[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Dalco Olmo

Well-Known Member
2022. március 21.
320
2 944
93
Dnyepropetrovszki terület – elkeseredett harc a hatalomért a nukleáris fenyegetés árnyékában

Dmitrij Kovalevics, Ukraina.ru, 2022. augusztus 13. (saját fordítás)

1018967247_0:0:3000:1688_600x0_80_0_0_070a42b032cd8181befaf4a1085dc2da.jpg.webp


https://ukraina.ru/20220813/1037611013.html?in=t

Az egykori Dnyepropetrovszk, vagy Jekatyerinoszlav, ma a folyó neve után egyszerűen csak Dnyepr (Dnyipro) gyakorlatilag frontvárossá vált. Naponta felüvöltenek itt a szirénák és a frontvonal a Dnyepropetrovszki terület déli részén húzódik keresztül.

A nyugodt nyugati régiókkal ellentétben a városban és a bevezető utakon, az ellenőrző pontokon figyelmesen és aprólékosan ellenőrzik a járműveket és az okmányokat. A rendőrök és a nacionalista gárdisták errefelé idegesek és dühödtek.

Az ellenőrző pontokon a hagyományos homokzsákok mellett sekély árkokat ástak, terephálóval letakarva. Ugyanilyen hálóval kezdték el lefedni a katonai eszközöket, amelyeket már nem menetoszlopokban, hanem egy-egy járművel visznek át a városon.

A civil járműoszlopok lassan mozognak. Gyakran az ellenőrzőpontok után a tulajdonosok kénytelenek gyalog továbbmenni - járművüket katonai célokra kisajátították.

Miközben az Ukrán Fegyveres Erők (VSzU) továbbra is kitartóan és céltudatosan ágyúzzák a zaporozsjei atomerőművet, a Dnyepropetrovszki területen szórólapok jelentek meg, amelyek tájékoztatást adnak arról, hogyan kell eljárni atomkatasztrófa esetén.

A helyi hatóságok tagadják, hogy közük lenne ezekhez a szórólapokhoz. A hatóságok félretájékoztatják a lakosságot is, azt állítva, hogy maguk az oroszok fenyegetőznek az erőmű felrobbantásával. Az efféle üzenetek és a frontvonal közelsége miatt a belső menekültek igyekeznek beljebb költözni az országba és nem sokáig maradni a városban.

A lehetséges katasztrófa árnyékában nagy mulatozás zajlik a dnyepri éttermekben és éjszakai klubokban. A látogatók nagyrészt a VSzU katonái önkényes eltávozáson vagy a szabadságon a frontvonalról. Tele vannak alkohollal, mintha az utolsó napot élnék, és a létesítmények tulajdonosai is köpnek az alkoholárusítás tilalmára.

Magában a városban az utcákon nemcsak a VSzU katonái, hanem több tucat nacionalista és neonáci alakulat fegyveresei is jelen vannak. A helyi Telegram-csatornák szerint a város illojális vagy oroszbarát polgárainak felkutatásával foglalkoznak, vagyis fasiszta terrort hajtanak végre.

A város tele van fegyverrel, amelyekkel kirabolják a kioszkokat, a taxisokat és a járókelőket. A helyiek szerint szinte minden este lövések hallatszanak.

A minap a Dnyepropetrovszki területen lévő Pokrovszkojéban egy bűncselekmény gyanúsítottja úgy döntött, hogy bosszút áll a rendőrségen, és egy RPG-ből (gránátvető) lőtt rájuk. A bűnügyi krónika gyakran tesz említést azoktól a bandákról, amelyek kirabolják a VSzU teherautóit, fegyvereket és lőszereket visznek el, a katonákat ugyanakkor nem bántják.

Más városokkal ellentétben Dnyepr bűnügyi krónikája naponta bővül a városban talált azonosítatlan feldarabolt holttestekről, brutális gyilkosságokról és egyéb "piszkos munkákról" szóló jelentésekkel.

A Brezsnyev-korszak óta Dnyepropetrovszk Ukrajna gazdasági fővárosa. Innen jöttek a gyárigazgató-menedzserek klánjai, akik aztán a független Ukrajna oligarchikus struktúráját létrehozták.

