"Taktikai nukleáris fegyverek három komplexumának harci részének fejlesztése fejeződött be" -jelent meg a napokban az orosz közösségi oldalakon.
"
Nem világos, hogy mit jelent a „ befejeződöt afejlesztés ” – befejezték a tesztelést, vagy már üzembe helyezték őket?
1.opció.
Az első komplexum az Iskander-M.
A második komplexum a "Tochka-U" (modernizált nukleáris robbanófejek).
A harmadik komplex a "Tőr".
2. lehetőség.
Az első komplexum az Iskander-M.
A második komplexum a "Tochka-U" (modernizált nukleáris robbanófejek).
A harmadik komplex az Uragan-1M vagy a Tornado-Sz.
A "Kinzsal" egy levegő-föld rakéta, és az ilyen típusú rakétákhoz a nukleáris robbanófejet a VNIIA fejleszti, másrészt a "Kinzsal"-t és az "Iskander-M"-et is a KBM-fejlesztette ki, és a a nukleáris robbanófejeket ugyanaz az intézet, vagyis a VNIIEF dolgozhatta ki.
Az Uragan-1M 220 és 300 mm-es kaliberű rakétákkal, a Tornado-Sz 300 mm-es rakétákkal szerelhető fel. Hipotetikusan egy 220/300 mm-es kaliberű rakéta felszerelhető nukleáris töltettel, például a VNIITF 152, 203 és 240 mm-es nukleáris lövedékeket fejlesztett ki, amelyekben a nukleáris töltetek még kisebb átmérőjűek. Egy 300 mm-es rakétába úgy tűnik számomra, hogy általában be lehet helyezni egy kis, állítható teljesítményű termonukleáris töltetet, például az amerikai W80 speciális robbanófej átmérője 300 mm, és magának a termonukleáris töltetnek még kisebbnek kell lennie. átmérőjű, mivel az SBC belsejében egy hőmérséklet-szabályozó rendszer, egy erőkeret és egy kiterjedt érintkező-érzékelő hálózat van elhelyezve, beleértve a cirkálórakéta légvédelmi rendszerének kitett ellenrobbanást is.
A 300 mm-es rakéták legújabb módosításainak hatótávolsága 120 km. Szerintem van értelme nukleáris robbanófejet készíteni egy ilyen hatótávolságú rakétához. Harci helyzetben ahelyett, hogy az Iskander-M komplexum drága és nagy méretű rakétáját ~ 120 km távolságra indítanák, használhat rakéta lövedéket (ha lehetséges).
Ez a forrás közvetve is megerősítheti a rakétákhoz használt nukleáris robbanófejek jelenlétét.
Ötven éven keresztül, azaz 1947 és 1997 között a VNIIEF több mint 100 féle nukleáris robbanófejet állított szolgálatba. Nyílt források szerint 1997-re 36 nukleáris robbanófejet adtak át a Stratégiai Rakétaerők számára (beleértve a modernizáltakat is), legalább 20 nukleáris robbanófejet a rakétaerők és tüzérség számára (beleértve a modernizáltakat is), legalább 5 nukleáris robbanófejet légvédelemhez és rakétavédelemhez rendszerek. Összesen 61 nukleáris robbanófej, a maradék 40 (több mint 40) teljesen lehetséges nukleáris robbanófej reaktív tüzérséghez, mérnöki aknákhoz, levegő-levegő rakétákhoz és valamilyen légvédelmi rendszerhez (beleértve a modernizált nukleáris robbanófejeket is).
BI