[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
519
2 391
93
Mindet megpróbált, amit lehetett:
  • Lőtte Gradokkal Harkovot, Mariupolt, minden olyan várost, amelyet elért. Csak civileket tudott megölni, elűzni. Katonai eredményt nem tud ezekkel elérni.
  • Bombázott hidakat, közlekedési infrastruktúrát. Itt is kis hatékonysággal, a precíziós eszközeit nem akarta erre elpazarolni.
  • A ballisztikus rakéta és robotrepülőgépek szintén csak kiemelt célpontok ellen használhatók, városokat nem tud vele lerombolni.
  • A tábori és sorozatvető tüzérséggel az elfoglalandó felvakat, kisebb városokat jól lerombolta, nyilván ennyire volt elég a napi 30-60 ezer gránát.

Egész Ukrajnát, de a keleti nagyvárosokat SEM tudja lerombolni. Amit lehetett megpróbált. A sikertelenség miatt kell azt hazudni, hogy:
NEM IS AkARTA.
;)
Persze. Tudjuk. :)
Ennyire volt képes fél év alatt. A kérdés, mennyi ideje van még változtatni?
Miért miből következtetsz arra hogy annyira akarta, Kijevet tudtommal nem küldték meg semmi komoly cuccal, ha Putyin Ukrajna teljes pusztulasat akarná Kijev se létezne, nem véletlenül szédeleg arra szabadon minden eus agyhalott a zeli önsajnálat showjára.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Micsoda sikerek! Orosz oldalról esetleg valami sikeres fegyvernem?? Grad? D
A drónok terén voltak már ott is előrelépések. A háború korai szakaszában nagyon sokat köszönhetnek az ukránok a drónoknak (nem csak a TB2-nek).
Én nem írnám le az orosz haderőt - számos ok miatt -, azt pedig nem szabad elfelejteni, hogy a háború tapasztalatait mind a két fél hasznosítani fogja. Minél több nyugati fegyver kerül alkalmazásra, az oroszok annál többet fognak tanulni, mivel a technológiai lemaradás - a legtöbb területen - náluk a nagyobb.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Szóval a TB-2 drónok jól teljesítenek Ukrajnában. Én nem tudom, de a valóságban kisebb részsikerek ellenére, eléggé gyengén muzsikálnak az orosz légvédelemmel szemben, eléggé megtépázták a nimbuszukat. Én ezt nem nevezném nagy sikernek. Szó volt róla régebben, hogy már szállítani sem akarnak belőle, mert nagyon rontják a reklámot. Nem véletlenül tervezik a TB-3-t. Gyengébb légvédelem ellen hatásosak, de nem csodafegyverek. Nem tudom, hogy a TB-3 drónok mennyivel lesznek jobbak, de én inkább azt vennék, ha már TB drónokat akarnak venni. Nagy, lassú, könnyű célpont egy erős légvédelemnek, illetve légierőnek. Személy szerint én várom a vadász drónok megjelenését.
Valahol a fronton 2022.08.03.-án orosz tűzcsapás
Ukrán lőszerraktár Nyikolajevnél
Szerintem megint az a helyzet állt elő, hogy a hoholok pontosan tudták (vajon honnan), hol vannak lyukak az orosz légvédelemben, és ott vetették be a drónokat.
Ami egyébként jó doktrína, csak hát maguktól erre se lettek volna képesek.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 969
113
Mindet megpróbált, amit lehetett:
  • Lőtte Gradokkal Harkovot, Mariupolt, minden olyan várost, amelyet elért. Csak civileket tudott megölni, elűzni. Katonai eredményt nem tud ezekkel elérni.
  • Bombázott hidakat, közlekedési infrastruktúrát. Itt is kis hatékonysággal, a precíziós eszközeit nem akarta erre elpazarolni.
  • A ballisztikus rakéta és robotrepülőgépek szintén csak kiemelt célpontok ellen használhatók, városokat nem tud vele lerombolni.
  • A tábori és sorozatvető tüzérséggel az elfoglalandó felvakat, kisebb városokat jól lerombolta, nyilván ennyire volt elég a napi 30-60 ezer gránát.

Egész Ukrajnát, de a keleti nagyvárosokat SEM tudja lerombolni. Amit lehetett megpróbált. A sikertelenség miatt kell azt hazudni, hogy:
NEM IS AkARTA.
;)
Persze. Tudjuk. :)
Ennyire volt képes fél év alatt. A kérdés, mennyi ideje van még változtatni?



Amibe bámulsz lyuk, az a latrina,nem a periszkóp.
;)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 365
45 634
113

Orbán Viktor Moszkvába utazik​


Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggel Moszkvába utazott, hogy lerója kegyeletét Mihail Gorbacsov volt szovjet államfő ravatalánál – tájékoztatta az sajtót Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

A magyar delegáció tagja Deutsch Tamás fideszes politikus, Schmidt Mária történész, Orbán Balázs politikai igazgató és Kónya Imre ügyvéd, politikus is.

