parasztok vagyunk, erre volt pelda Kopernik, meg hogy a nyugati orszagresz amit felszabaditottunk az a nemeteke volt. Ja, mert ha valami evszazadokig megszallva van, akkor mar az ovek? Mond ezt egy magyarnak, kedves pravoszlav, hogy Erdely az roman, mert regota az. Gratulalok. Szanalmasak vagytok. Nem is ertem egyebkent, hogy minek oltok ennyi energiat a magyar tarsadalom atformalasaba (legalabb 15 orosz es 10 ukran ir itt), nem szlavok, tehat ugyis folytatni fogjatok a kiirtasukat amint kilepnek a NATO-bol, de ti tudjatok. Teged is ignorra teszlek, nem tudom miert maradtal eddig ki. Szep napot.
Pravoszláv Magyar vagyok.
Valami gond van a vallásommal? o_O
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 355
9 175
113

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Pravoszláv Magyar vagyok.
Valami gond van a vallásommal? o_O
Csak az ukranra es az oroszra hasznaltam osszefoglalokent, egy szo a ketto helyett, ennyi, nem tobb. (Illetve a tobbi nepre, akik rendszeresen irtjak a magyarokat a tortenelemben, romanok, szerbek, stb.... de ezt te is tudod, nyilvan nem gondolom, hogy egy pravoszlav magyar is ezt tenne, szoval csak egyszerusites volt)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 975
113
Ma Makiivkában 3 gyerek meghalt és 2 megsebesült ukrán ágyúzás következtében... Donyeck, Yasinovataya, Makiivka, Gorlovka már 3. napja kaotikus ágyúzás alatt áll.

De mint emlékszünk, "Moszkva tartózkodik a Kijev akcióival szembeni megtorló lépésektől, de nagyon szorosan követi a helyzetet" - mondta Maria Zakharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.

A diplomata felvilágosított, hogy Kijev a települések lakónegyedeire csap le, egyértelműen külföldi kurátorok utasítására.

p.s Putyin utasítására ugye pihennek az orosz csapatok, amelyek Liszicsanszkot és az egész LNR-t szabadítottík fel. De minek ad ki nem túl profi(katonai értelemben) utasításokat....




p.s.2 Ugye ezeket a híreket, ahol ukránok lőnek lakónegyedeket, városok központját és ahol civilek( (oroszokat) ) halnak meg(köztük gyerekek) nem hozzák le a tv-ben, a médiában.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ukrajnában, ahogy hónapokkal ezelőtt írtam, tavaly hoztak egy nőket sorozó törvényt. Most pontosabb infó érkezett, kb októberben kezdik el a nők sorozását - Kárpátalján is.
Újabb menekült hullámra számíthatunk - sorozások és behívások elöl özönlenek majd.
Vannak kósza hírek is esetleg később induló kitoloncolásról is, de ez inkább az ottaniak ijeszgetése lehet a cél hogy hagyják el a hazájukat...
Ez azt jelentheti, hogy hosszú, elhúzódó és az egész világot érintő konfliktusra számíthatunk.. :(
"ijesztegetés lehet a cél, hogy hagyjuk el a hazájukat..."
Itt a lényeg!
Üresen jó valakiknek Ukrajna.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
tekintettel arra hogy a fb-n és máshol is is irogat , vélhetően nincs eltiltva munkahelyileg a közösségi médiáktól
ha valaki ismeri irányítsa már ide a htka-ra, jót tenne a szinvonalnak, és neki is komfortosabb lenne mint a fb mert itt kevesebb a laikus..
Sajnos nem megy, már próbáltam :(
Ez azért így nem helytálló. A területvédelmi erőknél volt ilyen, és az is a háború legelején. Most igenis van "rendes" (aktív totális hadiállapothoz képest) kiképzés. Pl a nyugatról kapott 300 M113-as variánst illetve a lengyel/cseh/szlovák/bolgár T-72-esek túlnyomó többségét még nem láttuk a fronton, viszont annál több videó van róluk kiképzés közben.
A terv nagyon valószínűleg több gépesített dandár felállítása és tartalékban tartása, majd alkalomadtán ellentámadásra felhasználása.
De láttunk már a fronton az említettekből, sőt a szakik párat már használatba is vettek...
És nem, nincsenek embereik, főleg rendesen kiképzettek.
Róbert Facebook oldalára menj fel, ott minden írása fenn van, hozzá lehet szólni. Van egy-két okvetetlenkedő, de általában normálisak a kommentek. Volt olyan, hogy kitiltott valakit, nem szívbajos a durva stílusban hozzászólókkal.
A hülyéket nem szereti :)
Itt van hanggal, kis híján Darwin díjas :D
VALAMENNYI pihentetve LEHET, ne ferdíts, most már sokadjára.

