[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Én lassan megértem, miért tartottak ki 45-ben a németek, a hit sokszor tényleg minden racionalitást felülír. Nem tudja úgy egy rezsim a népèt elárulni, hogy ne legyen egy kemény mag, aki mindig hinni fog benne, a vezetők hiába kormányozzák hatalmas háborús vereségbe az országot, hiába jön nap mint nap pofonok sorozata, a vezetők nemzetárulását is egy zseniális stratégia részének látják.

Lèpjetek kettőt hátra. Nézzétek meg hol állt a front februárban, hol áll most, hova vonultak be, honnan vonultak ki és közben mennyi embert, haditechnikát vesztettek. Olvassátok vissza, mit írtatok februárban, márciusban, júniusban és most. Erre számitottataok?? Akkor mi ez ami most zajlik???
A legnagyobb gondom nekem ezzel a konfliktussal tényleg az, hogy egyszerűen nem tudom eldönteni hogy mennyi az ukránok/oroszok reális - valós ember és technikai vesztesége.

Olyan szinten hazudik mindenki,tolja a fake news-t, hogy én semmit nem tudok komolyan venni. Tényleg semmit. A térkép szerint abban igazad van, és ez viszont VITÁN felül áll, hogy amire számítottam, az messze nem következett be, az ukránok SOKKAL jobban állnak mint gondoltam hogy állni fognak, mert én - hozzáteszem sok sok szakértővel egyetemben! - azt gondoltam hogy szinte ellenállás nélkül elsöprik őket az oroszok.


Hatalmas tévedés volt, s ez az egy biztos, hogy az oroszok sokkal gyengébbek hagyományos haderő tekintetében mint gondoltuk nagyon sokan, az ukránok meg sokkal szervezettebbek, hősiesen védekeznek.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Kicsit késő. Nem?
Elkerülte valszeg a figyelmedet az a hír , hogy az elmúlt napokban az Oroszok egy HIMARS támadáskor kilőttek 28 rakétát ÉS EW RENDSZEREKKEL 5-T ELTÉRÍTETTEK ! Tehát a módszer már megvan és a rendszer nem tegnap került Orosz kézbe ! Vagy szerinted csak az ultra okos nyugat játsza az információ késleltetés játékát ! Tudod ha megvan kulcs a zárhoz akkor már bármikor nyithatod .
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
A legnagyobb gondom nekem ezzel a konfliktussal tényleg az, hogy egyszerűen nem tudom eldönteni hogy mennyi az ukránok/oroszok reális - valós ember és technikai vesztesége.

Olyan szinten hazudik mindenki,tolja a fake news-t, hogy én semmit nem tudok komolyan venni. Tényleg semmit. A térkép szerint abban igazad van, és ez viszont VITÁN felül áll, hogy amire számítottam, az messze nem következett be, az ukránok SOKKAL jobban állnak mint gondoltam hogy állni fognak, mert én - hozzáteszem sok sok szakértővel egyetemben! - azt gondoltam hogy szinte ellenállás nélkül elsöprik őket az oroszok.


Hatalmas tévedés volt, s ez az egy biztos, hogy az oroszok sokkal gyengébbek hagyományos haderő tekintetében mint gondoltuk nagyon sokan, az ukránok meg sokkal szervezettebbek, hősiesen védekeznek.
Ez az ukrán vs. orosz szervezettség, stratégia, taktika,sztem az amerikai és az orosz tábornoki, tiszti kar tudásbeli különbségéből is adódik.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 506
113
Még jó hogy nem vagy olyan helyzetben hogy te döntsd el :D

Nem ő dönti el.
Csak véleménye van, és neki lett igaza.
Ha Lukasenkó beszállt volna, együtt bukna Putyinnal.
Így még van esélye.
;)


Elkerülte valszeg a figyelmedet az a hír , hogy az elmúlt napokban az Oroszok egy HIMARS támadáskor kilőttek 28 rakétát ÉS EW RENDSZEREKKEL 5-T ELTÉRÍTETTEK ! Tehát a módszer már megvan és a rendszer nem tegnap került Orosz kézbe ! Vagy szerinted csak az ultra okos nyugat játsza az információ késleltetés játékát ! Tudod ha megvan kulcs a zárhoz akkor már bármikor nyithatod .

