[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Hát elég hibbant szegény-;)
Olyan szélsőségesen magyargyűlölő (természetesen oroszgyűlölő is) ez a fazon, hogy először azt hittem valóban egy őrült, legalábbis minimum belebetegedett a fóbiáiba. A legviccesebb az volt, amikor arról regélt, hogy a déd vagy nagymamáját a szovjet katonák állítólag megerőszakolták és ez neki olyan oltári nagy sokk kb 78 év(!!!) távlatából, hogy azóta is az oroszokat gyűlöli. Persze lehet azok a szovjet katonák ukránok voltak, nade ilyen apróságokon nem akad fenn.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Olyan szélsőségesen magyargyűlölő (természetesen oroszgyűlölő is) ez a fazon, hogy először azt hittem valóban egy őrült, legalábbis minimum belebetegedett a fóbiáiba. A legviccesebb az volt, amikor arról regélt, hogy a déd vagy nagymamáját a szovjet katonák állítólag megerőszakolták és ez neki olyan oltári nagy sokk kb 78 év(!!!) távlatából, hogy azóta is az oroszokat gyűlöli. Persze lehet azok a szovjet katonák ukránok voltak, nade ilyen apróságokon nem akad fenn.
Elég undorító, alpári, sötét, suttyó mentalitás valakinek vagy valaki családjának a sérelmein, traumáin röhögni.
Remélem akkor azon sem akadnál fönt, így 78 év távlatából ha a Te nagyanyádon végigment volna egy szovjet lövészraj.
 
K

Kopi2000

Guest
Olyan szélsőségesen magyargyűlölő (természetesen oroszgyűlölő is) ez a fazon, hogy először azt hittem valóban egy őrült, legalábbis minimum belebetegedett a fóbiáiba. A legviccesebb az volt, amikor arról regélt, hogy a déd vagy nagymamáját a szovjet katonák állítólag megerőszakolták és ez neki olyan oltári nagy sokk kb 78 év(!!!) távlatából, hogy azóta is az oroszokat gyűlöli. Persze lehet azok a szovjet katonák ukránok voltak, nade ilyen apróságokon nem akad fenn.
Bocsi, azt irtam, hogy azert nem eroszakoltak meg, mert mig az edesanyja kimenekitette a haboru utan videkre, kosszal bekentek es oregasszonynak maszkiroztak. Es igen, szerettem a torteneteit, mert kolcsonosen szerettuk egymast. Ugyhogy, ha idezel, tedd helyesen...

Magyargyulolo meg vegkepp nem vagyok... Bar itt szornyulkodni szoktam en is. Ugye ki nem talalnad, hogy kiken?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 377
34 206
113
Azt amúgy, hogy kell értelmezni, hogy Putyin szerint 29 célpontból 7 maradt épségben? Nem lőttek rá semmit?(akkor mitől célpont??) Vagy mégis csak dolgozik az ukrán légvédelem és meg tud védeni célokat?
Február óta kb 4szer semmisítették meg a légierőt, de még mindig lőnek le napi szinten Szu-27est,24est. Ezeket azért elég nehéz beszerezni exvarsói szerződéses, jelenleg NATO tagoktól.
Arra a kérdésre meg, hogy miért állt ott a hídon pont a robbanás idelyén a tartályvinat még mindig nem találtam értelmes választ.
120 szu 24 es került ukrajnába a szovjetunio felbomlásakor.
70 db szu 27 est.
92 szu 25 öst
70 db mig 29 est

valószínűleg 10-20 éve leállított gépeket is rendbetettek az idők folyamán. persze egész biztos hogy nem az összeset. de az biztos hogy nem törödnek a dokumentációval és a gyári előírásokkal.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 963
19 197
113
Ja, hogy most már a belgákat is vegyem magamra keresztnek. Parádés.

De akkor világosíts fel kérlek, hogy melyik kisebbség és mikor döntött úgy, hogy a magyar korona alá veti magát, önként?
Nyilván nem fogod. Kár pedig, a Te logikád mentén elindulva, akkor minden kisebbség önmaga választja a 'gazdáit'.
Talán akkor a határokon túli magyar kisebbségek is? Ja neem. Az biztos kivétel. Mint mindig LoL
Kunok, jászok…
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 457
46 434
113
Kedves előfizetők!

