[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="joker"><blockquote>


</blockquote>

És hogy egy kis ízelítőt adjak a politikusok hülyeségéből, a héten félig elfogadtak két törvényetrvezetet nálunk. Az első szerint megadóztatják az otthoni kis gázkazánokat családonként átlagosan 270 lejjel (19300 ft / hó a téli hónapokban), mert a mese szerint olyan nagyon szennyeznek. A második csodatörvény a héten, hogy betiltják a stoppolást, és 1000-5000 lejre (71.000-357.000Ft) büntethető, aki stoppost vesz fel. És mind a kettő közel van ahoz, hogy átmenjen a törvényhozáson. Ezután nehéz lesz engem meggyőzni, hogy a politikus felső utasításra vagy hülyeségből nem süllyedhet egy bizonyos szint alá és nm áldozna be bármit.</blockquote>
Ugyanilyen értetlenül néztem, amikor a 80as években azt olvastam, hogy Németországban nem segíthetsz a testvérednek megjavítani az autóját, vagy építeni a házát. Akkor ugyanis nem fizeti meg senki az értéktöbbletadót. Hülye törvényekért nem kell Romániába menni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrán T-72BM
BwRSxBdCQAABIxb.jpg

A forrás szerint az. De a T-72BM -en van infravető reflektor a torony jobb oldalán elöl. (A kép bal oldala.)
De az ukrán technikán látni azt a két fehér csíkot mostanság. Akkor ez most mi lehet?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Hadgyakorlatok előtt mindenkinek meg kellett írni az utolsó levelét, és a rohambilije bélésébe tenni. Nekem is, bár árva gyerek lévén, nem nagyon volt hova címeznem.
Hadgyakorlat=békeidő. Sajnos azt kell mondanom, hogy közönséges és aljas szívatás áldozatai lettetek: adott esetben a hullátok sem kerülne elő, nem hogy a papírra vetett utolsó soraitok a sisakból: a búcsúlevélnek nem ott van a helye valójában.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Mariupol
http://www.youtube.com/watch?v=hq9shdw6uXo

Fogságból megmenekült milicista
http://www.youtube.com/watch?v=VkaScDusXl8

Ilovajszk
http://www.youtube.com/watch?v=oc3j5-AWm38
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
<blockquote rel="Python">Ukrán T-72BM
BwRSxBdCQAABIxb.jpg

A forrás szerint az. De a T-72BM -en van infravető reflektor a torony jobb oldalán elöl. (A kép bal oldala.)
De az ukrán technikán látni azt a két fehér csíkot mostanság. Akkor ez most mi lehet?</blockquote>

Ez lehet ukrán(fehér csík) T-72 B, BA (BM semmiképp)

Az ukránok már aT-72-seket szedik ki a raktárakbol,mivel sok T-64-et elvesztettek.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="ghostrider">Nem hivatalosan azt beszélik, hogy a maláj repülőgép hangszalagján az utolsó pillanatokban azt kiabálják, hogy lőnek ránk az ukránok!
Nekik ukrán volt mindenki, aki ott volt.</blockquote>
Ezt mire alapozod? Ismerted őket? Síkhülyék voltak szerinted?

Másrészt miért pont ukránok? Azokról még senki nem hallott a szomszédaikon kívül, a kutya nem tudja őket megkülönböztetni az oroszoktól, ráadásul azt sem tudod, mit láttak, milyen szituációban hangzott el ez a kijelentés tőlük, úgyhogy ez a szerecsenmosdatás durván megalapozatlan a részedről és nem több egy feltételezésnél.</blockquote>

Mert Ukrajna fölött repültek. Ne tettesd hülyének magad. Nem áll jól. Malájok voltak. Fingjuk sincs róla, kik laknak Ukrajnában, és miért is harcolnak.
Ha te pilóta lennél, és Malájföld fölött valaki seggbe lőne, te azt kiabálnád, hogy "lőnek ránk a kínaiak?"
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Szerintem a maláj pilóták nem mondtak semmit. Azt se vették észre, hogy meghaltak.
Aztán majdcsak kiderül. Vagy nem.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Újabb szankciók az oroszok ellen. Vajon mik lesznek azok és hogy lesz ebből gázunk?

http://en.ria.ru/russia/20140830/192483046/EU-Leaders-to-Task-European-Commission-With-Preparing-New.html
Megvettem télire a fát. Főzéshez meg egy nagy palack gázt.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donyeck
http://www.youtube.com/watch?v=je77eswqeE8

Real-Time Combat: Donetsk militia in shootout with Kiev forces for Ilovaysk
http://www.youtube.com/watch?v=Yen86ct8XAI
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="Capslock">laiki, már többedjére nem figyelsz. Cinikus (kötözködő?) barátunk azzal cseszte le gacsatot, hogy honnan tudták a maláj pilóták azt kiáltani, hogy lőnek ránk az ukránok. Erre én azt írtam, hogy ha szerencsével látták is a rakétát (füst, kondenzcsík, bármi), akkor is ukrajna felett felett repülve nyilván ukránt mondanak be.

