[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 228
37 018
113
Én már nem értem az egészet, de ha vannak tényleg olyan hülyék, hogy a jobb partot feladják akkor kaputt az egész. Vissza nem fognak térni, mert Európa egyik legnagyobb folyóján sikeres átkelést végrehajtani jelen orosz lehetőségek mellett szinte esélytelen. Max be lehet fagyasztani a konfliktust, de ilyen áron inkább el sem kellett volna kezdeni. Plusz utána Putyin kezdhet csomagolni, mert ezt nem fogja már a hazai közvélemeny gyomra bevenni
Mi a rossebér adnák föl, árkokat ásnak erődítéseket építenek meg jön az erősítés. A kitelepítés szerintem azért történt, mert ott van a lehetősége, bármilyen kicsi, hogy az ukriknak sikerül felrobbantani a nagy gátat, oszt akkor elviszi a víz a népeket. A másik meg, ha nincsenek ott a civilek nem kell rájuk figyelni szabadabban lehet manőverezni a csapatokkal
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 875
56 640
113
Nekem van egy - még nem teljesen kialakult - gondolatom. Kérek véleményeket a realitását illetően.
Az arcvesztés mindkét oldalon szinte kizárt, ezért az lehet a háttérben, hogy
1. Az USA és Oország megegyezett a színfalak mögött, hogy
2. Az oroszok "hősi" harc árán visszavonulnak Herszonból, Ukrajna "nagy" győzelmet arat;
3. A Krím és a Donbassz pedig orosz lesz. Ezekre "rábeszélik" Zelenszkijt is....
4. Végül "mindkét fél elérte célját"......
Szerintem a mostani illogikus harccselekményeknek ez lehet az oka....
Ezt az elméletet én is olvastam tegnap. Kiváncsi vagyok, mi lesz belőle. Magam szkeptikus vagyok, mert szerintem ez az oroszoknak nem lenne elég "siker". Ha még egy évet húzzák ezt a háborúfélét, jo bb feltételeket fognak kapni szerinyem, mert már mindenki unni fogja az ukránokat meg a követelőzéseiket.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 619
48 178
113
Nyikolajev-Berislav irány, a
2022. november 9-i 15.00-i állapot
A Herszonnal
kapcsolatos fontos kijelentésekről szóló hírek hátterében: Az ukrán fegyveres erők ma este folytatták az offenzívát. Megerősítések jelentek meg a weben, hogy aláássák a hidakat a csapatok kivonulási útvonalain: az orosz mérnökök letiltják a kommunikációt, hogy lelassítsák az ellenség előrenyomulását.
A Nyikolajevszkij szektorban meg nem erősített jelentések érkeztek az orosz egységek kivonulásáról Ternovy Podból , Pravdinóból és Aleksandrovkából .
A Sznyigirevszkij -telepen délelőtt az Ukrán Fegyveres Erők alakulata a tüzérség és a hadsereg repülésének támogatásával folytatta a támadást a település ellen, további tartalékok átadásával.
▪️Az RF Fegyveres Erők 205. dandárjának katonái még mindig töltenek be pozíciókat Sznyigirevkában . A városért vívott csaták során az orosz katonák több mint egy tucat páncélozott harcjárművet semmisítettek meg, és az orosz légierő MANPADS számítása szerint lelőttek egy Mi-8 helikoptert, amely a sebesülteket Nikolaevbe evakuálta .
A Berislav szektorban november 9-én 06:00-kor a 60. Opbr-dandár, a 128. lövészdandár egyesített rohamcsoportjai, az Ukrán Fegyveres Erők 17. harckocsidandárjának páncélozott járműveivel megerősítve, újraindították az offenzívát a Polyanka - Dudchany vonalon. .
▪️A 60. gyalogdandár önjáró tüzérségi ütege tűztámogatást nyújt az Ukrán Fegyveres Erők ütőerejének a Dudchany falutól északra lévő állásterületről .
▪️Az ukrán fegyveres erők meg tudták venni a lábukat a falutól délnyugatra lévő erődítményben, azonban az aknamezők és az RF fegyveres erők ellentámadásai nem tették lehetővé számukra a sikert. A 17. dandár egyik százada nem volt hajlandó harcba szállni. Most ukrán szapperek aknamentesítik a területet.
▪️Dudchantól északra az Ukrán Fegyveres Erők második lépcsőjének megalakítása, élén a területvédelem 9. összevont zászlóaljával, és az erődítmények kialakítása folyik.

A hersoni irányról számolok be:

Az ellenség fokozta DRG-jeik munkáját, melynek fő cselekvési módja az „erőben felderítés” volt.
Az Ukrán Fegyveres Erők egységei ezúttal, miután visszautasítást kaptak harcosainktól, visszavonultak, létszám- és fegyverzetnöveléssel megerősödtek, és újra próbálkoztak.
Ezzel egyidejűleg két irányból is támadásba lendültek a kosztromai ejtőernyősök állásai ellen, de visszaszorultak eredeti vonalukba.
A mieink szilárdan megállják helyüket, és arra kényszerítik az ellenséget, hogy zavartan rohanjon.