Már kilencedik hónapja tart a különleges katonai művelet Ukrajnában. Sajnos ennek rövid távon nem lesz vége.

Az ukrán alakulatok a nyugati országok teljes támogatásával nemcsak a Donbászban , hanem az Ukrajnával határos Brjanszki, Kurszki és Belgorodi régiókban is ágyúznak civileket.

Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt a belgorodi és környéki polgári infrastruktúrát ért rakétacsapások száma. Az RF fegyveres erők légvédelmi egységeinek katonái mindent megtesznek a polgári lakosság védelmének biztosítása érdekében. Ezek az erőfeszítések azonban nem mindig elegendőek.

Egyes állampolgárok vágya, hogy az aktuális eseményekről tudósítsanak, bemutassák a légvédelmi rendszerek működését vagy az UAF-csapások következményeit , mindenekelőtt az ukrán alakulatok javára szól.

Az érkezés pillanatának bemutatásával bemutatja a csapás eredményeit, és segít a fegyveres erőknek megérteni, hogy a rakéta vagy a drón repült-e. A lövedék vagy UAV lelőtt pillanatának közzétételével pedig felfedheti a légvédelmi pozíció területét.

Ezért arra kérjük Önt: ne tegye közzé ezeket az adatokat idő előtt . Ha ezt a háttér elmosódása és egyéb óvintézkedések nélkül teszi, akkor saját magát és csapatainkat annak a veszélynek teszi ki, hogy észlelik.

Ha nem tudnánk, hogy a nyílt forráskódú adatok milyen hatékonyan használhatók fel ellenséges célpontok felkutatására? A nyílt adatokat tanulmányozó külföldi szakemberek ezrei pedig Ukrajnában dolgoznak.

Már csak az érkezések és az ukrán vezetés sztrájkjainak forgatási tilalma miatt is olyan kevés az eredeti felvétel. Ez pedig jelentősen megnehezítette a munkánkat.

Kérjük továbbá a regionális hatóságokat, hogy dolgozzák ki és fogadják el a szükséges jogalkotási aktusokat annak érdekében, hogy megtiltsák olyan adatok közzétételét, amelyek fontos katonai és polgári létesítmények elhelyezkedésének felderítéséhez vezethetnek. Az ilyen cselekményekért büntetőjogi felelősséget kell bevezetni.

A súlyos szankciók hiánya miatt nem minden állampolgár érti a következmények súlyosságát. És még a nem szándékos kiszivárogtatásért is kiszabott börtönbüntetés (és van, aki szándékosan teszi), kijózanítja a forrófejűeket.

Mielőtt reklámozás céljából bármit is közzétesz, gondolja át tettei következményeit. A konfliktus korántsem ért véget. És csak közös és egységes fronttal érhetünk el győzelmet.

Helyszíni forrásaink szerint a mai Herson régióban megkísérelt offenzívakísérlet során az ukrán szárazföldi csoportot többek között a poltavai Mirgorod légitámaszpontról kirepülő repülőgépek támogatták . A VVSU 831. taktikai repülõdandárja állandóan a területén állomásozik, Szu-27-es vadászgépekkel felfegyverkezve (amelyek közül az egyik nemrég esett el az orosz URVV-vel való találkozás után). Az ukrán légierő más egységeiből származó MiG-29 vadászgépek is rendszeresen megjelennek a légibázison . Az ellenségeskedés teljes ideje alatt több rakétacsapást hajtottak végre a mirgorodi légibázison ( február 25., április 2 .


Április 12., augusztus 24. ), azonban az orosz határtól alig másfélszáz kilométerre található repülőteret még mindig restaurálják, és továbbra is működik.

