[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 145
9 251
113
Én nem értem az orosz döntést. Ha feladják a jobb partot gyakorlatilag tálcán kínálják fel a Krímig terjedő területet. Mi a jó picsát csinálnak ezek ott fent??? Herszon hónapokig védhető lett volna, erre kivonulnak baszki. Mocsok nagy égés ez így. A sokadik. Rohadt dühös vagyok.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 385
31 635
113
Vegyesfelvágott...
*szállítóhajó-APC
Ukrán tudósok...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 731
15 595
113
Szerintem lehet itt mindenfele teoriakat felallitani meg alkuban bizni es egyeb verziok, de ez csak a szar porcukrozasa. Amit az oroszok muvelnek az mar nagyon gyasz. Es igy finoman fogalmaztam.
Kövezzetek meg, de Putyinék most bizonyították be, hogy végeredményben ugyanakkora bohócok, mint a báb Zelenszkijék...
Hetekig ment a megvédjük Herszont, meg nem adjuk fel Herszont duma. Aztán ma full komoly arccal, fontoskodva elmondják, hogy szuper a védelmünk, minden király, visszaverjük az ukránokat mindenhol, csak éppen vissza kell vonulnunk a folyó másik oldalára... :confused:
Aztán ha visszagondoltok, hogy milyen lazán eljátszották az oroszok ugyanezt Szumival és Harkovval is, akkor felmerül a kérdés, hogy mennyire lehet komolyan venni az oroszokat. Most konkrétan a saját jogértelmezésük szerint is a föderációhoz tartozó terüeltet adnak fel...

De legalább Putyin szép beszédeket tud tartani órákon kersztül...
Igen, intellektuálisan nem egy Z szint, de innentől kezdve már ő is csak egy tipikus politikus, aki politkai teljesítmény helyett nagyon szépen tud lukat beszélni az ember hasába.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 380
43 646
113
Herszont csak akkor tudnák megvédeni ha Sztalingrád II csinálnak, nézzetek már rá a térképre, azért az a kivonás sem lesz fáklyás menet hány híd van segítek 3db még, milyen állapotban.
Katonai szempontból jó döntés politikailag meg egy bal kanyar.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 246
12 508
113
Ez sem más, csak egy busafejű kommunista idióta, aki a "mindent porrá zúzni, aztán bevonulni" ruszki "hadművészeten" kívül nem ismer más felfogást.

4-5 hónap alatt ki lehetett volna építeni egy alagutat a Dnyeper alatt, amelyben egy keskeny vasútvonalat húzhattak volna, csillés kocsikban szállíthatták volna a hadianyagot, embert, stb.
Ahogy az ISIS csinálta Szíriában, teljes települések alá ástak komplett alagútrendszereket.

Költői a kérdés:
ha Sztálin nem rendeli el az "Egy lépést sem hátra" parancsot Sztálingrádnál, akkor hogyan folytatódott volna a háború?

Megmondom:
Felszabadult volna 100+k német haderő, bevették volna a Kaukázust, kiépítették volna az olajkutakat és onnantól kezdve vége lett volna a Szovjetúniónak (Elistánál már termelő-működö kutat építettek a németek!).
Törökország belépett volna a háborúba, a Kvantung-hadsereg pedig megtámadta volna a Szovjetúniót (újra).

Eközben mi pedig konferenciát szervezünk a katona kognitív megerősítéséről.
Na, kiváncsi vagyok mit találnak ki, ha majd a katonáinkat egyenként szedik ki irányított lövedékekkel a lövészárokból, akkor majd milyen kognitív erősítés kell majd nekik, hogy ezt fel tudják dolgozni.

Hozzátenném még, hogy most még örömködünk mi oroszpártiak az ukrán infrastruktúra felszámolásán, de az az igazság, hogy az oroszok sem tudnának mit tenni ellene.
Ha az ukrán oldalon is megjelennek hasonló hatótávolságú drónok, na akkor lesz aztán gatya a helyzet!

Putyinnak menni kell.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
A PMC "Wagner" Prigozsin tulajdonosa, aki korábban bírálta az orosz hadsereg parancsnokságát a Limanból való visszavonulás miatt, ma támogatta a Herszon elhagyására vonatkozó döntést.

