[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 152
42 469
113
Colonelcassad
Ez minden.

Shoigu:
A
hersoni irányú védekezés stabil, de vannak sajátosságok Az Orosz Föderáció fegyveres erőinek Herszon irányú veszteségei 7-8-szor kisebbek, mint az ukrán fegyveres erőké. Herszon városa és a szomszédos települések nem elláthatók és nem működnek. A legcélszerűbb megoldás a Dnyeper folyó gátvonala mentén megszervezni a védelmet."
Shoigu : Egyetértek. Folytassa a csapatok kivonását
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 047
5 505
113
Colonelcassad
Ez minden.

Shoigu:
A
hersoni irányú védekezés stabil, de vannak sajátosságok Az Orosz Föderáció fegyveres erőinek Herszon irányú veszteségei 7-8-szor kisebbek, mint az ukrán fegyveres erőké. Herszon városa és a szomszédos települések nem elláthatók és nem működnek. A legcélszerűbb megoldás a Dnyeper folyó gátvonala mentén megszervezni a védelmet."
Shoigu : Egyetértek. Folytassa a csapatok kivonását
Katonailag, taktikailag totál érthető, ha így döntenek és feladják Herszont, morálisan, lélektanilag viszont totális vereség az oroszok számára ha elbukják!
Lehet ennek ágyaztak meg korábban, amikor azt mondták, hogy Herszon és Zaporizsja megye esetében nem dőlt el, hogy a teljes megyéket Oroszországhoz csatolják e...
Szerintem ha végre Donbasszt behúzzák, akkor megelégednek délen a Dnyeperen túli déli résszel, ami jól védhető, így is meglesz a szárazföldi összeköttetés a Krímmel+az Azovi tengertől Ukrajna elbúcsúzhat, maximum később még Odessza felé bepróbálkozhatnak a ruszkik...
Mondjuk ezért kár volt ekkora offenzívát indítani Februárban,bőven elég lett volna keletről megindulni és Donbasszból kinyomni az ukrikat.
 

-Ashlan-

Active Member
2017. február 1.
27
141
28
Katonailag, taktikailag totál érthető, ha így döntenek és feladják Herszont, morálisan, lélektanilag viszont totális vereség az oroszok számára ha elbukják!
Lehet ennek ágyaztak meg korábban, amikor azt mondták, hogy Herszon és Zaporizsja megye esetében nem dőlt el, hogy a teljes megyéket Oroszországhoz csatolják e...
Szerintem ha végre Donbasszt behúzzák, akkor megelégednek délen a Dnyeperen túli déli résszel, ami jól védhető, így is meglesz a szárazföldi összeköttetés a Krímmel+az Azovi tengertől Ukrajna elbúcsúzhat, maximum később még Odessza felé bepróbálkozhatnak a ruszkik...
Mondjuk ezért kár volt ekkora offenzívát indítani Februárban,bőven elég lett volna keletről megindulni és Donbasszból kinyomni az ukrikat.
Ha feladják Herszont gyakorlatilag lemondhatnak Odesszáról.
Mi a picsa van az oroszokkal?
Nem értem…
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 087
92 207
113
A legjobb szakértő itthon szerintem is, vitán felül.

Attól függetlenül NEM hülye, és biztos vagyok benne hogy baráti körben őszintébben, nyíltabban és hangyafasznyit máshova helyezve a hangsúlyt beszélne két sör közt olyanokkal akikben megbízik, mint egy a nyilvánosságnak szánt előadáson, mivel pontosan tudja Ő is hogy NATO ország vagyunk, nagyon durván meg nem lehet kibeszélni az akolból...

Számtalan előadását láttam, és azért néha még nyilvánosan is volt hogy elharapott, finomított mondatokat, vagy csak simán sejtetett hogy nem fekete-fehér itt sem semmi sem, sőt...

Kedvelem én is, egy Rácz Andráshoz, Sz. Bíróhoz, Tarjányihoz, Gyarmatihoz, Kaiserhez képest egy őszinte zseni, Spöttle és Nógrádi a túloldalon vicc, olyan tárgyi tévedéseik vannak hogy sírva szoktam röhögni sajnos rajtuk is - pedig ők azért vannak fizetve hogy a nekem is szimpatikusabb narratívát szajkózzák - én felkészülés nélkül jobban tolnám, kevesebb hibával és klisével amit nekik kell, álszerénység nélkül, mert szerintem kb. bohócok. Spöttle teljesen hiteltelen a szememben mióta mindig villantani akar valamit fegyverrendszerekkel, hogy mennyire ért ehhez is, de igazából 3 mondat után ordított hogy kurvára halandzsázik, keveri össze vissza az orosz vadászgépeket, rakétákat, mindent. Egyszerűen hülyeséget beszél. Nógrádi meg, anektodázik, és ismétli saját magát, unalmas, szánalmas.

