[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 015
14 833
113
Mai Humoros... :D
Az ENSZ-főtitkár felszólította Oroszországot, hogy ne válassza le a zaporozsjei atomerőművet Ukrajna energiarendszeréről.

"A zaporozsjei áram ukrán áram"

Valamiért nem emlékszem az ENSZ-főtitkár felhívásaira
hogy „a szíriai mezőkről származó olaj szíriai olaj”.

Arra sem gondolt, hogy megmondja Ukrajnának, hogy hagyja abba az ágyúzást?
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Egy remek összefoglaló. Oroszbarátok és orosz ügynökök ne olvassák el, nekik nem érdemes. Gyáva népnek nincs hazája, tartja a magyar mondás. Hát ja, utáljuk az ukránt is, de az oroszt is. Attól még tény, az ukrán kitart és nem adja meg magát az orosznak. Sok ország példát vehetne róluk, akiket megtámad egy erősnek hitt ellenfél.

Én oroszpárti vagyok ebben a konfliktusban, de a figyelmeztetésed ellenére elkezdtem olvasni a cikket. Nem olvastam végig, kb a feléig jutottam, mert ott megtaláltam, amit kerestem.

Az alap kérdésem az volt, hogy mi lehet a mögöttes szándék, mit szeretnének elérni. Ugyanis ha az amerikai hírszerzés közzétesz valamit, azt valószínűleg nem azért teszik, hogy egész estés szórakozást adjanak a sok untakozó prolinak.

Én úgy látom, hogy a cikk arra van kihegyezve, hogy Zelenszkij felelősségét hangsúlyozza abban a vonatkozásban, hogy nem készítette fel a népet, elmaradt a mozgósítás a figyelmeztetések ellenére stb.

Azért belepörgettem a második felébe is, az már kb csak locsogás, a lényeg Zselé sározása volt.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113
Egy remek összefoglaló. Oroszbarátok és orosz ügynökök ne olvassák el, nekik nem érdemes. Gyáva népnek nincs hazája, tartja a magyar mondás. Hát ja, utáljuk az ukránt is, de az oroszt is. Attól még tény, az ukrán kitart és nem adja meg magát az orosznak. Sok ország példát vehetne róluk, akiket megtámad egy erősnek hitt ellenfél.

Én oroszbarát vagyok, nem szeretem az ukránokat. Ettől függetlenül elolvastam ezt a hosszú írást. Lehetett volna rövidebb és lényegre törőbb.
1) Szerintem nagyon egyoldalú, az USA, az ukránok a tisztesség mintaképei, az oroszokat pedig ellenszenvesnek ábrázolja. Az ilyen írások nem lehetnek teljes körűen szakszerűek, mert angyal-ördög konstellációban mutatják be az eseményeket.
2) Az előzményekről szó sem esik, Donbassz, minszki egyezmény, annak kezelése. Az ukránok által elkövetett atrocitásokról szintén hallgat.
3) Viszont kiderül, hogy az amerikaiak felkészültek a támadásra katonailag, politikailag, kommunikáció oldaláról. El nem tudom képzelni, hogy az oroszoknak nem volt errők információjuk, hiszen írja, hogy sok tégla volt-van az ukrán vezetésben, államigazgatásban.
4) Annak a bizonyos Macron-Putyin telefonváltásnak a teljes szövege elolvasható. Macron sértően viselkedett, én Putyin helyében szó nélkül letettem volna a telefont. És ez jellemzi az egész cikket, féligazságok keverednek csúsztatásokkal.