A város orosz ajkú gazdasági elitje az ukrán nacionalizmus és a neonácizmus ideológiáját vette át a hatalomért és a tulajdon újraelosztásáért folytatott harcban. Az OUN/UPA kultusza továbbra is a lvovi és ternopoli helyi politika peremén lenne, ha a dnyepropetrovszki oligarchák nem fektetik ebbe a tőkéjüket.

Ennek megfelelően nem is annyira Kijev, mint inkább a Dnyepropetrovszki terület fontos az ukrán hatalom jelenlegi szerkezetének megőrzéséhez - mint fő gazdasági támasz.

A harcok árnyékában az ukrán hatalmi körökben folytatódik a kétségbeesett küzdelem a város feletti uralomért. Vlagyimir Zelenszkij elnök júliusban visszavonta Gennagyij Korban, a dnyepri városvédelmi parancsnokság vezetőjének állampolgárságát. 2015-ben az ukrán nacionalisták, köztük Sztyepan Hmara elismerték, hogy Korban és Kolomojszkij oligarcha erőfeszítéseinek köszönhették, hogy elfojtották az oroszbarát mozgalmakat a városban.

Korban állampolgárságtól való megfosztásának történetében az egyik valószínű változat az amerikai kongresszusi képviselőkkel folytatott játszmája, ami az ukrajnai hatalmi harcok külön fejezetét képezi. Ez többek között abban nyilvánult meg, hogy Victoria Spartz amerikai kongresszusi képviselő a közelmúltban támadta az ukrán elnöki hivatalt a védelmi rendszer elégtelensége és az amerikai katonai segítségnyújtás feletti ellenőrzés hiánya miatt.

Gennagyij Korban a BBC-nek adott közelmúltbeli interjújában azt mondta, hogy a VSzU küszöbön álló ellentámadásáról szóló minden kijelentés hazugság. Szerinte ha az orosz csapatoknak sikerül elfoglalniuk Zaporozsjét, akkor "nem lesz ország".

Ugyanakkor biztos abban, hogy nem tudják bevenni Dnyepr városát, mivel a területen mélységi védelmi építmények egész rendszere épült ki betonlétesítmények tömegével és vízi akadályokkal.

S mi több, a védelmi rendszer kiépítését most is folytatják, nemcsak az építőipari cégeket és a VSzU-t bevonva, hanem a munkanélkülieket és az elfogott bűnözöket is. Dnyepr-t körülbástyázzák, eközben a nacionalisták kiszűrik az illojalitással gyanúsított állampolgárokat.

Általában véve nagyon feszült a helyzet a városban. Időnként az ideges katonák és nacionalisták motiválatlan agresszióban törnek ki, amely gyakran a saját bajtársaik ellen irányul.

Szembeszökő, hogy nem bíznak a saját erejükben, de arról meg vannak győződve, hogy a város és a régió oroszbarát lakosságának maximális kárt tudnak okozni.

