[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Szerintem az a náci,aki nem csak pofázik,hogy útál X rasszt,hanem hajlandó elzavarni,megölni is X rassz polgárait,az az ország náci,amelyik állmi/államigazgatási szinten megkülönböztet x rasszt,y rassztól,és azt kedélyesen üldözi,esetleg irtja is,ezt,esetünkben az ukrán állam kezdte,az állami hadsereggel kedélyesen mészárolni a területén élő,őshonos kisebbséget, innentől kezdve ők a hunyók.
Pont.
Azon lehet elmélkedni,hogy erre honnan vette az állam az ötletet,bátorságot,és,hogy ezt a filantróp nyugat miért hagyta,pártolta,finanszírozta,és pártolja,finanszírozza most is,de ettől még az ukrán állam kezdte a náculást,genocídiumot.
Minden más csak reakció volt erre.
Mivel folyton rasszt emlegetsz, fejtsd már ki bővebben, hogy az orosz és az ukrán lakosság mely rassz(ok)hoz is tartozik.

A "filantróp" kitételt gondolom szalon-Sorosozásnak (magyarul zsidózásnak) szántad.
De a gondolatmenetedet követve ez minden bizonnyal csak afféle "pofázás" lehet, mert te ugye nem vagy náci.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 671
14 282
113
kh_55_l1.jpg

Hát így is, de külső tartókon is.
Tu-22 elbírná, nincs akadály, de nem rendszeresítették ( valszeg nem is integrálták)

Nem szeretnék értetlenkedni, a szárazföldi indítású változattal mi van ? Az Amik sztármodelljét, a Tomahawk-ot nem csak hadihajókról, hanem szárazföldileg is lehet indítani, a BGM-109-es Gryphon. És a H-55-ösnek is ott volt az RK-55-ös Relief.

jQYQvBA.jpg


w02dDtQ.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: dragonman

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Ezt beszéld már meg a svájciakkal. A másik hogy 1200-1300 környékén mire fogadtál volna? Hogy eltatárosodik minden, vagy hogy majd az oroszok lesznek a nyerők. Plusz Kína hány ezer éve létezik?
Végülis Róma létezik. Minden(terület, népesség) kicsit változott az évszázadok során, de fennmaradt. S a nép is kb ugyanaz. A keleti-gót népesség vagy a vandál népesség minimális volt. Előbbit nagyrészt kiirtották később, utóbbi Afrikában telepedett le. Genetikájuk az ottani népességben kimutathatóan jelen van. Tehát én Rómát és Itália provinciát tartom az egykori birodalom örökösének.
 
W

Wilson

Guest
Ideje szembesülni mindenkinek aki még mindig Putyin mestertervének illúziójába ringatja magát, hogy bizony nincs itt semmilyen mesterterv csak kétségbeesett kapkodás, még ennek a 300.000 mozgósítottnak sem tudják megoldani a mobilizálását....


A „Taman-hadosztályban” mozgósított személyek fellázadnak az embertelen élet és szállítási körülmények miatt​


A 2. gárda Taman gépesített lövészhadosztályához mozgósított oroszok tiltakozásba kezdtek, és igyekeznek azokat nyilvánosságra hozni.


A katonák több videót is közzétettek, amelyekben engedetlenségük okairól beszélnek, és felsorolják követeléseiket.



Az egyik katona felolvasott egy beszédet az események kronológiájával.

Elmondása szerint 2022. szeptember 26-án éjszaka mozgósították őket, és nem kaptak lehetőséget saját költségükön eszközbeszerzésre. Az egységben a mozgósítottak régi egyenruhákat kaptak, köztük még „szovjet” sporttáskákat is. Szeptember 29-én az egységet felrakták a vasúti szerelvényre és azóta a vonat szerelvény kocsijaiban van. Az orosz szerint a szerelvény céltalanul halad keresztül az Orosz Föderáció területén. Ugyanakkor az egyik mozgósított kijelenti, hogy hat napig éltek "erdőkben és lövészárokban, amelyeket maguk ástak".

