[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113

A Verhovna Rada bejelentette a különleges művelet befejezésének határidejét​


2022. szeptember 15., 11:28 - Közhírszolgálat - OSN
Kira Rudik, az ukrán Verhovna Rada helyettese a Sky News műsorában elmondta, amikor Kijev az ellenségeskedés befejezését tervezi az Oroszországgal fennálló konfliktus részeként .

„Az a tervünk, hogy a lehető legtöbb területet elfoglaljuk, mielőtt beköszönt a tél. Mert télen sokkal könnyebb lesz megtartani, és mert télen sem mi, sem az oroszok nem tudnak katonai műveleteket végrehajtani” – mondta.

Korábban a Public News Service azt írta, hogy Alekszandr Szladkov katonai parancsnok javasolta a különleges hadművelet alkalmazását erős terepparancsnokok kiképzésére.

Véleménye szerint ehhez két különböző elkészítési módot kell alkalmazni. Az első egy "három hónapos tanfolyam az ifjabb hadnagyok számára, amelyet a szakaszparancsnoki beosztásokba való kinevezés követ". A második a „gyorsított felsőfokú tisztképzés (egy év kiképzés, egy év ellenségeskedés, két év diploma megszerzése és diploma (ez a forma a VIIA - az idegen nyelvek katonai intézetében volt)”.

 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 550
18 886
113
"...norvégok,stb)"

Oroszország évi 150 millárd köbméter gázt szállított az eu-nak. Tehát ennyi hiányzik. Norvégok mennyit szállítanak? Egyébbként a norvégok is hevesen tiltakoztak az ársapka miatt. Ezt az opciót el is vetette a bizottság. A "stb" mit takar? Honnan fogják pótolni a kieső 150 milliátdot? Konkrét számokat kérünk linkekkel alátámasztva és akkor itt a fórumon is mindenki lenyugszik a picsába! :oops: :)

155 volt tavaly az orosz import az EU -ba.
Ebben az évben is szállított és szállít most is (pölö nekünk). Kb a felét ebben az évben is adja, egyrészt technikai okokból (nem tud minden csapot egyszerre zárni), másrészt kell a gempa.
Tehát mindjárt csak a fele hiányzik.
  • A norvég emelte, az azeri ígéri, hogy emeli az EU exportot.
  • Aki teheti emeli a termelést.
  • Az amcsi LNG is csörgedezik
  • Katar is növeli az EU bá az LNG szállítást.

Mindezek mellett a fogyasztási oldalon jelentős a várható csökkenés:
  • Egyrészt a magas árak mindenkit takarékosságra intenek.
  • Másrészt a gazdaság lassulása, a zöld energia programok is a csökkenő fogyasztás irányába segítik a piacot.

Emiatt az árak volatilitasa csökken, kialakul egy egyensúlyi ár, ahogy ezek a hatások mértéke kummulálódik.

Számokat még senki nem tud. Szerintem Moszkvában a legkiváncsibbak a gázpiaci folyamatokra.
:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 578
85 083
113
A NATO és Svédország felderítő repülőgépeinek rendkívül magas aktivitása a határokon az ukrán offenzíva során Herson és Harkov térségében augusztus 25. és szeptember 12. között.

E műveletek tervezésében és lebonyolításában kétségtelenül jelentős szerepe volt az Ukrajnának továbbított hírszerzési információknak

136FE2WKC0M.jpg


3rYmXvzM6Fw.jpg


BVAe8Fw_1Q8.jpg

.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
Az infrastruktúrát érintő támadásaik pont azt mutatják, hogy erre bármikor képesek. Előbb-utóbb az értelmesebb ukrán is belátja, hogy amit otthon hall a csúnya-buta vatnyikról, az hazugság, irtó könnyen fordulhat totális háborúba ez a dolog, és akár nyugat-ukrajnában is.
Az elmúlt időszak civil infrasturktúrát érintő nagyobb támadásai részlegesen katonai célokat is szolgáltak.
A harkovi erőmű, illetve a Dnyepertől keletre történő vasúti infrastruktúra, azt a katonai célt szolgálták, hogy a harkovi offenzívában résztvevő csapatok átmozgatása vasúton a(z) még nem létező/ezáltal eddig létre sem jövő 3. frontra lelassuljon.
A gát elleni támadás azt a célt szolgálta, hogy az ingulets-en átívelő ukrán hídfőn ellátási problémák merüljenek fel, így az esetleges új támadás elhalasztódjon. A vízszint - orosz források szerint - 1,5-2 méterre emelkedett az ingulets ezen részén, tehát nem volt "bibliai". Azt a duzzasztógátat is még a szovjetek* építhették, így hiába a 8 rakéta, az a műtárgy is többszörösen túl lett biztosítva, mint az ukrán hidak jelentős része, s nem történt átszakadás, mint mondjuk egy olasz/román felépítmény esetén történhetett volna.