Azt csak a ruszki hazudta.
Miközben lezúzták a visszavonuló csapatait.
Mit mondott volna?
Te meg megint elhiszed a hazugságot, hogy ők mindent lelőttek, mindent kivédtek.
:D
Pejsze hát!
Akkor miért is picsázták ki őket?
A ruszki jelentések szerint ők a világ összes tankját kilőtték, tízezer szám ölik a NATO zsoldosokat, többszáz repülőt lelőttek, stb, stb.
A valóság meg az, hogy csúnyán vesztésre állnak a "nem létező" ukrán állam, züllött, kiképzetlen, náci csőcselék hadserege ellen.
Nem érzel ellentmondást a ruszki hírek és a valóság között?
;)
 
W

Wilson

Guest
Ez az ukrán vs. orosz szervezettség, stratégia, taktika,sztem az amerikai és az orosz tábornoki, tiszti kar tudásbeli különbségéből is adódik.
Én nem gondolnám, hogy akkora különbség lenne a két tisztikar tudásában, én inkább, a két büdzsé közti különbségben, az orosz és amerikai gazdaság így a hadiipar közötti különbségben a két hadsereg eltérő szervezeti , szemléletbeli, parancsnoki felépítésében látom a különbséget....

Jól látható az elmúlt 9 hónap alapján, hogy a nyugati módszertan alapján kiképzett ukrán haderő előnyben van a hagyományos sokkal merevebb orosz parancsnoki struktúrával szemben, ugyanis az ukri hadseregben a harctéren a sokkal nagyobb önállósága és döntési jogköre van a tiszteknek egységparancsnokoknak.Szemben az orosz rendszerrel. Amelyet emiatt a fronton harcoló orosz és szaki katonák számtalanszor kritizáltak eddig.

Más

Az oroszok új "Herszon régió fővárosával" álltak elő....​

2022. november 12., szombat, 09:40

8613695-89141484e5fca72b--1-.jpg

Fotó: Vgoru médiaplatform

Herszon megszállása után Oroszország Genicseket nevezte ki a megszállt Herszon régió új "fővárosának".

Forrás : TASS

Részletek : Genicseket választották Herszon régió ideiglenes fővárosának, ahol a fő hatóságok találhatók - mondta a megszállás "képviselője", a "régió igazgatása".
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 595
113
Én lassan megértem, miért tartottak ki 45-ben a németek, a hit sokszor tényleg minden racionalitást felülír. Nem tudja úgy egy rezsim a népèt elárulni, hogy ne legyen egy kemény mag, aki mindig hinni fog benne, a vezetők hiába kormányozzák hatalmas háborús vereségbe az országot, hiába jön nap mint nap pofonok sorozata, a vezetők nemzetárulását is egy zseniális stratégia részének látják.

Lèpjetek kettőt hátra. Nézzétek meg hol állt a front februárban, hol áll most, hova vonultak be, honnan vonultak ki és közben mennyi embert, haditechnikát vesztettek. Olvassátok vissza, mit írtatok februárban, márciusban, júniusban és most. Erre számitottataok?? Akkor mi ez ami most zajlik???
2022. február 24. óta fogalmunk sincs mi az ami zajlik. Mert ilyen eddig mem volt. Ami biztos, a NATO terjeszkedésével és a célzott kijevi puccsal megtámadta Oroszországot úgy lassan 24 éve, több volt tagállamában 1989 óta csak lázít, amit korábban vagy erővel kezelt le az orosz, vagy proxy háborút vivatott vele. 2014 óta Oroszország Donbassz néven szintén egy visszaproxyba kezdett a NATOval, majd idén elkezdte frlszámolni a proxykalikat.

Oroszország hadserege szinte sehol. Harcol csecsen, zenész, önkéntes és sorozott DLNR, harcol különleges és bevetik a tüzérséget és légierőt. De ennyi. Ez még sehol sincs egy háborútól. Legalábbis én olyan háborút ritkán láttam rddig, ami az emberélet megóvásáról szól főleg.

