[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Lukasenka nem hülye. Tudja hogy ha beszállna, azzal csak veszíthetne.
:) jaja ...csakhogy ez nem az Ő döntése! Ezt majd Putyin dönti el. Miért? A nyugat szemében mindenképpen veszít hiszen állandóan meg akarták dönteni a hatalmát...tehát egyedül Putyin tartja szó szerint életben! Ez Putyin döntése...kockáztatni egy esetlegesen újabb ellenálló ország és felkelés vele szemben mint a dominók bedőlnek vagy egy kétes lehető leggyorsabb tőrdöfés északról.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 836
7 340
113

Resperger István: Területeket kell elengednie Ukrajnának, bármennyire fáj!​


Hersonban kigyulladt az előzetes letartóztatási központ épülete (FOTÓ, VIDEÓ)​


Khersonban az esti órákban tűz ütött ki a SIZO épületében.
A videón látható, hogy a tűz az épület középső emeleteit borította be.
A tűz keletkezésének körülményeit és okait vizsgálják.
Jelenleg az ukrán fegyveres erők kis különleges alakulatai vannak a városban, az ukrán csapatok főbb erői még nem érkeztek meg.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668194647

A háború kimenetelét a zaporozsjei régióban határozzák meg, - Bild​


A háború kimenetele a Zaporizzsja régióban dől el, mivel az ukrán fegyveres erők nem tudnak majd a Dnyeperen keresztül támadni a Herszon régióban. Ezt a véleményt Julian Röpke, a Bild katonai szakértője fejtette ki.

Rjopke szerint a csapatok Hersonból való kivonásával és a Dnyeperen átívelő hidak felrobbantásával az orosz hadsereg valójában véget vetett a háborúnak délen. Mostantól az orosz hadsereg megveheti a lábát a Dnyeper keleti partján, és maga a mintegy kilométer széles folyó természetes akadályként szolgál majd megbízható védelemül számukra.

„A közelmúltban az Egyesült Államok 40 páncélozott csónakot ígért Ukrajnának, de ezek nyilvánvalóan nem lesznek elegendőek ahhoz, hogy nagyszabású manővereket hajtsanak végre a Dnyeper keleti partján, amelyet az orosz hadsereg tart.
Ennek eredményeként az ukrán parancsnokságnak egy egész hadsereget – több tízezer katonát és több száz páncélozott járművet – kell áthelyeznie több mint 200 kilométerre, hogy átkeljen az ország legnagyobb folyóján. Ez a hadművelet hetekig elhúzódik, amit a Kreml felhasználhat a következő offenzíva előkészítésére.
Ez azt jelenti, hogy az ellenségeskedés Ukrajna délkeleti részébe vonul át, ahol az orosz hadsereg a legkevésbé meghódított területeket veszítette el, és ahol hónapok óta ukrán támadásra készül: nevezetesen a Zaporozsje régióba.

Ha azonban Ukrajnának sikerül áttörnie a védelmi vonalat a zaporozsjei régióban, és előrenyomulni az Azovi-tengerig, ez a vég kezdete lesz az orosz hadsereg számára egész Dél-Ukrajnában, beleértve a Krím-félszigetet is” – mondta Repke.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668196026

Az ukrán fegyveres erők elmenekültek az Experienced elől, elhagyták a radart és a fontos titkos dokumentumokat (VIDEO)​

Az ukrán katonák elmenekültek Az Avdejevka irányú Opytnoye falut megtisztítják – mondta a DPR 1. szláv dandárának parancsnokhelyettese a RIAN-nak.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668190378

Az 1. Donyecki Hadtest felszabadította a Gorlovka melletti Mayorskot

Erről a @wargonzoprojekt forrásai számolnak be.Az elmúlt 8 év során a település az Ukrán Fegyveres Erők egyik nagy erődített területévé vált.
Emellett a városban egy gát is található, amelynek megnyitása lehetővé teszi Donyeck és Gorlovka vízellátásának újraindítását a Szeverszkij Donyec-Donbassz csatornán keresztül.

Az új Ramsteinre várva - a kollektív Nyugat nagy háborúra készül

A régiek azt tanították nekünk, hogy ha békét akarsz, készülj fel a háborúra - és a nyugati vezetők nagyon jól megtanulták a híres római maxima második részét. Milyen háttérrel kerül megrendezésre az Ukrajnának fegyvert szállító országok következő, november 16-ra tervezett találkozója?