Szerk.: Herszonnál is gondban vannak az oroszok. Ez indokolta a támadást a gát ellen. A hídfőt kiszélesítették. Orosz források szerint a a Davydiv Brid-Bruskynske utat elvágták. Bocsánat ez lemaradt.

*Biztos abból is okoskodtak ki valamennyit, de a végeredmény mutatja, hogy a szerkezet még ennek ellenére is stabil maradt.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
A vízszint - orosz források szerint - 1,5-2 méterre emelkedett az ingulets ezen részén, tehát nem volt "bibliai". Azt a duzzasztógátat is még a szovjetek* építhették, így hiába a 8 rakéta, az a műtárgy is többszörösen túl lett biztosítva, mint az ukrán hidak jelentős része, s nem történt átszakadás
Na most akkor történt átszakadás, mert amúgy minden forrás szerint úszik a város, vagy nem történt átszakadás?
vagy ez mi?: https://t.me/sashakots/35652
 

harald

Well-Known Member
2016. november 24.
80
355
53

Robbanások az Ingulets folyón: Kijev megpróbálja megállítani az áradást​


Krivoj Rogban szeptember 15-én éjszaka az ukránok többször is felrobbantották az Ingulec folyón lévő hidraulikus építményeket, hogy minimalizálják a Karacsunovszkaja gát elleni orosz rakétatámadás következményeit, amely miatt a folyó kiáradt.

A csernogorkai lakott területen éjfél körül történt a robbanás az állami katasztrófavédelem közreműködésével, amelyre előre figyelmeztették a helyi lakosokat.

Emlékezzünk vissza, hogy szeptember 15-én a Karacsunovskaya gát szerkezeteit az orosz hadsereg rakétatámadása érte, megkezdődött az Ingulets özönvíz (a Krivoj Rogot is elöntötte), ami nagymértékben megnehezítette az Ukrajna fegyveres erői számára a Herson régióban való átkelést.


Источник: https://rusvesna.su/news/1663217726
Akkor ennyi lett a szerdára ígért "Pokalipszis"? Ez sem kevés és a híres brit példát követi, de már Csang Kaj Sek-en sem segített. Ennyi pokalipszis kevés lesz Ukrajna ellen.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 699
113
@dudi @Wilson !


Mondhatni mondhatja, de szerintem semmi értelme, hogy ezen vitatkoztok. Az egyik, hogy hipotéziseken(feltevéseken) alapul nem csak a végkövetkeztetésünk, de önmagában a kiinduló állapot is, amiből oda elértünk. (A semmiből vetítettünk ki a végtelenbe.)
Nincsenek és nem is tudunk készíteni használható felméréseket a nép hangulatáról. Jelenleg a kommunikációban ugyan úgy háborús állapotok vannak Oroszországban, mint Ukrajnában. Lehet feltételezni, hogy ismerik a saját népüket és nagyon jól tisztában vannak vele, hogy őket elviszik beszélgetésre, ha nagyon eltérnek a központi véleménytől. (Ahogy erre már nyíltan utalt is az orosz kormány, teljesen hülyének kell lenni, hogy valaki ne vegye észre, hogy egy ponton túl a kis ember nem pofázhat felelőtlenül sem az utcán, sem a közvélemény kutatásban.)

Wilson van talán a legközelebb egy oroszország-szakértőhöz közülünk, de talán azért ő sem annyira, hogy ne lenne egyszerűbb megkérdezni, hogy mi mit tennénk akkor, ha háborút hirdetne nagyon nevesítve az Orbán-kormány. Wilson logikája alapján megbukna, mert teljesen más ígért, és nem sejtetett, hanem deklaráltan mást vésett kőbe.
Szerintem volt már rá példa, hogy 180 fokos fordulatot vett a politikánk és ha logikus az érv, akkor nyel egyet a társadalom zöme és panaszkodással, de megy együtt.

Szerintem ha Putyin háborút hirdetne, ugyan azt csinálnák, mint az ukránok. Egy jó részük külföldre futna. Másik nagyon nagy részük bevonulna. De nem csinálnának forradalmat meg buktatnának kormányt. Viharban egyik nép sem cserél kapitányt. Végig csinálnák és ha elmúlt a háború, utána gondolkodnának el, hogy akkor most melyikük volt a nagyobb hülye.
Ezt azért mondom, mert mi magyarok így gondolkodnánk. És általában a népek 95%-a. Lehet az orosz másként reagálna, de kevés olyanra emlékszem, hogy egy hadúr meghirdetett volna egy háborút és másnap lecsukták volna a saját emberei, hogy mi nem akarunk háborúzni és inkább visszavonulunk önként, mint hogy háborúnak nevezzünk valamit, ami az.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 927
73 081
113
ugyan ez volt a piavenél a folyó elvitt mindent
Ott halt meg az egyik dedoregapam.