Amit tudok:
Csecsenföld és ahogy most kinéz.
Előttem az ötnapos Grúzia olimpia!!! idején.
Előttem a kicsi kis zöld emberkék a Krímben. Szintén olimpia idején.
Előttem Gostomel és az egy hónapos Mariupol.
Előttem ahogy lerendezték a kavaró örményeket, kazahokat.
Előttem az a nyugalom ahogy háborúznak. Ahogy a NATOval harcolnak, de közben betartanak az utolsó napig minden kötelezettséget mint 1941ben a megtámadásukig.
Előttem ahogy az orosz az új zsidó, plusz smit még a woke hozott magával: macska, fa, zene, sport, stb.
Előttem ahogy próbálják nem a szokásos NATO népírtás szinten megoldani ezt a háborút miközben a NATO ki akarja irtani az ukrán nácikkal az oroszokat, elvenni földjüket, miközben az oroszoktól Medvegyev akinvisszs álmodozik (leírta Kohàn Mátyás, hogy miért).
Előttem ahogy mindenki Putyint akarja elmozdíttatni, miközben ő az aki miatt - bár a NATO folyamatosan provokál - még nincs világháború.
Senki sem beszél arról, hogy lassan nem lesz hol élnie az ukránoknak, mindent elpusztítanak vagy célponttá tesznek.
Látom ahogy az orosz viszont tényleg újjáépít.
Látom és olvasom a sok full kamut a sikeres offenzíváról miközben szeptember óta üres településeket foglalnak el az ukránok, de közben vesztettek két hónap alatt úgy 35-40000 embert halottban és sebesülten.

De ismét napok óta arról szól a topik, hogy gyenge oroszok, akik buták is, mint a filmekben a németek.

Fogalmunk sincs se a prooritásokról, se a miértekről. Csak találgatunk, még az értelmét is látjuk, de mindenki hülye és gyenge oroszozik, csak mert Donbasszban nem akarják frontvonallá tenni a már orosz városokat, kiírtattni a téllel az orosz lakosságot.

Amit én látok, hogy máshol már több a fegyver, mint egy scifiben. Amit látok a csapatmozgásokból, hogy a cél már télen a háború ukrán területre cipelése, a háború kiterjesztése a NATOra ahogy csak lehet. Ehhez meg kellett teremteni nyugaton a szar gazdaságot, nyersanyag hiányt, a gáz és áram problémákat. És akkor az összes ellenséget egyszerre kicsinálni, és akkor utána Donbasz egy Afrika szintű hadszíntér lesz, a háború pedig az ukrán területeket dől majd el. Például. De én elvinném a háborút az Ukrajnának nevezett náci állam területére. Nem az orosz részeket kurnám szét. Én.

De ezt nem én vívom. De hogy minden az utolsó lépésig ki van találva, meg van tervezve, 8 év volt rá, abban biztos vagyok, mert az orosz gazdasàg se omlott össze, ellenben lassan a nyugatival. Vannak dolgok amelyek nem jól vagy gazdaságtalanul működnek, nem lehetett előre látni, de ahogy a megfelelő emberek a helyükre kerülnek, ez mindig változik. Szurovikinnel a megfelelő emberek egyike már a helyén. A többi meg folyamatban.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Én lassan megértem, miért tartottak ki 45-ben a németek, a hit sokszor tényleg minden racionalitást felülír. Nem tudja úgy egy rezsim a népèt elárulni, hogy ne legyen egy kemény mag, aki mindig hinni fog benne, a vezetők hiába kormányozzák hatalmas háborús vereségbe az országot, hiába jön nap mint nap pofonok sorozata, a vezetők nemzetárulását is egy zseniális stratégia részének látják.

Lèpjetek kettőt hátra. Nézzétek meg hol állt a front februárban, hol áll most, hova vonultak be, honnan vonultak ki és közben mennyi embert, haditechnikát vesztettek. Olvassátok vissza, mit írtatok februárban, márciusban, júniusban és most. Erre számitottataok?? Akkor mi ez ami most zajlik???
Ha januárhoz képest nézem, az ukránok továbbra is egy nyomorult romhalmaz képét mutatják, kisebb területtel, mint ahogy a háború kezdődött.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Lehet hülyeség...Fehéro-ban mindenkit mozgósítanak és mondjuk az oroszokkal együtt kb. 70 ezer emberrel 200 repülővel 80 helikopterel (minyó, mihu) 1500 db T55 és T72-el 100 db T80-al 1000 BTR meg 600 db önjáró tüzérséggel 350 bm21 meg graddal 1200 páncélozott járművel meg légvédelmi és föld-föld rakétákkal 3 órás úttal 200 km-t megtenni a víz és áram nélküli kitelepitésre váró borzalmas morálú kihülő Kijevig (azon az útvonalon ráadásul még útdijjak is vannak, útdíj nélkül 5 órás az alternatív útvonal) betörni télen északon két frontos védekezésre kényszeríteni a dél felé nyomuló oroszok hagyta űrt kitöltő hős dicsőségesen Krím felé törő ukrán hadsereget ...a NATO is figyel ríl tájmban...meg még útdíj is van...