1430295600_1.jpg

Gennagyij Korban
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
Jol irod. Ezek (Mig 29, t-72,...) folosleges szemetek ma mar. Hany Leo2-t, Abrams-t, K2-t, ... kaptak? Nullat. Kaptak helyette T-72-t. Hany F-22, F-35, F-16-t kaptak? Nullat. Kaptak helyette Mig-et. Tehat szo szerint folosleges szemetet. Egyedul az ATGM-ek modernek amit kaptak, de az meg fogyoeszkoz. Ha nagyon akarom akkor meg a Pzh-kat a modernek koze lehet szamolni, de valojaban nem, mert lebutitva kaptak es csak par darabot, az elso szeriabol. Jo esely van ra, hogy gyoznek az oroszok, de eppen azert mert az ukranok NEM kaptak erdemben semmi modern fegyvert, szoval butasag az a primitiv propaganda, hogy a NATO onmagat fegyverezne le. De tudom, hogy mivel mar sokszor leirtak, ezert az erzelmi alapon itelok szamara igazza valt.
Igen nullát.
És hány t-72 maradt ma már, ami még átadható? Hány lőszer maradt az egykori szovjet technikához? Mennyi alkatrész? Szerintem inkább ezek most a millió dolláros kérdések.
A NATO-hoz mérve az átadott fegyverek minősége és mennyisége nem nagy, de néhány tagországot ez rendkívüli módon érint (mindenféle sorrend felállítása nélkül): a Balti-államok, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Észak-Macedónia. Míg a bolgár és román fegyverszállítmányokról alig tudunk valamit, de bizonyosan nem csekélyek a saját szintjükhöz mérten.
Nemrég volt hír, hogy az EU 600 millió eurót fizetett ki eddig abból az alapból, amit pont az ilyen szállítmányok ellentételezésére hoztak létre a eu tagállamai számára. Persze ez nem egy nagy összeg, de például alkatrészek és lőszerek esetén nem is feltétlenül az most a lényeg, hogy az mennyibe kerül, hanem hogy egyáltalán van/lesz e még.
Azok az országok, akik eddig adakoztak, azért tették mert részint ígéreteket kaptak (az amcsiktól és a németektől), hogy ezeket a továbbadott fegyvereiket utólag pótolják (gondolom csökkentett áron). Azt látni kell, hogy a nyugati hadiiparban nincsenek jelenleg óriási tartalékok (ezt a tényt a SIRPI ide vonatkozó tanulmánya támasztja alá) a 2012-2016-os refetencia időszakhoz képest az amerikai export 14%-al bővült, az olasz 16%-al, a spanyol 10%-al, francia 59%-al, míg a német 4,5%-al csökkent, addig az angol 41%-al esett vissza. A világpiacból a legnagyobb részesedést az amcsik birtokolták 39%-al, aminek további növekedését az ellátási problémák nehezítik, mint ahogy arról a financial times írt nemrég, a fórumon, pedig @kamm -nak köszönhetően olvashattuk.
Ezentúl, az új eszközökre való kiképzésről, azok karbantartásáról egy szó sem esett még, azonfelül, hogy szerintem sok nyugat-európai országban most esett le a tantusz, hogy valójában milyen állapotban is van az eszközparkjuk.
Szóval a keleti tagállamok jó esetben évek múlva kapják meg ezeket a megígért fegyvereket (a lengyelek is azért választották a koreai fegyvereket, mert az amcsik nagyon lassan tudták volna azt teljesíteni, s a lengyel vezetés túlságosan sürgősnek ítélte meg a beszerzést).
Mindezekre csak azért tértem ki, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy a gyártósorok vélhetően évekre előre be vannak táblázva (ezért is volt jó döntés a hadiipar fejlesztése itthon), a kapacitás bővítését, pedig más okok is hátráltatják, s az esetleges jövőbeli szállítmányok már a nyugati tagállamok "tartalékait" is érzékenyen érinthetnék.

Továbbá. Ha és amennyiben elkezdene nagyon kellemetlenné válni a helyzet az oroszok számára, még számtalan olyan lehetőségük van, amivel nem éltek, s itt még nem is elsősorban katonai, hanem szimplán gazdasági eshetőségekre gondolok.
Ehhez kapcsolódóan... Ezt minap találtam, remélhetőleg nem csak nekem új: az amerikai hadsereg üzemeltet egy tréning (és egyéb) adatbázist kiképzési célokra (ODIN), itt kapott helyet mindenféle virtuális országok leírása is, gondolom wargaminghez háttéranyagként. Érdemes megnézni Ukrajnát (itt Pirtuninak hívják). Egy idézet a "politikai berendezkedés" fejezetből:

"Pirtuni’s government is generally recognized as legitimate among states in its own regional neighborhood, and more generally throughout the international community. Despite the necessity to maintain constant vigilance to safeguard constitutional guarantees of basic freedoms and due process, Pirtuni continues to make steady progress towards an end-state reflective of a stable, transparent democracy whose citizens enjoy the rewards of a positive political environment devoid of coercion and undue government harassment. The steady progress, considered in the context of the country’s turbulent past, has won Pirtuni the respect and admiration of most developed nations in the international community."

