[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 756
15 687
113
❌❗ - amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó: Oroszországnak katasztrofális következményekkel kell szembenéznie, ha a sötét utat választja és atomfegyvereket vet be.
--
Haha. Még fenyegetőznek is.
Azt írják, hogy állítólag egy ukrajnai atomcsapásra konvencionális lépéssel válaszolna a NATO.
Akkor a NATO mégis hadban áll az oroszokkal ezek szerint. Jó lenne végre, ha a nyugat elengedné Ukrajnát. Persze tudjuk, hogy nem Ukrajna a lényeg, de egyszerűen olyan mértékben emelgeti mindenki a téteket, amiről feb 24-én álmodni sem mertem.

Megérzésre azt mondanám, hogy itt tényleg olyan geopolitikai/világgazdasági átrendeződés lehet a felszín alatt, hogy MAD nélkül már biztosan kitört volna egy újabb fegyveres világháború. Persze látjuk mindannyian, hogy már most is egy világháború tanúi vagyunk, de ezt egyelőre még csak lokális mértékben vívják fegyverekkel.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A 2014-es háború megmutatta, hogy még ezeket is simán fel lehet újítani.

Bármit fel lehet. De amikor mindent cserélni kell kivéve a teknőt, tornyot és még azt is ellenőrizni, javítani kell akkor evvel sokat nem spóroltak.
@ladagrant
Aki akar(t) Ooért, Putyin álmáért... háborúzni azt már min egy hónapja leszerződtették. Mitől lesz jobb egy Dagesztáninak... (sött orosznak) azzal, hogy háborúznak Ukrajnával? Mivel lesz jobb nekik ha a gyerekeiket elviszik a húsdarálóba?
Az egész mozgosítás egyik nagy gondja pont ez. A besorozottak túlnyomó része nem akar Putyin agymenése miatt háborúzni, meghalni. Ez megint össze fogja verni a morált, nagyon súlyos gondok lesznek.
Egy tök más téma, hogy aki nevelgette a fiát 18-20évig az jellemzően erősen rosszul éli meg ha elviszik erőszakkal egy háborúba.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 001
16 230
113
Ez egy keleti szláv népszokás? .

A Majdani Szinjáték alatt ezerszámra kerültek polgári kézre lőfegyverek. Az azt követő pár évben előfordult, hogy pár fős fegyveres "polgári?" csoportok éjjel gépkocsikat állítottak meg, az utasokat autó elé sorakoztatták őket, és a fajtiszta ukránságukat bizonyítandó, el kellett (volna) énekelniük az ukrán himnuszt
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A mobilizáció közelgő új hullámáról Ukrajnában

A meghirdetett oroszországi részleges mozgósítás hátterében Ukrajna engedélyezte azoknak a hallgatóknak a hívását, akik még mindig mentesek az ukrán fegyveres erőkbe való beutazás alól.

Alekszej Aresztovics elnöki tanácsadó szerint Kijev így reagálhat az Orosz Föderáció lépéseire. Azt is hozzátette, hogy az ország mozgósítási tartaléka jelenleg 5,5 millió fő .

Ezt megelőzően, valamivel több mint egy hete Ukrajnában megtiltották a külföldi egyetemeken tanuló férfi hallgatóknak , hogy elhagyják az országot. Korábban ezt kivételesen engedélyezték, de szeptember 14-e óta végleg bezárták a kiskaput.

Mindez arra utal, hogy a közeljövőben új mozgósítási hullámot készítenek elő Kijevben.mind az elmúlt hónapok veszteségeinek kompenzálása, mind az RF fegyveres erőkkel szembeni jelentős számbeli fölény megőrzése érdekében. Nem számít, hány ukrajnai polgár hal meg havonta, a mozgósítási potenciál továbbra is lehetővé teszi a helyi politikusok számára, hogy kártalanítsák azokat, akik nem léptek fel, és új erősítést vezessenek be az offenzívába.

A kérdés árára és a jövőbeni következményekre pedig aligha gondol valaki: Kijev külföldi szponzorai nyíltan nem titkolják, hogy készek harcolni Oroszországgal az utolsó ukránig.