Mashol is probalkoznak az ukranok. Tesztelnek, keresik hol van keves orosz.


Mar csokken a vizszint, vizzaro kapukat szereltek fel. Persze nincs ra garancia hogy holnap nem jon ujabb csapas ami lerombolja.

Csecsen onkentesek indulnak Ukrajnaba.
-1 Hoholnaci.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 613
6 083
113
A diadalittas orosz védelmi minisztériumi beszámolók is elmaradoznak (vagy csak én látom egyre ritkábban) és a fórum oroszokkal szimpatizáló része (ha választani kell én is inkább oda húzok) is döbbenettel vegyes értetlenkedéssel nézi ezt az orosz szerencsétlenkedést.

Most elkezdték "csipegetni" az infrastruktúrát, amit már az elején kellett volna, de ezt sem viszik végig 1-2 rakéta itt-ott aztán ennyi, voltak ilyen kisebb próbálkozások korábban is pl a vasút ellen májusban, de azok is abbamaradtak.

A Kijev körüli be és kivonulást, még, ha el is fogadjuk elterelő műveletnek, borzalmasan kivitelezett volt sok felesleges veszteséggel, de ami most Harkovi területeken történt az már nagy arconcsapás és látszólag erre sem voltak felkészülve, utólag próbáljál eladni valami szándékos nagy hadicselnek (?), a veszteségek itt is nagyok...

Donbasszban araszolás van, Herszonnál is elmaradt a várt nagy orosz ellentámadás és megint az ukránok készülődnek támadni, az oroszok lassan defenzívában lesznek mindenhol.

Putyin népszerűsége még mindig elég magas, egy legalább részleges mozgósítással lezárhatná ezt az egészet, mielőtt a hivatásos orosz hadsereg nem megy teljesen gallyra a folyamatos nyugati támogatással szemben.

Egyre kilátástalanabb az egész az oroszok oldaláról és nem látom a közeljövő nagy áttörésének jeleit, pedig ha télre befagy a konfliktus, akkor tavaszra úgy felpumpálják ezt az ukrán haderőt, hogy lassan már a Krím és a Donbassz lesz veszélyben.
.
Mar Sziriaban latszott, hogy par cirkaloraketas tamadast leszamitva, az oroszoknak nincsenek precizios fegyverei, ott is mindig az "ubeblokkozas" ment, meg butabomba dobalas magasbol. Amikor egy idöben a török dronok megjelentek, akkor hirtelen latszott, hogy az oroszoknak erre sincs muködö valaszuk, mint ahogy az izraeli legierövel se tudtak semmit kezdeni.
Ez mar akkor is feltunt, itt is tema volt, de akkor az lett a közvelekedes, hogy arabok ellen ennyi is eleg, ill, hogy biztos van sokkal jobb csak varnak vele (csodafegyver varo klasszik effektus).
.
Donbasszban ennyit, mint az elmult fel evben az oroszok, a "szakadarok" öneröböl is hoztak, ment eveken a meddö lövöldözes, egy-egy falu gazdat cserel, egyszer ök is eljutottak Mariupol közelebe. Lehet, hogy Putyinek ezt neztek be, es azt hittek, hogyha a szakadarok egymaguk elbirtak az ukranokkal eveken at, akkor a szakadarok plusz ök a nagy Oroszorszag par nap alatt szetcsapjak az ukrant.
Ugyanugy, mint ahogy Hitlert is az tevesztette meg, hogy a lathatatlanul kis finnek hirtelen majdnem legyöztek a Szovjetuniot, es utanna azt hitte, hogy eleg megjelenni az ajtoban es mindenki mindent eldob a kezeböl.
.
"Putyin nyugodt, es magabiztos"
.
Hat igen, mint a hulye de magabiztos boxolo, az elsö uteseket magabiztosan haritotta az orraval... :) Ezt a haborut Putyin nem nyerheti meg, mert ha atomma eszkalalja, akkor ö is veszit, ha meg siman folytatja, akkor is veszit. Nem nagyon van itt olyan forgatokönyv, ami Putyin gyözelmevel er veget.
Igy egyetlen modon tudja a hatalmat, vagyonat, akar szemelyes biztonsagat megörizni, ha ez a vesztes haboru sose er veget.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113


Békejavaslat az orosz-ukrán háború lezárására?