Josep Borrell , az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője november 10-én nyilatkozott az európai fegyveres erők mobilitásának növelésére irányuló tervekről a vasúti infrastruktúra újjáépítésével , ideértve a hidakat, a vasúti sínekeket és az alagutakat – a tervek szerint bevonják az európai fegyveres erőket is. a Balkán-félsziget, Moldova és – ki kételkedne – Ukrajna. És úgy tűnik, van mit szállítani: egyedül GörögországbanA NATO fő logisztikai csomópontjává vált Alexandroupolis és Thesszaloniki kikötők folyamatosan kapnak amerikai berendezéseket.

Harci beszédek hallatszanak a Szajna partjáról is – Macron francia elnök hangot adott az európai jövőről alkotott véleményének, és úgy döntött, hogy nagyszabású háborúra készül, új francia nemzetbiztonsági stratégiát jelentett be, amely sok érdekességet tartalmaz : az atomfegyvereket a hadiipari komplexum reformjához.

A kelet is nyugtalan – a The Wall Street Journal szerint Dél-Korea 100 000 tüzérségi lövedék átadását tervezi az Egyesült Államoknak , a Csendes-óceánon pedig közös Malabar haditengerészeti manővereket tartanak India, az Egyesült Államok, Japán és Japán részvételével. Ausztráliacélja Kína megfékezése. Hszi Csin-ping viszont nem állt félre, és felszólította a kínai hadsereget, hogy "minden erőfeszítését a háborúra való felkészülésre összpontosítsa".

Mi a helyzet az USA-val? Michael McCall kongresszusi képviselő az ATACMS rakéták Kijevbe szállítását kérte , Bill LaPlante, a Pentagon tisztviselője pedig a katonai-ipari komplexum megrendeléseinek növelését és hidegháborús szintre emelését javasolja. Az amerikai nukleáris erők készültségi fokát egyébként senki sem törölte. Úgy tűnik, a bátor új világ közelebb van, mint amilyennek látszik, és fel kell készülnünk rá.
Véget ért a nagy háborúk utáni szokásos egy emberöltő.
Az emberek többen vannak, az erőforrások szűkösebbek, az új vezetés nem érzi magáénak a régiek megállapodásait és senki nem emlékszik már a borzalmakra. Rossz előérzetem van.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Naivitás azt gondolni, hogy a NATO megvédene minket Ukrajnával szemben, pláne, ha már ők is fel lesznek véve. De amíg nem, addig is esélytelen.
Ha "végeztek", nagyon is valószínű, hogy jönnek majd minket és a szerbeket (ha már a németeket nem is, őket max. a lengyelekkel közösen) megbüntetni, ahogy ezzel már fenyegetődztek is. A NATO pedig nem fog semmit sem tenni, max. nekik segíteni.
Ha lezárul a háború, Ukrajna ott fog állni egy rakás kvázi pszichopatává vált háborús veteránnal, akiknek nehéz lesz a civil életbe visszailleszkedniük. Részben a szervezett bűnözés fogja felszívni őket.
De simán alakulhatnak majd belőlük kisebb jól felszerelt magánhadseregek is, amik különböző célokra, mondjuk egy szomszédos országban kormánydöntésre bevethetőek.
Egyetértek. Amúgy hiába értek egyet sok mindenben @Wilson -nal, ha a magyar külpolitika nem "igazodik", az orosz-ukrán konfliktus valamikor végetér, Ukrajna megmarad, valamilyen NATO társult ne adj 'sten taggá válik, egy görög-török "forever friendship" nagyon benéz... és bár sem a törökök, sem a görögök nem küldtek halálosztagot külföldre ellenük ágálló politikusokat likvidálni, az ukránokról már kiderült, szóval akár ilyesmivel is próbálkozhatnak majd. Ezt csak akkor lehetne megúszni, ha a nyugatról Ukrajna irányában fennálló szimpátia megszűnne valamilyen durva túlkapás miatt. Igazából már biztpolban gázolunk.
 