Még mindig nagy lesz ide ez az arc apukám, de ha ez a szinted, akkor: ha nem lennél segg fogalmatlan és gyűjtenél magadnak infókat a Buci Maci magazinon kívül is, tudnád, hogy mivel ritkán hordanak a kék-sárga felvarrón kívül mást, nehezen mondod meg OSINT anyagból, hogy hova tartozik az akit látsz (kivéve ha az identitása ismert, vagy olyan technika köthető hozzá, ami limitált darabszámú de ismert az alkalmazó alakulat). Ellenben: felszereltség (minősége, mennyisége, elhasználtság mértéke), esetleg szabadcsapatokra jellemző jelképek és a helyszín látszik. Jól felszerelt pihent alegységeket (főleg könnyű lövészek de hk-sok is akadnak) látni messze a frontoktól, táj alapján a Vinyica-Luck vonaltól mindenképp nyugatra.
Erre az egyszerű gondolatra vered itt a nyálad, hogy StEiNeR PáNCéLoSaI :)


Mert nyilván az ukránok meg az őket vezető amerikaiak annyira nem értenek a hadviseléshez, hogy az utolsó szemig minden katonát, fegyvert és ellátmányt betolnak a legszarabbul védhető területekre, Kijevnél majd kaviccsal fogják dobálni a csecsent a kényszersorozott aggastyánok.


Egyedül te szajkózod mint egy idióta, hogy képzés alatt álló újoncokról beszélek, mikor sehol nem mondtam ilyet, de oda se neki :D

Na mindegy, az a lényeg, hogy az ukránoknak már semmi nem maradt, ellenség gyanánt a csecsenek színészkednek, egy lövést leadnak az egyik oldalról, utána átfutnak a másikra, onnan is lőnek egyet, és így szaladoznak egész nap azért nem haladnak.

777 sincs nekik mert még a vasúton szét lettek kalibrálva vagy eladva vagy nem tudom a legutóbbi verzió mi ezzel kapcsolatban, de nézd milyen szépen rajzolok:
(tegnapi kép amúgy...láss csodát, üzemel.)
vlcsnap-2022-07-06-15h25m15s028.png
Jobban is figyelhetnének a lézengő lőszerre a srácok, mert ha túl messzire lézengenek az ágyútól úgy nehéz lesz őket kilőni. :p
„Számunkra még Kijev elvesztése sem kritikus, mert a kulcsfontosságú stratégiai döntések meghozatalának központja egy másik államban van” – mondta Arestovich.
Nemhogy másik államban, de másik kontinensen is! Ez így kimondva egyedül a hoholszoponcoknak kellemetlen, mindenki más eddig is tisztában volt vele...
A lengyel miniszterelnök-helyettes, Mariusz Błaszczak a „Kreml hasznos idiótájának” nevezte Andrij Melniket, Ukrajna tegnap visszahívott németországi nagykövetét. Melniket azután hívták vissza, miután egy interjúban Sztepan Banderát, a kollaboráns tömeggyilkost dicsőítette, mely kijelentésétől az ukrán külügyminisztérium „elhatárolódott”.

Egy apróság rámutat, hogy mit ér a gyakorlatban ez az „elhatárolódás” a nemzeti hősnek nyilvánított, Kijev egyik sugárútjának nevet adó Banderától:

Június 30-án az ukrán posta emlékbélyeget adott ki Roman Suhevics UPA-vezető, háborús bűnös, Bandera társa és 100 ezer volhíniai lengyel lemészárlásának felelőse emlékére.

i


(Megjegyzés: Ukrajnában nem számítanak újdonságnak a nácik a bélyegeken: Suhevicsről még Juscsenko alatt, 2007-ben megemlékezett az ukrán posta, Bandera emlékére pedig 2009-ben bocsátottak ki bélyeget.)
Kész szerencse, hogy a nácik arrafelé nem népszerűek. :D
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 542
20 949
113
Még mindig nagy lesz ide ez az arc apukám, de ha ez a szinted, akkor: ha nem lennél segg fogalmatlan és gyűjtenél magadnak infókat a Buci Maci magazinon kívül is, tudnád, hogy mivel ritkán hordanak a kék-sárga felvarrón kívül mást, nehezen mondod meg OSINT anyagból, hogy hova tartozik az akit látsz (kivéve ha az identitása ismert, vagy olyan technika köthető hozzá, ami limitált darabszámú de ismert az alkalmazó alakulat). Ellenben: felszereltség (minősége, mennyisége, elhasználtság mértéke), esetleg szabadcsapatokra jellemző jelképek és a helyszín látszik. Jól felszerelt pihent alegységeket (főleg könnyű lövészek de hk-sok is akadnak) látni messze a frontoktól, táj alapján a Vinyica-Luck vonaltól mindenképp nyugatra.
Erre az egyszerű gondolatra vered itt a nyálad, hogy StEiNeR PáNCéLoSaI :)

Mert nyilván az ukránok meg az őket vezető amerikaiak annyira nem értenek a hadviseléshez, hogy az utolsó szemig minden katonát, fegyvert és ellátmányt betolnak a legszarabbul védhető területekre, Kijevnél majd kaviccsal fogják dobálni a csecsent a kényszersorozott aggastyánok.