Follower Pic

REAKTOR
Forró, mai pletyka kering az interneten, egy békejavaslatról, ami arcvesztés minimalizálásával próbálja mindkét felet kiengesztelni, reagálva az ukrán sikerekre, amelyek a start mezőre léptették vissza ezt a 7 hónapos konfliktust. Biztos, hogy Putyinnak végzetes lenne most békét kötni, vagy van olyan feltétel, amivel elfogadható lenne? Vajon Kijev beérné ezzel? Változtatás nélkül, magyar nyelven közöljük!
peace-in-ukraine-1070x630.png

"Az alábbi szöveget, egy Ukrajnáról szóló békeszerződés vázlatát egy névtelenséget kérő nyugat-európai forrás küldte el nekem. Célja, hogy vitát indítsunk egy ilyen megállapodás tartalmáról. Mint ilyen, kiindulópont, nem végeredmény.

Én személy szerint nem értek egyet számos záradékával. Egyesekkel gyakorlati okokból, másokkal pedig az azokból fakadó jogi következmények miatt (III.1.).
De valahol el kell kezdeni, ha arról akarunk beszélni, hogyan kellene vagy lehetne véget vetni az ukrajnai háborúnak."


A béke, amelyet Oroszországnak kellene javasolnia
Háttér:
Senki sem tudja, hol lesz ennek a vége. Az egyetlen biztos, hogy az emberiség számára drámaian megnőtt a nukleáris armageddon kockázata. Ez őrültség. Jelenleg úgy tűnik, hogy egyik fél sem érdekelt abban, hogy a konfliktus békésen érjen véget. Bármilyen elenyésző is a konfliktus rendezésének esélye, és bármennyire is illuzórikusnak tűnik, érdemes olyan terveket megvitatni, amelyekben az értelmes emberek meg tudnának egyezni.
Ez egy oroszbarát perspektíva. A nyugati propagandával agymosott embereknek nehéz lesz ezt megemészteniük. A cél tehát nem az, hogy olyan tisztességtelen jelszavakkal reklámozzuk, mint a "területi integritás" vagy a "szabadságunk védelme", hanem az, hogy arra összpontosítsunk, ami a legjobb az emberek életének, a humanitárius elvek és a megbékélésre való készség alapján.
Egy ilyen békéhez nemzetközi közvetítésre lesz szükség. Mivel az olyan szervezetek, mint az ENSZ és az EBESZ nyugati dominanciájúak, kiegyensúlyozottan kell kiválasztani azokat az országokat, amelyek semleges státuszt tartanak fenn, és nem érdekeltek a háború folytatásában. Példák, nem teljesek: Törökország, Portugália, Olaszország, Ausztria, Svájc, Magyarország, India, Kína, Brazília, Argentína, Mexikó. Ezeket a továbbiakban "békeországoknak" nevezzük. Így nézhet ki egy megállapodás vázlata:
I. Katonai:
1. Általános tűzszünet
2. A békeországok katonáit a konfliktus feleinek garanciái után a frontvonalra vezénylik.
3. A nehézfegyvereket a frontvonaltól 30 km távolságra vonják vissza.
4. A részletektől függetlenül az általános cél a békefolyamat átláthatósága és a spontán ellenségeskedések kitörésének megakadályozása.
5. A békeországok ellenőrzik a tűzszüneti megállapodást. A konfliktus egyik felének javára cselekvő személyek árulását szigorúan meg kell büntetni.
6. A konfliktusban álló felek vállalják, hogy a tűzszünet megsértése esetén nyilvánosságra hozzák a felderítési adatokat.
II. Terület:
1. Mivel egyértelmű eredménnyel zárult a népszavazás, a Krím továbbra is orosz terület marad.
2. A donbászi köztársaságokat elismerik, de szuverenitásuk egy részét át kell engedniük a békeországok által irányított nemzetközi közigazgatásnak. Demilitarizálni kell őket.
3. A Herszon és Zaporizzsja két évig a békeországok szuverenitása és igazgatása alatt állnak, és demilitarizálódnak.
4. Két év elteltével népszavazást tartanak arról, hogy Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja (mindegyik a maga számára) függetlenedik-e, vagy Ukrajna része marad. A függetlenség magában foglalja a jogot, hogy később az orosz föderáció részévé váljanak. A névtelen népszavazást a békeországok szervezik. A döntéshez 60 százalékos többség szükséges, ellenkező esetben a népszavazást meg kell ismételni. A népszavazás után átmeneti időszak következik, amelyben az embereknek tisztességes kártérítést garantálnak az elhagyott vagyonért.
5. Csernov, Szumi, Harkov, Dnyepropetrovszk, Nyikolajev és Odessza megyék demilitarizálódnak.
III. Politika:
1. Oroszország 2022-ben elismeri a nemzetközi jog megsértését, a NATO és az EU elismeri felelősségét a 2014 óta tartó konfliktusért.
2. Ukrajna politikailag NATO-taggá válhat, de a területére nem telepíthetnek külföldi csapatokat és rakétarendszereket. Ukrajna EU-taggá válhat.
3. Ukrajna alkotmányának egyenlő jogokat kell garantálnia minden etnikum számára. Az orosznak hivatalos nyelvvé kell válnia.
4. Minden politikai foglyot szabadon kell engedni, minden 2014 óta betiltott pártot engedélyezni kell, minden 2014 óta bezárt médiát újra legálissá kell tenni. Minden, a "megszállókkal való együttműködésre" vonatkozó törvényt el kell törölni.
5. A szélsőségességet és az etnikai konfliktusok elősegítését törvényileg kell büntetni.
6. Ukrajnának tűrnie kell, hogy a fenti szabályozásokhoz a békeországok hozzáférjenek és ellenőrizzék azokat.
7. A fegyverzetellenőrzési tárgyalásokat újra kell kezdeni.
IV. Gazdaság:
1. Oroszország jelentős kártérítést fizet a polgári áldozatokért, például 100000 eurót minden egyes dokumentált áldozat után, 5-10 évre elosztva.