Nekem van olyan információm, hogy az ukránok küldtek egy követelést nekünk, hogy azonnal írjuk össze, az itt tanuló, végzett, stb., diákok, szülők, hozzátartozók adatait és adjuk át nekik, névvel, címmel, tartózkodási hellyel stb., állítólag erősen tologatják a cetliket a dolgozók, mert nem akarnak senkit a halálba küldeni.
Arra kíváncsi lennék, hogy, ha Jurij itt csövezik pl., az Alkotmány utcában, akkor neki, hogy kézbesítik a behívót, vagy pontosan hogyan képzelik ezt.
 
K

Kopi2000

Guest
A Felvidék visszatérte során, a szórványos harcai során ki lett lőve egy Csehszlovák T-11 harckocsi. Ennek a magyar sorsát mutatja a cikk be....





Ezt, valamilyen haditechnika torteneti topikva szantam, de mar letelt az 5 perc, amikor eszrevettem, hogy felrement a szandek. Akinek van ra joga, rakja at a megfelelo torteneti topikba. KOSZONETTEL....
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 119
2 039
113

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Nekem van olyan információm, hogy az ukránok küldtek egy követelést nekünk, hogy azonnal írjuk össze, az itt tanuló, végzett, stb., diákok, szülők, hozzátartozók adatait és adjuk át nekik, névvel, címmel, tartózkodási hellyel stb., állítólag erősen tologatják a cetliket a dolgozók, mert nem akarnak senkit a halálba küldeni.
Arra kíváncsi lennék, hogy, ha Jurij itt csövezik pl., az Alkotmány utcában, akkor neki, hogy kézbesítik a behívót, vagy pontosan hogyan képzelik ezt.
Ez alapvetően hülyeségnek tűnik. Semmi joguk nem lenne hozzá, másrészt honnan lenne mega magyar hatóságoknak bármelyik ukrán állampolgárnak a tartózkodási helye? EU-ba beléptek onnan oda mennek ahova akarnak, sehova nem kell lejelentkeznie (Magyarországon sem ha marad).

Szóval szerintem csak a feszkót kelti valaki ilyen pletykákkal.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 976
5 412
113
Azt írják, hogy állítólag egy ukrajnai atomcsapásra konvencionális lépéssel válaszolna a NATO.
Akkor a NATO mégis hadban áll az oroszokkal ezek szerint. Jó lenne végre, ha a nyugat elengedné Ukrajnát. Persze tudjuk, hogy nem Ukrajna a lényeg, de egyszerűen olyan mértékben emelgeti mindenki a téteket, amiről feb 24-én álmodni sem mertem.

Megérzésre azt mondanám, hogy itt tényleg olyan geopolitikai/világgazdasági átrendeződés lehet a felszín alatt, hogy MAD nélkül már biztosan kitört volna egy újabb fegyveres világháború. Persze látjuk mindannyian, hogy már most is egy világháború tanúi vagyunk, de ezt egyelőre még csak lokális mértékben vívják fegyverekkel.
Pontosabban ez a hivatalos válasz:


Ha Oroszország átlépi ezt a határt, az katasztrofális következményekkel fog járni számára. Az Egyesült Államok határozott választ fog adni.
Hogy ebbe a határozott válaszba mi fér bele azt remélhetőleg soha nem tudjuk meg.Véleményem szerint ha konkrétan szóbajön egy Orosz taktikai atom csapás valószínűleg fent tartják egy nukleáris válasz csapás lehetőségét amit vagy "blöffként"fognak fel vagy komolyan vesznek az Oroszok.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 843
113
A mobilizáció közelgő új hullámáról Ukrajnában

A meghirdetett oroszországi részleges mozgósítás hátterében Ukrajna engedélyezte azoknak a hallgatóknak a hívását, akik még mindig mentesek az ukrán fegyveres erőkbe való beutazás alól.