A volt államfőt és pártfőtitkárt a moszkvai Novogyevicsi temetőben helyezik végső nyugalomra, előtte a nyilvános szertartás a moszkvai Szakszervezetek Házának oszlopcsarnokában lesz. – közölte a sajtófőnök.

Mihail Gorbacsov, a Szovjetunió első és egyben utolsó elnöke augusztus 30-án, hosszú és súlyos betegség után, 91 éves korában hunyt el.

 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ukrán lőszerraktár megsemmisitése a herszoni fronton, Partizanske falu

A tegnap lelőtt ukrán harci repülők lokalizációja a jelentések alapján
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Az EU polgárai meg dögöljenek éhen,és fagyjanak meg Ukrajnáért?Ez nem gondolod,hogy megérne egy európai népszavazást?
Tegnap mondta a német(?) külügymini csaj, hogy Ukrajnát a választók akarata ellenére is támogatni fogják.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Tegnap mondta a német(?) külügymini csaj, hogy Ukrajnát a választók akarata ellenére is támogatni fogják.
Mégis mire számítottatok, miután megkapta a CIA-s segédjét akiből államtitkárt csináltak?
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
352
2 102
93
Főleg úgy...hogy fel kellett ébreszteni Sojgut hogy VÉGRE valami nagy hősi diadalittas igazi náciellenes honvédős harc lesz...erre mire kinyomta az ébresztőt (meg a szundit) meg lefőtt a kávé és izgalommal telve ment volna Putyinhoz...addigra le is verték az egészet! :( el is szomorodott ....le is b.szta a tábornokot aki visszaverte az offenzívát!
-Itt Sojgu miniszter! Ki b.szta el a reggeli matinémat Putyin elnök úrral???? Látni akartunk végre egy igazi náci elleni harcot és orosz Tv-csatornákon levetíteni nagy hős háborút! Még tankokat is adtunk az ukránoknak azzal álcázva hogy kifogyott az üzemanyag sőt még a lengyeleknek is engedtük hogy átvigyék!!

-De...de tábo...de táb...védelmi miniszter úr! Esküszöm én nem tudtam hogy ez már az offenziva!! :eek:Azt hittem csak néhány seggrészeg dezertőr jön fényes nappal a mezőn vagy pár csecsen megint bekattant:hadonaszos:...alig csak hogy ...én alig csak épphogy odadörrentettünk egy picit, be se dobtuk magunkat Ha tudom hogy ez már a naaagy támadás engedtük volna 2-3 napig játszani őket...még a saját állásainkba is bemehettek volna!...Esküszöm táborno...miniszter úr én is csak akkor tudtam meg mikor fele már megadta magát!!! ...Ugye nem küldenek Szíriába???:(
Kurvajóvagy
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 365
45 634
113

Az ukrán csapatok zaporozsjei atomerőműbe történő szállítására tett kísérletet meghiúsították az orosz légierő Ka-52-es helikoptereinek támadásai.​


A kijevi hatóságok ellenőrzése alatt álló Kanevszkoje és Lisogorka településekről ma este nagyszámú nagysebességű motorcsónak indult el a Dnyeperen APU katonákkal a fedélzetén. Ezt a kísérletet, hogy ukrán csapatokat szállítsanak a Zaporizzsja Atomerőműbe, az orosz légierő Ka-52 típusú támadóhelikopterei akadályozták meg.
Ezt Vlagyimir Rogov jelentette be a zaporizzsjai katonai-polgári közigazgatás főtanácsának tagja.

Ukrán hajók partraszálló csapatokkal Dnyiprorudnij, Energodar és Vasziljevka irányába indultak, de orosz helikopterpilóták megállították őket. Feltételezik, hogy az ukrán fegyveres erők körülbelül 20 motorcsónakot küldtek.

Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumától egyelőre nincs hivatalos információ az esetről.

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 810
81 099
113
Yun06hnQDLs.jpg
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 108
113

Orbán Viktor Moszkvába utazik​


Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggel Moszkvába utazott, hogy lerója kegyeletét Mihail Gorbacsov volt szovjet államfő ravatalánál – tájékoztatta az sajtót Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

A magyar delegáció tagja Deutsch Tamás fideszes politikus, Schmidt Mária történész, Orbán Balázs politikai igazgató és Kónya Imre ügyvéd, politikus is.

A volt államfőt és pártfőtitkárt a moszkvai Novogyevicsi temetőben helyezik végső nyugalomra, előtte a nyilvános szertartás a moszkvai Szakszervezetek Házának oszlopcsarnokában lesz. – közölte a sajtófőnök.

Mihail Gorbacsov, a Szovjetunió első és egyben utolsó elnöke augusztus 30-án, hosszú és súlyos betegség után, 91 éves korában hunyt el.

Mielőtt valaki elkezdene kombinálni: