[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 382
14 226
113

A különleges szolgálatok a krími hídon történt robbanás okairól és következményeiről szóltak​


Felrobbantottak egy teherautót a krími hídon. Erről most számolt be az Országos Terrorellenes Bizottság (NAC).

Egy teherautó aláásása történt a krími híd autós részén a Taman-félsziget oldaláról 06:07-kor. Ennek következtében a Krím-félsziget felé tartó vasúti vonat hét üzemanyagtartálya kigyulladt - közölte a minisztérium.


A helyszínen intézkednek a robbanás körülményeinek megállapítására és következményeinek elhárítására – közölte a biztonsági szolgálat.


Источник: https://rusvesna.su/news/1665208952
Bár a robbanás pillanatában haladtak arra teherautók, Ikább úgy néz ki, mint a híd alatt robbant volna valami:


Ugyebár némrég tengerpartra sodródot egy ukrán tengeri dron - hátha megihlette az ukránokat az orosz Poseidon... :oops:

TM-Ukrainian-suicide-drone-boat-v3-1.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 985
57 122
113
Van egy kerdesem. Ha az irakiak csinaltak volna egy ilyen paradet a Golden Gate vagy Brooklyn hidon akkor az mi lett volna? Vagy akkor azok is legitim celpontok voltak csak nem tamadtak?

Az jo kerdes mikent sikerulhetett ez egyaltalan. Az oroszok sokadjara bizonyitottak, hogy nagy hianyossagok vannak naluk a szolgaltok mukodeseben.
Akkor ezek szerint 9/11 is legitim célpont volt.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Van egy kerdesem. Ha az irakiak csinaltak volna egy ilyen paradet a Golden Gate vagy Brooklyn hidon akkor az mi lett volna? Vagy akkor azok is legitim celpontok voltak csak nem tamadtak?

Az jo kerdes mikent sikerulhetett ez egyaltalan. Az oroszok sokadjara bizonyitottak, hogy nagy hianyossagok vannak naluk a szolgaltok mukodeseben.
1) A Golden Gate vagy Brooklyn híd teljes mértékben civil forgalmat szolgált ki az iraki háború idején, míg a Kercsi hídon folyamatosan jönnek a haditechnikai eszközök, fontos utánpótlási vonal az oroszoknak.
2) Ez kevésbé fontos és alapvetően a helyzet értékelését nem befolyásolja, de azért tény hogy a Krím (és a híd területe) a nemzetközi közösség szerint de jure nem Oroszország része (de facto és az oroszok szerint persze de, így ez csak jogi csúrcsavar, a teljesség kedvéért írtam le, az én elgondolásomat mondjuk nem befolyásolja)
3) Folyamatosan felmerül (teljesen logikusan) a Dnyepperen lévő hidak elpusztítása. A Te logikai elgondolásod alapján akkor az is terrorizmus? (Vagy ha nem, akkor miért nem?)

A Te példád szerintem akkor lenne releváns ha egy felvonulási területen lévő hidat támadtak volna meg egy robbanóanyaggal töltött autóval az irakiak. És ezzel párhuzamba állítva az én véleményem szerint az sem lett volna terrorizmus.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 330
12 994
113
Miért lenne terorizmus? Komolyan kérdem. Szerintem legitim katonai célpont. (Mint ahogy többen követelik az oroszoktól is hogy ne maradjon híd a Dnyepperen. Az is terorizmus lenne?)

Mondjuk ha ezek után sem kezdik el támadni az ukrán hidakat akkor szerintem az erő nincs meg hozzá.

(Érdekes amúgy hogy hogy jutott fel egy ilyen erejű bomba a hídra; úgy tudtam minden autót átvizsgálnak, ez meg nem volt apró robbanás/szerkezet)
A robbanó anyag maga a műtrágya,nem sok minden kell hozzá,hogy elszóljon,de itt szerintem ezzel sokan is tisztában vannak.Nézzél utána az 1995-ös oklahomai robbantásnak csak 2 tonnát használt az emberke.Nekem eddig ez jön le az egészből,de majd már a mai nap megtudjuk,hogy mi robbant.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113

A különleges szolgálatok a krími hídon történt robbanás okairól és következményeiről szóltak​


Felrobbantottak egy teherautót a krími hídon. Erről most számolt be az Országos Terrorellenes Bizottság (NAC).

Egy teherautó aláásása történt a krími híd autós részén a Taman-félsziget oldaláról 06:07-kor. Ennek következtében a Krím-félsziget felé tartó vasúti vonat hét üzemanyagtartálya kigyulladt - közölte a minisztérium.


A helyszínen intézkednek a robbanás körülményeinek megállapítására és következményeinek elhárítására – közölte a biztonsági szolgálat.


Источник: https://rusvesna.su/news/1665208952
Nincs ebben semmi különleges, háború folyik, mindenki úgy harcol ahogy tud. Ugyanakkor azt nem kell elfelejteni, hogy egy ilyen cselekmény elkövetőit simán fellógathatják az első útszéli fára, mivel gyaníthatóan nem egyenruhában "harcolnak", így ha lebuknak, akkor diverzánsként vagy terroristaként kezelik majd őket.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
49db himarsot kellett volna nekik küldeni. Meg még...
most mar tenyleg a rozsdat kapargatjak elo
Az ukrán a HAZÁJÁÉRT, a HAZÁJÁBAN
A ruszki nem.