De nem csodálkozom ezen, a Portfolio nem a legobjektívebb portál. És akkor még finom voltam és nőies.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
M777-ek HIMARS-ok NASAMS, StarStreak, Switchblade-ek, nem voltak feleslegesek a NATO-nak, lehet, hogy régebbiek, vagy nem teljesen, de akkor is olyat adtak át, amit használtak.
Az a keves M777 es Himars amit kaptak nagyon-nagyon messze all attol, hogy a NATO "onamgat fegyverezze le". Starstreak, Switchblade meg fogyoeszkoz. NASAMS-rol tudtommal csak szerzodes van, nem kaptak. De ha kapnak is, akkor sem ajandekba, nem Washingtol vedelmi gyurujebol kiszedve, boven van annyi NASAMS gyarto kapacitas, amennyit vegul kapni fognak. Arrol nem is beszelve, hogy fizetnek erte, amcsi penzbol, tehat az USA kormanya a sajat NASAMS gyarto kapacitasat tamogatja vele (meg Norvegiaet).
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 316
2 706
113
Akkor pl. a szlovák Sz-300, Mig-29B komplexum, repülőgépek nekik feleslegesek voltak? Vagy a Bolgároké? Nem csak raktár készletekről beszélünk, hanem hadrendben lévő aktív eszközökről. Majd pótolják! Ki, mikor?
Igen is, meg nem is. Konkrétan a szlovákoknak legalábbis kellemetlen, NATO részéről viszont lényegtelen részlet, nem tétel. Ami tétel, az mondjuk a lengyel páncélosok, amiket elvileg viszonylag tempósan fognak pótolni emlékeim szerint.
A nagy mennyiségben szállított eszközök ráadásul jellemzően szethasznalt, lejárat közeli üzemidejű, vagy akár azon túli eszköz volt, mondhatni selejtezes helyett odaadták inkább.
Ami nem ilyen (saccperkb ez most a HIMARS és a mindenféle elektronikai cuccok) azokbol keveset kaptak és szó nincs arról, hogy kisepertek volna a raktárakat.

Plusz, megint csak, NATO szemszögéből: odaadják a javelin, nlaw készlet jelentős részét. Kék sárga csapat ellovoldozi a vörösre az összeset, ki is lő jelentős számú mindenfélét.
NATOnak ez kb tökéletes. Ok is csak arra használták volna..
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113

Macron felhívta Putyint​


Megvitatták az Ukrajna körüli helyzet különböző aspektusait. Különösen Vlagyimir Putyin hangsúlyozta, hogy a zaporizzsja atomerőmű területének szisztematikus ágyúzása az ukrán hadsereg által egy nagyszabású katasztrófa veszélyét hordozza magában, amely hatalmas területek sugárszennyezéséhez vezethet.

Az elnökök felhívták a figyelmet annak fontosságára, hogy mielőbb NAÜ -missziót küldjenek az atomerőműbe , amely a helyszínen felmérheti a valós helyzetet. Az orosz fél megerősítette, hogy kész az Ügynökség ellenőrei számára a szükséges segítséget megadni.

Vlagyimir Putyin emlékeztetett arra is, hogy az ENSZ Titkársága és a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága szakértőit meghívták, hogy látogassák meg a jelnovkai előzetes letartóztatási központot, ahol nagyszámú, ott fogva tartott ukrán hadifogoly halt meg egy háború következtében. az ukrán fegyveres erők rakétatámadása.
Az orosz elnök emellett tájékoztatott a július 22-én Isztambulban aláírt „csomagszerződés” végrehajtásáról, amely a fekete-tengeri kikötőkből ukrán gabonaexportot , valamint orosz élelmiszertermékek és műtrágyák világpiacra történő exportját írja elő. Felhívják a figyelmet arra, hogy az említett orosz export előtt még mindig vannak akadályok, ami nem járul hozzá a globális élelmezésbiztonság biztosításával kapcsolatos problémák megoldásához.

Oroszország és Franciaország elnöke megállapodott abban, hogy a felvetett és egyéb kérdésekben folytatják a kapcsolatot.


Источник: https://rusvesna.su/news/1660921624
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Összefoglalnád légyszi ... ilyen hosszút nem olvasok ... köszi ... :)

A két fél helyzetén polemizáltam eredeti céljaikhoz képest.

Ismered a mondást a madárról, tollról, emberről, barátról? Amúgy siet az órád 2 napot.

A politikában ne keressetek etikát. Akkor se, ha minden politikus magát etikusnak tartja.