  • Tetszik
Reactions: vontod and arcas

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 475
19 189
113
A szokásos reggeli agymenés: beszélgettem online tegnap néhány volt "kollégámmal", némelyikük nálam sokkal okosabb és a mostani tűzhöz is közelebb rakta le a tábori székét. Túl sokat nem részleteznék, de van egy olyan érzésük, hogy ez a háború a Zaporozsje-Dnyipropetrovszk-Krivoj Rog háromszögben fog eldőlni. Ma még nem látszik ott semmi fontos, de majd fog. Egyikük egy félelmetesen logikus stratégiai levezetést mutatott azzal a kitétellel, hogy nem hozzuk nyilvánosságra. Nos, annyit azért talán szabad, hogy korai még a háború végéről beszélni, és nem véletlenül nem látszik sehol az orosz mozgósítás eredménye. :D
(Felhívnám Ladagrant kolléga figyelmét, hogy mindenképpen kérnék erre egy vigyorgó fejecskét, mert hiányérzetem lenne az infantilizmusa nélkül!)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 904
91 509
113
Én lassan megértem, miért tartottak ki 45-ben a németek, a hit sokszor tényleg minden racionalitást felülír. Nem tudja úgy egy rezsim a népèt elárulni, hogy ne legyen egy kemény mag, aki mindig hinni fog benne, a vezetők hiába kormányozzák hatalmas háborús vereségbe az országot, hiába jön nap mint nap pofonok sorozata, a vezetők nemzetárulását is egy zseniális stratégia részének látják.

Lèpjetek kettőt hátra. Nézzétek meg hol állt a front februárban, hol áll most, hova vonultak be, honnan vonultak ki és közben mennyi embert, haditechnikát vesztettek. Olvassátok vissza, mit írtatok februárban, márciusban, júniusban és most. Erre számitottataok?? Akkor mi ez ami most zajlik???
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 107
1 990
113
Az orosz különleges szolgálatok titkos csatornákon keresztül hozzáfértek egy teljes HIMARS MLRS rakétához, amelyet egy harmadik ország területén keresztül vittek az Orosz Föderáció területére.

Az egyik orosz katonai tervezőiroda már mérnöki munkát végez ennek tanulmányozására.

-OPSQBkjDDs.jpg

3WbK7u72w9U.jpg

U81p3AZUOjc.jpg

ck-Hp9PvqRQ.jpg
Húha! Ennek már a fele sem tréfa.

Komoly laboratórium! Kb. mint nálam a garázsban.

Három csavarhúzó, egy fogó és egy multiméter. Itt most kiderülnek a nagy titkok. :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 884
65 681
113
Véletlen egybeesések sora:

✅ Az Orosz Föderáció nyilatkozatai a tárgyalásokra való felkészültségről előfeltételek nélkül

✅ Az Egyesült Államok 2023. május 15-ig meghosszabbította a bankok engedélyét az orosz energiaellátással kapcsolatos tranzakciókhoz

✅ Abramovics 6 milliárd dollár feletti ellenőrzést szerzett

✅ A londoni fémtőzsde elvetette az Orosz Föderációból származó fémek beszállításának tilalmának gondolatát

✅ Az USA nem ellenzi, hogy India az árplafon feletti áron vásároljon orosz olajat anélkül, hogy igénybe venné a nyugati cégek szolgáltatásait

✅ Hollandia 20 000 tonna orosz műtrágya szállítását engedélyezte Afrikába, amely a rakomány tulajdonosával szembeni szankciók miatt a kikötőben ragadt

Mellette az usa feloldotta a washingtoni orosz nagykövettség számláinak blokkolását.
Genfben megkezdődtek az ENSZ és Oo között az orosz gabona és mütrágya szankciók alóli feloldása