2. Oroszország a megrongálódott polgári épületek és infrastruktúra után 100 milliárd eurót fizet, 10 év alatt elosztva.
Megjegyzés: ez nem az oroszországi vagy donbászi civil áldozatok figyelmen kívül hagyása, hanem a gazdasági realitások következménye.
3. A NATO/EU és a szövetséges országok feloldanak minden szankciót Oroszországgal szemben. Oroszország vállalja a háború előtti kötelezettségeit.
V. Társadalom:
1. Oroszország, Ukrajna és a NATO hivatalosan is sajnálatukat fejezik ki a 2014 óta bekövetkezett áldozatok miatt.
2. Amnesztia Ukrajnában és Oroszországban a konfliktussal kapcsolatos minden nem erőszakos bűncselekményre.
3. Az egyének háborús bűnei a békeországok bíráiból álló bíróság elé kerülnek. A konfliktusban álló felek lemondanak a vádemelés jogáról, és vállalják, hogy együttműködnek a nyomozásban.
4. Oroszországban, Ukrajnában és az EU-ban feloldják a médiára vonatkozó valamennyi korlátozást.
5. Közös internetes gyászoldalt hoznak létre a háború valamennyi áldozata számára, hogy a megbékélés jegyében dokumentálják a háború borzalmait.
6. Történészekből és tudósokból álló bizottság dolgozik az elmúlt évtizedek összes ellentmondásos eseményén, mint például az MH 17, Szkripal stb. (A lista nem teljes!) Évente konferenciát tartanak, amely minden érdeklődő számára nyitott hozzáférést biztosít. Minden kormány vállalja, hogy nyilvánosságra hozza a vonatkozó információkat. A cél az, hogy lehetővé tegyék az eltérő véleményeket, miközben bizonyítékokon alapuló megközelítést követnek.
7. Létrehoznak egy nemzetközi politikai vitafórumot, a talk show-khoz hasonlóan, automatikus fordítással és videostreaminggel. Minden ország vállalja, hogy magas rangú tisztviselőket küld, és biztosítja az újságírók számára a hozzáférést.
8. Minden fél elkötelezi magát a kultúrák közötti párbeszéd mellett.
9. Minden utazási korlátozást feloldanak, a turisták számára rövid időn belül elektronikus vízumot kell kiadni.
9. Egy állandó bizottság a békeországok bevonásával javaslatot tehet a szerződés módosítására.
Aláírja: Oroszország, Ukrajna, valamennyi NATO-tagállam, EU-tagállam, békeországok.
Megismételem: A nyugati kormányok állapotát tekintve nincsenek illúzióim arról, hogy akár csak halványan is érdekeltek lennének egy ilyen terv megvalósításában. A békés megoldásról szóló nyilvános vitát azonban el kell kezdeni.
Ki mondana rá igent? Ki mondana rá nemet? Mi, itt, Kelet-Európában mindenképp veszítünk, amíg a háború tart.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 616
8 381
113
Nem nagyon van itt olyan forgatokönyv, ami Putyin gyözelmevel er veget.
a három szereplő (európa, usa, oroszok) közül van kettő, európa és az oroszok, akik nem tudnak jól kijönni ebből a konfliktusból, akármilyen célokat is definiálnak, akkor se ha azokat el is érnék
és van egy, az usa, aki nem tud rosszul kijönni ebből az egészből, tökmindegy mi is lesz a vége
az ukránok meg igazából nem érdekelnek senkit
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
.
Mar Sziriaban latszott, hogy par cirkaloraketas tamadast leszamitva, az oroszoknak nincsenek precizios fegyverei, ott is mindig az "ubeblokkozas" ment, meg butabomba dobalas magasbol. Amikor egy idöben a török dronok megjelentek, akkor hirtelen latszott, hogy az oroszoknak erre sincs muködö valaszuk, mint ahogy az izraeli legierövel se tudtak semmit kezdeni.
Ez mar akkor is feltunt, itt is tema volt, de akkor az lett a közvelekedes, hogy arabok ellen ennyi is eleg, ill, hogy biztos van sokkal jobb csak varnak vele (csodafegyver varo klasszik effektus).
.
Donbasszban ennyit, mint az elmult fel evben az oroszok, a "szakadarok" öneröböl is hoztak, ment eveken a meddö lövöldözes, egy-egy falu gazdat cserel, egyszer ök is eljutottak Mariupol közelebe. Lehet, hogy Putyinek ezt neztek be, es azt hittek, hogyha a szakadarok egymaguk elbirtak az ukranokkal eveken at, akkor a szakadarok plusz ök a nagy Oroszorszag par nap alatt szetcsapjak az ukrant.
Ugyanugy, mint ahogy Hitlert is az tevesztette meg, hogy a lathatatlanul kis finnek hirtelen majdnem legyöztek a Szovjetuniot, es utanna azt hitte, hogy eleg megjelenni az ajtoban es mindenki mindent eldob a kezeböl.
.
"Putyin nyugodt, es magabiztos"
.
Hat igen, mint a hulye de magabiztos boxolo, az elsö uteseket magabiztosan haritotta az orraval... :) Ezt a haborut Putyin nem nyerheti meg, mert ha atomma eszkalalja, akkor ö is veszit, ha meg siman folytatja, akkor is veszit. Nem nagyon van itt olyan forgatokönyv, ami Putyin gyözelmevel er veget.
Igy egyetlen modon tudja a hatalmat, vagyonat, akar szemelyes biztonsagat megörizni, ha ez a vesztes haboru sose er veget.
Hogyne lenne. Valamilyen mozgósítás. Hadüzenet.
Szíriában a drónozás fénykora 3-4 nap volt. Utána telepítettek hatékony EW rendszereket, és vége is volt.
Izrael műszakilag nagyságrendekkel az oroszok fölött áll.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 827
39 298
113
Minden átkelőt elmosott a viz, és az Ukrop fegyvereseit most elvágták az ellátmánytól.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
590
6 299
93