Biztos némi pénzért csinálja, mert objektíe semmit sem ér...

dilettáns, önjelölt, semmilyen diplomával, valószínűleg nem rendelkező, oroszbarát "hadtörténésznek". Hallhassátok, a Putyin pártiak utolsó szalmaszála....

Ezek tény megállapítások.
A véleményed nem számít
  • dögöljön meg

az ukrán Ukrajnáért, Ukrajnában.
A ruszki idegen országban
Ábszolute sztyeppei...
Ami drága volt anno most szuperolcsó. Mi szívunk. Megérdemeljük
Starlink-lStarlinkStarlink Starlink Starlink,Starlink Starlink
másik ország területén rabló háborút
Lavor nagyon komolyan hazudik. Mint mindig.
De ôszintén szólva, nekem kaján örömömre szolgál
Oroszország szart az asztalra
Most vágták pofon a tolvajt, ezzel bármelyik bűnözőnek számolni kell.
a kegyetlenkedés, az nagyon nem népírtás
Hazudsz.Nem akart atombombát
Nato teljes hagyományos arzenálját bevetve kiradírozzák a ruszkikat Ukrajnából
béna balfasz társasággá az egész orosz hadsereget
elmebeteg putyinfasszopók
 

-Ashlan-

Active Member
2017. február 1.
27
141
28
A kercsi hidat le kell rombolni, Krim hamarosan ujra ukran fennhatosag alatt fog allni.
Akar veletlen akar szandekos robbanas innentol a kocka el van vetve.
Ez biztos.
Olyan megtorlást kapnak ezért az ukránok, hogy azt is megbánják, h a Krím valaha az övék volt....
Az ukrán lakosság helyében ma estére bekészíteném a gyertyákat....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Na innentől vannak nagyon nehéz helyzetben az oroszok, mert a szétvert donyecki és zsaporozsjiai infrastruktúrán keresztül nem fogják tudni a Krímtől északra ellátni a legnyugatabbra levő csapataikat. Láthatóan az egész hídszakasz megsemmisült (a vasúti a tűz miatt van oda), ezek pótlása rohammunkában is hosszú hónapokba fog telni. Idén már nincs utánpótlás Herszon felé nagyon, onnan azonnal ki kell vonulni, ha van egy csöpp eszük vissza a Dnyeper mögé, de szerintem már az sem reális, hogy Zaporozsját megtartsák és inog a Krím is.

Hatalmas orosz vereség készül.
 
K

Kopi2000

Guest
Aztan ezzel mondani akartal valamit, vagy sem? Ne haragudj, de a sok idezet melle irhattal volna valami olyan segedanyagot is, hogy a beidezettek is tudjak, mi az, ami teged billentyuk kenyelmes nyomkodasara kesztet! De, ugy latszik nem ez volt a cel. Igy semmit sem kozoltel, legalabbis velem, de legalabb gyorsan "ellotted" az egyik orankenti hozzaszolasod puskaporat...Ez volt a cel vagy csak a pajtikaid lajkjaira hajtasz?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 472
4 647
113
Ez biztos.
Olyan megtorlást kapnak ezért az ukránok, hogy azt is megbánják, h a Krím valaha az övék volt....
Az ukrán lakosság helyében ma estére bekészíteném a gyertyákat....
Mi lesz? Vasarnap megint megraketaznak nehany ovodat es trafoallomast Kijevben? Aztan egy honapig csond? Eddig is csak a fogatok csikorgattatok.

Tudom mit szeretnel, taktikai nukit. Elarulom hogy utana az ukranok ugyanugy mennenek tovabb. Lakossagra nem meri kiloni Putyin ugyhogy maradna a front. De ott meg nincs koncentralt egyseg a moral rombolashoz.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 650
113

Poddubny az ukrán fegyveres erők déli ellentámadásának folytatásának nevezte a krími híd aláaknázását.​


„Ha úgy gondolja, hogy a kijevi rezsim terrortámadása a krími hídon csak az orosz nép bosszantására szolgál, akkor nem. A krími híd elleni terrortámadás az ellenség déli ellentámadásának folytatását célzó akciók része” – biztos a katonai parancsnok.

 
  • Tetszik
Reactions: hayate

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Mi lesz? Vasarnap megint megraketaznak nehany ovodat es trafoallomast Kijevben? Aztan egy honapig csond? Eddig is csak a fogatok csikorgattatok.

Tudom mit szeretnel, taktikai nukit. Elarulom hogy utana az ukranok ugyanugy mennenek tovabb. Lakossagra nem meri kiloni Putyin ugyhogy maradna a front. De ott meg nincs koncentralt egyseg a moral rombolashoz.
Bezzeg amikor én szóltam, hogy civil infrastruktúrát bontanak az oroszok akkor ment a nagy egyetértés, hogy hát ez természetes, háború van, logisztikai és kommunikációs civil infra megy a levesbe, nincs semmi látnivaló.. Khmm... kettős mérce?