Alekszej Aresztovics elnöki tanácsadó szerint Kijev így reagálhat az Orosz Föderáció lépéseire. Azt is hozzátette, hogy az ország mozgósítási tartaléka jelenleg 5,5 millió fő .

Ezt megelőzően, valamivel több mint egy hete Ukrajnában megtiltották a külföldi egyetemeken tanuló férfi hallgatóknak , hogy elhagyják az országot. Korábban ezt kivételesen engedélyezték, de szeptember 14-e óta végleg bezárták a kiskaput.

Mindez arra utal, hogy a közeljövőben új mozgósítási hullámot készítenek elő Kijevben.mind az elmúlt hónapok veszteségeinek kompenzálása, mind az RF fegyveres erőkkel szembeni jelentős számbeli fölény megőrzése érdekében. Nem számít, hány ukrajnai polgár hal meg havonta, a mozgósítási potenciál továbbra is lehetővé teszi a helyi politikusok számára, hogy kártalanítsák azokat, akik nem léptek fel, és új erősítést vezessenek be az offenzívába.

A kérdés árára és a jövőbeni következményekre pedig aligha gondol valaki: Kijev külföldi szponzorai nyíltan nem titkolják, hogy készek harcolni Oroszországgal az utolsó ukránig.

Akkor most ismét jöhet a megijedt, fél, béna hadvezetés meg a többi fakkság amit a ruszki mozgósítás kapcsán a mainstream usuk agitprop nyomott, csak most az ukránokra! Vagy kettős mérce?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 843
113
Azt írják, hogy állítólag egy ukrajnai atomcsapásra konvencionális lépéssel válaszolna a NATO.
Akkor a NATO mégis hadban áll az oroszokkal ezek szerint. Jó lenne végre, ha a nyugat elengedné Ukrajnát. Persze tudjuk, hogy nem Ukrajna a lényeg, de egyszerűen olyan mértékben emelgeti mindenki a téteket, amiről feb 24-én álmodni sem mertem.

Megérzésre azt mondanám, hogy itt tényleg olyan geopolitikai/világgazdasági átrendeződés lehet a felszín alatt, hogy MAD nélkül már biztosan kitört volna egy újabb fegyveres világháború. Persze látjuk mindannyian, hogy már most is egy világháború tanúi vagyunk, de ezt egyelőre még csak lokális mértékben vívják fegyverekkel.
Semmi extra. November elejéig kibaxott nagy az usákok pofája. Utána leszopom magam, ha Ukrajna miatt megdobálják egymást atommal.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Mit kéne mondani?
Sirdogálni, hogy az "A csúnya gonosz putyinbácsi azt mondta, hogy nem blöfföl az atomfegyverekkel..."
Azt még sem mondhatják, hogy "Rábaszolgeci te is, ha birizgálod a piros gombot!"
:)
Jolvan Árpicsek, tőled nem is vártam mást amúgy.
Amúgy meg nem visszapofázni kéne, hanem tárgyalni, amiről putyinbácsi is évek óta pofázik a jenkiknek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 898
113
Ez alapvetően hülyeségnek tűnik. Semmi joguk nem lenne hozzá, másrészt honnan lenne mega magyar hatóságoknak bármelyik ukrán állampolgárnak a tartózkodási helye? EU-ba beléptek onnan oda mennek ahova akarnak, sehova nem kell lejelentkeznie (Magyarországon sem ha marad).

Szóval szerintem csak a feszkót kelti valaki ilyen pletykákkal.
Lakcim nagyon sok mindenhez kell.
Akar a gyerek beiskolazasahoz, akar tuzifarendeleshez, akar munkahelyhez.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 759
9 113
113
Semmi extra. November elejéig kibaxott nagy az usákok pofája. Utána leszopom magam, ha Ukrajna miatt megdobálják egymást atommal.
Ez nem Ukrajnáról szól. Ha az oroszok következmények nélkül atomot vethetnek be, akkor az az atomháborúk korát jelentené, mert ha ők megtehetik akkor más is meg fogja.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
A hírek szerint megérkezett az első NASAMS Ukrajnába. Tegnap több, feltehetően orosz gép csobbanásáról is volt videó (persze várjuk meg a roncsfotókat az RF gépszámmal, mert addig semmi se biztos), kíváncsi vagyok, hogy van-e összefüggés.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 063
113
A hírek szerint megérkezett az első NASAMS Ukrajnába. Tegnap több, feltehetően orosz gép csobbanásáról is volt videó (persze várjuk meg a roncsfotókat az RF gépszámmal, mert addig semmi se biztos), kíváncsi vagyok, hogy van-e összefüggés.

