[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest


Sztrelkov Igor Ivanovics


október 4., 15:25



A kialakuló bekerítést elkerülve az RF fegyveres erők az Ingulets folyó teljes frontján kivonultak a jelzett folyón korábban elfoglalt ellenséges hídfőtől keletre.
A kulcs n.p. Davydov Brod (amelyért két hónapig heves csatákat vívtak) és számos nagy falu a közelében. A kivonás folytatódik. Úgy tűnik, csoportunk parancsnokságának célja a frontvonal csökkentése, legalább a Berislavot és a Novo-Kahovskaya gátat lefedő folyamatos (és nem fókuszos) arcvonal létrehozásának állapotáig.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 625
16 386
113
A gaz ara osszeomlott, annyi mint tavaly ilyenkor. Pedig akkor meg nem is volt haboru.

Megfagyni mer nem fogunk ezt mar elengedtetek. Most ugy tunik az EU gazdasaga se fekszik meg. Nincs hova hatralni.
Ignorban vagy, ezért csak a kuncogást láttam...most meg a kommentet is :)
Dutch-TTF-Natural-Gas-5Y-Price-Chart-_-MCT---7174-_-EN.png

Remélem a képek értelmezése jobban megy: 9,6-11 szeres gázár van. Az Eu gazdaságának vége van. Az ok egyszerű: NEM képes termelni sokáig és ha mégis, eladhatatlanul magas áron, ergro zéró piacképességgel. Most tessék nevetni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 312
84 440
113
"Azáltal, hogy az ukrán hadsereget ukránok által irányított NATO-hadsereggé alakította át, az Egyesült Államok vezette blokk valójában megváltoztatta a játék jellegét egy egyszerű Oroszország-Ukrajna "különleges katonai műveletből" egy "Oroszország-elleni kollektív Nyugat" küzdelemmé, ahol a Moszkva által eredetileg a harcra elkülönített katonai erőforrások most már nem voltak elegendőek a feladathoz."
Az intelen kívül tényleg akkora az a NATO fölény, amit egy jól irányzott csapássorozattal és kb. minden irányból történő támadással nem lehet felszámolni? Na vicceljetek már! Ha szétqurják a hidakat, infrastruktúrát, gátakat, erőműveket, parancsnoki és elosztó központokat, majd Kijev irányába a Belaruszoktól támadnak egyet úgy, hogy közben minden fronton támadnak egyet, ahogy megindultak a grúzok ellen is, szerintetek így tél előtt meddig nem kapitulálnának az ukránok? Tényleg úgy érzitek, hogy Ukrajnának akkor megmaradt haditechnikája van? Amit ők egy hónap alatt kapnak, abból vonaton látunk egy nap alatt annyit az oroszoknál!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 471
46 580
113
ANNA News:

"Nem szeretek előrejelző lenni. Ahogy már írtam, a legnehezebb időszak jött el az élen. És ez csak nehezebb lesz. Részleges mozgósítás, tartalékképzés van, de most nem lehet őket harcba hozni, fel kell őket készíteni, fel kell öltöztetni, tanítani kell őket. A fronton ezt megértik és elviselik, ahol nem tudnak kiállni a rendelkezésre álló erőkkel, ott visszavonulnak. Vissza kell adnunk a területeinket. Az NVO-zóna válságának ellentámadásokkal kell véget érnie. Nehéz a helyzet mind északon, a Kremennaja-Szvatovo régióban, mind délen. Délen a jelentések alapján kritikus a helyzet. Miközben embereket és területet veszítünk."


Ahogy többször leírtam, a késlekedés többszörösen megbosszúlja magát. Ki a felelős az elkésett mozgósításért? Én Shoigut meneszteném. Egy a kérdés számomra, hogy mikor? Minden parancsnokot nem szabad egyszerre meneszteni. A vezérkari főnök is hibás. Egy mozgósítási kísérletet már szimulálniuk kellett volna még a tavasszal, hogy kiderüljenek a rendszer hibái. Egy 30 éve nem kipróbált rendszernek sok elavult eleme lehet.
Nem értek a katonasághoz, de az is egy rendszer, s mint ilyen, vannak közös működési jellemzői más típusú rendszerekkel.
A másik: egy világrend megváltoztatásához nem elég egy ország küzdelme, még ha az a Föld legnagyobb országa is. Egy ilyen feladatot sikeresen teljesíteni nem lehet szövetségesek nélkül. De nem látom ezeket a szövetségeseket! Ha vannak is, egyelőre valamiért nem lépnek elő a láthatósági mezőbe.
Én személy szerint nem szeretem a nagy szavakat, a fölösleges beszédet. Oroszország részéről sok a beszéd, kevés a tett. És van egy példabeszéd: jön a farkas. Ismeritek!
 