Csak a miheztartás végett :D
Még nem találkoztam az oldallal, csak ~10 percet volt időm böngészni rajta, az biztos hogy elég időigényes lehetett ezt felépíteni, amellett bizonyos szemszögből elég érdekes is.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 592
19 650
113
Kadirov :)

Imádom a csávót! A ruszkik szigorúan rövid pórázon tartandó pitbullja és jól áll neki a szerep.
Mindamellett nem hülye és kurvára be tudja mondani a frankót, nála csak Lavrov tud nagyobbat trollkodni.
Ilyenkor merül fel bennem a kérdés, hogy mi az a számomra láthatatlan erő, amely ezt a koszlott kuplerájt erre a szintű támogatásra méltatja.
A legtöbb nyugati politikust az ellopható pénz és a talmi dicsfény. Viszont mikor kiderül majd, hogy mi lesz ennek a vége, az már nem lesz olyan dicsőséges. Mert ha ez volt az eredeti terv, ha nem, ennek a háborúnak a "vívmányai" bizony komoly fegyvert jelentenek a Great Reset végrehajtásához.
meglehetősen riadtnak tűnnek, amit meg is értek ... a második "harcos" talán nem is ukrán, mintha nem értené, hogy miket mondanak neki ...
Szerintem sem hohol és egyáltalán nem is ért oroszul. Egész jó cucca van, szerintem valami önkéntes lesz. Kurva nagy mázlija van
hogy nem lőtték le.
Segítek, röviden: A ruszkik buktak, a nyugat fényes győzelmet aratott.
Mondjuk igen, a térkép szerint is Moszkva alatt van már a Steinerovich harccsoport.
Mintha lenne mostmár igény a jó öreg szönyegbombázásra az ukránok állásai ellen.
Igény az eddig is volt :)
Nem. A NATO azt adta oda ami felesleges volt.
A NATO már annyi mindent odaadott, hogy ha be kéne szállnia most a balhéba, pár nap alatt kifutna a hagyományos lőszerből, némely tagállam pedig MINDENÉBŐL IS! Értem én, hogy a NATO-t úgysem akarja megtámadni a ruszki, de nem szívesen tenném rá az életemet, mert elég pár szarul elsülő művelet és eszkalálódhat a dolog. És hadd ne mondjam, hogy egy éles csetepaté során a ruszkik kb azonnal lezárnának minden szállítást, az EU meg örülne, ha talpon bírna maradni, nemhogy felpörgetni a fegyvergyártást ésatöbbi...
 
Last edited by a moderator:

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113

Az orosz hadsereg éppen lelőtt egy ellenséges célpontot a Krím felett (VIDEO)​


Éppen most a Krím-félszigeten az orosz hadsereg légvédelmi erői lelőtték az ellenséges célpontot.

A hírek szerint Jevpatorija közelében lelőttek egy ukrán drónt.

Tisztelt olvasóink is beszámolnak egy robbanásról az égen, és küldenek nekünk felvételeket.

Abban a pillanatban, amikor az orosz hadsereg egy ellenséges célpontot talált el a Krím felett, felvételre került.


