Srácok, a meccs miatt rövid az agyam, de melyik országban nem lehet megnyitni a cikket?
Telekomosként itthon sem lehet megnyitni a rt.com-os linket. Yettelesként igen...
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Srácok, a meccs miatt rövid az agyam, de melyik országban nem lehet megnyitni a cikket?
Telekomosként itthon sem lehet megnyitni a rt.com-os linket. Yettelesként igen...
Mindig tv-sként is.Telekomosként itthon sem lehet megnyitni a rt.com-os linket. Yettelesként igen...
Gondolom most akkor kifejted, hogy a kalasnyikovos katonával ajtóról ajtóra járkáló "szavazatszámlálók", meg a fegyveres őrség alatt, bekamerázott, nyitott terekben voksolás és boríték nélkül mindenki szeme előtt a szavazólapot urnába dobás a demokrácia és népakarat kiderítésének legmagasabb foka.
Mert amibe 20 evig esik az eső, az nagyjàbol minden így jár. Nyilván azt is fel lehet újìtani, de kb nem fog semmi hssználható maradni bene a "kasztnin" kívül. Egy ilyen felújítàsa nagysàgrendileg összehasonlíthstó szerintem azzal mikor az M1 -eket felújítják a sivatagból, ès gyakorlatilag újként kezelik. Abban sem marad szinte semmi a vàz ès a pàncél kivételével.
De ezeket amikor beviszik gyári nagyjavításra akkor lecsupaszítják acélig. Kidobnak mindent a blokon a teknőn, a görgőkön és a tornyon kívül. Ilyenforman mindeggyé válik, hogy belefolyt-e a víz vagy sem.Mert amibe 20 evig esik az eső, az nagyjàbol minden így jár. Nyilván azt is fel lehet újìtani, de kb nem fog semmi hssználható maradni bene a "kasztnin" kívül. Egy ilyen felújítàsa nagysàgrendileg összehasonlíthstó szerintem azzal mikor az M1 -eket felújítják a sivatagból, ès gyakorlatilag újként kezelik. Abban sem marad szinte semmi a vàz ès a pàncél kivételével.
Az én olvasatomban:Eleve nem lett volna szabad engedni a majdani puccsot. Ehhez persze nem egy Janukovics fèle pofátatlanul tolvaj oligarchát kellett volna támogatni.
Még így is, 50-50% körül volt megosztott politikailag Ukrajna. Semmi esély nem volt a mai szituacióra, ahol 1 szűk kisebbség maradt oroszpárti.
De ha már a Majdannál elment a hajó.14- ben bemutattak 1 mintamegszállást a Krímben, ami után leálltak. Donyeck-Luhanszk már akkor is fèlszívvel, nyögvenyelősen ment egy végtelenül lezüllött ukrán hadsereg ellen.
Utána folytatódott az ukrán politikai züllès, bár úgy tűnik az amcsik a hadsereget rendesen gatyába rázták.Az idő az oroszoknak dolgozott. Ma már hihetetlennek tűnik, de Zelenszkijt, az oroszokkal való kiegyezès remènyèben szavazták meg az ukránok. Lehet hazugság volt az egész kampánya, de Putyin meg sem próbálta a politikai nyitást.
Aztán jött a most februári csőd. Egy felkèszületlen, létszámában kevés, korszerűtlen fegyverekkel felszerelt, rossz taktikával Ukrajnaba küldött hadsereg bevetèse. Ahogy haderő vezetése, úgy az orosz titkosszolgálat is leszerepelt. Rosszul mérte fel az ukrán helyzetet. Sem Kijevben, sem a Harkovi körzetben nem biztosítottak olyan helyi puccsot, ami Melitopol és Herszon esetében segítette a gyors megszállást.
Mennyire más lenne a helyzet, ha Harkovban orosz csapatok lennènek, Kijevben lefejeztèk volna az ukrán vezetèst.
Későn, de korrigáltak Átcsoportosítottak, szűkítettekk a fronton, bedarálták az ukránokat Luhanszkban.De lógva hagyták az ukrán utánpótlást.Bambán nèztek, ahogy ömlik be Ukrajnába a fegyver.Következmenyek nélkül hagyták a Keleti -Europai fegyverszállításokat. Tömik olajjal, gázzal, atomerőmű üzemeanyaggal Szlovakiat, amíg Herszonnál szlovák T-72-vel, Zuzannával stb ölik az orosz katonákat. Olyan érthetetlen dolgok ezek, amire nincs logikus magyarázat.
A népakarat átlaga pont középen volt, semleges Ukrajnát szeretett volna.Mármint kinek nem kellett volna engednie? A népakarat Janukovics ellen volt. Anélkül nem lett volna Majdan. Eleve Janukovics hatalomra jutása volt a puccs.
A magyar állam néhány éve létrehozta a Szabolcsbákai , egyetlen 750 kV-os EU-s feszültségszintű háromfázisú trafóállomását, az ukrajna felé menő távvezetéket ismét 750 kV-al üzemeltetve. Ez mintegy 18,5 milliárdba került nekünk, mert felhasználtuk a rendszerváltás elött rövid ideig üzemelt alkatrészeket is.KárpátHír • Hírek Kárpátaljáról, Ukrajnából Önnek!