Hagyd már, hogy hány másodperc meg egyebek, mert NEM ez a hozzászólás és a téma lényege. Röviden ismét, alapkérdés: Miért mondtak ukránt? Hozzászólásom: Azért mert 10ezren nem látja a lenti helyzetet, és jött egy rakéta UKRAJNA felett.

(Hasonlat, hogy jobban értsd: van egy kurvanagy baleset, autó nekiment az úútmenti tölgyfasor egy nagy fájának, ömlik a vér mindenhol, öt hulla a földön. Erre te ebből annyit fogsz és valamiért arra reagálsz, hogy nem is tölgyfa van ott hanem bükk. NA ÉS? Ez volt a hír lényege?)

Akkor te nem figyelsz már többedjére. NEM LÁTHATTAK SZABAD SZEMMEL EGY KIÉGETT HAJTÓMŰVŰ LÉGVÉDELMI RAKÉTÁT!!! Az ahhoz túl kicsi, túl gyorsan mozog, túl gyorsan odaér és túl meredek szögben, alulról kellett jönnie. Nem láthatták a lenti helyzetet sem, mert 10 km magasról háztömb méretnél kisebb dolgokat nem tudsz megkülönböztetni még akkor sem, ha pont alattad van, de egy BUK rakétát minimum 15 km oldaltávról indítanak egy ilyen cél ellen. Úgyhogy a ferde távolság minimum 20 km volt. "Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj"

<b>Ha ilyet mondtak, akkor repülőgépet láttak, ami lő rájuk és azt azonosították. </b></blockquote>
BUKkal lőtték le őket, ez 99%.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Porosenko: veszélyben Európa békéje
http://hu.euronews.com/2014/08/30/porosenko-veszelyben-europa-bekeje/

Lelőttek egy ukrán katonai gépet
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/08/30/lelottek-egy-ukran-katonai-gepet/

Kikerült az oroszbarát szakadárok ostromgyűrűjéből az ukrán fegyveres erők egy csoportja, de többen még nem tudtak kitörni szombaton a kelet-ukrajnai Donyeck közelében lévő Ilovajszk településnél, és a szakadárok bekerítettek egy másik ukrán egységet a közeli Sztarobesevénél - derült ki a helyszíni jelentésekből.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/08/30/az-ukran-katonak-egy-csoportja-kikerult-a-szakadarok-ostromgyurujebol/

A NATO felkészül az oroszok elleni harcokra
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/08/30/a-nato-felkeszul-az-oroszok-elleni-harcokra/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Python
Hogy értsuk egymást:) 1989-tol (1989-tol gyártott) kerult a T-72B-re Kontakt V. Hogy megkulonboztessék (1989-es gyártás) használják a T-72B(M) megjelolést, nem BM.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Mert Ukrajna fölött repültek. Ne tettesd hülyének magad. Nem áll jól. Malájok voltak. Fingjuk sincs róla, kik laknak Ukrajnában, és miért is harcolnak.
Ha te pilóta lennél, és Malájföld fölött valaki seggbe lőne, te azt kiabálnád, hogy "lőnek ránk a kínaiak?"
Ja, értem, tehát akkor én magyarként nem tudhatok még elméletileg sem arról, hogy a világ más pontjain milyen politikai szitu van éppen, mondjuk Malajziában, és ha netán lövik egymást a polgárok náluk, akkor erről sem tudhatok, ahogy a résztvevőkről és a balhé okairól sem? oO
Vagy csak a malájok ilyen sötétek szerinted? Nem is értem, miről pofázunk mi itt 526 oldalon át, közünk nincs a dologhoz, nem vagyunk ukránok! :DDDD

Ha "s*ggbe" lőnének 10 ezer méteren, nem nagyon kiabálnék pilótaként meg másként sem, de amúgy sem hallaná senki, ad 1. Ad 2: ha rám lőnének, magasról (szó szerint, hehehe) lesz*rnám akkor és ott hirtelen, ki lő rám, nyilvánvalóan sokkal jobban lekötne az aggodalom a légysz*ros kis életemért, meg az, hogy valahogy megússzam a dolgot (életösztön, tetszik tudni).
Tudod, az úgy van, hogy még soha nem hallottam olyat, hogy bárki, aki a maláj pilótákhoz hasonló hirtelen drámai szituba került, az hideg fejjel és halálos nyugalommal nekiállt volna személyleírást adni a támadójáról. Ilyen szituációkban a támadót jellemzően úgy szokták említeni a megtámadottak, hogy "ő(k)" vagy "a szemét" és ilyenek, még olyankor is, ha egyébként név szerint(!) ismerik az illetőt.

