[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 051
83 254
113
Én teljesen össze vagyok zavarodva. Fogalmam sincs mi történik az orosz politikai térben, az orosz hadvezetésben és az ukrán harctereken. Hülyébbnél hülyébb nyilatkozatok az orosz politikai térfélen, az egyik szerint mozgósítani kell, másik szerint nem kell, az egyik szerint háborút kell hirdetni, a másik szerint maradjon ez a hadművelet. Közben fenyegetések szerdára, bejelentve, mint az árleszállítást. Az orosz hadvezetés mintha nem létezne.

Hasonlóképpen értetlenkedtem én is:

Pánikol a halál ....a. :D

Amikor Silvio is idén augusztusi piszkii (ott a tábla a videón 0:12nél, és csak meg kellett volna hallgatni miről hadovál a nő, hogy több, mint 600 kilométerről hoztak ellátmányt, meg nincs víz) videókat oszt meg, mint "menekülő oroszok", miközben még a legjobb barátom anyósa se mozdult ki, az istennek se, pedig naponta ágyúzzák a környéket az ukránok ..., akkor itt olyan komoly ukrán dezinfo van, hogy az max. arra jó, hogy elhitesse kb. mindenkivel, aki hinni akar (meg is jelent minden pro ukrán felszopó, azok is, akik az ukránok bedarálása óta nem igazán voltak jelen, meg azok alregjei is, ki tudja honnan), az hinni is fogja ezt a sok sületlenséget amit az ukránok a médián keresztül előadnak. Figyeljétek meg, ha így folytatják, még pár nap és Moszkvánál vannak! :D

Nem, 9 milliárdos PR és médiahadjárat ez, leharcolt, ki tudja honnan össze szedett ukránokkal és kicsit épkézlábabb nácikkal ill. külföldi zsoldosokkal, semmi több. Már A-10est CGIznek Hohollywoodban, annyira hülyének próbálnak kb. mindenkit nézni, aki szereti. Én azt vettem észre ma, hogy az oroszok is csatlakoztak ehhez, és elkezdték szopatni a világot, hogy kivonultunk innen, majd onnan, aztán két perc múlva cáfolják, az ukránok meg semmi mást nem csinálnak, mint tűzik ki ilyen-olyan településeken az ukrán zászlót, majd robognak tovább, miközben se élőerő, se haditechnika nem marad a településen, főleg ott, ahonnan az oroszok el se mentek. Elképesztő dezinf mindenhohol. :D

De hajrá!

Mindenki röhög az oroszokon, milyen bénák (ezt már megkapták a szellem szállító teherautók és a kijevi ugra-bugra után, aztán mindenki csak nézett utólag, hogy nem is voltak olyan hülyék. A röhögők bele se gondolnak, hogy vajon ha az ukrán 30k épkézlábat előszedett, akkor vajon milyen végkimenetele lehet majd a történéseknek pártíz kilométerre Oroszországtól? De jó, lehet álmodozni és fantáziálni mindenről, amit vágyvezéreltek bele az éterbe, főleg az ukránok kapcsán, de srácok, Kijev Szelleme, Kígyó-sziget és az ARMA 3 mellé most már CGIs A-10ek is csatlakoztak! Nem veszitek észre, hogy éppen annyira hoholtok a hoholok után, hogy lassan, de biztosan a legótvarabb és nyomorultabb proukrán dezinfót is tátott szájjal szopjátok be? Emberek, nem a DLNR ellen háborúznak ukránék, hanem Oroszország ellen. Értem én, hogy Putyin meghalt, rákos, feltámadt, beteg meg minden, értem én is, hogy az orosz sereg gyenge, szarul vezetett, szervezetlen, stb. meg amit általában ráakasztotok, de még olyanok is beszopják az ukriagitpropot ÚGY, hogy fogalmuk sincs mi a helyzet, hisz alig vagy egyáltalán nincs anyag arról, hogy mi is zajlik, akik eddig azért ennyire vagy egyáltalán nem. Tessék lenyugodni a picsába!