A beszédet előre felvették, állítólag 22 hajnalban akartak támadni. Akkor akarták leadni, de két napot halasztott Putyin.
Nem élő beszéd volt, sőt semmi sem volt elő, ami annak tűnt.
Meg akarták koreografálni, kellően teátrálissá tenni, hogy hihető legyen a háború megindításának indoka.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Tegnapi információk de ma is aktuálisak!
A kiemelések tőlem vannak.
https://www-ukrinform-ua.translate....tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Zelensky: Te és én csak azon gondolkodhatunk és szabad is, hogyan nyerjünk
Fellebbezés
2022. 08. 18. 21:23
Az ukránoknak csak azon kellene gondolkodniuk, hogyan nyerhetik meg az Oroszországgal vívott háborút – mondta videóüzenetében Volodimir Zelenszkij elnök.

Az Ukrinform a fellebbezés teljes szövegét közli.

Egészséget kívánok, kedves ukránok!

Ma Lvivben vagyunk, most a Potocki-palotában. E nagyon aktív nap végén beszámolok eseményekről, találkozókról, tárgyalásokról és döntésekről.

Reggel óta itt vagyunk. És még egyszer szeretnék köszönetet mondani Lviv városának, minden lvivi lakosnak az egész napos odafigyelésért, kényelemért és érzelmi támogatásért.

Először is meglátogattam védőinket – azokat, akiket sérülések után ápolnak a kórházban. Nagyon bátor srácok, erősek. Köszönetet mondott az orvosoknak, akik mindent megtesznek katonáink egészségének mielőbbi helyreállításáért.

Nagyon örültem, hogy láthattam azokat a fiúkat és lányokat, akik a Petro Sahaidachnyról elnevezett Nemzeti Szárazföldi Erők Akadémián tanulnak. Rendkívül kellemes volt hallani, hogy egyre többen szeretnének az ukrán hadsereg tisztjévé válni. Az akadémia egy helyéért ma már olyan a verseny, mint korábban csak a polgári egyetemeken. És ez valóban okot ad arra, hogy büszkék legyünk nemcsak fiatalságunk hazaszeretetére, hanem arra is, hogy az emberek hisznek Ukrajnában, fegyveres erőinkben, győzelmünkben. Kitüntetésben részesítették a legjobb katonákat.

A Lychakiv temető Mars-mezőjén egy különleges ünnepségen tisztelegtek mindazok emléke előtt, akik életüket adták Ukrajnáért, államunk függetlenségéért ebben a kegyetlen háborúban.

Nincs más alternatíva – vissza kell adnunk mindent, ami a tulajdonunkban van, és garantálnunk kell a biztonságot Ukrajna minden jövőbeli generációja számára.

Megbeszélést folytatott Guterres ENSZ-főtitkárral és Erdogan török elnökkel.

A tárgyalt pontok többsége már a hírekben szerepel. Néhány fontosabb dolgot szeretnék most elmondani.

Első. Nincs objektív akadálya annak, hogy a NAÜ-misszió elérje a Zaporizzsja Atomerőművet. Ma Guterres úrral megbeszéltük ennek a küldetésnek a paramétereit, és azt, hogy hazánk szabad területén keresztül nagyon gyorsan és egészen biztonságosan legális úton juthat el az állomásra. És csak úgy.

Aki nukleáris zsarolást szervezett, az bizonyosan nem lehet ilyen küldetések „szállítója”. Oroszországnak azonnal és feltétel nélkül be kell engednie a NAÜ képviselőit az állomásra, valamint azonnal és feltétel nélkül ki kell vonnia csapatait az állomás területéről. A világnak megvan a hatalma ezt biztosítani.

Ha nem biztosítja, az azt jelenti, hogy egyszerűen a szemétbe dobhatja a nukleáris és sugárbiztonságról szóló nemzetközi dokumentumok teljes részét. Oroszország lerombolja ezt a nemzetközi rendet.

A tárgyalások második rendkívül fontos pontja az Orosz Föderáció által fogva tartott ukrán foglyok.

