Ebben elég nagy rutinra tettek szert az utóbbi időben élükön usánkával.Vagy eltakarodhat a picsába a NATO ukrajnából. Az is egy választás.![]()
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ebben elég nagy rutinra tettek szert az utóbbi időben élükön usánkával.Vagy eltakarodhat a picsába a NATO ukrajnából. Az is egy választás.![]()
Szerintetek szóltak a Pentagonnak, hogy már ott vannak?Ebben elég nagy rutinra tettek szert az utóbbi időben élükön usánkával.
Értem.Te beteg vagy, mivel lehettek elégedettek,lassan elfogy lelèpp a lakosság ,százezrek lettek halottak vagy nyomorékok,0ipar azaz0,ha győz az orosz ha veszít ,valakinek a gyarmata lesz talán a nevét majd megtarthatja vagy 3generaciora eladósìtották magukat a büdös életbe nem fizetik vissza amit felvettek,egy gyarmat lesz vagy USA vagy ruszki ez még a hülyének is feltűnt már .
Az utolsó mondatod kb ilyen hitleresre sikerült ,a bukás előtti hónapokat idézi minél több zsidót leölni mielőtt a harmadik birodalom bukik ,kb ez a szint volt.
Nektek ezt a szemmelenzős vélemény kifejtèst tanitják vagy magától megy ?Mert meg nekem is van annyi hogy látom a ruszki epikus hibáit, vezetési fogyatékosságait ,de ti csak felkapjátok a szemmelenzőt és mentek fejjel a falnak,ez is elég EPIC.
soha senkit nem érdekel ki kezdte a háborút. az számít hogy ki hogy fejezi be... a világ törvényei ilyenek.Nem az ukránok akarták ezt a háborút hanem az oroszok támadtak. Ennek fényében kell megítélni a dolgokat.
Ki támadt?Nem az ukránok akarták ezt a háborút hanem az oroszok támadtak. Ennek fényében kell megítélni a dolgokat.
Nem hát a donyecket is teljesen véletlenül lőtték....Nem az ukránok akarták ezt a háborút hanem az oroszok támadtak. Ennek fényében kell megítélni a dolgokat.
Velemémyem szerint ha kap az Ukránok F16-ost vagy bármilyen más gépet Ukrán bázisokról fognak támadást végrehajtani az említett bázison maximum karbantartásuk folyna.Raptoroknak még egy korszerűsítéssel kb 10 évig ki kell húzniuk amíg indul az NGAD(6 gen) váltótipus sorozatgyártása.Veléményem szerint ha pár tucat Kb 15-20 évvel ezelőtti "csúcs" szinvonalat jelentő F16MLU,F16C mégha kapnak is hozzá preciziós fegyverzetet Ukránok javára felborítaná az erőegyensúlyt akkor "köthetik is fel"azokat az Oroszok akik az elmult évtized Orosz haderő fejlesztéseiért felelnek.Egy Lengyel katonai bázis támadása kiválthatja hogy minimum a Lengyelek de ezzel az indokkal az Usa is beleállna teljes erővel az Ukrajnai konfliktusba ami szinte boritékolhatóan borítaná az erőviszonyokat.Ha marad a jelenlegi helyzet es ha csak azonosnak vesszük az élőerő veszteséget ez Oroszoknak kedvezhet Ukránok hamarabb "elfogynak".Ha meg atomot vetnének be Lengyel bázis ellen boritékolható hogy válszként adnának "eszközt"a Lengyelek kezébe a válszcsapáshoz vagy csak egyszerűen USA válaszolna taktikai töltettel.
három dolog vanÚgy látom, hogy sajnos ebbe az irányba tereli az USA, Oo.-ot. Hogy miben bízik Amerika, én nem tudom
Hát ha ez a repülőgép átadás túl nagy problémát jelentene, akkor mondjuk egy Iskander-M EMP fejjel megoldaná a kérdést úgy hogy nem lenne nagyon mutogatni való rombolás.a NATO repülőket ad az ukriknak és azokat lengyel és esetleg román területekről reptetnék, az orosznak nem szabad azokra a területekre csapást mérni, még hagyományos eszközzel sem, mert az USA azonnal kihasználná a megtámadást és elpukkantana egy saját kis nuki fejet és az oroszokra fogná, akik aztán le nem mosnák magukról, hogy ők voltak.
Értem mire gondolsz ,csak a jó öreg oligarchákat úgyse tudod eltakarítani nem fog változni semmi , korrupció helyet megtanulják azt a szót hogy lobbi ami tök ugyanaz csak jól hangzik mert amcsi ,az átlag ukrán ugyanolyan csöves lesz mint most,és ez így is úgyis szomorú.Értem.
Viszont inkább lesznek USA gyarmat, mint orosz.
Inkább választják Japán, Dél-Korea, NSZK, Nyugat-Európa féle USA gyarmati létet, amiért Magyarország is a fél kezét adta volna 1990 előtt.