"A Dnyeper jobb partjáról való csapatkivonásról szóló döntés nem könnyű, de a parancsnokság készségéről beszél, hogy felelősséget vállal a katonák életéért. A csapatok minimális veszteségekkel történő kivonása Szurovikin érdeme, ami nem az orosz fegyvereknek tesz becsületére, hanem a parancsnok személyes tulajdonságait hangsúlyozza, aki olyan emberként cselekedett, aki nem fél a felelősségtől" - mondta Prigozsin.

Legalább megtudtuk, hogy nem egy nagy csata miatt ürítették ki a jobb partot, civilestül, hanem mert lelépnek.
Meglátjuk hogyan tovább, de vicces, hogy előkerültek az eddig csöndesen figyelő egyének, hisz most ki lehet adni ami felhalmozódott :D
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 093
36 562
113
Én nem értem az orosz döntést. Ha feladják a jobb partot gyakorlatilag tálcán kínálják fel a Krímig terjedő területet. Mi a jó picsát csinálnak ezek ott fent??? Herszon hónapokig védhető lett volna, erre kivonulnak baszki. Mocsok nagy égés ez így. A sokadik. Rohadt dühös vagyok.
Miért jelentik ezt be előre, az ukránok igy nagy erőkkel támadni fogják a jobb parton lévő erőket és lőni fogják a folyóátkelőket mindennel, amijük csak van. Talán éppen ez a cél?
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Én nem értem az orosz döntést. Ha feladják a jobb partot gyakorlatilag tálcán kínálják fel a Krímig terjedő területet. Mi a jó picsát csinálnak ezek ott fent??? Herszon hónapokig védhető lett volna, erre kivonulnak baszki. Mocsok nagy égés ez így. A sokadik. Rohadt dühös vagyok.
Én azt gondolom, hogy a maradék harcedzett veteránjaik életét próbálják megóvni, hogy mozgósítottakkal feltöltött, újjászervezett alakulatok alapjai legyenek. Veteránokkal a soraikban sokkal nagyobb harcértékű lehet egy alakulat, mint ha csak tisztán "újoncokból" állna.
Aztán ha nem így van, majd a hozzáértők kijavítanak.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 216
13 805
113
Én nem értem az orosz döntést. Ha feladják a jobb partot gyakorlatilag tálcán kínálják fel a Krímig terjedő területet. Mi a jó picsát csinálnak ezek ott fent??? Herszon hónapokig védhető lett volna, erre kivonulnak baszki. Mocsok nagy égés ez így. A sokadik. Rohadt dühös vagyok.
Logisztika!
Per pillanat csak egyetlen vásútvonalon kénytelenek ellátni az egész déli szakast + Krímet.
Még így se lesznek szerintem képesek rovidtávon megtartani a Bergyanszktól nyugatra fekvo teruleteket, nem hogy még Herszont.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 970
15 887
113
Nekem van egy - még nem teljesen kialakult - gondolatom. Kérek véleményeket a realitását illetően.
Az arcvesztés mindkét oldalon szinte kizárt, ezért az lehet a háttérben, hogy
1. Az USA és Oország megegyezett a színfalak mögött, hogy
2. Az oroszok "hősi" harc árán visszavonulnak Herszonból, Ukrajna "nagy" győzelmet arat;
3. A Krím és a Donbassz pedig orosz lesz. Ezekre "rábeszélik" Zelenszkijt is....
4. Végül "mindkét fél elérte célját"......
Szerintem a mostani illogikus harccselekményeknek ez lehet az oka....
"1. Az USA és Oország megegyezett a színfalak mögött, hogy"