Na?? ...Melyik köpött az ukriknak??? Most azonnal vallja be!


Az, hogy falat húznak az azt jelenti, nem készültek rá 4 évet mint Mariupolnál (be is tudták keríteni Kijevet korábban, de Kijev maga egy kib.szott nagy Mariupol...ezért okosan nem is arra ásnak védvonalat az ukrik, hanem a lengyel határ felé a Belarusz határral párhuzamosan, hogy védjék a NATO cuccok import útvonalát.), meg azt, hogy vontak el erőket északról déli keleti irányba így nincs akkora védelmük, hogy tartani tudják azt a vonalat (főleg két frontot) és azt, hogy elindultak a déli mézesmadzagon.... kérdés, mennyi golyófogó bokorugrót sorozott be az orosz hadsereg (nem számoltam meg mind a 300 ezret tehát lehet csak 100 ezret, ami megjelent már délen és keleten, vagy akár 600 ezret)?
És mennyire sikerült a k.rvára átlátszó kínai fenyegetőzésekkel meg az Észak-Koreából percenként indított kísérleti ballisztikus rakétákkal lekötni, elvonni terelni az angolszászok figyelmét?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 637
48 364
113
A szokásos reggeli agymenés: beszélgettem online tegnap néhány volt "kollégámmal", némelyikük nálam sokkal okosabb és a mostani tűzhöz is közelebb rakta le a tábori székét. Túl sokat nem részleteznék, de van egy olyan érzésük, hogy ez a háború a Zaporozsje-Dnyipropetrovszk-Krivoj Rog háromszögben fog eldőlni. Ma még nem látszik ott semmi fontos, de majd fog. Egyikük egy félelmetesen logikus stratégiai levezetést mutatott azzal a kitétellel, hogy nem hozzuk nyilvánosságra. Nos, annyit azért talán szabad, hogy korai még a háború végéről beszélni, és nem véletlenül nem látszik sehol az orosz mozgósítás eredménye. :D
(Felhívnám Ladagrant kolléga figyelmét, hogy mindenképpen kérnék erre egy vigyorgó fejecskét, mert hiányérzetem lenne az infantilizmusa nélkül!)
Nem akarom lerombolni a volt kollégád hozzáértésének értékét, de ezt már a Bild is hozta.

A háború kimenetelét a zaporozsjei régióban határozzák meg, - Bild​


Ettől függetlenül, elképzelhető, hogy a kollégád önállóan jutott erre a következtetésre, és azonosan látják a dolgot a Bild szakértőjével.
Valakinek itt a fórumon privátban írtam, és csak megismételni tudom:
1) Az orosz politikai vezetésnek látnia kell és látja is, hogy ez egy proxyháború. Pont a vietnámi háború fordítottja. Ott a SZU harcolt vietnámi "kézzel" az USA ellen. Most USA harcol ukrán "kézzel" Oroszország ellen. Ez a mostani annyival veszélyesebb, hogy Oroszország határánál zajlik. Ennek fényében nem értem a lépéseiket. Félszívvel nem lehet ebbe a háborúba beleállni. Szövetségesek nélkül szintén nincs esélye győzni. A Nyugat-Kelet konfliktusát egyedül Oroszország nem fogja megnyerni.
2) Szerintem sok téves lépést tett, a szükséges lépéseket pedig nem időben tette meg. Első lépésként Ukrajna nyugati és déli határait le kellett volna zárni. Ömlik oda a fegyver, pénz, zsoldos, információ, tervezési-irányítási segítség. Az oroszok eddig nem remekeltek a hadvezetés terén sem. Nincs elég felszerelés, ha minden igaz. Azt az orosz bloggerek is leírták, hogy a ruházat jó része eltűnt, nem találják. Ezeken az oldalakon gyűjtenek felszerelésre az orosz katonáknak. Persze van ennek összekovácsoló hatása is, de jelzi a rendszer korrupságát.
3) Putyin nagyon sokat tett az orosz életszínvonal javításáért, de túlzottan óvatos egy háborúban. Lehet, hogy van rá oka. Nem tudom. De ha van rá oka, akkor nem érett a helyzet egy sikeres háborúra. Éles helyzetekben magabiztosnak és gyors reagálásúnak kell lennie egy vezetőnek. (Nem tudom, ezt érthetően fogalmaztam-e meg?)
4) És természetesen hírmorzsáknak vagyunk csak fogyasztói, ebből a szemszögből formálunk véleményt, lehet, hogy tévesen. Hangsúlyozom: Most orosz részről nem látszik sikertörténetnek ez a háború! Noncs még vége. Meglátjuk mi lesz. Én azt szeretném, ha vége lenne egy nyertes-nyertes megállapodással. Az hosszú távra teremtene békét Európában.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
Na?? ...Melyik köpött az ukriknak??? Most azonnal vallja be!