Békejavaslat az orosz-ukrán háború lezárására?

Follower Pic

REAKTOR
Forró, mai pletyka kering az interneten, egy békejavaslatról, ami arcvesztés minimalizálásával próbálja mindkét felet kiengesztelni, reagálva az ukrán sikerekre, amelyek a start mezőre léptették vissza ezt a 7 hónapos konfliktust. Biztos, hogy Putyinnak végzetes lenne most békét kötni, vagy van olyan feltétel, amivel elfogadható lenne? Vajon Kijev beérné ezzel? Változtatás nélkül, magyar nyelven közöljük!
peace-in-ukraine-1070x630.png

"Az alábbi szöveget, egy Ukrajnáról szóló békeszerződés vázlatát egy névtelenséget kérő nyugat-európai forrás küldte el nekem. Célja, hogy vitát indítsunk egy ilyen megállapodás tartalmáról. Mint ilyen, kiindulópont, nem végeredmény.

Én személy szerint nem értek egyet számos záradékával. Egyesekkel gyakorlati okokból, másokkal pedig az azokból fakadó jogi következmények miatt (III.1.).
De valahol el kell kezdeni, ha arról akarunk beszélni, hogyan kellene vagy lehetne véget vetni az ukrajnai háborúnak."


A béke, amelyet Oroszországnak kellene javasolnia
Háttér:
Senki sem tudja, hol lesz ennek a vége. Az egyetlen biztos, hogy az emberiség számára drámaian megnőtt a nukleáris armageddon kockázata. Ez őrültség. Jelenleg úgy tűnik, hogy egyik fél sem érdekelt abban, hogy a konfliktus békésen érjen véget. Bármilyen elenyésző is a konfliktus rendezésének esélye, és bármennyire is illuzórikusnak tűnik, érdemes olyan terveket megvitatni, amelyekben az értelmes emberek meg tudnának egyezni.
Ez egy oroszbarát perspektíva. A nyugati propagandával agymosott embereknek nehéz lesz ezt megemészteniük. A cél tehát nem az, hogy olyan tisztességtelen jelszavakkal reklámozzuk, mint a "területi integritás" vagy a "szabadságunk védelme", hanem az, hogy arra összpontosítsunk, ami a legjobb az emberek életének, a humanitárius elvek és a megbékélésre való készség alapján.
Egy ilyen békéhez nemzetközi közvetítésre lesz szükség. Mivel az olyan szervezetek, mint az ENSZ és az EBESZ nyugati dominanciájúak, kiegyensúlyozottan kell kiválasztani azokat az országokat, amelyek semleges státuszt tartanak fenn, és nem érdekeltek a háború folytatásában. Példák, nem teljesek: Törökország, Portugália, Olaszország, Ausztria, Svájc, Magyarország, India, Kína, Brazília, Argentína, Mexikó. Ezeket a továbbiakban "békeországoknak" nevezzük. Így nézhet ki egy megállapodás vázlata:
I. Katonai:
1. Általános tűzszünet
2. A békeországok katonáit a konfliktus feleinek garanciái után a frontvonalra vezénylik.
3. A nehézfegyvereket a frontvonaltól 30 km távolságra vonják vissza.
4. A részletektől függetlenül az általános cél a békefolyamat átláthatósága és a spontán ellenségeskedések kitörésének megakadályozása.
5. A békeországok ellenőrzik a tűzszüneti megállapodást. A konfliktus egyik felének javára cselekvő személyek árulását szigorúan meg kell büntetni.
6. A konfliktusban álló felek vállalják, hogy a tűzszünet megsértése esetén nyilvánosságra hozzák a felderítési adatokat.
II. Terület:
1. Mivel egyértelmű eredménnyel zárult a népszavazás, a Krím továbbra is orosz terület marad.
2. A donbászi köztársaságokat elismerik, de szuverenitásuk egy részét át kell engedniük a békeországok által irányított nemzetközi közigazgatásnak. Demilitarizálni kell őket.
3. A Herszon és Zaporizzsja két évig a békeországok szuverenitása és igazgatása alatt állnak, és demilitarizálódnak.
4. Két év elteltével népszavazást tartanak arról, hogy Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja (mindegyik a maga számára) függetlenedik-e, vagy Ukrajna része marad. A függetlenség magában foglalja a jogot, hogy később az orosz föderáció részévé váljanak. A névtelen népszavazást a békeországok szervezik. A döntéshez 60 százalékos többség szükséges, ellenkező esetben a népszavazást meg kell ismételni. A népszavazás után átmeneti időszak következik, amelyben az embereknek tisztességes kártérítést garantálnak az elhagyott vagyonért.