Értem, hogy sokan félnek, de senkinek nem jut az eszébe, hogy mindez a hülyítés és rádiócsend azért van, hogy minél több hohol loholjon bele a hoholisztáni valóságba, amit a saját agitpropjuk támogat meg a szokásos szinten? :D

Bár tény, hogy kevés az ember,legalábbis annak látszik, tény, hogy Strelkov is végigpicsogta a netet, hogy kevés, de mi van, ha PONT AZÉRT picsogta végig (sokan sértettségnek, én inkább velem nem b.szok ki, szétszopatlak titeket, és most végre elkaplak -nak fogtam fel, mert jót akart). Mi van, hogy végigrotálták az állományt, mindenki látott harcot, és most fogják még a tél előtt rövidre zárni, hogy az utolsó náci ukrán se fagyjon meg a panel 8. emeletén a saját náci maffiakormányuk miatt? Aztán pacsi a hülye nyugattal is? A lengyelek meg bevonulnak oda, ahová akartak. (Mi van, ha a főlengyel észlény azért ment pár napja Kijevbe, hogy szóljon, hogy ha nem támadtok, mi bevonulunk és nem megyünk ki többé?)

Ez az egész háború nem más, mint egy baromi nagy dezinfós hadjárat mindkét részről, és mivel az oroszok eleve hátrányban vannak, mert mindenhonnan ki vannak tiltva, le vannak kapcsolva, máshogy kell ezt űzniük, és szerintem az oroszok ebben nem rosszak. Mi meg azt látjuk, amit hagynak, és oldaltól függően vagy elhisszük vagy nem.

Ahogy pár napja írtam, bár folyamatosan minden szovjet és ruszki tengeralattjárónak a seggében ott manőverezik egy amerikai, ha elsüllyed egy szovjet/orosz, akkor csakis felrobbant indításkor a torpedó meg egyéb baromságok, sose volt köze hozzá az amerikai vagy egyéb NATO tengeralattjárónak, de ha a Moszkva hasonló és érthetetlen módon gyullad ki, majd süllyed el, ebben a háborúban az csakis ukrán siker lehet, mint a Kijev Szelleméé korábban. stb.

Mindenki beszopja, sokszor oldaltól függetlenül, nem gondolkozik, és meg se látja amit korábban még simán egyéb esetekben.

Ha Dugin lányát felrobbantják, az ukrán hőstett, ha megölnek valamit senkit, még azt is simán rákenik az oroszokra, és lényegtelenek a tények, az összefüggések, még Trump kampánya kapcsán is az oroszokkal etette a média a népet, és az BE IS SZOPTA. Akkor mit vártok, hogy gondolkodás és elemzés nélkül beszopjátok a harcif.szt akkor is, amikor ehhez se háttér, se semmi, csak a média öklendezése bármelyik oldalról?

Ami régen némi gondolkodáshoz vezetett, mára simán elmarad. A jobboldali a náciknak szorít, pedig tudja, hogy az ország gáz és olaj kapcsán a ruszkikra van utalva, és mellé még az ukrán vegzálja a kárpátaljai magyarságot is. A nácizmus, fasiszták, stb. meg van bocsájtva, ha azok olyan fasiszták, akikért a mainstream szorít, legyen szó Ukrajnáról vagy Magyarországról. Olyankor azonnal csend lesz, nincs feszegetés, csak kettős mérce, miközben az zt produkálók máskor általában a szálkát is észreveszik, míg szintén máskor még a gerendát se ...

És most eljutottunk oda, hogy a semmi alapján dőltök be olyan baromságoknak, ami csak az ukránoknak fontos, mint pl. zászló, míg a ruszki a háború első napja óta leszarja, és csak akkor kapta le, amikor már csak az maradt hátra, pl. Mariupol, de ha visszaemlékeztek az első napokra ahol átment a ruszki front, kb. minden ukrán zászló érintetlen volt az angol faszi videójában!

Itt kérem az ukránoknak kell virítani. Nekik kell angolul beszélő német ejtőernyős módjára káoszt teremteni az útjelző táblákkal, mert maga a támadás is egyfajta káosz támadás, mint az eredetije, egy All In. Ne felejtsük el, hogy amikor elbukták, 4 hónapra rá a muszka már Berlinben volt ...

Stieréket meg inkább pihentessétek. Jól nyomják, élvezem az írásaikat, de most semmibe se látnak bele! Itthonról meg főleg. Ez most nem olyan, hogy felhívom a havert, hogy ott vannak már az ukránok. Itt kérem vsz véglegesen véget fog érni a háború. Vagy így, vagy úgy. Meglepődnék, ha ukrán győzelemmel, de hinni azt lehet, az mindenki magánügye.

Ok, legyen úgy ahogy írod. Egyet kérdeznék, ha itt az ukrán, és számbeli fölényben, akkor mennyi és milyen ukrán egységek vannak Odesszában?

