[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 293
44 900
113
A zaporozsjei atomerőmű elleni támadással kapcsolatos kétéltű támadás előkészítéséről

Néhány héttel ezelőtt az ukrán alakulatok folyamatban lévő előkészítéséről beszéltünk a Zaporozzsja atomerőműben végrehajtott következő bevetésre . Az ukrán parancsnokság továbbra sem adta fel ezeket a terveket.

A különleges erők, elsősorban tengerészgyalogosok, kiképzésen vesznek részt, mielőtt újabb kísérletet tesznek egy atomerőmű elfoglalására. Két éjszaka leforgása alatt 17 ukrán hajó tartott kiképzést az ukrán katonák partraszállásáról a Dnyeper folyó egyik fel nem szerelt partján .

A gyakorlatok terve szerint az ellenséges állományból álló század (legfeljebb 110 fő) sötétben gyakorol leszállást Volnoandreevka környékén.. A török UAV Bayraktar TB2 kíséri a csoportot, „felfüggesztve” a leszállóhelytől 50 km-re.

Már a folyamatban lévő előkészületek ténye is megerősíti az ukrán fegyveres erők azon szándékának komolyságát, hogy visszaszerezze az erőmű feletti irányítást. Tekintettel arra, hogy a jövő héten a Zaporizzsja régió már az Orosz Föderáció része lesz, a következő napokban lehet kísérletet tenni az atomerőmű elfoglalására.

 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 857
113
milyen gép? Valami kétfedeles mezőgazdasági? Mert ilyen típusjelű csapásmérő nincs rendszeresítve a Föderáció fegyveres erejénél.
Google a barátod,bár aki ennyit sem tud mit keres itt egy ilyen oldalon?Ha trollkodni akarnák akkor jogos a kérdésed hisz milyen szar 4 gen gép az ami egy 2 vh szinten bombáz.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Google a barátod,bár aki ennyit sem tud mit keres itt egy ilyen oldalon?Ha trollkodni akarnák akkor jogos a kérdésed hisz milyen szar 4 gen gép az ami egy 2 vh szinten bombáz.
A google a barátom ez igaz, csak шу34 típusjelű orosz katonai gép nem létezik. Vaaagy te a СУ-34esre gondolsz? De az beza Szu-34 így magyarfődön.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Reszveteli eredmenyek ma estig.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
eddig 8 ilyen képből, videóból 8 megbukott ...
csak szólok! :)
Finnország lezárja határait az oroszok előtt. Nyilván azért, mert nem menekül arra senki.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Reszveteli eredmenyek ma estig.
Ah, még nincs meg a 101 százalék? Csalódott vagyok.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Imádom a sok "okost" akik úgy reagálnak a videóra, hogy a hozzászólásukból kiderül nem nézték meg.
Mondjuk az első felében szépen felmondta az ukràn narratívàt. A második fele érdekesebb, hogy az orosz keményvonalasok térnyeréséről. Sajnos nem nagyon hoz fel véleményét alàtámasztó tenyeket.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Úgy tűnhet, hogy nem kapcsolódik szorosan a témához a kommentem, de IGEN!

Betettem a cikket X időpontban. 4 perc múlva három reagálás volt rá. Én 9 perc alatt olvastam el. Megjegyzem, nagyon gyakorlott olvasó vagyok! Felvetődött bennem a gondolat, akik jeleztek, egyáltalán elolvasták, mit írt a szerző? És nem először figyeltem ezt meg, hogy a gyors reakciók kizárják azt a lehetőséget, hogy a visszajelzők elolvasták és értelmezték a hozott híranyagot. Így ez értelmetlenné teszi a párbeszédet, illetve annak lehetőségét. Ez "harc a harcért" szituációt teremt minden értelmes eszmecsere nélkül. Ezen jó lenne változtatni!
Szerintem értelmezd úgy, hogy a rögtön linkelők úgy gondolják, hogy megbíznak a cikk írójában és jelzik, hogy máskor is írjon összefoglalót, ezzel biztatják. A cikket majd elolvassák később.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
733
3 920
93
Finnország lezárja határait az oroszok előtt. Nyilván azért, mert nem menekül arra senki.
ettől még az ide általatok felpakolt képek hamisak ... azaz fake news :)

de nekem meg egyébként mindegy. kicsit sajnálom ugyan a bevonultakat, így több ukrán jut egyre. de szvsz győzni fogják :)
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
324
2 123
93
Finnország lezárja határait az oroszok előtt. Nyilván azért, mert nem menekül arra senki.
Már meg portfólio... ha látom tudom hogy blikk színvonal de ti csak citájátok buzgón.:DÉs ugyan már miért ne engednék át őket?Nem jobb lenne ha Putyinnak ennyivel kevesebb katonája lenne?És fóleg mutogatni őket éjjel nappal..Vadász vadász..te szpni jársz ide:D
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 293
44 900
113

A Fox News bírálta Kijevet, amiért Oroszország bombázására szólította fel​


A Fox News műsorvezetője, Tucker Carlson bírálta Mihail Podoljak ukrán elnök hivatalának vezető tanácsadóját amiatt, hogy felszólította az Egyesült Államokat, hogy indítson atomcsapást Oroszország ellen. Erről a Lenta.ru számolt be.

„Az ilyen kijelentések nem helyénvalók, és szerzőjük őrültségéről beszélnek” – mondta Carlson a Fox News-nak. „Azaz, mielőtt Oroszország rakétákat indítana, az Egyesült Államoknak Oroszországra kell atomcsapást mérnie.. Ép emberek nem beszélnek így. Soha!” – tette hozzá a műsorvezető.