Jelenleg a katonák nagy részénél vannak koronavírus tünetek. A mozgósítottakhoz eljutott pletykák szerint a vonatukat két hétre le akarják zárni karantén miatt.

A hadosztályparancsnokságnak nincs kapcsolata a mozgósítottakkal, és a hadosztály minden tisztjét is mozgósításra hívják.

„Nem fogjuk eltűrni a kirívó vandalizmust. Nem fogunk ebbe a teljesen fertőzött vonatban ülni. Ha a parancsnokaink úgy döntenek, hogy megölnek minket, akkor ezeket a tényeket nyilvánosságra hozzuk” – mondja a mozgósított Taman hadosztály közleményének szerzője.

Más videók azt mutatják be, hogyan gyűltek össze a mozgósítottak fegyverekkel és lőszerekkel a szerelvény közelében. Automata fegyverekkel hadonásznak . Azt állítják, hogy az összes fegyvert regisztráció nélkül adták ki nekik, és ez állítólag az Orosz Föderáció büntetőjogi jogszabályainak megsértését jelenti.

Állítólag a mozgósított katonáknak nem adtak ki egyéni védőfelszerelést.

"A hozzáállás olyan, mint a marhákhoz. Senkinek sem kellünk. Összességében nincs felkészülés” – kiáltják fel az oroszok.

A mozgósítottak élelemhiányra panaszkodnak. Elmondásuk szerint az elmúlt 10 napban saját pénzüket költötték élelmiszerre. Azt is közölték, hogy legtöbbjüknél tüdőgyulladás jelei jelentkeztek. Az egyik mozgósított +38 C feletti hőmérsékletű hőmérőt mutat.

Az egyik mozgósított szerint nem írták alá a bérbejegyzéshez szükséges dokumentumokat.

„Most 400-an vagyunk itt. Nem megyünk sehova. Mind a pokolba kerültek...” – magyarázta a katona.

A mozgósítottak azt állítják, hogy "tiltakoznak és sztrájkolnak". Szerintük „három páncélozott szállítókocsit” hoztak a szerelvényükre.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
A "filantróp" kitételt gondolom szalon-Sorosozásnak (magyarul zsidózásnak) szántad.
Úgy látszik én nem vagyok ide való, mert amikor egy ilyen jellegű agyrémre válaszolok akkor azt egyből törlik.

Tehát aki leírja, hogy filantróp, az zsidózik.

Rendben akkor maradjanak itt az újbeszél idióta trollok, köszi, hogy ráébresztettetek, hogy az időmet vesztegetem a fórum olvasásával, a beírással meg pláne.

Tehát azt említeni, hogy filantróp nyugat az zsidózás.

De egy hülye fasz vagyok én, hogy igyekszem itt kommunikálni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
Úgy látszik én nem vagyok ide való, mert amikor egy ilyen jellegű agyrémre válaszolok akkor azt egyből törlik.

Tehát aki leírja, hogy filantróp, az zsidózik.

Rendben akkor maradjanak itt az újbeszél idióta trollok, köszi, hogy ráébresztettetek, hogy az időmet vesztegetem a fórum olvasásával, a beírással meg pláne.

Tehát azt említeni, hogy filantróp nyugat az zsidózás.

De egy hülye fasz vagyok én, hogy igyekszem itt kommunikálni.
Kezdj fura szavakat hasznàlni és nevess, hogyan dekódoljàk maguknak.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Úgy látszik én nem vagyok ide való, mert amikor egy ilyen jellegű agyrémre válaszolok akkor azt egyből törlik.

Tehát aki leírja, hogy filantróp, az zsidózik.

Rendben akkor maradjanak itt az újbeszél idióta trollok, köszi, hogy ráébresztettetek, hogy az időmet vesztegetem a fórum olvasásával, a beírással meg pláne.

Tehát azt említeni, hogy filantróp nyugat az zsidózás.

De egy hülye fasz vagyok én, hogy igyekszem itt kommunikálni.
@grabo112 mi a baj veled?
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
521
2 406
93
Ideje szembesülni mindenkinek aki még mindig Putyin mestertervének illúziójába ringatja magát, hogy bizony nincs itt semmilyen mesterterv csak kétségbeesett kapkodás, még ennek a 300.000 mozgósítottnak sem tudják megoldani a mobilizálását....