K

Kopi2000

Guest
Szerintem veled van valami súlyos lelki baj. Aki azt állítja, hogy a másiknak "totálisan torz képe van a világról", az vindikálja magának azt az álláspontot, hogy ő látja helyesen a dolgokat. Arra meg végképp nincs kompetenciád, hogy a "valóságos személyként" élő kommentelő társaidról ilyen őrült baromságot kijelents. Én ezt kikérem magamnak! Nem akartalak megsérteni, de ez az "istenkedés" súlyos személyiségtorzulásról árulkodik, miközben a betett anyagaidban tobzódz a rombolás felett érzett élvezkedésben. Arról nem szólva, hogy a gondolkodásod színvonala sem veri a csúcsokat, arra nem vagy képes, hogy belásd, ahány ember, annyi világ. Ezek a világlátások együtt adnak ki valamiféle tárgyilagossághoz közelítő képet, de ez is csak közelít hozzá. Szóval hátrébb az agarakkal, nincs sem intellektuális, sem erkölcsi alapod arra, hogy te másokat elítélj!
Mar irtam, de tobbbet nem fogok, azert teszem be ezeket a filmeket, mert lehet, hogy a human (bolcsesz) szeplelked nem fogadja el, de a haboru egyik celja az emberoles. Ne muljon el ugy nap, hogy ne lassatok milyen borzalmas egy haboru. Meg nyilvanosan is emlitetted hogy nyugdijas vagy, talan vannak gyerekeid es unokaid... Gondolj rajuk, ok is lehetnenek, amikor a megegett holttesteket es a szetlott feju embereket latod. Mindig mondtam, irtam, hogy egy okos, de nagyon demagog, jobber alhumanista vagy.. (Ez sokkal rosszabb annal, mint ha valaki szdreny kepessegekkel olyan, amilyen ). En nem azert neveltem fel ket ertelmes gyereket, fiukat, hogy egy putyni orulet agyutoltelekei legyenek... Errol szolnak, erre emlekeztetnek a mindennap beszurt haborus filmek....

UI : az orosz oldalak hasonlo videoi miert nem valtanak ki ilyen reakciokat benned? Pedig tobbet tesznek fel az elvtarsaid, mint en....
 
  • Tetszik
Reactions: Fade
W

Wilson

Guest
444, atyaúristen. netto baromság az egész amit odaböfögtek. De hát a magadfajtáknak ez a sztenderd.
Olvass már bele légy szíves a cikk elejébe ugyanis le van benne írva feketén fehéren, hogy ezt az esetet...

"orosz telegramcsatorna, a Baza osztott meg. és amiről időközben több hírügynökség mellett az osztrák közszolgálati televízió, az ORF honlapja is beszámolt."
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Robur and dragonman

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 707
28 215
113
Ez a szellentés lenne? Vagy köpés? Esetleg a kettő együtt ha már rendszer? :)
Gondolom a távirányítású fegyvertoronyra gondolt a szerző, csak modern hazai újságíró lévén baszott utánanézni és random google translate kifejezés lett akkor a megoldás.

Ami meg Herszont illeti, ott kurvára elbaszták ismét az oroszok és megint oda jutok vissza, hogy június-júliusban már meg kellett volna hirdetni a mozgósítást. Lassan már úgy látom, hogy lehet ez a 300K sem lesz elegendő a frontra, mert az ukránok cserébe full mozgósításban vannak február óta. A hadvezetést meg tényleg nem értem hogyan sikerült így elbaszni, a kommunikáció pocsék, egyes alakulatokat március óta nem tudtak váltásba küldeni, az egységek száma elégtelen, a 3. hadtest meg mégis mi az Istent csinál. Megint oda jutunk ki, mint amit Stierrel beszéltünk a tegnapi adás előtt telefonon, hogy Putyin túlságos "mindent 6szor átgondolok" óvatossága kurvára megbosszulja most magát. Békeideji vezetőnél ez jó, de jelen helyzetben megyéket vesztenek ezzel
 

Határőr Attila

Well-Known Member
2022. február 27.
126
928
93

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 538
8 945
113
Ignorban vagy, ezért csak a kuncogást láttam...most meg a kommentet is :)
Dutch-TTF-Natural-Gas-5Y-Price-Chart-_-MCT---7174-_-EN.png

Remélem a képek értelmezése jobban megy: 9,6-11 szeres gázár van. Az Eu gazdaságának vége van. Az ok egyszerű: NEM képes termelni sokáig és ha mégis, eladhatatlanul magas áron, ergro zéró piacképességgel. Most tessék nevetni.