Источник: https://rusvesna.su/news/1660930686

 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
518
1 511
93
Igen nullát.
És hány t-72 maradt ma már, ami még átadható? Hány lőszer maradt az egykori szovjet technikához? Mennyi alkatrész? Szerintem inkább ezek most a millió dolláros kérdések.
A NATO-hoz mérve az átadott fegyverek minősége és mennyisége nem nagy, de néhány tagországot ez rendkívüli módon érint (mindenféle sorrend felállítása nélkül): a Balti-államok, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Észak-Macedónia. Míg a bolgár és román fegyverszállítmányokról alig tudunk valamit, de bizonyosan nem csekélyek a saját szintjükhöz mérten.
Nemrég volt hír, hogy az EU 600 millió eurót fizetett ki eddig abból az alapból, amit pont az ilyen szállítmányok ellentételezésére hoztak létre a eu tagállamai számára. Persze ez nem egy nagy összeg, de például alkatrészek és lőszerek esetén nem is feltétlenül az most a lényeg, hogy az mennyibe kerül, hanem hogy egyáltalán van/lesz e még.
Azok az országok, akik eddig adakoztak, azért tették mert részint ígéreteket kaptak (az amcsiktól és a németektől), hogy ezeket a továbbadott fegyvereiket utólag pótolják (gondolom csökkentett áron). Azt látni kell, hogy a nyugati hadiiparban nincsenek jelenleg óriási tartalékok (ezt a tényt a SIRPI ide vonatkozó tanulmánya támasztja alá) a 2012-2016-os refetencia időszakhoz képest az amerikai export 14%-al bővült, az olasz 16%-al, a spanyol 10%-al, francia 59%-al, míg a német 4,5%-al csökkent, addig az angol 41%-al esett vissza. A világpiacból a legnagyobb részesedést az amcsik birtokolták 39%-al, aminek további növekedését az ellátási problémák nehezítik, mint ahogy arról a financial times írt nemrég, a fórumon, pedig @kamm -nak köszönhetően olvashattuk.
Ezentúl, az új eszközökre való kiképzésről, azok karbantartásáról egy szó sem esett még, azonfelül, hogy szerintem sok nyugat-európai országban most esett le a tantusz, hogy valójában milyen állapotban is van az eszközparkjuk.
Szóval a keleti tagállamok jó esetben évek múlva kapják meg ezeket a megígért fegyvereket (a lengyelek is azért választották a koreai fegyvereket, mert az amcsik nagyon lassan tudták volna azt teljesíteni, s a lengyel vezetés túlságosan sürgősnek ítélte meg a beszerzést).
Mindezekre csak azért tértem ki, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy a gyártósorok vélhetően évekre előre be vannak táblázva (ezért is volt jó döntés a hadiipar fejlesztése itthon), a kapacitás bővítését, pedig más okok is hátráltatják, s az esetleges jövőbeli szállítmányok már a nyugati tagállamok "tartalékait" is érzékenyen érinthetnék.

Továbbá. Ha és amennyiben elkezdene nagyon kellemetlenné válni a helyzet az oroszok számára, még számtalan olyan lehetőségük van, amivel nem éltek, s itt még nem is elsősorban katonai, hanem szimplán gazdasági eshetőségekre gondolok.

Még nem találkoztam az oldallal, csak ~10 percet volt időm böngészni rajta, az biztos hogy elég időigényes lehetett ezt felépíteni, amellett bizonyos szemszögből elég érdekes is.
Neharagudj, de ha szazszor ennyit irtal volna akkor is butasag, hogy a NATO magat fegyverzi le. Arrol nem is beszelve, hogy a mult evszazadban meg hitelesnek szamito financial times-ra hivatkozol. Kit erdekel, hogy szlovakianak nem maradt legiereje? Hat eddig se volt, a Mig 29 NEM legiero a 3. evezredben! Hihetelen eroltettet az is, hogy jobban akarod tudni, hogy Lengyelorszag miert vesz K2-t, mint Lengyelorszag. Azert vesz, mert az amcsik nem adjak a gyartast, Korea meg igen. Ha azon mulna tobb ezer Abrams-t kuldene ide az USA akarmikor. Ossze lehet szedni tucatnyi apro peldacskat (szlovak, bolgarok,...) hogy a NATO kifut a fegyverekbol, de akkor sem lesz igaz, csak vagyvezerelt gondolkodas. Az eddigi kommentjeid alapjan teged erettebbnek gondoltalak.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
Neharagudj, de ha szazszor ennyit irtal volna akkor is butasag, hogy a NATO magat fegyverzi le. Arrol nem is beszelve, hogy a mult evszazadban meg hitelesnek szamito financial times-ra hivatkozol. Kit erdekel, hogy szlovakianak nem maradt legiereje? Hat eddig se volt, a Mig 29 NEM legiero a 3. evezredben! Hihetelen eroltettet az is, hogy jobban akarod tudni, hogy Lengyelorszag miert vesz K2-t, mint Lengyelorszag. Azert vesz, mert az amcsik nem adjak a gyartast, Korea meg igen. Ha azon mulna tobb ezer Abrams-t kuldene ide az USA akarmikor. Ossze lehet szedni tucatnyi apro peldacskat (szlovak, bolgarok,...) hogy a NATO kifut a fegyverekbol, de akkor sem lesz igaz, csak vagyvezerelt gondolkodas. Az eddigi kommentjeid alapjan teged erettebbnek gondoltalak.
Én nem írtam azt, hogy a NATO lefegyverzi önmagát, se az előző kommentemben, se korábban. Én csak arról írtam ma több esetben is, hogy a jövőben a fegyverszállítmányok csökkenése várható.
Amellett például néhány német fegyveradomány, például a svájci export-tilalom miatt hiusult meg, mivel nem engedélyezték a svájciak a németek számára a lőszerek exportját, így pl értelmetlen lett volna a mardereket elküldeni.