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Elég undorító, alpári, sötét, suttyó mentalitás valakinek vagy valaki családjának a sérelmein, traumáin röhögni.
Remélem akkor azon sem akadnál fönt, így 78 év távlatából ha a Te nagyanyádon végigment volna egy szovjet lövészraj.
Tudod ? Hogyne tudnád hiszen a fajtád évszázadokon át alkalmazta a leigázott gyarmatokon ! VAE VICTIS ! A háború ocsmány dolog és a vesztes fél lakossága fizeti a nagy árat ! Csak szólók ha az érzelmek könnycseppjei elhomályosítanák a szemed , hogy nem az Orosz üzent hadat nekünk ! A nagyapám -nyugodjon békében- mindig azt mondta könnyes szemmel , hogy hiba volt oda menni (mármint a Don kanyarba ) és hittem neki mert Ő OTT VOLT ! Túl élte végül egy karcolás nélkül és amcsi fogságba esett mint motoros futárnak még rossz dolga se volt de tudta és érezte , hogy HIBA VOLT ! Ez nem Magyarság kérdése hanem józan gondolkodásé ! Ezért mondja OV , hogy ki kell maradni minden áron !
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
167
1 112
93
Elég undorító, alpári, sötét, suttyó mentalitás valakinek vagy valaki családjának a sérelmein, traumáin röhögni.
Remélem akkor azon sem akadnál fönt, így 78 év távlatából ha a Te nagyanyádon végigment volna egy szovjet lövészraj.
Aztán az a szovjet milyen nemzetiségű volt a mamin? Netán ukrán és azért imádja annyira őket? Egyébként az orosz nem szovjet...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 793
30 599
113
Akkor ezek szerint az amerikaiak "hülyék"hogy még mindig a több mint 40-éves minuteam ICBM-ek vannak silóban amiket ha tömegesen indítanak gyakorlatilag lehetetlen jelenlegi rakéta védelmi eszközökkel védekezni ellenük.Miközben az Oroszok jóval kissebb forrásaik jelentős részét erre költötték.
Az amerikai atomarzenál kurvarégi, az orosz modernebb. Láttam egy dokufilmet erről, még a 8 vagy 5,25 inches floppy diskekkel üzemeltek az irányító teremben, azt hittem rosszul látok. Persze a karbantartás ettől lehet megvan és működhetnek, csak elavult régi szar ott minden hacsak azóta nem érett be valami modernizációs program. Az oroszoknak ez fontos volt, mert ez garantálja a biztonságukat (pontosabban a MAD-ot garantálja) és nem a Szu-57 vagy a T-14 vagy az okos bombák, így erre költöttek. Az amcsiknak van pénzük a többire is, így azokat is fejlesztették.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 584
113
Nem mesterségesen létrehozott országuk ? Hát , hogy a pacomba hozták létre mikor felbomlott a SZU ? Ja mesterségesen! És pont azok hozták létre akik most szponzorálják őket !
"lesz"
A SzU felbomlása után elég sok országot "hoztak létre". Akkor egyiknek sincs létjogosultsága? Ukrán területek léteztek a szovjetizáció előtt is, és pont az oroszok csatolták oda Luhanszk és Donyeck tartományokat az ukrán parasztok átneveléséhez. Egyék meg, amit főztek...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 493
13 446
113
Elég undorító, alpári, sötét, suttyó mentalitás valakinek vagy valaki családjának a sérelmein, traumáin röhögni.
Remélem akkor azon sem akadnál fönt, így 78 év távlatából ha a Te nagyanyádon végigment volna egy szovjet lövészraj.

Bocsi, azt irtam, hogy azert nem eroszakoltak meg, mert mig az edesanyja kimenekitette a haboru utan videkre, kosszal bekentek es oregasszonynak maszkiroztak. Es igen, szerettem a torteneteit, mert kolcsonosen szerettuk egymast. Ugyhogy, ha idezel, tedd helyesen...

A Szovjet Hadseregben nem csak Oroszok voltak, hanem Ukránok, Fehéroroszok, Tatárok, Grúzok, Szibériaiak, de a kommenteléséből csak és kizárólag az Oroszokat utálja, az Ukránokat miért nem ?

Ezeréve posztoltam, hogy a háború előtt, még 2014 - 2022 között is Oroszul beszéltek a mindennapi életben Kijevben, meg olyan szintű különbségek vannak az Orosz és az Ukrán között, mint a Hochdeutsch és a Schweizerdütsch között, mégis mindenért csak az Oroszok a hibásak, az Ukránok miért részesülnek pozitív diszkriminációban ?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 493
13 446
113
A SzU felbomlása után elég sok országot "hoztak létre". Akkor egyiknek sincs létjogosultsága? Ukrán területek léteztek a szovjetizáció előtt is, és pont az oroszok csatolták oda Luhanszk és Donyeck tartományokat az ukrán parasztok átneveléséhez. Egyék meg, amit főztek...

A Szovjetunió szétesésekor még annak is fennállt a lehetősége, hogy az Orosz Föderáció is atomjaira essen, Kis-Oroszország, Uráli Köztársaság, Szibériai Köztársaság, Távol-Keleti Köztársaság, és nevenincs, és periférián levő köztársaságok.