Amit most látunk, az ami lett volna, ha először nem az orosz csap oda és hülyít Kijevnél, hanem az ukrán indul meg a DLNR ellen márciusban.

De ha ezek IS bevégeztetnek ukrán részről akik itt vannak, akkor ONNANTÓL hogyan tovább?

(Megj. ugyanezt kérdeztem egy ellenzéki barátomtól tavaly ősszel, ha ha most összefostok, és irtó nagy szopancs lesz, akkor utána, hogyan tovább. Ő erre azt mondta, hogy először választás, és most nem fontos az, hogy majd április után, HA esetlen nem nyer az összefogás, akkor majd mi lesz.)

Ezért kérdezem "félve", hogy ha elhasalnak ukránék, mert el fognak, ez nem vágy, hanem tény, AKKOR, utána, mi lesz Ukrajnával? Honnan fosnak elő ismét 30k hoholcost meg ennyi haditechnikát? Tudom, jön majd a kiképzett hohol repcsin UKből, de mire megérkezik, ha már egy akkora orosz sereg összeáll, ami összeállt, az mit fog csinálni a sebei nyalogatása után? Mert megállni ezek után nem fog. Ha viszont ez az egész bűvészet arról szól, hogy beszarjon a felszabadított orosz, aki eddig nem jeleskedett jelentkezni a hadseregbe, mint a korábbiak, hogy hamarosan itt a grúz légió és lehoholozza őket az első falnál, akkor volt értelme így beszaratni a helyieket. Az ukránokkal meg hamarabb lesz az a hadjáratban, ami lett volna mondjuk két év múlva. Aztán lehet békét kötni, már ha marad ukrán aki aláírja majd ezt a rohadt nagy területi veszteséget ami majd jön nekik ...

Anno az ukránok háborút indítottak a donbasszi oroszok ellen ATO néven, és most az oroszok nem beszélnek háborúról, hanem különleges műveletről.
Viszont ez azonnal meg fog változni, amint arról lesz szó, hogy még mit csatoljon Oroszország a föderációhoz ...

A kapor népírtásra meg már nem lesz idő - amúgy ez is dezinf, csak orosz, pont azért, hogy gyertek báránykáim harcolni - mert jövő héten szerintem már menekülő, nem pedig gyilkolni kész hoholok lesznek mindenfelé.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
Nem is kicsit uszít. Bekapcsolom az MTVt fullba megy az RT féle agitprop.
Nagyon helyes. Minnél messzebb van, lesz a náci-fasiszta Oroszország határa annál jobb.
Mi azért vagyunk, leszünk áldozatok mert mi vagyunk a náci németroszág izé oroszország utolsó hű EUs szövetségese. Az előnyeit ennek én nem látom a hátrányai viszont gigantikusak lehetnek és lesznek.
Itt propit te tolsz egyedül:

1-összemosod az uszítás szó jelentését azzal, hogy az orosz narratíva is bemutatásra kerül, nem csak a nyugati
2- uszításra közben tivábbra sem hozol példát
3-Oo t nevezed nácifasisztának, miközben az ukrán gyerekek lengetnek kart a Bandera táborban fekete napos meg horogkeresztes pólóban. Az oroszok gyakorlatilag nem tudnak úgy ukrán katonát elfogni, hogy ne legyen rajtuk 3.birodalmi tetkó. Állami szintre emelték a kisebbségeik terrorizálását, példaképük egy több százezer lengyel haláláert felelős népirtó.

De szerinted Oo a náci, persze indoklás az nincsen, csak mindenki náci akit utálunk.

Ilyen indoklás nélküli, alaptalan fecsegésre nem vagyok kíváncsi a továbbiakban, mész ignorra nálam.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 006
41 639
113
Fcg8ydq-XEAACQC2.jpg
 
T

Törölt tag 1711

Guest
De szerinted Oo a náci, persze indoklás az nincsen, csak mindenki náci akit utálunk.

Ilyen indoklás nélküli, alaptalan fecsegésre nem vagyok kíváncsi a továbbiakban, mész ignorra nálam.

Oroszország fasiszta (fashist), de az itteni droidok programjában csak a náci szerepel, mint szitokszó.