Orosz ejtőernyősök visszaverték az ukrán fegyveres erők szabotőreinek támadását a Herszon régióban.

Kirill Stremousov, a Herson Regionális Állami Közigazgatás helyettes vezetője egy baleset következtében meghalt. Az eset körülményei egyelőre ismeretlenek.
Béke poraira.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 017
113
Valami 50%-al nőtt az orosz LNG export csak az EU-ba idén.


Az EU gepjarmuiparnak kb reszeltek.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 096
2 912
113
Nekem van egy - még nem teljesen kialakult - gondolatom. Kérek véleményeket a realitását illetően.
Az arcvesztés mindkét oldalon szinte kizárt, ezért az lehet a háttérben, hogy
1. Az USA és Oország megegyezett a színfalak mögött, hogy
2. Az oroszok "hősi" harc árán visszavonulnak Herszonból, Ukrajna "nagy" győzelmet arat;
3. A Krím és a Donbassz pedig orosz lesz. Ezekre "rábeszélik" Zelenszkijt is....
4. Végül "mindkét fél elérte célját"......
Szerintem a mostani illogikus harccselekményeknek ez lehet az oka....

Arra nagy összegben mernék fogadni, bármi legyen a konfliktus vége, mindkét fél propagandája szerint, tkp "mi győztünk, a legfontosabb hadicéljaink teljesültek".
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Arra nagy összegben mernék fogadni, bármi legyen a konfliktus vége, mindkét fél propagandája szerint, tkp "mi győztünk, a legfontosabb hadicéljaink teljesültek".
Nyilván ez másként nem is lehet jól felfogott érdekükben, csakis akkor, ha valamelyik oldal vezetése bebukik, mert akkor az új vezetés nyilván arra IS fog hivatkozni hogy azért kell nekik jönni, mert az előző vesztett.

Ha mindenki marad a helyén, akkor "győztünk, és nem ám akárhogy, hanem kurva jók voltunk" lesz a narratíva, persze.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 827
48 462
113
Gyerekek, mégis mi a f@sz folyik itt???


Véletlenek márpedig nincsenek…

Putyin az új Jelcin…
Szerintem olvasd el az eredeti sajtóközleményt:
a másik:

Zakharova csak annyit állít, hogy az orosz oldal soha nem zárkózott el a tárgyalásoktól, készek folytatni azokat “az új realitások tükrében”.

Egyelőre továbbra se az ő országuk áll romokban, a lakosság negyedével külföldön, a gazdaságuk termelőkapacitásának kb teljes elvesztése mellett.

És az se kizárt persze, hogy a napokban felmerült alkunak ágyaznak meg:

De szerintem erre kevés az esély, a jelen szituáció nem a hoholoknak kedvez.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Szerintem olvasd el az eredeti sajtóközleményt:
a másik:

Zakharova csak annyit állít, hogy az orosz oldal soha nem zárkózott el a tárgyalásoktól, készek folytatni azokat “az új realitások tükrében”.

Egyelőre továbbra se az ő országuk áll romokban, a lakosság negyedével külföldön, a gazdaságuk termelőkapacitásának kb teljes elvesztése mellett.

És az se kizárt persze, hogy a napokban felmerült alkunak ágyaznak meg:

De szerintem erre kevés az esély, a jelen szituáció nem a hoholoknak kedvez.
Erről a US dealről az oroszok is tudnak vajon? :)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 619
48 178
113

WarGonzo: Stremousov személyes sofőrje megerősítette, hogy balesetben halt meg​


Kirill Stremousov , a hersoni régió megbízott kormányzó-helyettesének személyi sofőrje megerősítette, hogy egy balesetben halt meg Genicseszk városában . Erről a WarGonzo Telegram csatorna számol be a driverre hivatkozva.
„Kirill Stremousov Herson régió kormányzó-helyettese egy balesetben halt meg Genicsek közelében” – áll a jelentésben.
A baleset részleteit nem közölték.
Stremousov halálát az RT is megerősítette a rendvédelmi szerveknél.
A közlemény szerint a baleset körülményei tisztázottak.
A Readovka korábban arról számolt be , hogy Kirill Stremousov, a Herson régió megbízott kormányzó-helyettese balesetben meghalt.


