[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Python: "boki infója egyértelműen közelebb áll a valósághoz. Nem az én szavaimat olvasod ott, a cikkből van kiemelve."

Relax, relax, nyilvánvaló, hogy ezt nem Te írtad, csak tudósítasz egy hírről. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Csak létrehozzák a lengyeleknél és romániában a gyorsreagálású csapatokat, hogy felfessék ezekre az országokra azt a bazinagy célkeresztet.
http://www.origo.hu/itthon/20140905-felall-a-nato-gyorsreagalasu-csapata.html
... a központ pedig lengyel területen lesz, ahonnan 2–5 nap alatt a világ bármelyik részén bevethetik a csapatot.
ha valami 2-5 napon belül a világ bármlyik pontján bevethető. akkor nem tökmindegy, hogy hol van? Miért kell pont Oroszország segge alá tenni?
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 561
5 232
113
Én nem értem a szakikat, minek ide tűzszünet. Az ukrán hadsereget most kell megverni, mert az csak erősebb lehet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Én nem értem a szakikat, minek ide tűzszünet. Az ukrán hadsereget most kell megverni, mert az csak erősebb lehet.

Ne aggódj, egy hétnél tovább nem fog tartani....

Itt egy újabb orosz katonai konvoj Ukrajna teruletén.
russian-embassy-nato-trolling.si.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Én nem értem a szakikat, minek ide tűzszünet. Az ukrán hadsereget most kell megverni, mert az csak erősebb lehet.

Én is ezt gondolom, szerintem most az ukránoknak jól jön a tűzszünet.
Most kellet volna igazán előrenyomulni a szakiknak és Harkivba is bemenni.
Észak-kelet irányba terjeszkedni mivel ott még az ukránok uralják az orosz ukrán határt .
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Ne aggódj, egy hétnél tovább nem fog tartani....
Én max napokban számolom, hogy meddig tart, de lehet ha órákban kellene. Előbb-utóbb valakinél elszakad a cérna és lövöldözni kezd, pl az ukránok ha megerősödnek egy kicsit, aztán ráfogják a szakikra.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
849
4 714
93
<blockquote>Ne aggódj, egy hétnél tovább nem fog tartani....
Én max napokban számolom, hogy meddig tart, de lehet ha órákban kellene. Előbb-utóbb valakinél elszakad a cérna és lövöldözni kezd, pl az ukránok ha megerősödnek egy kicsit, aztán ráfogják a szakikra.</blockquote>

a jelentések szerint nem sok minden történt. ugyanúgy lövik a városokat az ukránok, és Mariopol ostroma sem állt le, ha jól látom ....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
ha valami 2-5 napon belül a világ bármlyik pontján bevethető. akkor nem tökmindegy, hogy hol van? Miért kell pont Oroszország segge alá tenni?

Miért, miért? Hát hogy Iszkanderekkel és mélyrepülésben bezúgó szuhojokkal gallyra lehessen vágni a világ bármely pontján bevetése előtt! Persze van egy cinikusabb verzió, miszerint csak az amerikai birodalom terjeszkedik és néhány hasznos idióták vezette kelet-európai állam veszít a szuverenitásából a birodalmi jelenlét növekedése révén.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Python: "boki infója egyértelműen közelebb áll a valósághoz. Nem az én szavaimat olvasod ott, a cikkből van kiemelve."

Relax, relax, nyilvánvaló, hogy ezt nem Te írtad, csak tudósítasz egy hírről. :)

Nem vagyok én ideges, nyugi. ;)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Deák András - Az Ukrán konfliktusról
http://www.atv.hu/videok/video-20140905-deak-rohadt-almanak-szamitunk-a-nato-kosaraban
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Merre tovább a fegyverszünet után a béke felé vezető úton? Mi várható?
http://oroszhirek.hu/index.php/politika/3740-merre-tovabb-a-fegyverszunet-utan-a-beke-fele-vezeto-uton-mi-varhato

Ukrán és orosz fegyveresek is kiszabadulnak a tűzszünet után
http://hu.euronews.com/2014/09/05/ukran-es-orosz-fegyveresek-is-kiszabadulnak-a-tuzszunet-utan/

Kétkedve figyeli a NATO az ukrajnai tűzszünet betartását
http://hu.euronews.com/2014/09/05/ketkedve-figyeli-a-nato-az-ukrajnai-tuzszunet-betartasat/
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
laiki: "A Szu-25 is el van látva infra csalikkal."

Azok régi ASO-2 csalik nem sokat érnek. Már a 80-as évek orosz IR irányítású rakétái is rendelkeztek olyan zavarvédelemmel, hogy a gyanúsan (pl túl gyorsan) lassuló új céljelet dobták és repültek tovább az eredeti cél felé.