Már márciusban írtam arról hogy ez nem hagyományos értelembe vett háború, hanem egy "Különleges Hadművelet", meghatározott koeográfiával, mintha valami terv szerint haladnának előre az események...
Ez során a nyugati költségvetések dollár száz és ezermilliárdjait égetik el a legkülönbözőbb fegyverrendszerek éles, harctéri körülmények közötti tesztelésével.
Ha egy fegyvertípust már leteszteltek, jönnek az egyre újabb és újabb fejlesztésű, patikamérlegen darabra kimért újabb fegyver és lőszerszállítmányok, nyugati részről gondosan ügyelve arra hogy nehogy véletlenül felborítsák a mesterségesen fenntartott frontegyensúlyt..
Az oroszok is teszteléseket hajtanak végre, közben gyakoroltatják a régen berozsdásodott hadigépezetüket , hadseregeket képeznek ki az emberek rotálásával, és a rátermett katonai vezetők új generációja nevelődik ki az" éles" harci helyzetben.
Az oroszok a raktárakból kiseprik a régi berozsdásodott harci technikákat (ezekre a "'gyakorló" harcokra ez is megteszi) valamint a szankciók állítólagos negatív hatásait tudják most a hadigazdaságuk felélesztésével tudják ellensúlyozni
A száz és ezermilliárd számra tolt pénzeket a nyugati polgár csak úgy tudja megemészteni, ha a F.O.S média cirkuszi bohócok állandóan rettegésben tartják őket, kottából olvasva, hogy az "oroszok már a spájzban vannak". Ezek a pénzeknek jó része Ukrajna feneketlen osztó és elosztó, visszaosztó kútjában kerülnek elégetésre.
Mindíg jól látszik, ha a polgár kezdi már unni a mindennapi etető dumát, akkor valami mindíg történik a fronton hogy ismét odafigyeljen, és ne a saját, lassan most kezdődő gazdasági nyomorúságára, amit Ukrajna álcáz - áldozó füstjével próbálnak többé kevésbé takargatni, ami alól már régebben kilóg a patás lába.. nem a lóé...
"
2. Az oroszok "hősi" harc árán visszavonulnak Herszonból, Ukrajna "nagy" győzelmet arat;
3. A Krím és a Donbassz pedig orosz lesz. Ezekre "rábeszélik" Zelenszkijt is....
4. Végül "mindkét fél elérte célját"......
Szerintem a mostani illogikus harccselekményeknek ez lehet az oka...."

Mivel a tengerentúli Nagy Főnök többször kiemelte a beszédeiben, ezt a proxiháborút kb 3 évre tervezik elnyújtani (segélyeket ennyi időre elosztva tervezik folyósítani) igy ilyen gyorsan nem érhet véget ez a harc, még igen messze ennek a vége..
Én ebben az egy dologban hiszek a Nagy Főnöknek.
Másik gond pedig az, hogy evés közben jön megy az étvágy: ha netán e "tesztelős gazdasági harcszerű játék" három éve alatt kiderülne hogy az orosz Medve tulságosan legyengült 1945 óta tartó időszakban, akkor a bőrére mehet tovább a "játék" -
Ukrajna után az ő földje , erdei, termelő eszközei is ebek harmincadjára kerülhet.
Ekkor indulhat be igazán a valódi harc..
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Megjegyezném jön a tél a folyók befagynak nem ? Ez az egész herszoni kivonulás egy nagy fake átverés.
A dnipro Herszonnál januártól márciusig szokott fagyni, de a jég vastagsága nagyon az időjárástól függ.
Az a félkegyelmű aki a kilométer széles, vékony jégen akar átkelni a folyón, ráadásul ezt az ellenséges tüzérség lőtávolságában belül, hát, finoman szólva megérdemli az úszást.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 217
113
Bánja a faszom csak valaki kurva gyorsan stabilizálja őket, mert az a 6000+ atomtöltet nem tréfa dolog.
Anno Pakisztán kapcsán volt dilemma a nukleáris eszközök biztonságba helyezése egy iszlamista puccs esetén. Most meg az orosz összeomlás lehetősége okoz sokkal súlyosabb dilemmát. Ez mindent elmond Putyin rendszeréről! :(

Ps. A brakkvizű limánok nem fagynak be olyan könnyen, a tél meg nem olyan kemény amúgy se a tengerparton!
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 341
8 993
113
Az FSZB leleplezett egy magas rangú ukrán kémet, aki az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatóságán dolgozott.