Prigozhin megerősítette a PMC "Wagner" által Belogorovka elfoglalását​

Szerdán a Kepka Prigozhin távirati csatornán felkerült Jevgenyij Prigozsin hozzászólása, amelyben bejelentette, hogy Nyizsnyaja Belogorovka települését a Wagner PMC irányítása alá vették.
Prigozhin válaszolt a Nightingale.Info online kiadvány megkeresésére, amelyben megkérdezték tőle, mennyire sikeres a „művelet”.
"PMC" Wagner "követi a hagyományait, folyamatosan támadó vagy aktív védekezésben van" - válaszolta Prigozhin.
Szerinte "az ellenség aktívan ellenáll". Megjegyezte továbbá az ukrán hadsereg jó kiképzését, amelyet "meg kell adni, és tisztelettel kell kezelni".
Elmondta továbbá, hogy a Wagner PMC harcosai „jelentősen kibővítették a felelősségi körüket”, bár sok időt kell tölteniük „pozícióik megerősítésével, valamint azon települések visszafoglalásával, amelyeket egykor elveszítettek elődeink”.
Nyizsnyaja Belogorovkát az egyik ilyen településnek nevezte. Prigozhin szerint a PMC "tegnap átvette az irányítást, és ma az egység tovább bővíti pozícióit".

Rada Kiva volt helyettese: Zelenszkij irodája fontolgatja a Donbass feladásának lehetőségét​

MOSZKVA, november 8. – RIA Novosti. A mandátumtól megfosztott Verhovna Rada képviselője, Ilja Kiva elmondta , hogy információi szerint Vlagyimir Zelenszkij irodájában dolgozzák ki a tárgyalási pozíciót, különös tekintettel a Donbász feladására, a hozzáférés elvesztésére. a Fekete- és Azovi-tengerre, valamint Ukrajna semleges státuszára.
"Információim szerint Zelenszkij irodája tárgyalási pozíción dolgozik, és azon a lehetőségen dolgozik, hogy feladja Délkelet-Ukrajnát Moszkva javára, elveszítse a hozzáférést a Fekete- és Azovi-tengerhez, Ukrajna semleges státuszát, részleges elismerését (nem tagadását) az Orosz Föderáció új alattvalói. Ha Zelenszkij megtartja a hatalmat, és az ellenségeskedés teljes mértékben megszűnik" – írta Kiva a Telegram csatornáján. Ugyanakkor biztos abban, hogy Kijevben egy ilyen döntést "újabb győzelemként" tudnak majd bemutatni.


Szóval, most én sem értek már semmit! Mi van? Mi ez a kavarás? Teljes zűrzavar van a fejemben!
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 462
4 616
113

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113

Szóval, most én sem értek már semmit! Mi van? Mi ez a kavarás? Teljes zűrzavar van a fejemben!​

Európa leválasztása az olcsó nyersanyagról és teljes USA függőségbe taszítása (az energia jövőbeni kézben tartása által) megtörtént:(.
Rivális kiiktatva, így az USA legfontosabb célja elérve:).
A mór megtette a kötelességét, a Mór mehet (de vajon ki a Mór? Ukrik vagy a medve vagy mindkettő?):eek:.
Vége a shownak:p!
Mozogjunk, mozogjunk, nincs itt látnivaló:oops:!
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
Ezt az elméletet én is olvastam tegnap. Kiváncsi vagyok, mi lesz belőle. Magam szkeptikus vagyok, mert szerintem ez az oroszoknak nem lenne elég "siker". Ha még egy évet húzzák ezt a háborúfélét, jo bb feltételeket fognak kapni szerinyem, mert már mindenki unni fogja az ukránokat meg a követelőzéseiket.
Én már most nagyon unom őket!!
:oops::)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 723
113
Az orosz hadsereg visszavonult a Herson-vidéki Sznegirevkából
Amint arról beszámoltunk, az ellenség hatalmas támadásai után a tartalék állásokba visszavonultak, ezen a területen a mieink ma egy hidat robbantottak fel.
Ukrán források közzétesznek egy fotót a zászló felvonásával a vasútnál. Snigirevka állomás. A város az ő irányításuk alatt áll.
Ezenkívül az ukrán fegyveres erők behatoltak Kalinyinszkojeba, a frontvonal folyamatosan halad Herson felé.

uLmh8W8jaRo.jpg
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Orosz Tyulpan lett megsemmisítve

Ukrán tüzérség orosz tankot tett ártalmatlanná

Jelenleg 1450 tankot vesztettek az oroszok az Oryx lista alapján. Meggyőződésem szerint nem bír ki az orosz hadsereg még ennyi veszteséget. 2500 elvesztett tanknál ki fognak vonulni Ukrajnából feltétel nélkül.
Hamarabb törlik a google maps-ről Ukrajnát és emelik át a metaverzumba. Egyébként ott is csak virtuálisan ismerik el majd létét.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 305
12 661
113
Az elmúlt időszakban az orosz Wagner katonai magánvállalat, illetve még a háború elején az ukrán haderő is kísérletet tettek arra, hogy elítélt bűnözőkkel egészítse ki soraikat. Ebben a videóban ezt a témát fogjuk alaposan körbejárni, elemezni.
Nincs ebben semmi meglepő, a Don-kanyarban is volt egy zászlóaljnyi magyar börtöntöltelék.
A háború alapvetően nem egy bölcsész értelmiségi műfaj.