5. Csernov, Szumi, Harkov, Dnyepropetrovszk, Nyikolajev és Odessza megyék demilitarizálódnak.
III. Politika:
1. Oroszország 2022-ben elismeri a nemzetközi jog megsértését, a NATO és az EU elismeri felelősségét a 2014 óta tartó konfliktusért.
2. Ukrajna politikailag NATO-taggá válhat, de a területére nem telepíthetnek külföldi csapatokat és rakétarendszereket. Ukrajna EU-taggá válhat.
3. Ukrajna alkotmányának egyenlő jogokat kell garantálnia minden etnikum számára. Az orosznak hivatalos nyelvvé kell válnia.
4. Minden politikai foglyot szabadon kell engedni, minden 2014 óta betiltott pártot engedélyezni kell, minden 2014 óta bezárt médiát újra legálissá kell tenni. Minden, a "megszállókkal való együttműködésre" vonatkozó törvényt el kell törölni.
5. A szélsőségességet és az etnikai konfliktusok elősegítését törvényileg kell büntetni.
6. Ukrajnának tűrnie kell, hogy a fenti szabályozásokhoz a békeországok hozzáférjenek és ellenőrizzék azokat.
7. A fegyverzetellenőrzési tárgyalásokat újra kell kezdeni.
IV. Gazdaság:
1. Oroszország jelentős kártérítést fizet a polgári áldozatokért, például 100000 eurót minden egyes dokumentált áldozat után, 5-10 évre elosztva.
2. Oroszország a megrongálódott polgári épületek és infrastruktúra után 100 milliárd eurót fizet, 10 év alatt elosztva.
Megjegyzés: ez nem az oroszországi vagy donbászi civil áldozatok figyelmen kívül hagyása, hanem a gazdasági realitások következménye.
3. A NATO/EU és a szövetséges országok feloldanak minden szankciót Oroszországgal szemben. Oroszország vállalja a háború előtti kötelezettségeit.
V. Társadalom:
1. Oroszország, Ukrajna és a NATO hivatalosan is sajnálatukat fejezik ki a 2014 óta bekövetkezett áldozatok miatt.
2. Amnesztia Ukrajnában és Oroszországban a konfliktussal kapcsolatos minden nem erőszakos bűncselekményre.
3. Az egyének háborús bűnei a békeországok bíráiból álló bíróság elé kerülnek. A konfliktusban álló felek lemondanak a vádemelés jogáról, és vállalják, hogy együttműködnek a nyomozásban.
4. Oroszországban, Ukrajnában és az EU-ban feloldják a médiára vonatkozó valamennyi korlátozást.
5. Közös internetes gyászoldalt hoznak létre a háború valamennyi áldozata számára, hogy a megbékélés jegyében dokumentálják a háború borzalmait.
6. Történészekből és tudósokból álló bizottság dolgozik az elmúlt évtizedek összes ellentmondásos eseményén, mint például az MH 17, Szkripal stb. (A lista nem teljes!) Évente konferenciát tartanak, amely minden érdeklődő számára nyitott hozzáférést biztosít. Minden kormány vállalja, hogy nyilvánosságra hozza a vonatkozó információkat. A cél az, hogy lehetővé tegyék az eltérő véleményeket, miközben bizonyítékokon alapuló megközelítést követnek.
7. Létrehoznak egy nemzetközi politikai vitafórumot, a talk show-khoz hasonlóan, automatikus fordítással és videostreaminggel. Minden ország vállalja, hogy magas rangú tisztviselőket küld, és biztosítja az újságírók számára a hozzáférést.
8. Minden fél elkötelezi magát a kultúrák közötti párbeszéd mellett.
9. Minden utazási korlátozást feloldanak, a turisták számára rövid időn belül elektronikus vízumot kell kiadni.
9. Egy állandó bizottság a békeországok bevonásával javaslatot tehet a szerződés módosítására.
Aláírja: Oroszország, Ukrajna, valamennyi NATO-tagállam, EU-tagállam, békeországok.
Megismételem: A nyugati kormányok állapotát tekintve nincsenek illúzióim arról, hogy akár csak halványan is érdekeltek lennének egy ilyen terv megvalósításában. A békés megoldásról szóló nyilvános vitát azonban el kell kezdeni.
Ki mondana rá igent? Ki mondana rá nemet? Mi, itt, Kelet-Európában mindenképp veszítünk, amíg a háború tart.
Ezt még elolvasni is sok, nem hogy betartani :D