Lehet Ukránkodni, de attól még Ukrajnában az Orosz nyelv a domináns, meg az irodalmi Ukrán szöveg is az Orosz nyelvjárásának tűnik, lokálpatriótáskodás, nacionalistáskodás az egész.

A politikusok, meg néhány szélsőjobbos játssza az eszét, de a nép békét akar.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 403
23 332
113
Volt már, de itt a folytatása :

Ukrán terroristák azt tervezik, hogy második csapást mérnek a krími hídra

Az ukroTV-n azt mondják, hogy a robbantást a következő hetekben tervezik

„Az első csapás nem tette tönkre a krími hidat. Az első csapás feladata a Tamantól a Krím-félszigetig tartó utánpótlási vonal elvágása volt. A feladat nem fejeződött be teljesen, ezért a feladat végrehajtásához egy második csapás is megtörténik. Feltétlenül lesz.

Miután megkezdődnek a híd építési munkálatai, vagy feljönnek a hajók, amelyek a híddal együtt tönkretehetők. Vagy a mieink elkapják az egyik vonatot, amely magán a hídon áll meg. A csapás idején fennálló taktikai helyzettől függően döntés születik arról, hogy mit kell támadni. A híd teljesen megsemmisül.

Nem tudom ki a szerényebb értelmi kéepsségű, Kuleba vagy ezek a terroristák? Mi a gázabb? Elismerni a támadást két telefonbetyárnak, vagy előre bejelenteni a támadás tervét???o_Oo_Oo_O
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 511
12 956
113
Az amerikai atomarzenál kurvarégi, az orosz modernebb. Láttam egy dokufilmet erről, még a 8 vagy 5,25 inches floppy diskekkel üzemeltek az irányító teremben, azt hittem rosszul látok. Persze a karbantartás ettől lehet megvan és működhetnek, csak elavult régi szar ott minden hacsak azóta nem érett be valami modernizációs program. Az oroszoknak ez fontos volt, mert ez garantálja a biztonságukat (pontosabban a MAD-ot garantálja) és nem a Szu-57 vagy a T-14 vagy az okos bombák, így erre költöttek. Az amcsiknak van pénzük a többire is, így azokat is fejlesztették.

Igen, ezen én is megdöbbentem.
Olvastam én is, hogy a karbantartásához már komolyan vadászni kell. Mert egyszerűen annyira régi elektromos alkatrészeket használnak, hogy nem lehetséges a beszerzés.
Mint annak idején a space shuttlehoz is állitolag az irányítóberendezések javításához a használtpiacról szereztek be 8086os intel procikat.. vagy 8088. Nem emlékszem.
Ebben tényleg, legalábbis amit mutatnak, mindkét hatalom részéről, messze fejlettebb az orosz stratégiai nukleáris arzenál. Fényévekre vannak elektronikai szinten is.
De hozzáteszem, amit mutatnak és látni.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 895
13 738
113
Sárga-kékek figyelmébe :) Az előbb belenéztem 1000-edszer az üvegtigris 1-be, és mikor a bankrablók megérkeznek a Tigrishez jelenet végéről az jut eszembe, mikor kb Wili, mindenen kívül meg kopi beszélget :) Tudjátok, az a rész, hogy "te nem lőtted szét a kamerát??? :D A sztori a kövi...nyernek az ukrik, és közlik, hogy na akkor most mi jövünk Magyarhonba!
A sztori természetesen kitalált, és bármi ami hasonlóságot mutat a valósággal csak a véletlen műve. Mivel a szereplőknek nem ez a nevük, ezért nem sértek személyiségijogokat sem :)
Megérkeznek furgonnal: Kopi nem tud vezetni mert csuklik az autóban :D MK és Vili mennek neki kóláért :D
MK Vilinek: Te nem tetted közzé mielőtt bevonultak amit a HTKA-n, és egyéb fórumokon írogattunk??? Nem mutattad meg az ukránoknak???
Vili: Hát dehogynem, meg látják is a szemükkel nem, hát évek óta nekik melózunk.!!
Mk: Úristen te nem mutattad meg nekik tényleg?????
Vili: Hát dehogynem kiraktam az oldalamra is.
Mk: Te állat akkor pont neted se volt, te nem raktad közzé...de nem érdekel, ha sittre kerülök miattad téged foglak először se..be b...ni.....őőőő....téged FOGNAK először se..be b..ni :D
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93