Ez még mariopul ostromából ered, a NGO bot farmok nem tudtak mit kezdeni a rengeteg ukrán náci bizonyítékkal, így elővették a szokásos tükörvádas taktikát, a felügyelt account-ról elkezdték ömleszteni, hogy az oroszok fasiszták. Mert csak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 865
113
Inkább épp fordítva. Európa egységesebb lett a konfliktus miatt, ami nem csak Oroszországgal szemben működik, hanem az USA-val szemben is, akivel amúgy is vannak időnként csörték is.

Oroszország meg most már mindenképpen rosszul jár. Komoly lecsúszás vár rá minden téren. De legalább még partnere lenne a nyugat a háború után és idővel javulhat a helyzete. Atom esetén viszont nem lenne partnere és már nem kapaszkodna vissza.
Szerintem a tortentek utan az oroszok a nyugatot mar elengedtek. A vilag tobbi resze akik nincsenek benn ebben az ukran partolo 20-30 orszagnyi korben, szinten semlegesen vagy epp ellensegesen erez a "nyugat" irant.
Az orosz nyersanyagok, kapcsolatok most csatornazodnak be keleten nagyon komoly tetelekben.
Az osszes orosz politikus elengedte mar a nyugattal valo kapcsolat kerdeset.
Egyiptom bevezeti az orosz rubelt a turizmusban. Majd ezutan oda mennek Europa helyett a penzes orosz turistak.
Ukran menekult gyerek az iskolaban:
Szep kilovesek.
Kozben Harkovban meg mindig nem uzemel a metro. Tehat kkeves az aram.

Alexander Coates orosz haditudósító megosztotta a szeptember 11-én kapott levél egy részét.
A olvasó: "Szia, Sasha! Nappal és éjszaka áramszünetek vannak. A nap legalább egy részében a lámpák legfeljebb néhány percig égnek. Azt hiszik, hogy az eső kiiktatja az elektromos hálózatot Kijev megye (Szovjetunió) A korszak által épített régi távvezetékek).”
Olvasó B: „Harkov! Nincs fény és víz. Készen állunk az ilyen nehézségekre, kérlek, ne add fel és szabadíts fel minket!”
C olvasó : "Jó napot! Én, mi Áramszünet van Harkiv megyében. Eszembe jutott egy ötlet, visszatérsz, hogy megmentsen minket? Mikor érnek véget az ukrán fasiszta erők? Őszinte olvasó!"
D olvasó: "Jó estét! Sasha! Kijev Fény van a belvárosban.

Fogalmam nincs ki statisztikazta, de beteszem mert nem a mindket oldalon hallott 200 db mennyisegek :
Külföldi statisztikák szerint február 24-e óta Oroszország és Ukrajna is elvesztette a repülőgépet - az

orosz hadsereg 55 vadászgépet veszített, amelyek közül 53 megsemmisült, 2 pedig megsérült. A helikopter veszteségei között szerepelt egy Ka-52 elfogása is. A drónokat, köztük 62-t lefoglalták.
Vadászgép: 1 db Szu-35S, 13 db Su-34/M, 11 db Su-30SM, 22 db Su-25, 7 db Su-24M/MR, 1 db ismeretlen típusú vadászrepülőgép
: 1 db An-26
helikopter: 12 db Mi-8, 3 mi -24P, 5 Mi-35M, 6 Mi-28, 16 Ka-52, 6 ismeretlen helikopter
drón: 125 különböző típusú (köztük Orlan-10) 82)

Ukrajna 42 vadászgépet veszített, mindegyik megsemmisült. Az egyik szállítógépet elfogták. Helikoptereket foglaltak le, köztük hármat. Nyolc UAV-t foglaltak le.
Vadászgép: 12 db MIG-29, 5 db Su-27, 12 db Su-25, 11 db Su-24M, 1 db L-39, 1 db ismeretlen típusú vadászszállító
: 2 db Il-76, 2 db An-26 [An-225 nem szerepel]
Helikopter : 3 Mi-2, 8 Mi-8, 1 Mi-14, 1 Mi-24P, 1 Mi-24
UAV: összesen 32

Ezeken kívül van még 10 darab azonosítatlan repülőgép: 1 Mi-8, 1 db Mi-24V/P, 1 db Mi-24/35, 7 db ismeretlen típusú helikopter.


Az ukranok meg mindig az EU - val hulyitik a nepet.