Dmitrij Styblikov ezredes a Honvédelmi Minisztérium Hírszerzési Főigazgatóságának utasítására a 2014-es népszavazás után a Krímben maradt, orosz állampolgárságot kapott, és a Fekete-tengeri Flotta katonai egységében dolgozott. Innen titkos adatokat továbbított.
Shtyblikovot a hazaárulásról szóló cikk alapján bűnösnek találták, és 19,5 év börtönre ítélték.
Remélem felfüggesztve kapta. Úgy értem, hogy ha a kivégzést túlélné, akkor lép életbe.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 235
92 701
113
Az orosz (és Fidesz) fanok által idiótának tartott vélemény mégsem egészen idióta ezek szerint...
Nah, én Fidesz-funként tiltakozok. :cool: Nekem kezdetektől egykutya volt a mindkettő.

Az a helyzet, hogy nincs olyan túlerő Herszonnàl, ami miatt védhetetlen a város. 20 vs. 15.000 katona. Haditechnikában sem borul a terepasztal.
Most azt hazudják az oroszok logisztikai probléma. Biztos van, de meg sem próbálnak védekezni??? Az ukránoknak nincs??


Mi lehet?

1. Hattéralku. Ez Putyinnak a kedvezőbb opció. Megegyeztek az USA-val visszavonulnak a túlpartra., A többi területet megtarthatják, esetleg Donyeckben az ukránok hátrébbmennek.(bár ez már nagyon meseszerű)

2. Jól látja Szurovkin, ez a mai orosz haderő még Herszont megtartani sem képes. Morál a béka segge alatt, 0 logisztika, kifogytak a lőszerből. Egyoldalú kivonulás. Ezt nem akarom elhinni. De a kijevi, harkovi futás után nem lehetetlen.... minden képzeletet alul múl az orosz haderő. Gondoljátok el ha egy az ukrannal ezerszer felkészültebb lengyelek indulnak el....

Nah, most ha ez a szitu, akkor az ukránok kőkeményen nyomni fogják tovább, kivéve ha az USA megnyomja a stop gombot. Putyin egyszeren lehúzta magát a budin.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 304
33 309
113
Nah, én Fidesz-funként tiltakozok. :cool: Nekem kezdetektől egykutya volt a mindkettő.

Az a helyzet, hogy nincs olyan túlerő Herszonnàl, ami miatt védhetetlen a város. 20 vs. 15.000 katona. Haditechnikában sem borul a terepasztal.
Most azt hazudják az oroszok logisztikai probléma. Biztos van, de meg sem próbálnak védekezni??? Az ukránoknak nincs??


Mi lehet?

1. Hattéralku. Ez Putyinnak a kedvezőbb opció. Megegyeztek az USA-val visszavonulnak a túlpartra., A többi területet megtarthatják, esetleg Donyeckben az ukránok hátrébbmennek.(bár ez már nagyon meseszerű)

2. Jól látja Szurovkin, ez a mai orosz haderő még Herszont megtartani sem képes. Morál a béka segge alatt, 0 logisztika, kifogytak a lőszerből. Egyoldalú kivonulás. Ezt nem akarom elhinni. De a kijevi, harkovi futás után nem lehetetlen.... minden képzeletet alul múl az orosz haderő. Gondoljátok el ha egy az ukrannal ezerszer felkészültebb lengyelek indulnak el....

Nah, most ha ez a szitu, akkor az ukránok kőkeményen nyomni fogják tovább, kivéve ha az USA megnyomja a stop gombot. Putyin egyszeren lehúzta magát a budin.

Érdekes, hogy az amerikai választás lezajlása utánra időzítették a bejelentést. Vagy nem akartak a demokratáknak segíteni, vagy abban bíznak, hogy a republikánus többség a házban majd leállítja az ukránok segélyezését. Persze ez aligha történik meg, és ha vissza is fogják, majd az EU-val fizettetik ki.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 748
46 667
113
Anno Pakisztán kapcsán volt dilemma a nukleáris eszközök biztonságba helyezése egy iszlamista puccs esetén. Most meg az orosz összeomlás lehetősége okoz sokkal súlyosabb dilemmát. Ez mindent elmond Putyin rendszeréről! :(

Ps. A brakkvizű limánok nem fagynak be olyan könnyen, a tél meg nem olyan kemény amúgy se a tengerparton!
Ha széthullanak, vagy valahogy Putyint megborítja egy népharag/belső keményvonalas katonai puccs, mi mindenhogy rábaszhatunk reálisan. Ahogy mondtam korábban, se őket, se az USA-t nem szeretném full káoszba süllyedve látni, mert annak van egy csomó rossz lehetséges kifutása.