Felszólítottam a főtitkár urat, hogy használja ki az ENSZ minden képességét annak biztosítására, hogy Oroszország megfeleljen a nemzetközi jog foglyokra vonatkozó összes normájának. És megbeszéltük, hogy küldünk egy tényfeltáró küldetést Olenivkába. A teljes igazságot erről az orosz terrortámadásról meg kell állapítani, és meg is kell állapítani.

Természetesen szó esett a gabonaexport kezdeményezésről. Az eredmény megvan – és nem csak Ukrajna, hanem a világ számára is, mert érezhető, hogy a globális élelmiszerválság súlyossága csökken.

Ezért nagy szükség van nagyobb biztonságra, nagyobb mennyiségű exportra, több olyan hajóra, amely ukrán élelmiszert tud szállítani kikötőinkből.

Nagyon érdemi tárgyalásokat folytatott ma számos témában Törökország elnökével, Erdogannal. Hálás vagyok neki államunk szuverenitásának és területi integritásának állandó támogatásáért. Védelmi, gazdasági és energetikai együttműködésről tárgyaltak.

Köszönetet mondok Törökországnak, hogy hajlandó védnökség alá venni Harkov és a harkovi régió újjáépítését. Ez egy igazán erős ország küldetése. Ma megtörtént az első lépés – aláírták az infrastruktúráról szóló megállapodást.

Felszólítottam elnök urat és főtitkár urat is, hogy a lehető legszigorúbb álláspontot képviseljék Oroszország által a megszállt területen tervezett álreferendumokkal kapcsolatban. Minden álreferendum pofon lesz a nemzetközi közösség számára.

És még egy dolgot szeretnék megemlíteni ma.

Rendkívül kemény éjszaka volt Harkovban – több mint tíz ember halt meg. Mikolaivot és Zaporizzsját ismét ágyúzták. Az orosz hadsereg hatalmas erőforrásokat költ, hogy még legalább egy kilométert elfoglaljon Donbászban. Orosz tisztviselők ismételten megfenyegették Odesát és Ukrajna más városait. Látjuk, mi történik a Zaporizzsja Atomerőműben. Látjuk, mi történt Olenivkában.

Te és én csak azon gondolkodhatunk és szabad is, hogyan nyerjünk. Győzni a csatatéren, a politikai fronton, az információs konfrontációban, a gazdasági síkon, mindenhol...

Hiszünk magunkban, segítjük egymást, védjük Ukrajna érdekeit és tudjuk, hogy béke lesz.

Aki okosan harcol és harcol, az nyer.


Örök dicsőség minden katonánknak! Örök emlék mindazoknak, akiknek az életét elvették a megszállók.

Dicsőség Ukrajnának!
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Szintén 18 ai hír de mivel még nincs felszámolva a hír ezért ma is aktuális:
https://www-ukrinform-ua.translate....tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Felszámolják az illegális Kercsi hidat a megszállt Krím-félszigeten - Podoliak​

2022. 08. 18. 22:54
Ukrajna mindent megtesz annak érdekében, hogy felszámoljon minden katonai létesítményt és illegálisan telepített hidat az ideiglenesen megszállt Krím-félszigeten.

Mykhailo Podolyak, az elnöki hivatal vezetőjének tanácsadója ezt a Channel 24-nek adott interjújában mondta – írja az Ukrinform.

Megjegyezte, hogy a nemzetközi jog alapján Ukrajna fegyveres erőinek joga van ugyanazt tenni az ellenséges katonai létesítményekkel a Krímben, mint más ideiglenesen megszállt területeken. Ukrajna továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy Oroszország önként bontsa le az összes bázisát és hídját, amelyeket az elmúlt 8 évben épített, mondta Podoljak.

Olvassa el még: Podoljak négy lépést nevezett meg a Zaporizzsja Atomerőmű felszabadításáig

Ha a megszállók továbbra is nem értenek egyet, más eszközöket kell alkalmazni – mondta.

"Bármilyen módon megtesszük. Meg fogjuk kérni a napot, a szelet, a vizet, sőt a dohánytermékeket is, hogy hatékonyan dolgozzák ki a raktárakat lőszerrel. Másrészt továbbra is ragaszkodunk ahhoz, hogy Oroszország önként bontsa le az összes illegális bázist és hidat amelyeket 8 éven át ott készítettek a Krím-félszigeten” – mondta Podolyak.