A „Taman-hadosztályban” mozgósított személyek fellázadnak az embertelen élet és szállítási körülmények miatt​


A 2. gárda Taman gépesített lövészhadosztályához mozgósított oroszok tiltakozásba kezdtek, és igyekeznek azokat nyilvánosságra hozni.


A katonák több videót is közzétettek, amelyekben engedetlenségük okairól beszélnek, és felsorolják követeléseiket.



Az egyik katona felolvasott egy beszédet az események kronológiájával.

Elmondása szerint 2022. szeptember 26-án éjszaka mozgósították őket, és nem kaptak lehetőséget saját költségükön eszközbeszerzésre. Az egységben a mozgósítottak régi egyenruhákat kaptak, köztük még „szovjet” sporttáskákat is. Szeptember 29-én az egységet felrakták a vasúti szerelvényre és azóta a vonat szerelvény kocsijaiban van. Az orosz szerint a szerelvény céltalanul halad keresztül az Orosz Föderáció területén. Ugyanakkor az egyik mozgósított kijelenti, hogy hat napig éltek "erdőkben és lövészárokban, amelyeket maguk ástak".

Jelenleg a katonák nagy részénél vannak koronavírus tünetek. A mozgósítottakhoz eljutott pletykák szerint a vonatukat két hétre le akarják zárni karantén miatt.

A hadosztályparancsnokságnak nincs kapcsolata a mozgósítottakkal, és a hadosztály minden tisztjét is mozgósításra hívják.

„Nem fogjuk eltűrni a kirívó vandalizmust. Nem fogunk ebbe a teljesen fertőzött vonatban ülni. Ha a parancsnokaink úgy döntenek, hogy megölnek minket, akkor ezeket a tényeket nyilvánosságra hozzuk” – mondja a mozgósított Taman hadosztály közleményének szerzője.

Más videók azt mutatják be, hogyan gyűltek össze a mozgósítottak fegyverekkel és lőszerekkel a szerelvény közelében. Automata fegyverekkel hadonásznak . Azt állítják, hogy az összes fegyvert regisztráció nélkül adták ki nekik, és ez állítólag az Orosz Föderáció büntetőjogi jogszabályainak megsértését jelenti.

Állítólag a mozgósított katonáknak nem adtak ki egyéni védőfelszerelést.

"A hozzáállás olyan, mint a marhákhoz. Senkinek sem kellünk. Összességében nincs felkészülés” – kiáltják fel az oroszok.

A mozgósítottak élelemhiányra panaszkodnak. Elmondásuk szerint az elmúlt 10 napban saját pénzüket költötték élelmiszerre. Azt is közölték, hogy legtöbbjüknél tüdőgyulladás jelei jelentkeztek. Az egyik mozgósított +38 C feletti hőmérsékletű hőmérőt mutat.

Az egyik mozgósított szerint nem írták alá a bérbejegyzéshez szükséges dokumentumokat.

„Most 400-an vagyunk itt. Nem megyünk sehova. Mind a pokolba kerültek...” – magyarázta a katona.

A mozgósítottak azt állítják, hogy "tiltakoznak és sztrájkolnak". Szerintük „három páncélozott szállítókocsit” hoztak a szerelvényükre.
Én bírlak Wilson de tényleg, de ezt a baromságot takarísd már innen a picsába, ennél nagyobb baromságot nem sikerült össze szedni.
 