Podolyak sürgette az Egyesült Államokat nukleáris csapásokat végrehajtani hogy megsemmisítsék az oroszországi atomkilövő állomásokat. Szerinte gyorsan meg kell tenni egy ilyen lépést, még akkor is, ha csak most válik ismertté, hogy Moszkva "nukleáris fegyverek bevetésére gondol" - írja a Pravda.ru.

 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
He!!!?? Az isztan országok épp most esnek egymásnak. A csto- bol való kilépés + kina fegyvereket nem szállíthat. A törökök nyíltan támogatják Ukrajnát és fogják is területi egységét ahogy ma nyilatkozta Erdogan! Az orosz katonák moralja gyenge mert múzeumi fegyverrel küldik őket harcolni. Ma is vesztettek egy su34 mert alacsonyan butabombaz mert a 4 gen gépeik erre a második vh csapásméresre képesek. Tu160 meg tengokra költenek amik totál feleslegesek az ilyen konfliktusok megvívására .Putyin utolsó kártyája vagy 3-400 ezer tartalékos amivel még hónapokig kihuzza ezt a" különleges "hülyeséget utána majd kijeletni hogy sikeres volt a nácitalanítás .Nesze semmi fogd meg jól, "Minden a terv szerint halad " bohócok!
Hű apukám én nem tudom mivel kábítod magad most hogy kiment a sabbat, de az biztos hogy ezt még zselé meg a hohol "vezérkar" is elirigyli tőled!
Mondjuk azt azért remélem sejted, hogy a posztszovjet államokban ki is keverheti épp a kakit, ahogyan az sem véletlen, hogy újra fellángolt az örmény azeri konfliktus. Utóbbinál megjegyezném azt is, hogy bár az azerieket az elvileg fontos NATO szövetséges kardigán szultán tüzeli a háttérből, addig pelosi mami gyorsan elsietett Jerevánba, hogy biztosítsa az örményeket a baráti támogatásukról... Csak nekem tűnik úgy, mintha igyekeznének 2 vasat tartani a tűzben? :oops:
Az is elég megmosolyogtató, hogy te tényként közölsz olyan dolgokat, amiken a fél világ titkosszolgálatai éjt nappallá téve törik a fejüket...
Lövésünk sincs mije van Mordornak a spájzban, de abban biztos lehetsz, hogy Szauron utolsó kártyája nem 3-400ezer tartalékos. ;)
És bár részben igaz, hogy sokat költenek a hadászati triádra, de az nem felesleges. A darabszámokon lehetne vitázni, máson nem.
Jössz folyamatosan a TGP-vel meg az ilyen-olyan okosbombákkal stb., de azt ne felejtsd el, hogy ahová annyira kell a precíziós cucc, oda mindig akad is ez-az. Az ósdi cuccok szinte ingyen vannak, amiket meg most gyártanak az mehet a helyükre a kiürített raktárakba. Gőzünk sincs róla például, hogy a "kalibrálások" során vajon hány darab ősrégi gyártású robotrepülőgépet durrantanak el, ami egyébként már kb a bontóban végezné... (szándékosan nem kohót írtam, aki ért a rakétákhoz/repüléshez és találkozott már ilyen ötvözetekkel, az tudja miért ;) )
Majd kiderül, hogy milyen következtetéseket vonnak le ebből a konfliktusból, de én egyáltalán nem látom olyan rossznak a helyzetüket és különösen nem annak fényében, hogy milyen minimális erőt és erőforrást vetettek be. Mert azt tekintve, hogy egy papíron 40 milliós állam ellen harcolnak, ami már a sokadik mozgósítási hullámban és gyakorlatilag folyamatosan a nyugat köldökzsinórján van, az eddig elért eredmény minden balfaszkodás és bukta ellenére nem lebecsülendő.
Sajnos azt kell mondjam, ismét csak azt bizonygatod mennyire felületesek az ismereteid és ha ezt komolyan is gondoltad :
"Nesze semmi fogd meg jól, "Minden a terv szerint halad " bohócok!"
akkor bizony Te vagy itt a legnagyobb bohóc kék-sárga csörgősipkában!
Én legalábbis azt gondolom, hogy nemhogy mi a "divannüje vojszka" tagjai itt a fórumon, de még Moszkvában vagy washingtonban komolyan vehető figurák sem mernének pénzt tenni arra, hogy mi lesz ennek a vége.
05_03_2020_12_47_31-800x600.jpg

DuckDodgerZ Генерал-полковник
диванных войскa Российской Федерации
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Úgy tűnhet, hogy nem kapcsolódik szorosan a témához a kommentem, de IGEN!

Betettem a cikket X időpontban. 4 perc múlva három reagálás volt rá. Én 9 perc alatt olvastam el. Megjegyzem, nagyon gyakorlott olvasó vagyok! Felvetődött bennem a gondolat, akik jeleztek, egyáltalán elolvasták, mit írt a szerző? És nem először figyeltem ezt meg, hogy a gyors reakciók kizárják azt a lehetőséget, hogy a visszajelzők elolvasták és értelmezték a hozott híranyagot. Így ez értelmetlenné teszi a párbeszédet, illetve annak lehetőségét. Ez "harc a harcért" szituációt teremt minden értelmes eszmecsere nélkül. Ezen jó lenne változtatni!
Volt itt már olyan cikk, amit rég elolvastam vagy videó amit megnéztem és tetszikeltem azonnal. Fel se merült benned, hogy mire belinkelted más már napközben réges ré elolvasta és azért tud azonnal reagálni?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Megint egy Arma video.
Amugy hol az egyik hajtomu eg, hol a masik. Bezzeg fust az nincs, leginkabb forszazsnak tunik. Igy tudtak kikopizni a jatekbol.
Meg 0:08-nál a gép a levegőben de alatta a füstoszlop hasonlóan néz ki mint amit mutatnak 0:32-nél amikor állítólag már lezuhant...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 529
29 737
113