A tavalyi ár 3,5-szerese a mostani, a másfél évvel ezelőtti 10-szerese. Putyin már korábban elkezdte felverni a gáz árát, látni hogy készült a háborúra. Az ár egy jelentős része amúgy most inkább csak piaci machináció eredménye, nem pedig a gáz fizikai hiánya miatt van. Európának kényelmetlen a probléma, de valójában nem annyira gázfüggő mint ahogy elterjedt. Vagy ahogy elterjeszteni akarják... Tehát lesznek gondok, de nem lesz összeomlás. És ugye nincs alternatívája a jelenlegi helyzetnek, így a helyzet kezelésével kell foglalkozni, nem panaszkodni.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 708
8 803
113
Az intelen kívül tényleg akkora az a NATO fölény, amit egy jól irányzott csapássorozattal és kb. minden irányból történő támadással nem lehet felszámolni? Na vicceljetek már! Ha szétqurják a hidakat, infrastruktúrát, gátakat, erőműveket, parancsnoki és elosztó központokat, majd Kijev irányába a Belaruszoktól támadnak egyet úgy, hogy közben minden fronton támadnak egyet, ahogy megindultak a grúzok ellen is, szerintetek így tél előtt meddig nem kapitulálnának az ukránok? Tényleg úgy érzitek, hogy Ukrajnának akkor megmaradt haditechnikája van? Amit ők egy hónap alatt kapnak, abból vonaton látunk egy nap alatt annyit az oroszoknál!
Ukrajna picit nagyobb mint Grúzia. Az oroszoknak meg nincsenek meg a képességeik ehhez.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 689
15 448
113
ANNA News:

"Nem szeretek előrejelző lenni. Ahogy már írtam, a legnehezebb időszak jött el az élen. És ez csak nehezebb lesz. Részleges mozgósítás, tartalékképzés van, de most nem lehet őket harcba hozni, fel kell őket készíteni, fel kell öltöztetni, tanítani kell őket. A fronton ezt megértik és elviselik, ahol nem tudnak kiállni a rendelkezésre álló erőkkel, ott visszavonulnak. Vissza kell adnunk a területeinket. Az NVO-zóna válságának ellentámadásokkal kell véget érnie. Nehéz a helyzet mind északon, a Kremennaja-Szvatovo régióban, mind délen. Délen a jelentések alapján kritikus a helyzet. Miközben embereket és területet veszítünk."


Ahogy többször leírtam, a késlekedés többszörösen megbosszúlja magát. Ki a felelős az elkésett mozgósításért? Én Shoigut meneszteném. Egy a kérdés számomra, hogy mikor? Minden parancsnokot nem szabad egyszerre meneszteni. A vezérkari főnök is hibás. Egy mozgósítási kísérletet már szimulálniuk kellett volna még a tavasszal, hogy kiderüljenek a rendszer hibái. Egy 30 éve nem kipróbált rendszernek sok elavult eleme lehet.
Nem értek a katonasághoz, de az is egy rendszer, s mint ilyen, vannak közös működési jellemzői más típusú rendszerekkel.
A másik: egy világrend megváltoztatásához nem elég egy ország küzdelme, még ha az a Föld legnagyobb országa is. Egy ilyen feladatot sikeresen teljesíteni nem lehet szövetségesek nélkül. De nem látom ezeket a szövetségeseket! Ha vannak is, egyelőre valamiért nem lépnek elő a láthatósági mezőbe.
Én személy szerint nem szeretem a nagy szavakat, a fölösleges beszédet. Oroszország részéről sok a beszéd, kevés a tett. És van egy példabeszéd: jön a farkas. Ismeritek!
Ha holnap reggel nem arra ébredek fel, hogy rendkívüli állapotot vezettek be az oroszok, illetve, hogy Ukrajna teljes infrastruktúrája lángokban áll, akkor tényleg valami nagyon nagy probléma van Putyin fejében.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 949
113
! Ha szétqurják a hidakat, infrastruktúrát, gátakat, erőműveket, parancsnoki és elosztó központokat, majd Kijev irányába a Belaruszoktól támadnak egyet úgy, hogy közben minden fronton támadnak egyet, ahogy megindultak a grúzok ellen is, szerintetek így tél előtt meddig nem kapitulálnának az ukránok?
Ha február 24-én rendesen képzett haderővel, rendes információkon alapuló rendes haditerv szerint, rendesen felszerelt alakulatokkal, rendes létszámban támadnak, akkor nem itt tartanának...
Tudod, ha minden "Ha" egy forintot érne, már csilliárdos lennék. ;)