Jó lenne valahogy szépen megállapodnának a picsába, én titkon abban bízom hogy a színfalak mögött megegyeztek az ukránok feje felett a nagyok, és az oroszok azért mennek a Dnyeper jobb partjáról vissza, mert ott lesz a határ valahol. Valamiféle kompromisszumos békére lenne szüksége a világnak, de egyre gyorsabban!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 553
47 501
113
Saját meglátásaim és megérzéseim. Ezt a kivonulást nem értem, miért Shoigu döntötte el. Tudtommal nem ő a főparancsnok. Csak azt tudom elképzelni, hogy ez már legalább egy hónapja megszületett, most látták elérkezettnek az időt meglépni. Hogy miért most, nem tudom. Talán az USA-ban lezaló választások nem a remélt eredményt hozták. Nem tudom. Lehet, hogy semmi köze hozzá. Én furcsának láttam Sholz Kínába látogatását is. Miközben üzletembereket vitt magával, nem tartott egy napig sem a látogatás. Azt sem értettem, amikor sem Macronnál tett látogatásakor, sem Orbán látogatásakor nem tartottak közös sajtótájékoztatót. Mindkettő színjátéknak tűnt számomra.
Nekem ez az egész nem 100-as. Putyin közben - ahogy olvasom az orosz sajtóban - tárgyal ezzel, azzal, mintha mi sem történt volna.
Számomra hiányzik egy határozott vezérfonal, ami mentén történnek és megszerveződnek a dolgok. Akarnak egyáltalán győzni az oroszok? Lehet, hogy a NATO nagy falat. Nem Ukrajna!
A másik: jönnek a hírek színfalak mögötti tárgyalásról. És ott biztos nem az hangzik el, amit elénk tárnak. Miről egyezkedtek?
Ez a visszavonulás milyen hatással lesz a két ellenfél moráljára. Álljon itt két bloger véleménye:

A herszoni kivonulás

Nem számít, milyen szomorú és sértő, sajnos, a visszavonás Hersonból a Dnyeper a bal partjára valósággá vált .
Nem tudjuk, hogyan fogják bemutatni a szövetségi csatornákon. Kisimítják-e a keserű pirulát a „történelem mindent a helyére tesz” megnyugtató szavakkal, a Nagy Honvédő Háború tapasztalatával, a „vége lesz a hadseregnek, vége az ellenségnek” mondattal és egyéb mantrákkal.
A lakosság szemében ez vereség . Igen, helyi. Ez azoknak a területeknek a elvesztése, amelyeket az Orosz Föderáció sajátjaként ismert el. Ez megkönnyíti?
▪️Ennek oka azoknak a tisztviselőknek a jelentéseiben rejlik, akik 2020 óta (amikor az NWO-ról szóló alapvető döntés megszületett) arról beszélnek, hogy minden rendben van.
▪️Ennek oka a természetes kiválasztódásban rejlik, amelynek végre ki kell ölnie azokat a haszontalan parancsnokokat és szajkózó politikusokat, és a történelem szemeteskukájába kell küldenie őket.
▪️Ennek okai a szituációs politikai és katonai impotenciában keresendők, amelyet a saját kizárólagosságába, tévedhetetlenségébe és sebezhetetlenségébe vetett hit generált.
Keserűen. Szégyen. Ha most aláírjuk a békét Ukrajnával is (és az orosz külügyminisztérium már két napja tárgyalásokat sejtet), nos, az egy jóízű köpés lesz az orosz társadalom hazafias, nukleáris rétegére.
Mi, ennek a rétegnek a képviselői csak annyit tehetünk, hogy a „nem köszönet, de ellenére” elv szerint járunk el. Valójában az orosz nép mindig is így nyert. Történelmünk legsötétebb pillanataiban.
Tehát folytassuk ezt.