Olvassa el még: Robbanások dördültek Kercsben: a megszállók szerint a légvédelem váltotta ki

Véleménye szerint az ideiglenesen megszállt területeken a bársonyszezon "igazán fényes lesz, különösen a Krím-félszigeten".

Podoliak előrejelzése szerint az orosz megszállók veszélye a félszigeten csak növekedni fog.

"Ami a Kercsi hidat illeti. Úgy tűnik, itt nem katonai megsemmisítéséről van szó. Valahogy összeomolhat a fáradtságtól. Végül is kicsit vad lesz ilyen sok embert szállítani, akik elmenekülnek elől. Krím” – vélekedik Podolyak.
Olvassa el még: Oroszország terrortámadásnak minősíti a Krím-félsziget elleni csapásokat, hogy elvonja a figyelmet saját bűneiről - ISW
Mint arról beszámoltunk, a krími robbanások után a megszállók a Kercsi hídon való belépés előtt ellenőrzőpontot állítottak fel, és ellenőrizték a félszigetet elhagyókat.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Én oroszpárti vagyok ebben a konfliktusban, de a figyelmeztetésed ellenére elkezdtem olvasni a cikket. Nem olvastam végig, kb a feléig jutottam, mert ott megtaláltam, amit kerestem.

Az alap kérdésem az volt, hogy mi lehet a mögöttes szándék, mit szeretnének elérni. Ugyanis ha az amerikai hírszerzés közzétesz valamit, azt valószínűleg nem azért teszik, hogy egész estés szórakozást adjanak a sok untakozó prolinak.

Én úgy látom, hogy a cikk arra van kihegyezve, hogy Zelenszkij felelősségét hangsúlyozza abban a vonatkozásban, hogy nem készítette fel a népet, elmaradt a mozgósítás a figyelmeztetések ellenére stb.

Azért belepörgettem a második felébe is, az már kb csak locsogás, a lényeg Zselé sározása volt.

Igazából a cikk azért érdemes elolvasásra mert kronológiai sorrendben, kicsit megismerteti az akkori történéseket, amerikai szemszögből. Akkor mi is csak annyit tudtunk, hogy az amerikaiak naponta bejelentették az orosz támadást. Aztán a többség kinevette a jóslataikat. Az orosz külügyi szóvivő még a szabadságát is úgy akarta tervezni, kérte hogy szóljanak neki, ha támadnának. Emlékezhetünk rá. Valamint megtudhattuk, az amerikaiak valójában számítottak rá hogy erős lesz az ukrán ellenállás. Bár maguk sem tudták, hogy ennyire. A háború elejéről szól, szerintem érdekes olvasmány. Talán napjaink titkosszolgálati történéseit is megtudjuk majd, ha előbb nem, a háború után. :) Annak a végét úgysem tudjuk még.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Én oroszpárti vagyok ebben a konfliktusban, de a figyelmeztetésed ellenére elkezdtem olvasni a cikket. Nem olvastam végig, kb a feléig jutottam, mert ott megtaláltam, amit kerestem.

Az alap kérdésem az volt, hogy mi lehet a mögöttes szándék, mit szeretnének elérni. Ugyanis ha az amerikai hírszerzés közzétesz valamit, azt valószínűleg nem azért teszik, hogy egész estés szórakozást adjanak a sok untakozó prolinak.

Én úgy látom, hogy a cikk arra van kihegyezve, hogy Zelenszkij felelősségét hangsúlyozza abban a vonatkozásban, hogy nem készítette fel a népet, elmaradt a mozgósítás a figyelmeztetések ellenére stb.

Azért belepörgettem a második felébe is, az már kb csak locsogás, a lényeg Zselé sározása volt.
Szerintem is. Megneztem az eredetit is, nem csak a portfoliost. Az eredetiben sokkal jobban kijon, hogy itt az USA Zelensky-re mutogat, hogy "mi szerettuk volna megelozni a haborut, de Zelensky el sem hitte, hogy lesz, ezert nem mozgositott, nem rettentette el az oroszokat, mi hiaba szoltunk".
 