Viccet félretéve, ez a konfliktus nem érett még meg a békére szerintem, pont az ellenkezője, az eszkaláció irányába tart. A szomorú valóság az az, hogy az USA eltökélt a technológiák átadása és az utolsó ukrán vércseppig történő harc mellett, így az orosz célok, a demilitarizálás az élőerő elpusztításával érhető csak el. Ez mindenképpen stratégiai tömegpusztító fegyver bevetését jelenti, mert a konvencionális eszközökkel történő likvidálás túl lassú, és egy elhúzódó háború túl sok bizonytalansági tényezővel jár ebben a kaotikus geopolitikai rendszerben, ami felé a világ jelenleg tart.

Hacsak nincs egy szupertitkos orosz-kínai szuperterv, akkor idővel az oroszok is felismerik, hogy nincs számukra egyéb logikus lehetőség. Ez nagyon szomorú lenne a világ számára, bízom benne, hogy el tudjuk kerülni, de ha racionálisan vizsgáljuk a helyzetet, akkor látható, hogy a katasztrófa bekövetkezésére nagyobb esély van.
 

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
281
1 155
93
A NATO és Svédország felderítő repülőgépeinek rendkívül magas aktivitása a határokon az ukrán offenzíva során Herson és Harkov térségében augusztus 25. és szeptember 12. között.

E műveletek tervezésében és lebonyolításában kétségtelenül jelentős szerepe volt az Ukrajnának továbbított hírszerzési információknak

136FE2WKC0M.jpg


3rYmXvzM6Fw.jpg


BVAe8Fw_1Q8.jpg

.
Igen a felderítő aktivitás elég magas az autóbbi időben.

2022.09.05-én dél körül is szép köröket festettek az égre Romániában 3 géppel, igaz az egyik csak itatta a másikat.