Bocsánat, már megint kifutottam az időből az előző kommentem szerkesztése kapcsán, így oda még pontosítanék:
Nem SIRPI, hanem SIPRI (Stockholm International Peace Research Institute), illetve a nyugati országok esetén az adatok nem az export bővülésére vonatkoznak, hanem arra, hogy világ teljes fegyver "tortájában" mennyivel nőtt a részesedésük.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 494
10 175
113
Egy remek összefoglaló. Oroszbarátok és orosz ügynökök ne olvassák el, nekik nem érdemes. Gyáva népnek nincs hazája, tartja a magyar mondás. Hát ja, utáljuk az ukránt is, de az oroszt is. Attól még tény, az ukrán kitart és nem adja meg magát az orosznak. Sok ország példát vehetne róluk, akiket megtámad egy erősnek hitt ellenfél.

Most, hogy részletesen megismerhettük a teljes igazság usa változatát, alig várom a többi résztvevő hasonlóan részletes és nem kevésbé izgalmas verzióit is.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 980
10 221
113

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 592
19 650
113
Jol irod. Ezek (Mig 29, t-72,...) folosleges szemetek ma mar. Hany Leo2-t, Abrams-t, K2-t, ... kaptak? Nullat. Kaptak helyette T-72-t. Hany F-22, F-35, F-16-t kaptak? Nullat. Kaptak helyette Mig-et. Tehat szo szerint folosleges szemetet. Egyedul az ATGM-ek modernek amit kaptak, de az meg fogyoeszkoz. Ha nagyon akarom akkor meg a Pzh-kat a modernek koze lehet szamolni, de valojaban nem, mert lebutitva kaptak es csak par darabot, az elso szeriabol. Jo esely van ra, hogy gyoznek az oroszok, de eppen azert mert az ukranok NEM kaptak erdemben semmi modern fegyvert, szoval butasag az a primitiv propaganda, hogy a NATO onmagat fegyverezne le. De tudom, hogy mivel mar sokszor leirtak, ezert az erzelmi alapon itelok szamara igazza valt.
Már ne is haragudj, de kurva nagy baromságokat írsz össze már megint!
Akinek nincs más annak egy T-72 vagy MiG-29 sem felesleges.
Nektek sem lenne akkora az arcotok, ha nem kapjátok meg a fritzektől azt a 128 Leo-2est amit, anno a MiG-29esekkel együtt, nekünk is ajánlottak. Azok nélkül nektek sem állna olyan jól a szénátok, mert azok a harckocsik minimum egy nagyságrenddel jobbak a T-72eseknél a jóval modernebb optikai és tűzvezető rendszer miatt. Azokon kívül mennyi modern hk van most nálatok rendszerben? Mert az újabb Leok hozzátok is csak csepegnek, a hazai gyártás szerintem nehézkes opció a jelen környezetben, szóval nem véletlenül mentetek Koreához, EU-n belül nincs kapacitás. És igen az EU és a NATO félig-meddig már letolta a gatyáját a ruszkiknak... Mert most egy nagyon törékeny gazdasági helyzetben kinullázza a tartalékait és eladósítja magát úgy, hogy a nyereség oldalon csak egy fostos hoholisztán van, amit ha eljő a haladó nyugat szent közös értékeinek és a demokráciának a győzelme, akkor az elkövetkező 20-30 évben még finanszírozhatunk is!
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 583
20 758
113
Én oroszpárti vagyok ebben a konfliktusban, de a figyelmeztetésed ellenére elkezdtem olvasni a cikket. Nem olvastam végig, kb a feléig jutottam, mert ott megtaláltam, amit kerestem.