Robert C. Castelt jónak tartom, de Ő nem is idehaza él, ezért tud viszonylag jó és tárgyilagos lenni, nem durván elfogultként értékelni.

Szóval igen, itthon messze Resperger a legnagyobb király, de ahogy mondtam mivel itthon él - és főleg dolgozik/van anyagi függésben - nyilván neki is vigyázni kell azért azzal, hogy mit mond!
Frankón összefoglaltad, amit én is gondolok. :D
 
  • Imádom
Reactions: zsolti

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 229
113
Katonailag, taktikailag totál érthető, ha így döntenek és feladják Herszont, morálisan, lélektanilag viszont totális vereség az oroszok számára ha elbukják!
Lehet ennek ágyaztak meg korábban, amikor azt mondták, hogy Herszon és Zaporizsja megye esetében nem dőlt el, hogy a teljes megyéket Oroszországhoz csatolják e...
Szerintem ha végre Donbasszt behúzzák, akkor megelégednek délen a Dnyeperen túli déli résszel, ami jól védhető, így is meglesz a szárazföldi összeköttetés a Krímmel+az Azovi tengertől Ukrajna elbúcsúzhat, maximum később még Odessza felé bepróbálkozhatnak a ruszkik...
Mondjuk ezért kár volt ekkora offenzívát indítani Februárban,bőven elég lett volna keletről megindulni és Donbasszból kinyomni az ukrikat.
Ráadásul a saját alkotmányukkal mennek szembe, mivel orosz értelmezés szerint Oroszország területét adják most fel Herszonnal. Vagy nem kellett volna februárban háborút indítani vagy nem fél fasszal hozzáállni az egészhez és már az elején az infrát szétcsapni plusz nagyobb erőket odavonni. De így bazzeg jelen helyzetben örüljünk ha a Donbassz sikerül
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 089
10 300
113
Ráadásul a saját alkotmányukkal mennek szembe, mivel orosz értelmezés szerint Oroszország területét adják most fel Herszonnal. Vagy nem kellett volna februárban háborút indítani vagy nem fél fasszal hozzáállni az egészhez és már az elején az infrát szétcsapni plusz nagyobb erőket odavonni. De így bazzeg jelen helyzetben örüljünk ha a Donbassz sikerül
válassz a lehetőségeid közül, köztük van az ok, ugye:

1. a NATO szuper zsoldosai verik az oroszokat Ukrajnában
2. az oroszok simán leverték az Ukránokat mindenhol
3. az oroszok kiegyenesítik a frontot, csapdába csalják az ukránokat/NATO-t
4. Zselenszkij egy agresszív buta kokainos bohóc, aki az őt rángató mély állam/USA/nyugat képviselőivel veszekszik/kiabál a tárgyalásokon, hogy követelje tőlük amire ők utasították hogy követelje tőlük, különben is Jeruzsálámben van egy pincében és reggeltől estig zöld háttér előtt beszél
5. Az ukránok horogkereszttel a seggükre tetoválva születnek
6. Az oroszok csak felszabadítják azokat a területeket amiket szétlőnek mikor a rájuk törő NATO ellen védekeznek a szomszéd országban ami az övéké amúgy is, és csak a biólaborokat szerelik le.
7. Putyin egy zseni, és azért ugrott be a neki állított csapdába amibe belekényszerítették meg így tartalékol arra hogy leverje az amerikaiakat.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 188
5 065
113
az idézetet most már látnám eredetiben

Zsukov emlékirataiban megtalàlod. Hosszú, unalmas de vicces ha összeadod a hadműveletek leírása végén a német veszteségeket. Amikor olvastam én megtettem csodálkoztam hogy 44 végén hogy lehetett német katona a fronton.