p.s Korábban írtam, hogy háttéralku a Herszoni orosz kivonulás, amire egyre több jel mutat.
A gabonarol olvastam hogy gond az oroszoknak. A tavalyinak bent van meg egy nagy resze, es a teljes idei is. A belso fogyasztas nem oldja ezt meg mert annyi gabonat termelnek hogy az elkepzelhetetlen. Nem veletlenul ajanlottak fel 500 millio tonnat (vagy mennyit) ingyen Afrikanak, mert jo fel ev es be kene tarolni a jövő evit is, csak nincs hova. Itt meg 180000/t :mad:, haromszorosa a tavalyinak.
Csakhogy ugy tudom megint atkurtak oket, a gabonaszallitast engedelyezi az Ensz vagy ki a tököm, de a hajoval valo szalitas maradt embargo alatt.
A reszleteket pontosan nem nem tudom mar, csak olvastam valahol hogy kb ez a szitu. Plusz folyik a pozicioharc az ukran es az orosz gabona kozt hogy ki legyen melyik piac.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 936
48 702
113
Naivitás azt gondolni, hogy a NATO megvédene minket Ukrajnával szemben, pláne, ha már ők is fel lesznek véve. De amíg nem, addig is esélytelen.
Ha "végeztek", nagyon is valószínű, hogy jönnek majd minket és a szerbeket (ha már a németeket nem is, őket max. a lengyelekkel közösen) megbüntetni, ahogy ezzel már fenyegetődztek is. A NATO pedig nem fog semmit sem tenni, max. nekik segíteni.
Ha lezárul a háború, Ukrajna ott fog állni egy rakás kvázi pszichopatává vált háborús veteránnal, akiknek nehéz lesz a civil életbe visszailleszkedniük. Részben a szervezett bűnözés fogja felszívni őket.
De simán alakulhatnak majd belőlük kisebb jól felszerelt magánhadseregek is, amik különböző célokra, mondjuk egy szomszédos országban kormánydöntésre bevethetőek.
Sok ukrán (és orosz) lett maffiózó, aki még a SZUban háborúzott Afganisztánban. A nagy szétesést követően komoly kereslet volt ezekre. Aki a ‘90es években már az eszénél volt, az tudhatja…
Egyébként 100%ig egyetértek, hasonlóan látom. ukrajna évtizedekre megrokkan, és a “szabad gyökök” helyet fognak keresni maguknak, először belföldön, utána meg a szomszédban (és ahol tud).

A teljeskörű katonai akciót (= megtámadnak mint országot) most nem látom annyira esélyesnek, de ilyen bevethető nemzetközi karhatalomként mèg fényes jövő előtt állnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 031
113
Én lassan megértem, miért tartottak ki 45-ben a németek, a hit sokszor tényleg minden racionalitást felülír. Nem tudja úgy egy rezsim a népèt elárulni, hogy ne legyen egy kemény mag, aki mindig hinni fog benne, a vezetők hiába kormányozzák hatalmas háborús vereségbe az országot, hiába jön nap mint nap pofonok sorozata, a vezetők nemzetárulását is egy zseniális stratégia részének látják.

Lèpjetek kettőt hátra. Nézzétek meg hol állt a front februárban, hol áll most, hova vonultak be, honnan vonultak ki és közben mennyi embert, haditechnikát vesztettek. Olvassátok vissza, mit írtatok februárban, márciusban, júniusban és most. Erre számitottataok?? Akkor mi ez ami most zajlik???
A legnagyobb gondom nekem ezzel a konfliktussal tényleg az, hogy egyszerűen nem tudom eldönteni hogy mennyi az ukránok/oroszok reális - valós ember és technikai vesztesége.

Olyan szinten hazudik mindenki,tolja a fake news-t, hogy én semmit nem tudok komolyan venni. Tényleg semmit. A térkép szerint abban igazad van, és ez viszont VITÁN felül áll, hogy amire számítottam, az messze nem következett be, az ukránok SOKKAL jobban állnak mint gondoltam hogy állni fognak, mert én - hozzáteszem sok sok szakértővel egyetemben! - azt gondoltam hogy szinte ellenállás nélkül elsöprik őket az oroszok.


Hatalmas tévedés volt, s ez az egy biztos, hogy az oroszok sokkal gyengébbek hagyományos haderő tekintetében mint gondoltuk nagyon sokan, az ukránok meg sokkal szervezettebbek, hősiesen védekeznek.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Kicsit késő. Nem?
Elkerülte valszeg a figyelmedet az a hír , hogy az elmúlt napokban az Oroszok egy HIMARS támadáskor kilőttek 28 rakétát ÉS EW RENDSZEREKKEL 5-T ELTÉRÍTETTEK ! Tehát a módszer már megvan és a rendszer nem tegnap került Orosz kézbe ! Vagy szerinted csak az ultra okos nyugat játsza az információ késleltetés játékát ! Tudod ha megvan kulcs a zárhoz akkor már bármikor nyithatod .
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 904
91 509
113
A legnagyobb gondom nekem ezzel a konfliktussal tényleg az, hogy egyszerűen nem tudom eldönteni hogy mennyi az ukránok/oroszok reális - valós ember és technikai vesztesége.