Anno Afganisztánban is kezdetben a Sztrela vagy a régi amerikai Redeye rakéták sok szovjet gépet leszedtek. A szovjetek léptek, megerősítették a többi típus mellett a Szu-25 szerkezetét is (pl erősített válaszfal a két hajtómű közé), és minden típust telepakoltak ASO-2 csaliszórókkal, de mihelyt megjelent a Stinger a lázadóknál, újra nőttek a veszteségek.
Ami érdekes nekem, hogy az afgán háborúban a Szu-25 viszonylag jól bírta a találatokat, és sok sérült gép hazaért, itt az ukránoknál meg nagyon hullanak a gépeik.

Mert itt nem egy kilós Sztrelákkal lőnek rájuk.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://index.hu/kulfold/2014/09/05/a_nato_ket_napon_belul_barhol_ott_teremne/
"... „Az emberi élet a legnagyobb érték, ezért meg kell tennünk mindent, hogy megállítsuk a vérontást és véget vessünk a szenvedésnek" – mondta Petro Porosenko ukrán elnök az aláírás után. Porosenko a tűzszünet bejelentését követő első nyilatkozatában azt mondta, a fegyvernyugvást hatékony nemzetközi felügyeletnek kell biztosítania. Porosenko szerint fontos, hogy a tűzszünet minél tovább tartson, és közben is folytatni kell a békéhez vezető politikai párbeszédet..."

Ezen mennyit törhette a fejét a szövegírója. Benne van a népéért aggódó politikus, csipetnyi biztatás, mi mindent megteszünk... És mosakszik előre, amiért nem fog örökké tartani...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="blogen"><blockquote rel="boki">Az onvédelmi erok

Egy idő után, amikor már nyilvánvaló, hogy azok az "önvédelmi" erők legalább annyira, vagy méginkább orosz regulárisok, mint helyiek a propaganda unalmassá válik, ahogy a nyugati propagandával is történt. Még olvassuk az orosz forrásokat, mert közelebb állnak a valósághoz, mint az attól teljesen elrugaszkodott nyugatiak, de a nyilvánvaló hazugságok ismételgetése kimeríti a hülyének nézés esetét és ezt nem szeretik az olvasók. A mariupoli offenzíván túl már helyesebb lenne "orosz erőkről" beszélni a konfliktusban a hitelesség megőrzése végett.</blockquote>

Amíg ezt nincs hivatalosan bizonyítva addig maradjunk a megszokott, az újságokban használt terminológiánál.

Így volt ez Novoazovszknál is : Szemtanukra hivatkozva jelentették, hogy egy hatalmas orosz katonai konvoj foglalta el a várost......
Majd a Le Monde újságírója a helyszínre, tehát Novoazovszka utazott és csak néhány rozoga ukrán(szovjet) T-72 -ket és roncs BMP-1 -ket látott nem orosz katonákkal.</blockquote>
Le vagyok maradva. Most mi van azzal az orosz konvojjal, ami az útjelző tábla szerint valami 40es úton volt Ukreajnában?
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
849
4 714
93
<i>Porosenko szerint fontos, hogy a tűzszünet minél tovább tartson, és közben is folytatni kell a békéhez vezető politikai párbeszédet...</i>

és közben felkészülünk az újabb támadásra, és integráljuk a nato-tól kapott új fegyverrendszereinket ...

de most komolyan: elhiszi valaki, hogy a jobb szektoros nemzeti gárdista alakulatok, a magánhadseregek, a zsoldos csapatok leállnak? maximum addig, míg újra nem töltik őket :(


egyébként: megnyíltak a humanitárius folyosók. ezeken lehet fegyveresen eltávozni, vagy a haditechnikának maradni kéne? vagy ha nem akarják otthagyni, akkor ők sem mennek?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="blogen"><blockquote rel="boki">Az onvédelmi erok

Egy idő után, amikor már nyilvánvaló, hogy azok az "önvédelmi" erők legalább annyira, vagy méginkább orosz regulárisok, mint helyiek a propaganda unalmassá válik, ahogy a nyugati propagandával is történt. Még olvassuk az orosz forrásokat, mert közelebb állnak a valósághoz, mint az attól teljesen elrugaszkodott nyugatiak, de a nyilvánvaló hazugságok ismételgetése kimeríti a hülyének nézés esetét és ezt nem szeretik az olvasók. A mariupoli offenzíván túl már helyesebb lenne "orosz erőkről" beszélni a konfliktusban a hitelesség megőrzése végett.</blockquote>

Amíg ezt nincs hivatalosan bizonyítva addig maradjunk a megszokott, az újságokban használt terminológiánál.

Így volt ez Novoazovszknál is : Szemtanukra hivatkozva jelentették, hogy egy hatalmas orosz katonai konvoj foglalta el a várost......
Majd a Le Monde újságírója a helyszínre, tehát Novoazovszka utazott és csak néhány rozoga ukrán(szovjet) T-72 -ket és roncs BMP-1 -ket látott nem orosz katonákkal.</blockquote>
Le vagyok maradva. Most mi van azzal az orosz konvojjal, ami az útjelző tábla szerint valami 40es úton volt Ukreajnában?

</blockquote> ez itt ni:
http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/127255/#Comment_127255
Szépen eltünt a videó is.