Szeptember 11-én, helyi idő szerint az ukrán sajtó arról számolt be, hogy Shmegar ukrán miniszterelnök aznap azt mondta, hogy Ukrajna azt a célt tervezi elérni, hogy az Európai Unió teljes jogú tagjává váljon legfeljebb két év.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 290
113
Csak azt gondolom, hogy az orosz agresszió Ukrajna és Európa ellen mindent megváltoztatott. Tabula rasa.
Egy új katonai nagyhatalom nő ki a szemünk előtt a szomszédunkban és itt a topikban vannak akik a leatomozásáról, kiirtásásáról, az ország feldarabolásáról kéjelegnek, tagadván a létezését, vagy létjogosultságát is, miközben arról próbálnak győzködni, hogy az ukránok nem szeretnek minket.

Azt gondolom, hogy a háború lehetőség a kapcsolatok rendezésére és végletes elmérgesítésére is, és ez most nem kis részben rajtunk, a mi hozzáállásunkon múlik.
Megismétlem a háború kimenetelétől függetlenül ukránok lesznek a jövőben a szomszédaink és az is számít mi hogyan viszonyulunk hozzájuk.
Új nagyhatalom... Persze. A Lengyelekről inkább hinném el, mint azokról az ukránokról, akik a Szovjet ipari bázis zsírját megörökölve egy afrikai életszínvonalat tudtak összehozni, és leginkább csak a kisebbségeik jogfosztásában és vegzálásában, valamint ember, drog, és fegyverkereskedelemben szereztek nemzetközi hírnevet.

A háború kimenetelétől függetlenül nem viszonyulhatunk pucsítva ehhez az agresszív, ellenséges népséghez, mert a gyengeség csak jobban felbátorítja őket.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
771
7 017
93
Nem is kicsit uszít. Bekapcsolom az MTVt fullba megy az RT féle agitprop.
Nagyon helyes. Minnél messzebb van, lesz a náci-fasiszta Oroszország határa annál jobb.
Mi azért vagyunk, leszünk áldozatok mert mi vagyunk a náci németroszág izé oroszország utolsó hű EUs szövetségese. Az előnyeit ennek én nem látom a hátrányai viszont gigantikusak lehetnek és lesznek.
De hát nem az ukránok a náci-fasiszták? Valami banderasz volt a fő nácijuk. Meg mutogattak tetkókat is rajtuk, meg előszeretettel gyűjtögettek ilyen náci relikvíákat. Meg mesélték, hogy csináltak is ezt-azt. Most akkor átvagyok verve? Rosszul tudom?
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Márciusi kép Mariupolból, ennyire nem kell hülyének lenni, az összes ilyen news meg 24 szintű profil fos propaganda(mindkét oldalon)

A kép illusztráció(Ugyanúgy, ahogy az Oryx kezdőoldalán, amit beszoptatok)!
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
Oroszország fasiszta (fashist), de az itteni droidok programjában csak a náci szerepel, mint szitokszó.

Ez még mariopul ostromából ered, a NGO bot farmok nem tudtak mit kezdeni a rengeteg ukrán náci bizonyítékkal, így elővették a szokásos tükörvádas taktikát, a felügyelt account-ról elkezdték ömleszteni, hogy az oroszok fasiszták. Mert csak.
Manapság, ha ellenzed az abortuszt, vagy a gyerekek LMBTq- agymosását, már meg is kapod a náci jelzőt....
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Ahol Magyarország a tárgyalási alap, az nem lehet közömbös számunkra. Azon alkudoznak majd, hogy némi gázért cserébe melyik országból vonuljon ki a NATO? Szerintem ahogy politizálunk minket könnyen elengednének és ott állnánk a magunkra uszított ukránokkal szemben letolt gatyával.
(Ha mi ellenségesen állunk az ukránokhoz, akkor sok jóra nem számíthatunk akár függetlenek maradunk, akár megszállják az oroszok. A szomszédaink akkor is ukránok lesznek. Ezért tartom a magyarságra nagyon veszélyesnek az ukránellenességet.)