Az, hogy falat húznak az azt jelenti, nem készültek rá 4 évet mint Mariupolnál (be is tudták keríteni Kijevet korábban, de Kijev maga egy kib.szott nagy Mariupol...ezért okosan nem is arra ásnak védvonalat az ukrik, hanem a lengyel határ felé a Belarusz határral párhuzamosan, hogy védjék a NATO cuccok import útvonalát.), meg azt, hogy vontak el erőket északról déli keleti irányba így nincs akkora védelmük, hogy tartani tudják azt a vonalat (főleg két frontot) és azt, hogy elindultak a déli mézesmadzagon.... kérdés, mennyi golyófogó bokorugrót sorozott be az orosz hadsereg (nem számoltam meg mind a 300 ezret tehát lehet csak 100 ezret, ami megjelent már délen és keleten, vagy akár 600 ezret)?
És mennyire sikerült a k.rvára átlátszó kínai fenyegetőzésekkel meg az Észak-Koreából percenként indított kísérleti ballisztikus rakétákkal lekötni, elvonni terelni az angolszászok figyelmét?
Észak Korea annyit ért el az angolszászoknál a ballisztikus rakéta kilövésekkel hogy tudtukra hozták ha atomfegyvert vetnének be akkor indul is azonnal a nukleáris csapás észak kóreára.
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Ez egy nagyon furcsa háború. Szerintem itt a fórumon nagyon sok mindent túl komplikálunk, túl sok mindent képzelünk a dolgok mögé.
A modern hadseregek a megnövekedett mobilitás, és fegyver hatóerő miatt csökkentették a létszámot, emiatt drasztikusan megnőtt egy-egy katona költsége, és értéke.
Az előző korok háborúihoz képest elképesztően kevés katona van a frontokon, azok méretéhez képest( nincs is front, mert nincs kivel kialakítani). Az oroszok mint írtam, szerintem improvizatíven léptek a háborúba, béke létszámmal, béke ellátottsággal( személyzetből,fegyverzetből), most derülnek ki szervezeti hibáik,(Lopás korrupció....). De ne feledjük ez ugyanúgy mint az amerikai. kínai, stb egy hatalmas szervezet, sokkal lassabban reagál mint egy sokkal kisebb, évek óta vészüzemmódban pörgő államszervezet.
Én azt látom hogy az orosz hadsereg most egy a létszáma álltal is védhető nagyságú területre húzódik vissza, várva a beérkező csapatokat. Herszon feladása egyébként beindította azt a folyamatot ami megteremti Oo-ban is a háborús háttértamogatást.
Ez egy hosszú háború lesz, olyan lesz mint amikor a káposztára ráteszik a követ savanyításkor, és az szép lassan kinyomja az utolsó csepp levegőt is a káposztából.
Érzelmileg értem az ukrán vezetés részéről a döntést az orosz nyelv betiltásáról, de ennek borzasztó üzenete van az ukrajnában élő oroszok felé, és csak szítja a tüzet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 595
113
Ez egy nagyon furcsa háború. Szerintem itt a fórumon nagyon sok mindent túl komplikálunk, túl sok mindent képzelünk a dolgok mögé.
A modern hadseregek a megnövekedett mobilitás, és fegyver hatóerő miatt csökkentették a létszámot, emiatt drasztikusan megnőtt egy-egy katona költsége, és értéke.
Az előző korok háborúihoz képest elképesztően kevés katona van a frontokon, azok méretéhez képest( nincs is front, mert nincs kivel kialakítani). Az oroszok mint írtam, szerintem improvizatíven léptek a háborúba, béke létszámmal, béke ellátottsággal( személyzetből,fegyverzetből), most derülnek ki szervezeti hibáik,(Lopás korrupció....). De ne feledjük ez ugyanúgy mint az amerikai. kínai, stb egy hatalmas szervezet, sokkal lassabban reagál mint egy sokkal kisebb, évek óta vészüzemmódban pörgő államszervezet.
Én azt látom hogy az orosz hadsereg most egy a létszáma álltal is védhető nagyságú területre húzódik vissza, várva a beérkező csapatokat. Herszon feladása egyébként beindította azt a folyamatot ami megteremti Oo-ban is a háborús háttértamogatást.
Ez egy hosszú háború lesz, olyan lesz mint amikor a káposztára ráteszik a követ savanyításkor, és az szép lassan kinyomja az utolsó csepp levegőt is a káposztából.
Érzelmileg értem az ukrán vezetés részéről a döntést az orosz nyelv betiltásáról, de ennek borzasztó üzenete van az ukrajnában élő oroszok felé, és csak szítja a tüzet.
Azóta átszakadt (ruszkik felrobbantották) a gát. :)

