[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
49db himarsot kellett volna nekik küldeni. Meg még...
most mar tenyleg a rozsdat kapargatjak elo
Az ukrán a HAZÁJÁÉRT, a HAZÁJÁBAN
A ruszki nem.

Biztos némi pénzért csinálja, mert objektíe semmit sem ér...

dilettáns, önjelölt, semmilyen diplomával, valószínűleg nem rendelkező, oroszbarát "hadtörténésznek". Hallhassátok, a Putyin pártiak utolsó szalmaszála....

Ezek tény megállapítások.
A véleményed nem számít
  • dögöljön meg

az ukrán Ukrajnáért, Ukrajnában.
A ruszki idegen országban
Ábszolute sztyeppei...
Ami drága volt anno most szuperolcsó. Mi szívunk. Megérdemeljük
Starlink-lStarlinkStarlink Starlink Starlink,Starlink Starlink
másik ország területén rabló háborút
Lavor nagyon komolyan hazudik. Mint mindig.
De ôszintén szólva, nekem kaján örömömre szolgál
Oroszország szart az asztalra
Most vágták pofon a tolvajt, ezzel bármelyik bűnözőnek számolni kell.
a kegyetlenkedés, az nagyon nem népírtás
Hazudsz.Nem akart atombombát
Nato teljes hagyományos arzenálját bevetve kiradírozzák a ruszkikat Ukrajnából
béna balfasz társasággá az egész orosz hadsereget
elmebeteg putyinfasszopók
 

-Ashlan-

Active Member
2017. február 1.
27
141
28
A kercsi hidat le kell rombolni, Krim hamarosan ujra ukran fennhatosag alatt fog allni.
Akar veletlen akar szandekos robbanas innentol a kocka el van vetve.
Ez biztos.
Olyan megtorlást kapnak ezért az ukránok, hogy azt is megbánják, h a Krím valaha az övék volt....
Az ukrán lakosság helyében ma estére bekészíteném a gyertyákat....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 194
26 910
113
Na innentől vannak nagyon nehéz helyzetben az oroszok, mert a szétvert donyecki és zsaporozsjiai infrastruktúrán keresztül nem fogják tudni a Krímtől északra ellátni a legnyugatabbra levő csapataikat. Láthatóan az egész hídszakasz megsemmisült (a vasúti a tűz miatt van oda), ezek pótlása rohammunkában is hosszú hónapokba fog telni. Idén már nincs utánpótlás Herszon felé nagyon, onnan azonnal ki kell vonulni, ha van egy csöpp eszük vissza a Dnyeper mögé, de szerintem már az sem reális, hogy Zaporozsját megtartsák és inog a Krím is.

Hatalmas orosz vereség készül.
 
K

Kopi2000

Guest
Aztan ezzel mondani akartal valamit, vagy sem? Ne haragudj, de a sok idezet melle irhattal volna valami olyan segedanyagot is, hogy a beidezettek is tudjak, mi az, ami teged billentyuk kenyelmes nyomkodasara kesztet! De, ugy latszik nem ez volt a cel. Igy semmit sem kozoltel, legalabbis velem, de legalabb gyorsan "ellotted" az egyik orankenti hozzaszolasod puskaporat...Ez volt a cel vagy csak a pajtikaid lajkjaira hajtasz?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 417
4 479
113
Ez biztos.
Olyan megtorlást kapnak ezért az ukránok, hogy azt is megbánják, h a Krím valaha az övék volt....
Az ukrán lakosság helyében ma estére bekészíteném a gyertyákat....
Mi lesz? Vasarnap megint megraketaznak nehany ovodat es trafoallomast Kijevben? Aztan egy honapig csond? Eddig is csak a fogatok csikorgattatok.

Tudom mit szeretnel, taktikai nukit. Elarulom hogy utana az ukranok ugyanugy mennenek tovabb. Lakossagra nem meri kiloni Putyin ugyhogy maradna a front. De ott meg nincs koncentralt egyseg a moral rombolashoz.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 404
46 028
113

Poddubny az ukrán fegyveres erők déli ellentámadásának folytatásának nevezte a krími híd aláaknázását.​


„Ha úgy gondolja, hogy a kijevi rezsim terrortámadása a krími hídon csak az orosz nép bosszantására szolgál, akkor nem. A krími híd elleni terrortámadás az ellenség déli ellentámadásának folytatását célzó akciók része” – biztos a katonai parancsnok.

 
  • Tetszik
Reactions: hayate

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Mi lesz? Vasarnap megint megraketaznak nehany ovodat es trafoallomast Kijevben? Aztan egy honapig csond? Eddig is csak a fogatok csikorgattatok.

Tudom mit szeretnel, taktikai nukit. Elarulom hogy utana az ukranok ugyanugy mennenek tovabb. Lakossagra nem meri kiloni Putyin ugyhogy maradna a front. De ott meg nincs koncentralt egyseg a moral rombolashoz.
Bezzeg amikor én szóltam, hogy civil infrastruktúrát bontanak az oroszok akkor ment a nagy egyetértés, hogy hát ez természetes, háború van, logisztikai és kommunikációs civil infra megy a levesbe, nincs semmi látnivaló.. Khmm... kettős mérce?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 099
12 109
113
Na innentől vannak nagyon nehéz helyzetben az oroszok, mert a szétvert donyecki és zsaporozsjiai infrastruktúrán keresztül nem fogják tudni a Krímtől északra ellátni a legnyugatabbra levő csapataikat. Láthatóan az egész hídszakasz megsemmisült (a vasúti a tűz miatt van oda), ezek pótlása rohammunkában is hosszú hónapokba fog telni. Idén már nincs utánpótlás Herszon felé nagyon, onnan azonnal ki kell vonulni, ha van egy csöpp eszük vissza a Dnyeper mögé, de szerintem már az sem reális, hogy Zaporozsját megtartsák és inog a Krím is.

Hatalmas orosz vereség készül.
Az útpálya fele szemmel láthatóan megmaradt, a kérdés az, hogy statikailag mennyire sérült, mekkora teherbírásra alkalmas még.
A tűz nem tudom, hogy mennyire tudja tönkretenni egy vasbeton építmény integritását.

Herszon még ellátható a szárazföldön keresztül, de ez már ki van téve a ukrán hadsereg lehetséges támadásának.
Szerintem Zaporizsijában fognak támadni dél felé, hogy elvágják ezt a közlekedési útvonalat és akkor tényleg nagy pöcegödörbe kerülnek a ruszkik.
Oda kéne koncentrálni az erőforrásokat.

És Putyinnak mennie kell.
 
K

Kopi2000

Guest
Bezzeg amikor én szóltam, hogy civil infrastruktúrát bontanak az oroszok akkor ment a nagy egyetértés, hogy hát ez természetes, háború van, logisztikai és kommunikációs civil infra megy a levesbe, nincs semmi látnivaló.. Khmm... kettős mérce?
Ez mar legalabb harmas, negyes vagy eppen otos merce, ha a PC-t (amit sokaig asztali szamitogepnek gondoltam), a BLM-et es az LMBTQ-t is hozzavesszuk. De azert, itt sokat tanultam....
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 725
15 539
113