[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Boki


En nem azt allitom hogy az orosz BUK lotte le hanem hogy szerintem ez a valoszinubb.

Az oroszoknal a BUK 1 sek szamozasa lehet ilyen is meg olyan is csak ugy mint pl a harckocsijaik szamozasa. Abban is van elteres.


Szerintem amit tenykent elfogadhatunk az a kovetkezo

1.) Mind az ukranoknak es a szakadaroknak volt BUK M1 suk.

2.) A malaj gepet nagy valoszinuseggel BUK al lottek le

3.) A dolgok jelenlegi allasa szerint a raketat szembol kapta.

4.) Ha tartotta a malaj gep az utvonalat akkor ez a szakadar BUK ot valoszinusiti.

5.) Ha forgolodott volna a malaj gep akkor meg azt aki fele eppen a talalat pillanataban nez a gep orra.

6.) Az oroszok az eset utan baromi gyorsan visszavontak a BUK ot orosz teruletre

7.) A szakdaroknal megjelentek a mindenidos es napszakos de az utasszallito gepre nem veszelyes OSZA inditok.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<blockquote rel="Kuruc71"><blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="dudi">Ti tudtok a felkelőknél olyan egységekről akik az ellenség mélységében harcolnak(pl ilyen vagy más nagy prioritású célpontok megsemmisítése a feladatuk)?
A hírek alapján vannak ilyen egységek, bár nem feltétlenül erre a célra vannak kizárólagosan dedikálva, de bizonyosan képesek rá.

@Kuruc71
Tehát, mi a pálya a bizonyítékokkal? :D</blockquote>

Mar tegnap linkeltem egy videot az OSZA raketajarol.

</blockquote>


Már elotted kétszer linkeltuk ugyanzt a videot . (ha nem írom oda, nem tudod hogy az Oszahoz rakéta)
Korábban tobbszor volt róla info, kép, video , hogy az onvédelmi erok OSZA-kat zsákmányoltak az ukránoktól.</blockquote>

En is jeleztem korabban antigonosznak hogy mar volt itt linkelve ( forrasmegjeloles )

Amugy honnan veszed hogy nem tudtam mihez valo a raketa ?

Az ukranok tudtommal nem alkalmaznak OSZA-t azon a kornyeken mivel egyaltalan nincs legicelpont es a BUK ok tavolrol elegge lefedik a legteret ha kell. Az OSZA val odamenni kozel ugy hogy celpont sincs egyszeruen kizartnak tartom.

Zsakmany jelentesekben sem szerepelt korabban csak hirtelen megjelent.


Hol mikor zsakmanyoltak a szakadarok ?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez a maláj gép ugyanúgy remènytelen eset, mint a másik. A mèdia 99%-a azt sulykolja, hogy bizony a szakadárok voltak a tettesek. Èn mèg el is hiszem :)) Hát, elvègre az előbb mondta be a Kossuth rádió...
Bár azt szívesen megkèrdeznèm a hírszerkesztőtől, hogy ugyan mondjon már egy alapos okot, mifèle megdontolásból vettek volna cèlba az oroszok egy ártalmatlan utasszállítót, amikor nekik a földről èrkezik a fenyegetès. Az ukrán lègierő pedig van olyan jó fej, hogy rendszerint berepül a MANPAD-ok hatósugarába.
Hihetetlen mekkora agymosás folyik itt. Nem veszi senki a fáradtságot hogy utánanèzzen a tènyek hátterènek.
Tisztelet a kivètelnek :)))
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem lehetséges felállás, hogy a Nyírtelekre átszállított harckocsik nem azonosak a "cseh magánszemélyek" által vezetett (tehát én értelmezésemben attól még magyar) kft által megvett harckocsikkal? Tehát vannak egyrészt a 'nyírtelekiek', másrészt pedig a 'csehek'. Végülis arról sincs pontos információ, hogy Kalocsáról hány darabot vittek Nyírtelekre. Vagy van?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Azt továbbra sem èrtem, vajon MIÉRT akartak volna az oroszok-szakadárok egy polgári gèpet lelőni ??? Mennyiben szolgálta volna ez őket a cèljaik elèrèsèben ???
Alaposan szètnèzve ez a törtènet csak arra lenne alkalmas, hogy Putyinèkat háborúba rángassa ès befeketítse. De ez eddig nem jött be, mert nem tettèk meg ezt a szívessèget.
Amúgy pedig laiki szakmai álláspontja meggyőző, nagyon nem egyszerű egy ilyen magasan repülő cèl leküzdése. Aki befogta ezt a gèpet, ès aki kiadta a tűzparancsot, az nagyon jól tudta mire lő.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Szerintem ez a legattekintheobb anyag a temaban

http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014/07/russian-transport-of-buk-into-ukraine.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 700
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="Kuruc71"><blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="dudi">Ti tudtok a felkelőknél olyan egységekről akik az ellenség mélységében harcolnak(pl ilyen vagy más nagy prioritású célpontok megsemmisítése a feladatuk)?
A hírek alapján vannak ilyen egységek, bár nem feltétlenül erre a célra vannak kizárólagosan dedikálva, de bizonyosan képesek rá.

@Kuruc71
Tehát, mi a pálya a bizonyítékokkal? :D</blockquote>

Mar tegnap linkeltem egy videot az OSZA raketajarol.

</blockquote>


Már elotted kétszer linkeltuk ugyanzt a videot . (ha nem írom oda, nem tudod hogy az Oszahoz rakéta)
Korábban tobbszor volt róla info, kép, video , hogy az onvédelmi erok OSZA-kat zsákmányoltak az ukránoktól.</blockquote>

En is jeleztem korabban antigonosznak hogy mar volt itt linkelve ( forrasmegjeloles )

Amugy honnan veszed hogy nem tudtam mihez valo a raketa ?