Sok sikert Herszonban! ;)

Etesd, itasd a lakosságot, plusz áram, fűtés, szivattyúzd a vizet. Kíváncsi leszek a kivezényelt ünneplők arcára, ha viszi a víz a cuccost.

Csapda? Áh, nincs itt semmi látnivaló! :D
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 618
113
Nem akarom lerombolni a volt kollégád hozzáértésének értékét, de ezt már a Bild is hozta.

A háború kimenetelét a zaporozsjei régióban határozzák meg, - Bild​

Ezt olvastam, és fel is vetettük, de amit ő mondott, abban kicsit más okokból voltak következtetések. Az illető egyébként már egy évtizede orosz állampolgár és még aktív. (Szerbiában sem mindenki került vágóhídra... :D )
Mindegy, várjuk ki a történetet. Az biztos, hogy Szurovikin nem hülye...
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 565
5 250
113
A foteltábornokoknak, amikor a németek Moszkva kapujában álltak, aztán utána meg futottak, akkor kellet volna észt adni a magyar hadvezetésnek, hogy nem lépünk be . Most sem lehet tudni, mi lesz. Megint hurrá optimizmust látok. Minden nagy birodalomnak kell egy Armageddon hogy jó irányba menjenek a dolgok. Nyugi, kávé, páholyból figyelünk.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 195
29 218
113
Tacheles németeseknek T Röperrel és R Steinnel:

Orosz sajtójelentések szerint az ukránok elfogtak egy oroszpárti bloggert, és mivel egy olyan fotót is leadtak, amin Röper is rajta van, kitört a pánik, h őt kapták el, az összes orosz TV-rádió-újság hívogatta, ezért is vették fel a szokásosnál később.

Témák: A fenti hír, USA választások, Herszon, Steinmeier (német elnök), Valdaj, Németország múltja, lengyel kártérítési követelések, Irán.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 1711

Guest
Az orosz különleges szolgálatok titkos csatornákon keresztül hozzáfértek egy teljes HIMARS MLRS rakétához, amelyet egy harmadik ország területén keresztül vittek az Orosz Föderáció területére.

Az egyik orosz katonai tervezőiroda már mérnöki munkát végez ennek tanulmányozására.

-OPSQBkjDDs.jpg

3WbK7u72w9U.jpg

U81p3AZUOjc.jpg

ck-Hp9PvqRQ.jpg

Kicsit késő. Nem?

Most hozták nyilvánosságra, de már nyáron voltak hírek eltérített rakétákról.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 153
15 797
113
2022. február 24. óta fogalmunk sincs mi az ami zajlik. Mert ilyen eddig mem volt. Ami biztos, a NATO terjeszkedésével és a célzott kijevi puccsal megtámadta Oroszországot úgy lassan 24 éve, több volt tagállamában 1989 óta csak lázít, amit korábban vagy erővel kezelt le az orosz, vagy proxy háborút vivatott vele. 2014 óta Oroszország Donbassz néven szintén egy visszaproxyba kezdett a NATOval, majd idén elkezdte frlszámolni a proxykalikat.