No Meszike, gratula, már megint sikerült olyat írnod amivel teljesen egyetértek:Nem az ukránok akarták ezt a háborút hanem az oroszok támadtak. Ennek fényében kell megítélni a dolgokat.
Oroszországgal egyidőben. Az is egy választás.Vagy eltakarodhat a picsába a NATO ukrajnából. Az is egy választás.![]()
Be fogják fejezni, amint elérték a céljaikat. Az usa elkalkulálta magát egy csöppet, hamarabb jött az orosz támadás a vártnál. Tehát az usa nem irányít, hanem reagál, fut az események után. Meg kell ragadnia egy "kedvező pillanatot" amikor arcvesztés nélkül leállítja az ukránokat és mint békecsináló tudja eladni magát a világnak. Szurkolok nekik, hogy mihamarabb találják meg ezt a pillanatot.Van. Befejezik a különleges katonai műveletet.
Nem lóg a kezek a bilibe.Van jópár nyugati fegyverrendszer ami már "bizonyított"(F14,F15,F16,M1 abrams).Vagy vehetjük akár a sivatagi vihar "mesterien"megtervezett légihadjáratát.De gyakorlatilag a drón harcászatban is ők az "úttörők".De a nagyrészt amerikai fegyverzetre alapozott Izraeli haderő is "bizonyított"az elmúlt pár évtizedben.Természetesen vannak az elmúlt évtizedben olyan Orosz fegyverek,fegyverremdszerek amik bizonyítottak.Már most is jelentős erőket állomásoztatnak itt az amerikaiak.Ha meg ennyire egyszerűen megoldhatnák az Oroszok úgy se válaszolnának rá miért nem lépik meg?Nem akarom túlragozni de egyenlőre még a Fekete tenger felett repülő Ukránokat magy mértékben segítő Nato felderítő gépeket is "békén hagyják" az Oroszok nem lővik le őket.Ha meg ennyire "szarok"az USA álltal gyártott fegyverek akkor miért is tekintik "vörös vonalnak" az ACATM-s rakétákat,4 gen vadászokat amik ennek a generációnak nem is a csúcsát jelentik ha ennyire "szarok"az álltaluk gyártott fegyverek?Bilibe lóg a kezed. A légierőt nem tudná előretolni az usa. Vagy csak borzasztóan nagy rizikó árán.
De úgyis nettó hülyeség ezen gondolkozni. Első előretolt légi támaszpont ellen menne a taktikai.
És akkor még azzal a tényezővel nem is számolok, hogy mint minden usa fegyvernél kiderült eddig, hogy a valós képességek a marketinghez képest nagyon haloványak.
Szóval az nagyon is benne van a pakliban, hogy nem ugy repkednének a 22, 35ös gépek ahogy azt az atlantisták várnák.
Nem létező orosz preciziós csapás:
![]()
Krasznaja Gora ukránok kezén van még biztos:
![]()
Intel Slava Z
❗The village of Krasnaya Gora near Artyomovsk was taken by Wagner Yevgeny Prigozhin announced the transition of the settlement under our control, and the soldiers showed where they would go next. Telegram channels associated with PMCs report that no one from the Krasnaya gora garrison of the...t.me
Ja.Gyakorlatilag pont az USA aki a legnagyobbat nyeri az egész konfliktuson egyenlőre.Mind politikailag(Európai befolyás megerősítése.Mind gagdaságilag(Hatalmas megrendelések a hadiipariknak,Olaj,LNG gáz export növelese magas áron Oroszok itteni piacának "lenyúlása").Mindenkinél korábban lépett le az Usa nagykövettség Ukrajnából jól tudták mi fog történni.Az a támadás meg "mesterien" lett megoldva a Tavaszi "raszputyica" idején még pont bevárva hogy nagy mennyiségben kapjanak az Ukránok páncéltörő,kézi légvédelmi rendszereket aminek meg is fizették az "árát" és úgy néz ki lett belőle egy több éves felörlő háború gyors győzelem helyett.Be fogják fejezni, amint elérték a céljaikat. Az usa elkalkulálta magát egy csöppet, hamarabb jött az orosz támadás a vártnál. Tehát az usa nem irányít, hanem reagál, fut az események után. Meg kell ragadnia egy "kedvező pillanatot" amikor arcvesztés nélkül leállítja az ukránokat és mint békecsináló tudja eladni magát a világnak. Szurkolok nekik, hogy mihamarabb találják meg ezt a pillanatot.
Amit valószínűleg nem követne "válaszcsapás"?Hát ha ez a repülőgép átadás túl nagy problémát jelentene, akkor mondjuk egy Iskander-M EMP fejjel megoldaná a kérdést úgy hogy nem lenne nagyon mutogatni való rombolás.
Azért remélem tiszta, h kb. annyira különbözik ukrajna az oroszoktól (történelem, lakosság, stb.), mint Nszk az Ndk-tól.Oroszországgal egyidőben. Az is egy választás.![]()
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..