W

Wilson

Guest
Én bírlak Wilson de tényleg, de ezt a baromságot takarísd már innen a picsába, ennél nagyobb baromságot nem sikerült össze szedni.
Miért is? Ott a videó már a tényeknek és a szemednek sem hiszel, mi ez a valóságtagadás? És el kell ,hogy szomorítsalak amiről ezek a behívott sorozottak beszélnek az általános jelenség, bizony már a az orosz médiában is megjelentek a sorozással kapcsolatos kritikák, mit gondolsz, a nagy Vlagyimir Vlagyimirovics miért volt kénytelen beismerni a napokban, hogy hibák történtek a sorozás, behívás folyamatában.értem én,hogy ez nem illik a világképedbe de annak ellenére, hogy nagy hangon ki kelsz ellene attól még tények maradnak...
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 377
93
Miért is? Ott a videó már a tényeknek és a szemednek sem hiszel, mi ez a valóságtagadás? És el kell ,hogy szomorítsalak amiről ezek a behívott sorozottak beszélnek az általános jelenség, bizony már a az orosz médiában is megjelentek a sorozással kapcsolatos kritikák, mit gondolsz, a nagy Vlagyimir Vlagyimirovics miért volt kénytelen beismerni a napokban, hogy hibák történtek a sorozás, behívás folyamatában.értem én,hogy ez nem illik a világképedbe de annak ellenére, hogy nagy hangon ki kelsz ellene attól még tények maradnak...
Mert ukrajnában nem az utcán kergették a fiatalokat, nem volt olyan, hogy megverték a behívót hozó tisztet?
Ruhát meg felsezrelést már csak nyugati segélyből tudnak adni nekik :)

Ezért mondom, hogy első számú priorításnak kellett volna lennie, hogy leválasszák a lengyelekről őket, és bebizonyítani azt a putyini ígéretet, hogy aki beleavatkozik, az olyat kap, amilyet a történelem nem látott. A rszecowi reptér helyén már csak egy kráternek és hamunak szabadna lennie. Sőt, a lengyelek viselkedését elnézve, ahogy elárulják európát és megint egy világháború kirobbantásán fáradoznak, varsó, krakkó és katowice helyén is.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 377
93
Az orosz "munkások" pénzt követelnek a mozgósító parancs után a családjuknak !
Elképesztően hanyag az orosz hadsereg ! Ezért is fognak győzni az ukránok !!


Nyilván, a legjobb megoldás az lenne, ha ezeket a dolgokat megnyugtatóan rendeznék, DE

Azt kéne felismernie az átlag orosznak, hogy az orosz államiság léte forog kockán - ezen túlmenően persze az egész világ sorsa is, hogy sikerül-e végérvényesen kiterjeszteni az USA mögött álló erőknek a hatalmukat az egész világra, azaz létrehozni a világkormányt, ahol mindent az USA mögött álló erők határoznak meg, ahol nem tetszik valami, ott kormányt buktatunk, vagy bombázunk, ha valaki túl nagy és nem áll be a sorba, akkor meg szankciózunk, és mindenkit egymás ellen fordítunk. Persze ez nyilván nem érdekli az átlag oroszt, ő nem a világ sorsáért fog harcolni, de azt azért fel kell ismernie, hogy a nagy sakkjátszmában ő következő lépés.

Szerintem a 300.000 kevés. Szerintem ha az országuk sorsa a tét, akkor nem szabad semmilyen visszatartó erőt saját magukkal szemben alkalmazni. Értem én, hogy ezeknek az embereknek pénz kell a családjuknak, de már rég hadigazdálkodásra kellett volna átállni, ahol nem kell pénz a családnak. Ha sok ilyen szitu van, ha sok ilyen videó lesz, az is gáz.

Miért van net? Miért van náluk telefon? Már az egész országot le kellett volna választani (vagy tűzfal mögé kellett volna rakni) a világ többi részéről. Ahogy kínában és izraelben, itt is katonai ellenőrzés alá kéne vonni átmenetileg a médiát. Persze ukrajnában is azzal kellett volna kezdeni, hogy lebénítjuk az egészet, nem ám hagyni őket megnyerni a nyugati szíveket...

Ha nem sikerül orvosolni a problémákat és ezzel egy időben leállítani a katonák videózgatását, netezését, akkor jobb, ha leporolják a sztálini eszközöket: 3 millió embert kell mozgósítani, 1 milliót megindítani Varsóig, Berlinig, 2 millió meg mögöttük, hogy senkinek ne jusson eszébe visszafordulni, megfutamodni, vagy hazát árulni, mert lőnek.