A kárpátaljai magyarság legkedveltebb híroldala! Hírek Kárpátaljáról, Ukrajnából Önnek!karpathir.com
Szeretném hangsúlyozni, hogy Ukraelnek nem lesz békeidős hadserege. Ha, bátorkodom megjegyezni, Ha, marad egyáltalán valami ebből a mai kaporföldből, a gazdi fogja az eszközöket adni, szervizelni, az hoholok csak a vérüket adják az üzletben. Az oroszok meg ahogy aktiválták a felszerelést, ugyan úgy visszaaltatják félálomba valahol. A roncsokból meg új hadifalszerelést kalapálnak.Egy kis érdekesség, Mordor érdekes számokról ír a haditech újságában.
Presă rusă: Cheltuielile militare ale Rusiei vor continua să crească și în 2023
Agenția de presă rusă Tass a informat, pe 22.09.2022, că, în anul 2023, cheltuielile pentru apărarea națională din bugetul federal al Rusiei vor crește cu 302,9 miliarde de ruble (aproximativ 5 miliarde de euro), urmând să ajungă la 4.981,6 miliarde de ruwww.defenseromania.ro
Megemelték az orosz katonai kiadások keretét, az új szám évi 83 milliárd eurónak megfelelő rubel. Az arányokat szemléltetve, ez a teljes GDP-jüknek így már a 4,5%-a, ez messze a hadigazdálkodás már. Nem a NATO 2% az átlag, de egy 3% fölött már erősen érzi a lakosság. Mozgósítás idején viszont ezen nincs min csodálkozni.
Összehasonlítva ezt Ukrajna 5%-ot költött. Ez az orosz szám viszont Határvidék teljes GDP-jének az 50%-ához közeledik. Mármint a háború előtti teljes termelésének 50%-hoz. Ezt adókból értelem szerűen nem tudja előteremteni. Ehhez az eddig látott külföldi hitelek ütemének minimum fenntartása szükséges.
Amit még ki szeretnék hangsúlyozni, hogy ha minimum egy fegyverszünetet kötnek valamikor, Ukrajna átfegyverezte a hadseregét. Eddig a fenntartás nagyobbik része országon belül marad. Ha kidobják a kilőtt T-64-eseket és ők tényleg 7 féle külföldi tüzérségi rendszerrel, hamarosan érkező mondjuk 100-200 spanyol Leopárd2 meg sivatagban letárolt Abrams és légierőben vagy 4 század használt F-16, és még sorolhatnám a több ezer kézi pct, legmodernebb légvédelmi ütegek...
Ha ezeket mind fenn akarja úgy tartani békeidőben, hogy nincs hazai gyártó kapacitás mellettük, csupán külföldre fizeti a karbantartást, alkatrészellátást, akkor azt az ukrán gazdaság nagyon nehezen tudja kigazdálkodni. Ha irányadónak vesszük, hogy egy honvédség költségvetésének 30%-a üzemeltetés, akkor durván egy 30 milliárd nyugati gépek üzemeltetése és lőszerváltással tudná ezt minimum ellensúlyozni. Ez már önmagában Határvidéknek a régi GDP-jének a 15%-át jelentené. És akkor ebben még nincsenek benne a bérek.
És itt nem bátorkodtam becslést adni, hogy mit jelent majd Kijev számára iparilag az elvesztett területek, az államcsőd, hogy bent ragadtak több hónapra hajók a kikötőjébe és amíg nincs fix békeszerződés, addig rápakolnak plusz díjat a tengeri fuvarozók, hogy ez újra megismétlődhet, hogy a kiáramló lakosság miatt nem is lesz hosszú távon akkora munkaereje, hogy visszamenjen a háború előtti szintre a gazdaság.
Vagy hogy a nyugati technika drágább, mint annak orosz megfelelője.
Szeretném hangsúlyozni, hogy ez 4,5% már most látszik, hogy a Föderációnak is megterhelő lesz. És nála sem számoltam azt, hogy ha most T-72-esekre költ, akkor később ugyan úgy hiányként jelenik meg majd a T-90-esek és Armaták gyártása. Nála megmarad egy jóval nagyobb hazai rész, így jelentős mértéke vissza pörög a saját gazdaságába. De hogy képletesen szólva vagy Ladát és Kamaz teherautót gyárt vagy modern tankot és lopakodó repülőgépeket majd.
Igen érzek.Érzel a leírtakban némi ellentmondást? Olvasd csak el
Honnan az infó?Igen érzek.
Németországban olcsóbb a földgáz, mint nálunk.
Lehet hogy hülyén hangzik, de szerintem, az energiafogyasztás visszafogása állhat a háttérben!Azt nem tudom, de egyre jobban úgy érzem a háború csak elterelés (mint volt a Covid) és valami sokkal nagyobb globális gazdasági dolog van a háttérben
És szerinted egy felújító bázison az ilyen problémával nem tudnak megbírkózni ha kell ? Nézd már meg azt a dokufilmet ahol az öbölháborúban lepusztított M1-eseket felújítják , gondolod az UV erre nem képes ? Nyilván több munka és költség viszont ebben az esetben már lehet inkább modernizáció a jobb megoldás !Mert amibe 20 evig esik az eső, az nagyjàbol minden így jár. Nyilván azt is fel lehet újìtani, de kb nem fog semmi hssználható maradni bene a "kasztnin" kívül. Egy ilyen felújítàsa nagysàgrendileg összehasonlíthstó szerintem azzal mikor az M1 -eket felújítják a sivatagból, ès gyakorlatilag újként kezelik. Abban sem marad szinte semmi a vàz ès a pàncél kivételével.