Oroszország hadserege szinte sehol. Harcol csecsen, zenész, önkéntes és sorozott DLNR, harcol különleges és bevetik a tüzérséget és légierőt. De ennyi. Ez még sehol sincs egy háborútól. Legalábbis én olyan háborút ritkán láttam rddig, ami az emberélet megóvásáról szól főleg.

Amit tudok:
Csecsenföld és ahogy most kinéz.
Előttem az ötnapos Grúzia olimpia!!! idején.
Előttem a kicsi kis zöld emberkék a Krímben. Szintén olimpia idején.
Előttem Gostomel és az egy hónapos Mariupol.
Előttem ahogy lerendezték a kavaró örményeket, kazahokat.
Előttem az a nyugalom ahogy háborúznak. Ahogy a NATOval harcolnak, de közben betartanak az utolsó napig minden kötelezettséget mint 1941ben a megtámadásukig.
Előttem ahogy az orosz az új zsidó, plusz smit még a woke hozott magával: macska, fa, zene, sport, stb.
Előttem ahogy próbálják nem a szokásos NATO népírtás szinten megoldani ezt a háborút miközben a NATO ki akarja irtani az ukrán nácikkal az oroszokat, elvenni földjüket, miközben az oroszoktól Medvegyev akinvisszs álmodozik (leírta Kohàn Mátyás, hogy miért).
Előttem ahogy mindenki Putyint akarja elmozdíttatni, miközben ő az aki miatt - bár a NATO folyamatosan provokál - még nincs világháború.
Senki sem beszél arról, hogy lassan nem lesz hol élnie az ukránoknak, mindent elpusztítanak vagy célponttá tesznek.
Látom ahogy az orosz viszont tényleg újjáépít.
Látom és olvasom a sok full kamut a sikeres offenzíváról miközben szeptember óta üres településeket foglalnak el az ukránok, de közben vesztettek két hónap alatt úgy 35-40000 embert halottban és sebesülten.

De ismét napok óta arról szól a topik, hogy gyenge oroszok, akik buták is, mint a filmekben a németek.

Fogalmunk sincs se a prooritásokról, se a miértekről. Csak találgatunk, még az értelmét is látjuk, de mindenki hülye és gyenge oroszozik, csak mert Donbasszban nem akarják frontvonallá tenni a már orosz városokat, kiírtattni a téllel az orosz lakosságot.

Amit én látok, hogy máshol már több a fegyver, mint egy scifiben. Amit látok a csapatmozgásokból, hogy a cél már télen a háború ukrán területre cipelése, a háború kiterjesztése a NATOra ahogy csak lehet. Ehhez meg kellett teremteni nyugaton a szar gazdaságot, nyersanyag hiányt, a gáz és áram problémákat. És akkor az összes ellenséget egyszerre kicsinálni, és akkor utána Donbasz egy Afrika szintű hadszíntér lesz, a háború pedig az ukrán területeket dől majd el. Például. De én elvinném a háborút az Ukrajnának nevezett náci állam területére. Nem az orosz részeket kurnám szét. Én.

De ezt nem én vívom. De hogy minden az utolsó lépésig ki van találva, meg van tervezve, 8 év volt rá, abban biztos vagyok, mert az orosz gazdasàg se omlott össze, ellenben lassan a nyugatival. Vannak dolgok amelyek nem jól vagy gazdaságtalanul működnek, nem lehetett előre látni, de ahogy a megfelelő emberek a helyükre kerülnek, ez mindig változik. Szurovikinnel a megfelelő emberek egyike már a helyén. A többi meg folyamatban.
Szép mesterterv, de ha van ilyen, mi szükség volt megölteni és megnyomorítani közel 100 ezer orosz katonát?
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
384
2 529
93
Ezt olvastam, és fel is vetettük, de amit ő mondott, abban kicsit más okokból voltak következtetések. Az illető egyébként már egy évtizede orosz állampolgár és még aktív. (Szerbiában sem mindenki került vágóhídra... :D )
Mindegy, várjuk ki a történetet. Az biztos, hogy Szurovikin nem hülye...
Furcsállom ,az ukránok nem örülnek eléggé az ölükbe hullt várostól..