A teherautó kérdésben hát ahogy írtad hogy a teherautók fele amerikai volt. Azért valljuk be fele annyi teherautóval nem mentek volna messzire különösen hogy a híres ZISZ teherautókra a 43-tól már nem tettek lökhárítót, csak baloldalon volt làmpa és a legjobb volt hogy anyaghiány miatt elhagyták az első kerekről a féket...
Arról nem beszélve hogy 1 amerikai teherautó 3x akkora tömegű rakományt bírt el mint egy orosz, ráadásul jól bírtàk a terepet szemben az orosszal.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 430
27 644
113
Ha feladják Herszont gyakorlatilag lemondhatnak Odesszáról.
Mi a picsa van az oroszokkal?
Nem értem…
Az van, hogy leépültek Putyin alatt. A vezér ellopta az országukat, a hadseregük sz@rt se ér, nemhogy nagy-, de még középhatalomnak is kevesek. Jól látták az amerikaiak, most meg lehet semmisíteni őket. Az is kérdéses, hogy az orosz állam fennmarad e ebben a formában, ha tovább tolják a fegyvert az ukránoknak! Kivéreznek és a hiteltelen rendszer összeomlik, más meg nincs, csak a káosz. Ütni kell őket következetesen tovább és végük van. Amúgy sincs hely a világon egy harmadiknak az USA és Kína között. Az oroszok (amimarad belőlük) olyanok lesznek Kínának, mint Németország az USA-nak.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 708
8 805
113
Ami rontja most a herszoni oroszok helyzetét az az hogy a krími híd is sérült és a szárazföldi vasútvonalat a megszállt térségekben pedig eléri az ukrán tüzérség és ezen felül a Dnyeper hídjait is folyamatosan lövik az ukránok.

Kérdés hogy meddig éri meg ilyen feltételek mellett ott tartani a legképzettebb orosz erőket. Mérlegelniük kell az oroszoknak hogy az egyetlen elfoglalt tartományi központ megtartása a fontosabb vagy a képzett katonáik élete.


szerk.: Ja, hogy közben be is jelentették. Még annyi hogy Odessza elfoglalásának amúgy sem volt reaálitása, sokkal kisebb városokkal is alig vagy egyáltalán nem bírtak az oroszok.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 761
48 022
113
Ráadásul a saját alkotmányukkal mennek szembe, mivel orosz értelmezés szerint Oroszország területét adják most fel Herszonnal. Vagy nem kellett volna februárban háborút indítani vagy nem fél fasszal hozzáállni az egészhez és már az elején az infrát szétcsapni plusz nagyobb erőket odavonni. De így bazzeg jelen helyzetben örüljünk ha a Donbassz sikerül
Évekig eltarthat még a háború, ukrajna pedig gyakorlatilag működésképtelen állapotban hullik a nyugati támogatói ölébe így is.
Kíváncsi vagyok, vajon tényleg lesz-e alku.

Szerk: illetve ahogy írod, alkotmányos felhatalmazásuk lesz nagyobb erőt alkalmazni Herszonban, ha úgy alakul.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 474
46 612
113
Lehet, hogy nem helytálló, de én háttéralkut sejtek. Ez számomra színjáték. Szurovikin a nehéz döntéseket már néhány hete kilátásba helyezte, tehát már akkor megvolt ez a terv. De én személy szerint kudarcnak látom. Egy kiút lehet ebből a helyzetből, ha csapdát állítanak az ukránoknak. Vagy Oroszország csábító ígéreteket kapott a Nyugattól. Bár én nem bíznék bennük egy percig sem. Meglátjuk, mi lesz.
Sojgu parancsot adott a csapatok visszavonására a Dnyeper bal partján a védelem érdekében

Sojgu egyetértett Surovikin javaslatával, hogy vonják vissza a csapatokat a Dnyeper bal partjára​


MOSZKVA, november 9. – RIA Novosti. Az Orosz Erők Egyesített Csoportjának parancsnoka, Szergej Surovikin Szergej Sojgu védelmi miniszternek írt jelentésében bejelentette a helyzet stabilizálását a különleges műveleti övezetben.
Elmondása szerint augusztustól szeptemberig az ukrán hadsereg több mint 9,5 ezer meghalt és sebesültet veszített.
Ugyanakkor Herszon irányban az ellenség helyi önkormányzati létesítményeket, iskolákat, kórházakat és más társadalmilag jelentős létesítményeket sújt.
Khersont és a szomszédos településeket nem látják el teljes mértékben és nem működnek, az emberek élete folyamatosan veszélyben van" - mondta.
Megjegyezte, hogy több mint 115 ezer embert evakuáltak a régióból.
Surovikin hangsúlyozta, hogy az ukrán fegyveres erők folytatják a kahovkai gát ágyúzását – ez áradásokat idézhet elő, és jelentős áldozatokkal járhat.
"Célszerű a védelmet a Dnyeper folyó gátvonala mentén , annak bal partján megszervezni" - mondta.
A honvédelmi miniszter egyetértett Surovikin javaslatával.