SirHiggins

Részeg vagy? Vagy tényleg ennyire elmentek nálad otthonról? 78 év. A szám önmagáért beszél. Vagy annyira elrugaszkodtál a valóságtól, hogy képtelen vagy megérteni azt, hogy ennyi év távlatából nem okoz semmiféle sokkot, pláne nem oroszfóbiát egy valószínűleg fiktív történet? S ha már a családomat felhoztad. Remélem azon te se akadnál fenn, ha kedvenc azovos ukránjaid a szivárvány minden színét rávernék az arcodra, amikor okítanád őket a magyar "kisbetű" főnév helyesírásáról. Remélem megjegyezted, hogy kell írni, mielőtt másokat oktatsz ki a magyar nyelvből! Másrészt amíg ti ukránok és libsik kitalált, nevetséges történetekkel szórakoztatjátok egymást, addig a valóság az, hogy az én egyik dédpapám még szovjet tisztet, hadifoglyot is ejtett a 2. világháborúban. Önként egyik társával átkeltek ladikkal a Don folyón. A társa nem élte túl. Ám ő mégis hozta a szovjet tisztet. Sajnos 1943. december-január tájékán hősi halált halt Voronyezs közelében. A fenébe, hogy nekem ez nem okoz sokkot, sőt még beteges oroszgyűlöletetet sem. Szégyeld magad szőrmóka! Tőled többet vártam, nem ilyen okádást!
 
K

Kopi2000

Guest
A Szovjet Hadseregben nem csak Oroszok voltak, hanem Ukránok, Fehéroroszok, Tatárok, Grúzok, Szibériaiak, de a kommenteléséből csak és kizárólag az Oroszokat utálja, az Ukránokat miért nem ?

Ezeréve posztoltam, hogy a háború előtt, még 2014 - 2022 között is Oroszul beszéltek a mindennapi életben Kijevben, meg olyan szintű különbségek vannak az Orosz és az Ukrán között, mint a Hochdeutsch és a Schweizerdütsch között, mégis mindenért csak az Oroszok a hibásak, az Ukránok miért részesülnek pozitív diszkriminációban ?
Nem tudom, mit nem ertesz? En nem minden egyes oroszt utalok, hiszen eletemben nem volt kontaktusom, szerencsere, eggyel sem... (Nem mintha ez a tema rajta lenne a bakancslistamon.) En az orosz politikai, allami berendezesnek azt a reszet utalom, amit megtapasztaltam, meseltek, olvastam, stb... Eppen eleg volt nekunk az a 45 ev, amikor leraboltak az orszagot... Ha ezert haragszom rajuk, miert lennek magyargyulolo? Ez amugy is egy masik otromba, tartalmatlan cimke. Kesz emoji...

Mas. Pld., ha az MH katonai kovetnenek el haborus bunoket, az az MH-t terhelne. Nem lehetne azt mondani, hogy kerem, vannak itt a magyarokon kuvul roman, cigo, tot katonak is, mert az csak szimpla tereles lenne... Ugyanigy, amikor ilyet tett a dicsoseges Voros Hadsereg (VHds) nem mondhato, hogy kerem ez nemcsak az oroszok, ukranok, kirgizek, stb.... bune, mert soknemzetisegu a sereg. A VHds a bunos, a szervezet. Detto ugyanez a helyzet az allamokkal is. Nyilvan van egyeni felelosseg is, de a hatalomnak az emberekhez, a tarsadalomhoz valo viszonya a lenyegesebb, mert az kuldi ide vagy oda az embereket. Pld. az Ukrajnai haborut se a kozkatonak talaltak ki...
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 178
5 037
113
Jajj ezt a hülyeséget. Mi van ha egy hk zászlóalj ÖPK-ra dobják?

A szakértő úr szerint 12 megsemmisül a maradék 32 tovább harcol.
Mondjuk az NKE-n elhangzott hogy a védelemben lévő lövesz alegység ha tömegpusztító fegyver támadást kap, felveszi a gázàlarcàt és marad helyben és folytatja feladatàt.

Úgy tűnik ezek a szakértők már csak ilyenek... Csak a Jóisten mentsen meg tőlük ha tényleg baj lesz