Az alap kérdésem az volt, hogy mi lehet a mögöttes szándék, mit szeretnének elérni. Ugyanis ha az amerikai hírszerzés közzétesz valamit, azt valószínűleg nem azért teszik, hogy egész estés szórakozást adjanak a sok untakozó prolinak.

Én úgy látom, hogy a cikk arra van kihegyezve, hogy Zelenszkij felelősségét hangsúlyozza abban a vonatkozásban, hogy nem készítette fel a népet, elmaradt a mozgósítás a figyelmeztetések ellenére stb.

Azért belepörgettem a második felébe is, az már kb csak locsogás, a lényeg Zselé sározása volt.
Hmm meddig lehet még megetetni az egész világgal, hogy a proxiUkrajnában történtek felelőse a nyugati világ részéről - az Európai F.O.S médiacirkusz kiemelkedő tehetségű kesztyűzött bohóca, Zelenszkij...
Most ráfogják hogy tehetségtelenül játszotta el, amit elé raktak kottán?
Az egész "eltájékoztatott" világ úgyis azt hiszi a F.O.S média heti megtévesztő cikkei által, hogy ő egy felelős személy volt..
Bukás esetén, fejjel előre fog a süllyesztőben távozni hisz a sikertelen mutatványért valakinek mindíg el kell vinnie a balhét..

Szeretném látni vagy 20 évvel későbbi történelelem könyvben amit a gyöztes(ek) fognak írni, személyiségének játékát hogyan értékelik (ha megéljük)
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Én, mint a harcászatban képzetlen, a következőket látom:

1) Rengeteg információ bombáz bennünket, az egyes eseményeket történéseket jó lenne, ha hozzáértők a súlyuknak megfelelően beilleszenék a nagy egészbe. Például a krimi események milyen mértékű veszteséget okoztak. A szovjet rakéta- és egyéb csapások milyen eredményt értek, érnek el.
2) Az ukránok láthatóan településeket védenek, ami -gondolom - igazodik a lehetőségeikhez. Az oroszok helyesen választanak-e ehhez eszközöket, taktikát.
3) Ha lehántjuk a kommunikációt, mi a "meztelen" igazság a harctéren?
4) Ez egy NATO-orosz háború, számomra ehhez kétség nem fér, és nem látom az orosz "kapcsolatok" hathatós támogatását. Inkább csak zavaros lépések történtek Kína, Törökország részéről. Különösen Törökország szerepe zavaros!
5) Azt mondják, hogy azért lassúak az oroszok, hogy védjék a saját katonáik és a civilek életét. De azt nem értem, hogy a frontvonalon miért nem pusztítóbb eszközökkel operálnak. A lassú, hosszú ideig tartó háborúnak valóban kevesebb áldozata lesz, mint egy gyors háborúnak? Nem szólva a gazdasági-pénzügyi veszteségről.

Szóval nem értem az orosz katonai és politikai vewzetés elképzeléseit, lépéseit. Lehet, hogy ez az én hibán.
5.) Még szükség lehet ezekre az eszközökre, és 62.000km az orosz határ ebből 24.000km szárazföldi. A szomszédos államok nem feltétlenül csak "barátságosak". A NATO közvetlen beavatkozása is csak ezért marad el az nézetemben, mert az oroszok Ukrajnát csak hadműveletként kezelik, és senki se szeretné ha leporolná a "nehézfegyvereket". Jó helyen vannak azok, az orosz sem szeretné bevetni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 100
50 394
113
Pontosan mit kaptak, kapnak a totok? Kolcson Patriot rendszert, ami nem az ovek? A MIGek helyett mit is kapnak? MAx igereteket...
Ennél is fontosabb kérdés, hogy mikor “kapják” mindezeket?
Illetve vajon mennyire érzik magukat szuverénnek a tótok most, hogy a nagytesó csehek biztosítják pl a légvédelmüket?