Surovikin beszámolt Shoigunak az orosz fegyveres erők Herson irányú veszteségeiről

"Hondelmi miniszter elvtárs! Jelentem. Sikeresen ellenállunk minden ellenséges offenzíva kísérletnek. Az ezen a területen (Kherson irányába - a szerk.) intézett támadásainak visszaverése során augusztustól októberig az ukrán fegyveres erők többet veszítettek, mint 9,5 ezer katona halt meg és sebesült meg, több mint 200 harckocsi, 500 páncélozott harci jármű, körülbelül 600 különféle célú jármű és több mint 50 tüzérségi darab és aknavető” – mondta Surovikin.
"Mint tudod, a támadó oldal nagyobb veszteségeket szenved, mint a védekező. Ebben az esetben a mi veszteségeink 7-8-szor kisebbek, mint az ellenségeké. Mindenekelőtt minden ember életére gondolunk. Orosz katona” – hangsúlyozta.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Zsukov emlékirataiban megtalàlod. Hosszú, unalmas de vicces ha összeadod a hadműveletek leírása végén a német veszteségeket. Amikor olvastam én megtettem csodálkoztam hogy 44 végén hogy lehetett német katona a fronton.
Na utánanézek, de alapvetően nem hiszem, hogy ilyet momdott/leírt, egy kiadott könyvben. Főleg, hogy még kb amerikai felszerelés se volt a szuban, amikorra minden eldőlt.

Azért valljuk be fele annyi teherautóval nem mentek volna messzire különösen hogy a híres ZISZ teherautókra a 43-tól már nem tettek lökhárítót, csak baloldalon volt làmpa és a legjobb volt hogy anyaghiány miatt elhagyták az első kerekről a féket...
Megint egy urban legend. De akkor újra. A Szunak, még saját gyártás mellett is lett volna elég teherautója, főleg, mivel a teherautókat 43tól már visszacsoportosították a frontról a gazdaságba.
Az LL azért, és csak azért volt fontos, mert így előbb ért véget a háború, az a Moszkvai csata végére eldőlt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 200
113
Az van, hogy leépültek Putyin alatt. A vezér ellopta az országukat, a hadseregük sz@rt se ér, nemhogy nagy-, de még középhatalomnak is kevesek. Jól látták az amerikaiak, most meg lehet semmisíteni őket. Az is kérdéses, hogy az orosz állam fennmarad e ebben a formában, ha tovább tolják a fegyvert az ukránoknak! Kivéreznek és a hiteltelen rendszer összeomlik, más meg nincs, csak a káosz. Ütni kell őket következetesen tovább és végük van. Amúgy sincs hely a világon egy harmadiknak az USA és Kína között. Az oroszok (amimarad belőlük) olyanok lesznek Kínának, mint Németország az USA-nak.
Bánja a faszom csak valaki kurva gyorsan stabilizálja őket, mert az a 6000+ atomtöltet nem tréfa dolog.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 475
113
Természetesen én sem ismerem sem ennek az orosz döntésnek, sem az oroszok eddigi hatârozatlan, habozó harcviselésének a hátterét.
Ennek ellenëre tovâbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy csak majd a konfliktus végén lehet megâllapitani, ki milyen sikert èrt el.
Addig csak türelmesen várhatunk, szerintem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 935
78 187
113
Katonailag, taktikailag totál érthető, ha így döntenek és feladják Herszont, morálisan, lélektanilag viszont totális vereség az oroszok számára ha elbukják!
Lehet ennek ágyaztak meg korábban, amikor azt mondták, hogy Herszon és Zaporizsja megye esetében nem dőlt el, hogy a teljes megyéket Oroszországhoz csatolják e...
Szerintem ha végre Donbasszt behúzzák, akkor megelégednek délen a Dnyeperen túli déli résszel, ami jól védhető, így is meglesz a szárazföldi összeköttetés a Krímmel+az Azovi tengertől Ukrajna elbúcsúzhat, maximum később még Odessza felé bepróbálkozhatnak a ruszkik...
Mondjuk ezért kár volt ekkora offenzívát indítani Februárban,bőven elég lett volna keletről megindulni és Donbasszból kinyomni az ukrikat.
Az egyetlen hídfőt a folyó másik partján? Ne beszéljünk már butasagot. Elég nagy szégyen, hogy képtelenek tartani.