Olyan szinten hazudik mindenki,tolja a fake news-t, hogy én semmit nem tudok komolyan venni. Tényleg semmit. A térkép szerint abban igazad van, és ez viszont VITÁN felül áll, hogy amire számítottam, az messze nem következett be, az ukránok SOKKAL jobban állnak mint gondoltam hogy állni fognak, mert én - hozzáteszem sok sok szakértővel egyetemben! - azt gondoltam hogy szinte ellenállás nélkül elsöprik őket az oroszok.


Hatalmas tévedés volt, s ez az egy biztos, hogy az oroszok sokkal gyengébbek hagyományos haderő tekintetében mint gondoltuk nagyon sokan, az ukránok meg sokkal szervezettebbek, hősiesen védekeznek.
Ez az ukrán vs. orosz szervezettség, stratégia, taktika,sztem az amerikai és az orosz tábornoki, tiszti kar tudásbeli különbségéből is adódik.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 399
113
Még jó hogy nem vagy olyan helyzetben hogy te döntsd el :D

Nem ő dönti el.
Csak véleménye van, és neki lett igaza.
Ha Lukasenkó beszállt volna, együtt bukna Putyinnal.
Így még van esélye.
;)


Elkerülte valszeg a figyelmedet az a hír , hogy az elmúlt napokban az Oroszok egy HIMARS támadáskor kilőttek 28 rakétát ÉS EW RENDSZEREKKEL 5-T ELTÉRÍTETTEK ! Tehát a módszer már megvan és a rendszer nem tegnap került Orosz kézbe ! Vagy szerinted csak az ultra okos nyugat játsza az információ késleltetés játékát ! Tudod ha megvan kulcs a zárhoz akkor már bármikor nyithatod .

Azt csak a ruszki hazudta.
Miközben lezúzták a visszavonuló csapatait.
Mit mondott volna?
Te meg megint elhiszed a hazugságot, hogy ők mindent lelőttek, mindent kivédtek.
:D
Pejsze hát!
Akkor miért is picsázták ki őket?
A ruszki jelentések szerint ők a világ összes tankját kilőtték, tízezer szám ölik a NATO zsoldosokat, többszáz repülőt lelőttek, stb, stb.
A valóság meg az, hogy csúnyán vesztésre állnak a "nem létező" ukrán állam, züllött, kiképzetlen, náci csőcselék hadserege ellen.
Nem érzel ellentmondást a ruszki hírek és a valóság között?
;)
 
W

Wilson

Guest
Ez az ukrán vs. orosz szervezettség, stratégia, taktika,sztem az amerikai és az orosz tábornoki, tiszti kar tudásbeli különbségéből is adódik.
Én nem gondolnám, hogy akkora különbség lenne a két tisztikar tudásában, én inkább, a két büdzsé közti különbségben, az orosz és amerikai gazdaság így a hadiipar közötti különbségben a két hadsereg eltérő szervezeti , szemléletbeli, parancsnoki felépítésében látom a különbséget....

Jól látható az elmúlt 9 hónap alapján, hogy a nyugati módszertan alapján kiképzett ukrán haderő előnyben van a hagyományos sokkal merevebb orosz parancsnoki struktúrával szemben, ugyanis az ukri hadseregben a harctéren a sokkal nagyobb önállósága és döntési jogköre van a tiszteknek egységparancsnokoknak.Szemben az orosz rendszerrel. Amelyet emiatt a fronton harcoló orosz és szaki katonák számtalanszor kritizáltak eddig.

Más

Az oroszok új "Herszon régió fővárosával" álltak elő....​

2022. november 12., szombat, 09:40

8613695-89141484e5fca72b--1-.jpg

Fotó: Vgoru médiaplatform

Herszon megszállása után Oroszország Genicseket nevezte ki a megszállt Herszon régió új "fővárosának".

Forrás : TASS

Részletek : Genicseket választották Herszon régió ideiglenes fővárosának, ahol a fő hatóságok találhatók - mondta a megszállás "képviselője", a "régió igazgatása".