Ukrajna NASAMS légvédelmi rendszereket kapott, - Zelensky​


Ukrajna már megkapta a NASAMS légvédelmi rendszereket. Ezt Volodimir Zelenszkij elnök jelentette ki szeptember 25-én, vasárnap a CBS-nek adott interjújában.

„Szeretnék köszönetet mondani Biden elnöknek a már meghozott pozitív döntésért és az Egyesült Államok Kongresszusának. Végre megkaptuk a NASAMS-t. Ezek légvédelmi rendszerek” – mondta Zelenszkij.

Az elnök szerint a kínálat ellenére ez „még közel sem elég” ahhoz, hogy megvédje a civil infrastruktúrát, iskolákat, kórházakat, egyetemeket és ukrán otthonokat.

„Miért csináljuk ezt? Biztonságra van szükségünk, hogy ukránjaink hazatérhessenek” – mondta az elnök.

Segítség "orosz tavasz"​

A NASAMS (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) egy mobil légvédelmi rakétarendszer, amelyet rakéták, repülőgépek és egyéb légi célpontok elleni küzdelemre terveztek alacsony és közepes magasságban.

A komplexumot a norvég Kongsberg Defense & Aerospace cég fejlesztette ki az amerikai Raytheon céggel közösen, és célja a norvég fegyveres erők Improved Hawk komplexumainak helyettesítése.


Источник: https://rusvesna.su/news/1664127169
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Lakcim nagyon sok mindenhez kell.
Akar a gyerek beiskolazasahoz, akar tuzifarendeleshez, akar munkahelyhez.
És mit kezdene vele? Kiküldi postán a behívót?

(Meg ki gyűjtené ki ezeket az adatokat? Ha a munkahelynél adod le azt max. az OEP látja, a gyereknél a Klikk, tüzifarendelésnél franc se tudja. Szerintem ezek nem futnak össze, de elfogadom ha valaki azt mondja hogy mégis. De az akkor is ott marad hogy egy idegen országban nem tud semmit ügyködni, illetve a delikvens bármikor gond nélkül a kontinens túlfelére költözhet - legalábbis technikai akadálya nincs. Szóval szerintem még mindig kamu.)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113

Ukrajna NASAMS légvédelmi rendszereket kapott, - Zelensky​


Ukrajna már megkapta a NASAMS légvédelmi rendszereket. Ezt Volodimir Zelenszkij elnök jelentette ki szeptember 25-én, vasárnap a CBS-nek adott interjújában.

„Szeretnék köszönetet mondani Biden elnöknek a már meghozott pozitív döntésért és az Egyesült Államok Kongresszusának. Végre megkaptuk a NASAMS-t. Ezek légvédelmi rendszerek” – mondta Zelenszkij.

Az elnök szerint a kínálat ellenére ez „még közel sem elég” ahhoz, hogy megvédje a civil infrastruktúrát, iskolákat, kórházakat, egyetemeket és ukrán otthonokat.


Segítség "orosz tavasz"​

A NASAMS (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) egy mobil légvédelmi rakétarendszer, amelyet rakéták, repülőgépek és egyéb légi célpontok elleni küzdelemre terveztek alacsony és közepes magasságban.

A komplexumot a norvég Kongsberg Defense & Aerospace cég fejlesztette ki az amerikai Raytheon céggel közösen, és célja a norvég fegyveres erők Improved Hawk komplexumainak helyettesítése.


Источник: https://rusvesna.su/news/1664127169
Na, megen egy wunderwaffe