A tények alapján.

1. Katonai szempontból ez az Orosz Föderáció legsúlyosabb tisztán katonai veresége 1991 óta. Nálunk ez már a 3. komoly katonai vereség Balakleya és Krasny Liman után. Számos kérdés merül fel a Kahovszkaja Erőmű biztonságával kapcsolatban a kivonulás után, az Antonovszkij-híd és az Északi-krími csatorna jövőjével, a katonai felszerelések bal partra való evakuálásával stb. stb.
2. A csapatok bal partra való kivonásának ismertetett okai a nyár eleje óta fellépő, különböző okok miatt nem megszüntetett problémák következményei. Ezek abból erednek, hogy az NWO legelején nem sikerült elfoglalni Nikolaev, amikor a város félig körülzárt volt, de különféle hibák miatt soha nem sikerült elfoglalni.
3. A tét most nyilvánvalóan a csoportosulás összerejének növelése és a jobb parton tevékenykedő erők egy részének felszabadítása az offenzív hadműveletek érdekében, ami november végén-december elején várható. Ha ott valamilyen működési sikert érnek el, az természetesen indokolja a Herszonból való kivonulást. De nem árt emlékezni arra, hogy nem csak csapatokat "engedünk ki" a jobb parton, hanem az ellenséget is.
4. Nyilvánvaló, hogy az Orosz Föderáció regionális központjának feladása kézzelfogható következményekkel jár a köztudatban, és az ellenség ezt minden bizonnyal használni fogja. A nagy települések elfoglalásának és a téli offenzíva során történő előrehaladásának előrelátható sikerének hiányában a katonai kudarcok sorozata sokkal komolyabb belső elégedetlenséget halmoz fel, mint a szankciók.
5. Természetesen létezik olyan verzió is, hogy valamiféle megállapodásról van szó az amerikaiakkal "ala Minsk-3", de egyelőre nincsenek konkrét lépések az Egyesült Államok részéről, ami erre utalna. Eddig sokkal több előfeltétele van az intenzív ellenségeskedés folytatásának.
6. Ebben a szakaszban a belátható jövőben el lehet felejteni az Odessza és Nyikolajev irányába irányuló támadó akciókat.
7. Az NWO nyilvánvalóan folytatódik, az NWO megfogalmazott céljaiból nincs visszautasítás. Várjuk a téli szezont.
Összességében borongós nap. Ezt meg kell tapasztalni. A heg a szíven megmarad.

Putyin nem megy el a G20-csúcsra – írja a média

Bloomberg: Putyin nem megy el a G20-as csúcsra, Lavrov képviseli Oroszországot​


Ismertté váltak a Stremousov halálát okozó baleset részletei
MOSZKVA, november 9. – RIA Novosti. A hersoni régió helyettes vezetője, Kirill Stremousov egy kamionbalesetben halt meg – közölte egy forrás a RIA Novosztyival.
A hivatal beszélgetőtársa szerint feltehetően a kamion sofőrje lett a baleset elkövetője. Veszélyes manővert hajtott végre, és Stremousov sofőrje elvesztette az uralmát, és megpróbálta elkerülni az ütközést.
A baleset állítólag egy kereszteződésben történt.
A baleset helyszínéről érkezett RIA Novosztyi tudósítója szerint az elhunyt Sztremouszov terepjárója súlyosan megsérült, az autó páncélkapszula leszakadt az alvázról.
Jelenleg egy nyomozócsoport dolgozik a helyszínen.

Zelenszkij rendeletet írt alá négy katonai közigazgatás létrehozásáról a Herson régióban​

A Zelenszkij honlapján található adatok szerint a régióban Dolmatovskaya, Golopristanskaya, Kakhovskaya és Krestovskaya közigazgatás jön létre. Dolmatovka, Holaya Pristan, Kakhovka és Krestovka települések a Dnyeper bal partján találhatók.

Szerintem ez is elő volt készítve!