Ha véget vetnének most a háborúnak akkor is érvényben maradnának a szankciók. Oo. lényegében semmit nem nyerne azzal, hogyha most megállna, csak még nagyobb arcvesztése lenne + Putyinnak biztosan távoznia kellene, és ezek összeadva "drágábbak", mint a háború költségei. Gondolom nem így akar lelépni a történelem színpadáról, főleg nem a sajátjai előtt megszégyenülve.
Az biztos, hogy a fegyverkezés elindult, csak közben egy minimum 3-4 éves válságidőszakról beszélhetünk. Az orosz gáz pótlása ennyi időbe fog telni és akkor se fog visszatérni a COVID előtti tartományba, magyarán Európa többletköltsége jelenleg nem megbecsülhető és közben többletforrásokat akarnak rendelni a 30+ évig alulfinanszírozott hadügynek/honvédelemnek.
Az US több módon profitál - ezt nem is tagadtam-, de még ennél is több helyen veszít, mivel a jelenlegi válság gyengíti a szövetségeseit, a tartósan erős dollár, pedig - mint írtam - az ő iparuknak is kárt okoz, ahogy kárt okoz a magasabb áram és ebből fakadó áram ár is, mivel azzal, hogy az eu-ba történő export hiába jövedelmező, de ezáltal csökkenti a hazai kínálatát, ahogy az élelmiszerinfláció is érezteti a hatását, sőt a mútrágya ilyenfokú megdrágulása miatt, ennek a valódi hatásai most még nem érezhetőek.
A lengyelek nagyon előrelátóan jártak el, így most jelenleg a gázmérlegük pozitív, azaz képesek exportálni más országoknak is, amin nyernek valamennyit, de annyira nem sokat, mivel ők is piaci alapon vásárolnak.
Magunkhoz képest mi is megtettük, ami tőlünk tellet (olaj esetén tehettünk volna többet). Itt olyan országokon ment el a történet, mint Spanyolo., Franciao., Olaszo. és a németek.
Trump nagyon jól látta, hogy azzal, hogy a németek nem építettek ki alternatívákat, illetve más eu-s országokkal is elhitették, hogy az nem annyira szükséges, óriási károkat okoztak az egész eu-nak. Algíria, Tunézia, Líbia, Egyiptom, Izrael, Azerbajdzsán, Norvégia mind-mind lehetséges/jelentősebb beszállítók lehettek volna, csak az orosz gáz miatt nem érte meg belevágni ezekbe a költséges projektekbe, a magászereplők kiszámolták, az államok meg nem tettek bele a "közösből", pedig 2014 óta volt egy befagyott konfliktus az eu-határán, amiben annak egyik kulcs energiahordozóbeszállítója is érintett volt.
Irpinynél (02.15.)
egy kis település lakosai semmmisítettek meg egy gátat, hogy hátráltassák az orosz előrenyomulást, hozzáteszem sikeresen. Itt a gátat 8 rakétával lőtték és csak részlegesen rongálódott meg. Volt itt egy videó, hogy azon állva videózták a károkat. Egyébként elvitt egy kis gyaloghidat, meg egy pontonhídat az ukrán hídfőnél, s amíg a sodrás nem csillapodik, addig azt nehéz újjáépíteni, főleg akkor, ha közben az orosz tüzérség megfelelően teszi a dolgát.
Valóban nem szép dolog a gát támadása, de a nato és az usa viszonylatában... Mi a helyzet Jugoszláviával, Líbiával vagy Irakkal? Líbia jelentős részén
azóta se állt helyre a vízellátás, mióta meglátogatták őket és győztek a "demokraták". Most is csak azért baj, mert nyugaton a fősodor az ukránoknak szurkol, egyébként ez is a háború része lenne és legfeljebb néhány békeharcos szomorkodna a kommentekfalakon.