Putyin új világrendet épít, aminek saját magát tekinti vezető erejének és a NATO a fő ellenség. A BRICS nemzetközi haderői Venezuelában gyakorolják az USA lerohanását. Meg vannak győződve, hogy háborút nyerhetnek Európa ellen.
Nem hinném, hogy a NATO tagság visszariasztaná az oroszokat egy támadástól, még akkor is, ha kicsi az esélyük a győzelemre, ha a NATO "rákényszeríti" Putyint. A rákényszerítéshez pedig az is elég lesz, ha nem takarodik el.
Nincs veszíteni valója annak tudatában, hogy legrosszabb esetben visszaszorítják a határai mögé.
Nyugodtan fenyegethet annak tudatában, hogy nem fenyegeti senki.
Putyin:


Az oroszok nagy intenzitású háborúra készülnek Európával szemben. Dugin, Putyin főideológusa jelölte ki a csapásirányt, az orosz birodalom határa az Atlanti óceán szerinte.
Mo ukràn ellenes? Ezt kifejtenèd picit bôvebben?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 865
113
Márciusi kép Mariupolból, ennyire nem kell hülyének lenni, az összes ilyen news meg 24 szintű profil fos propaganda(mindkét oldalon)

Folyton ezekkel a hamis informaciokkal jon...
Robur, valts csatornat.

Allitolag az ukranok megcsapkodtak Toganrogot.

Az ukranok megfogtak egy orosz altabornagyot, volt fenn video rola 2 napja, a bevert orru tiszt.
Mikhailo Podoljak, az ukrán elnöki hivatal tanácsadója a 24-es csatornának adott interjújában megerősítette az orosz altábornagy elfogásáról szóló értesülést. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy Andrej Szicsevoj éppen a frontvonalat vizsgálja, de nem számított arra, hogy ilyen gyorsan megérkezik az ukrán hadsereg, letartóztatásakor Szicsevoj tábornok még alezredesi egyenruhát viselt.

Szeptember 12-én, hétfőn este a Nemzeti Gárda jelentette, hogy az ukrán csapatok behatoltak az észak-donyecki régióbeli Szvjatohirszkbe. A várost június 7-e óta foglalja el Oroszország. Az NSU Facebook-oldalán közzétett videóban a fegyveres erők és a területvédelmi erők behatoltak Szvjatohirszkbe, és fokozatosan felszabadítják az ukrán területeket a megszállók alól. Előtte a közösségi oldalakon megjelent egy fotó a szvjatohirszki városháza feletti ukrán zászlóról. Szvjatohirszk polgármestere, Volodimir Bandura elárulta Ukrajnát, és a megszállók oldalára állt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 290
113
Ez még mariopul ostromából ered, a NGO bot farmok nem tudtak mit kezdeni a rengeteg ukrán náci bizonyítékkal, így elővették a szokásos tükörvádas taktikát, a felügyelt account-ról elkezdték ömleszteni, hogy az oroszok fasiszták. Mert csak.
Egyébiránt mutat fasiszta jegyeket, de az USA maga a tankönyvi fasizmus, a korporatív állam: vállalatok és állam egybeforrva!

A kommunizmus alatt persze a komintern döntése alapján a fasiszta szót választották univerzális szitokszónak, de az eredeti jelentése alapján értem a fentieket.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Az ukranok megfogtak egy orosz altabornagyot, volt fenn video rola 2 napja, a bevert orru tiszt.
Mikhailo Podoljak, az ukrán elnöki hivatal tanácsadója a 24-es csatornának adott interjújában megerősítette az orosz altábornagy elfogásáról szóló értesülést. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy Andrej Szicsevoj éppen a frontvonalat vizsgálja, de nem számított arra, hogy ilyen gyorsan megérkezik az ukrán hadsereg, letartóztatásakor Szicsevoj tábornok még alezredesi egyenruhát viselt.
Ezt így 2022-ben mégis hogy a tökben, hogy 'jaaa, hát nem hittük, hogy már itt vannak' ...
Meg az ales egyenruha?
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 691
8 712
113
Európa ellen mit tett Oroszország? Úgy értem, mielőtt a 125. szankciócsomagra válaszul elkezdtek játszani a gázcsappal.
Csak megtámadták azt az országot amelyik csatlakozni akart az EU-hoz. Ezzel kirobbantva a legnagyobb háborút Európában a második vh óta.

Nem tudom Európának miért kéne ez tűrnie. Főleg egy ennyire meggyengült országtól.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 051
83 254
113
Ezek szerint besült az úthenger?

"Túl korai lenne megmondani, hogy pontosan hová vezet ez az egész.
Az oroszok nagyon jelentős erőket tartanak fenn Ukrajnában, van felszerelésük, fegyverük és lőszerük is."



Más.

"Szvjatohirszk polgármestere, Volodimir Bandura elárulta Ukrajnát, és a megszállók oldalára állt."

Ilyen névvel? Bandura? :D