W

Wilson

Guest


Стрелков Игорь Иванович


19 Aug, 12:48



53a0f02fd80fb236c7d48eeb4fd2a156.jpg


A BOHÓCOKRÓL.

Zelenszkij urat (csak a biztonság kedvéért - én ritka szemétládának tartom ( a lábam nem remegne, ha kiütném a zsámolyt a lába alól) és "tisztelt partner" - egyesekkel ellentétben - őt soha nem nevezték "bohócnak". Mert ő valóban hosszú éveken át hivatásos komikus volt (és sokak véleménye szerint más közönséges bohócokhoz képest nagyon jó komikus).

De most jött a háború.
Pan Zelenski:
  • nem ment sehova, nem bújt el egy bunkerben;
  • általános mozgósítást hirdetett, indított és hajtott végre;
  • hatalmas fegyverszállítmányokat kapott a NATO-tól;
  • Átverte a Kreml partnereit a "de-eszkalációval" (azzal, hogy sokat kapott és nem csinált semmit);
  • határozottan és magabiztosan jelentette be a háború céljait, és ugyanilyen határozottan még a fegyverszüneti tárgyalások feltételeit is.

És mi lesz velünk?

És mi van, a háború 6. hónapjának végén (nem is beszélve az előző 8 évről), aranyozott kakasok még mindig tank biatlonoznak és katonai zenekari fesztiválokat tartanak ...

A kérdés tehát a következő: "Ki itt a bohóc?".
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
Igazából a cikk azért érdemes elolvasásra mert kronológiai sorrendben, kicsit megismerteti az akkori történéseket, amerikai szemszögből. Akkor mi is csak annyit tudtunk, hogy az amerikaiak naponta bejelentették az orosz támadást. Aztán a többség kinevette a jóslataikat. Az orosz külügyi szóvivő még a szabadságát is úgy akarta tervezni, kérte hogy szóljanak neki, ha támadnának. Emlékezhetünk rá. Valamint megtudhattuk, az amerikaiak valójában számítottak rá hogy erős lesz az ukrán ellenállás. Bár maguk sem tudták, hogy ennyire. A háború elejéről szól, szerintem érdekes olvasmány. Talán napjaink titkosszolgálati történéseit is megtudjuk majd, ha előbb nem, a háború után. :) Annak a végét úgysem tudjuk még.
Az amerikaiak nemhogy számítottak rá, hanem Biden szinte "kérlelte" Putyint.
"Kisebb betörés" ugye..., tehát ha az oroszok "csak egy kicsit" támadják meg Ukrajnát, akkor az USA nem avatkozik be.
Emléxünk erre ugye?
Na, ilyen az, amikor csak egy kicsit támadnak meg valakit.
Ebben a cikkben semmilyen új és érzékeny infó nincsen, amiket itt összeszedett, az gyakorlatilag mind ismert sztori volt már korábban a médiákból.
De persze tolhajtuk tovább az álnaivan hülyék vagyunk című műsort, bár George Friedman 2015-ös nyilatkozata után (The Chicago Council) ez kezd kicsit gáz lenni.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 371
113
US new $775 million military aid package for Ukraine. It includes:

- Rockets for HIMARS;
- 16 105-mm howitzers and 36,000 shells for them;
- 15 Scan Eagle drones.
- 40 MRAP machines;
- Anti-radar missiles;
- TOW missile systems; (allahu akhbar)
- 1,000 Javelin anti-tank systems;
- 2,000 armor-piercing shells.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113
Robert C. Castel

A KRÍMI TÁMADÁSOK "NEM ISMERT CSODAFEGYVERE"
Mindenki találgatja, hogy mi lehet az a titkos fegyver ami a Szaki légibázis elleni támadást, több mint 200 km mélységben lehetővé tette.
Mivel népsport-jellegű tevékenységről van szó, arra gondoltam, hogy én is benevezek.
Ha le kéne tennem a voksomat, akkor én azokra a Dániából érkezett Harpoon rakétákra fogadnék amik májusban érkeztek Ukrajnába és június elején már sikerült is hadrendbe állítani őket.
A régebbi Harpoon típusoktól eltérően ez a Block II változat bevethető szárazföldi célok ellen is. A hatótávolságot is megnövelték több mint 300 km-re.
Ez lenne az a titkos fegyver ami csapást mért Szaki- ra?
Nem tudjuk.
De a dán Harpoon, legalábbis elméletben, képes ilyen csapások végrehajtására.