Egyedül te szajkózod mint egy idióta, hogy képzés alatt álló újoncokról beszélek, mikor sehol nem mondtam ilyet, de oda se neki :D

Na mindegy, az a lényeg, hogy az ukránoknak már semmi nem maradt, ellenség gyanánt a csecsenek színészkednek, egy lövést leadnak az egyik oldalról, utána átfutnak a másikra, onnan is lőnek egyet, és így szaladoznak egész nap azért nem haladnak.

777 sincs nekik mert még a vasúton szét lettek kalibrálva vagy eladva vagy nem tudom a legutóbbi verzió mi ezzel kapcsolatban, de nézd milyen szépen rajzolok:
1. Kishaver ami az arcot illeti én fasorban sem vagyok a te nagyképű szövegedhez... :D
2. A Bucimaciból felébredve picit körülnézel akár csak ebben a topicban elég sok infót/térképet találsz a klf. dandárok elhelyezésével, bevetési helyével kapcsolatban. Picit olvasgatni is kellene, nem csak a képeket nézegetni... :D
3. A "táj alapján" elég nehezen határozod meg a helyszíneket Ukrajnában, bár te ehhez jobban értesz úgy látom... :D
4. "Egyedül te szajkózod mint egy idióta", hogy az ukránok nagy harcértékű, kiképzett alakulatokat tartalékolnak titokban nyugat Ukrajnában, miközben éppen elveszítik a ténylegesen legjobb harcértékű egységeiket (ATO). Bizonyára igazad lehet, csak azt mond meg, ezt a Zselé haverod vagy a hadsereg vezetése találta ki? :D (Mert, hogy együtt nem, az biztos!)
5. Szép ez a 777 fotó, a táj alapján mondtad meg, hogy tegnapi és Ukrajnában készült? :D
Na ennyi, mert álmodozó hülyegyekerekkel nem vitáznék, lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. Te is mész Wilson barátod után... :D
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Halad, kivéve ahol nem, meg ahonnan visszavonult.
Ha megtudták volna oldani akkor ez a háború március elején befejeződik.
Ehhez képest északról fejvesztett menekülés, hónapnyi műveleti csend, totális lézer fókusz a donbaszra, és ott is hónapokig egyhelyben toporzékolás ment, mire kilökték az ukránokat szeverodonyeck-liszicsanszkból.
Kilökték, mert semmilyen bekerítésnek nincs nyoma, ahhoz képest hogy egyesek még május végén is 10 000 fős katlanról halucináltak.

Az ukránok meg nem a vicc köztársaságokkal nem bírtak, hanem a határon átlövöldöző orosz tüzérséggel, meg rendszeresen átdobott zászlóalj harccsoportokkal. Ezért nem lettek széttaposva azok a viccek '14 nyarán.

Nagyon nagy mennyiségben fogyasztod az orosz agitpropot, és engeded hogy szemellenzőt húzzanak rád.
Azért ez így erős, vicc köztársaságok népek önrendelkezési joga így döntöttek aztán kész, szerintem nagy részt ők védték ki a hohol támadásokat orosz utánpótlásokkal, mert akkor még kokler volt az ukrán haderő.
A mostani orosz menekülés az is erős, túl magabiztosak voltak ezért szimplán taktikát kellett váltani eltotyogtak a helyszínről.
Jelenleg pedig egyáltalán nem érdeke putyinnak gyorsan lezarni a balhét, fejbe lövi magát Európa így is és lassan teljesen, ezzel a létszámmal ez is haladás gondold végig 2 Köztársaság katonái, csecsenek, oroszok, Wagner, mindezt össze fogni egy parancsnokság alá azért ez is szép teljesítmény,így szerintem szépen lassan de haladnak előre. Egyedül a vdv bukását, és a végtelen sorokba való várakozást tartom súlyos hibának és milyen hosszan.
Szépen lassan de haladni fog ez.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 427
26 986
113
Ebben mi volt a plane? Mindketto rendszerben van az ukranoknal.
Lehet a sajatjukat vittek ki? Erdekes hogy kiegett, de a diszperzit nem kopott le rola azota sem.
Na mindegy, parasztvakitasnak jo. Biztos valami vandorkiallitas, bar nem tapossak egymast az emberek hogy lassak...

Ez megvolt mar?

Hát ez nem normális! Túlélte a hülye? Ilyen közelről belelő az Sz-300 rakétájába, amiből ráadásul 4 is van rajta.
9A59 "Szmercs" rakétavetők akcióban.
Az orosz gárda különleges erői evakuálják a lakosságot DNR-ből LNR-be ukrán tüzérségi tűz alatt
Szu-35 légiharcban megsemmisített 11 ukrán drónt, valamint Mi-8 helikoptert.
Buk-M3 csapat légvédelmi komplexum harc közben