Az ukranok tudtommal nem alkalmaznak OSZA-t azon a kornyeken mivel egyaltalan nincs legicelpont es a BUK ok tavolrol elegge lefedik a legteret ha kell. Az OSZA val odamenni kozel ugy hogy celpont sincs egyszeruen kizartnak tartom.

Zsakmany jelentesekben sem szerepelt korabban csak hirtelen megjelent.


Hol mikor zsakmanyoltak a szakadarok ?

</blockquote>

Volt róla a topikban is . Augusztus 8-án a déli katlanba bekereített ukrán egységektol szerezték.
http://russian.rt.com/article/44459

De már korábban is szereztek Oszát. (június-július)
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<blockquote rel="Kuruc71">Mar tegnap linkeltem egy videot az OSZA raketajarol.
Ez pont, hogy nem érdekli a kutyát sem: arra prezentálj valami bizonyítékot, hogy <b>a Buk az oroszoktól érkezett és oda is távozott</b>. Előre is köszi. :D</blockquote>

No megegyszer mert nem ment at.

Itgt a link.

Nagyon osszeszedett tenyszeru es fotokkal dokumentalt.

http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014/07/russian-transport-of-buk-into-ukraine.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 700
113
<blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="Kuruc71">Mar tegnap linkeltem egy videot az OSZA raketajarol.
Ez pont, hogy nem érdekli a kutyát sem: arra prezentálj valami bizonyítékot, hogy <b>a Buk az oroszoktól érkezett és oda is távozott</b>. Előre is köszi. :D</blockquote>

No megegyszer mert nem ment at.

Itgt a link.

Nagyon osszeszedett tenyszeru es fotokkal dokumentalt.

http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014/07/russian-transport-of-buk-into-ukraine.html</blockquote>

Ukránok által elore elkészített un."bizonyítékok" . Ukránok pont tudták mikor jon a Buk, merre megy a Buk, mindig a helyszínen voltak fényképezogéppel...
Ez a bizonyíték? Ez nagyon gyenge. :)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 341
4 933
113
@Kuruc71
Ezeken a képeken és "bizonyítékokon" párszor már nem csak itt, de szerte a neten hülyére röhögte magát az emberiség értelmesebb fele. Neked ez bizonyíték? Ne már...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nagyon osszeszedett tenyszeru es fotokkal dokumentalt.

http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014/07/russian-transport-of-buk-into-ukraine.html

Ukránok által elore elkészített un."bizonyítékok" . Ukránok pont tudták mikor jon a Buk, merre megy a Buk, mindig a helyszínen voltak fényképezogéppel...
Ez a bizonyíték? Ez nagyon gyenge. :)</blockquote>

Ez most már biztos?
A MALÉV gépet is ez a BUK lőtte le?
És a Lusitania-t is ez torpedózta meg?
Ennyi bizonyíték láttán most már én is elhiszem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 243
67 974
113
Igen az a hátulja :) Ha új a kipufogó akkor ott más is új, mert hanem nem lenne értelme. Ez(eke)t nemrég mozgásképessé tették, csak akkor tudnám, hogy miért vannak kukázva.

Hm, évekig a szabadban voltak, mikor eladják meg egyből zárt tetővel ellátott hangárba kerülnek... :(
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 700
113
Ezt ismeri valaki, mert nem orosz. Az emberek beszámoloja szerint vegyi anyag volt benne.
tqf4at_7yBg.jpg

Ho7X9fk7_Fw.jpg

D6-haSGiaLQ.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 243
67 974
113
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="antigonosz">Akkor 2 szaki Buk volt/van? Babay azt írta Júli 15-én 2 nappal a lelövés előtt hogy nem üzemképes a szakadár Buk amit Júniusban szereztek.
Amit belinkeltél oldalt azon elég szépen le van vezetve a dolog. De Donyeck még mindig délre/jobb oldalon van a maláj gépnek. Harkov felől jöhetett a támadás, az meg északon van. Nem hiszem hogy a Buk rakétája előbb elmegy a cél alatt/felett/mellett aztán visszafordul és úgy kapja el a célt a bal oldalon. Nem ilyen a működése.
Sznyizsnyéből lőttek. Majdnem szemből.
</blockquote>
Rosszul írtam az imént a 35 km-t. Olyan 20 km a "starthelytől" a feltételezett találati helyig.
</blockquote>
https://www.google.fr/maps/place/Petropavlivka,+Donetsk+Oblast,+Ukrajna/@48.1658356,38.4288353,10z/data=!4m2!3m1!1s0x40e044c5ef239ae5:0xb9da9bfb1fa6f0c0</blockquote>
A földet érés helyéig. 10000 m-en repült,még le is kellett zuhannia az 20km+ 10000m magasság.
De mindegy. Azt elhiszem hogy a szaki Buk Luganszkban is járt, de ha szemből lőssz kb 40km-re, és a rakéta még meg is fordul 180 fokot a gép mögött. Az mennyi km? És mennyi km-re képes repülni befognia célt az ukrán Buk?

</blockquote>

Megfordul a raketa !!!???

Nem fordul az sehova. Odarepul es ahol eri robban .</blockquote>

Igen, így van. A gépet hátulról találta el a rakéta, ezért nem lehetett a szakadár Buk a tettes mert az szemből lőtt volna. A gépnek a háta mögött csak Ukrán Buk-ok voltak.