Egyébként saját magadat cáfolod:
Malájok voltak. Fingjuk sincs róla, kik laknak Ukrajnában
Akkor miért azt mondták, hogy az ukránok? Ha ez az USA felett történik velük, akkor azt mondták volna, hogy "ránk lőttek az egyesült amerikaiak"? :DDD Arról a környékről a világ távolabbi részeinek bunkóbb lakói max. annyit tudnak, hogy ruszkik vannak a környéken. Az ukránokról egy "dzsungellakó maláj" holtbiztosan nem hallott soha. :DDDD
Szokjunk már hozzá a gondolathoz, hogy interkontinentális(!) járatok pilótáiként(!) a malájok nem voltak olyan sötétek, mint ahogyan azt te elképzeled.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Új-Oroszország Hadereje továbbra is kihasználja az ukrán terrorellenes művelet déli frontja összeomlásának következményeit. Mariupoltól nyugatra nyomultak előre a felkelők erői, Bergyanszk és Jalta irányába. Ez utóbbi települést el is foglalták, ezzel kijutottak az Azovi-tengerhez és bezárták az ostromgyűrűt a fontos kikötőváros és ipari központ Mariupol körül.
http://www.hidfo.net/2014/08/30/jalta-felszabaditva-mariupol-ostromgyuruben

Az Ukrán haditechnikai utánpótlás csődje
http://www.hidfo.net/2014/08/30/az-ukran-haditechnikai-utanpotlas-csodje
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Boki vagy valaki!
Összeszedné valaki nekem, hogy miért nyílik a valóság és a fikció közt ekkora a különbség a nyugati és lázadói oldal sajtója között? Mert ez már az eddigiekhez képest is a döbbenetes szintet hozza.

Másik tudható, hogy a katlanokból milyen és mekkora mennyiségű fegyverzet várható? Bárkinek erről bármi infója esetleg?
Nekem úgy tünik, hogy a nyugi sajtó, az Origótól a CNNig, pofátlanul hazudik. Teljesen alaptalan hírekkel tömik a népet. Amikor 3-4 nap késéssel kiderül a nyilvánvaló igazság, az már nem érdekel senkit. Rasmussen meg továbbra is simán hivatkozik a már a főnökei által is cáfolt kacsa hírekre.
Ilyeneket utoljára a béketáborban olvastam, 82ben. Ti., hogy a szírek a Béka völgyben lelőttek 45 izraeli repülőt. ( TASSz jelenti.)
Különben az oroszok általában ugyanígy hazudnak, csak azokat Boki nem gyűjti ide. Mondjuk pont e topikban nem kell sokat kamuzniuk, de a TVbemondó nőjük nem véletlenül mondott fel élő adásban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
<blockquote rel="vadani">Boki vagy valaki!
Összeszedné valaki nekem, hogy miért nyílik a valóság és a fikció közt ekkora a különbség a nyugati és lázadói oldal sajtója között? Mert ez már az eddigiekhez képest is a döbbenetes szintet hozza.

Másik tudható, hogy a katlanokból milyen és mekkora mennyiségű fegyverzet várható? Bárkinek erről bármi infója esetleg?
Nekem úgy tünik, hogy a nyugi sajtó, az Origótól a CNNig, pofátlanul hazudik. Teljesen alaptalan hírekkel tömik a népet. Amikor 3-4 nap késéssel kiderül a nyilvánvaló igazság, az már nem érdekel senkit. Rasmussen meg továbbra is simán hivatkozik a már a főnökei által is cáfolt kacsa hírekre.
Ilyeneket utoljára a béketáborban olvastam, 82ben. Ti., hogy a szírek a Béka völgyben lelőttek 45 izraeli repülőt. ( TASSz jelenti.)
Különben az oroszok általában ugyanígy hazudnak, csak azokat Boki nem gyűjti ide. Mondjuk pont e topikban nem kell sokat kamuzniuk, de a TVbemondó nőjük nem véletlenül mondott fel élő adásban.
</blockquote>

Hogy miért mondott le arrol már volt hír,..... a republikánusok fizettek neki, hogy ezt tegye.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
de Én ezt nem értem , persze csak naivan , hogy mire készül a NATO ? Egy nem NATO tagországot a világon megakar véden a NATO , tessék ? Mi ez valami isten szentjobb által irányitott vezetés? NEM NEM és NEM