Demkó Attila a hozzászólásában szabotázsakcióra tippelt.

Egy érdekes hozzászólás:

Azért vannak Robi az általad is említett fontos történelmi mintázatok. Természetesen csak találgatok. Állítólag semmilyen hangelőzménye nem volt az esetnek. Mármint valamilyen iránybeli útvonalon érkező rakéták hallható hangja, vagy légvédelmi fegyverek hangja. Találgatásaimban jelenleg ott tartok, hogy talán elég volt egy beépült vagy átállt fegyverzettechnikus is apró eszközökkel. Pl. Dzsohar Dudajev a szovjet légierő első Csecsen nemzetiségű tábornoka volt, és két bombázó ezrednél is vezérkedett, később teljes fordulattal a csecsen felkelés élére állt.
Az üzemanyaggal és fegyverzettel töltött gépek eleve nagyon ''önveszélyesek'' Minden ott van a pusztulásukhoz, és békeidőben is elég egy nem szándékos baki. Háborús időkben pedig egy szándékos apró kezdő löket, egy önkéntes vagy szervezett szabotázs keretében. Ezek a jelenlegi képzelgéseim, régi emlékmankókkal.
1f642.png

''Esemény fajtája: földi esemény
Időpont: 1986. július 28. (helyszín: Kunmadaras repülőtér 1. töltőzónája)
Alakulat: 1. gárda vadászbombázó-ezred (települési hely: Kunmadaras)
Repülőgéptípus: két SZU-17 M2 (oldalszámok: piros 05 és 12)
Személyzet neve (rendfokozat, beosztás): Belenyin, Pavel (alezredes, 1. század századparancsnoka); Ljadov, Valerij (főhadnagy)
Esemény leírása: Smarjev főhadnagy, fegyverzeti technikus tévedésből oldotta a gépre függesztett egyik P-50 S gyakorlóbombát, s az abból kivágódó tűzcsóva a töltőcsőnek csapódott, ettől a gép is belobbant. A mellette álló gépet próbálták elhúzni, de nem sikerült, arra is átterjedt a nagy szélben a tűz. Az oltáshoz a repülőtéri tűzoltók mellett a karcagi tűzoltóságot is riasztották. A zóna betonján mind a mai napig látható a két sötét folt azon a helyen, ahol elégtek a gépek.''
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
US new $775 million military aid package for Ukraine. It includes:

- Rockets for HIMARS;
- 16 105-mm howitzers and 36,000 shells for them;
- 15 Scan Eagle drones.
- 40 MRAP machines;
- Anti-radar missiles;
- TOW missile systems; (allahu akhbar)
- 1,000 Javelin anti-tank systems;
- 2,000 armor-piercing shells.
Ha ez igaz, akkor:
Himars: launcher-t nem kapnak, csak a maradekba raketat. Semmi jelentosege akkor.
105mm: vicc, a 105mm meg a hideghaboruban is ciki volt.
dronok: jelkepes mennyiseg
MRAP: pont MRAP nem igazan kell ebbe a fajta haboruba
Anti-radar missiles: Na ez mar komoly, ha mennyiseg is lesz belole, akkor visszaveti az orosz legifolenyt
Tow es javelin: ezek hasznosak, ez erdemi segitseg
2000 AP shells: lenyegtelen, egy-ket nap alatt ellovik.
Osszesegeben nekem ugy tunik azt es annyit adnak, hogy az oroszokat lassitsak (antiradar es ATGM), de a haborut nagysagrendileg ne befolyasolja: tehat tuzerseget lenyegeben nem kapnak (es legierot sem helyette).