[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 091
13 497
113
többek között az Azovi nacionalista alakulat bevonásával. mondja a jelentés.
Ja, azok nem maradhatnak ki. :D Nem személyesen azok a parancsnokok fogják oket vezetni, akiket az oroszok szabadon engedtek? Mikor fogják fel, hogy mára már (saját lépéseiknek koszonhetoen) teljesen elhiteltenedet az Azovozásuk?

Az orosz hadvezetés elkezdett a Wagner ellen dolgozni. Hátráltatni az utánpótlást lőszerellátást.
Hát azért a Wagneresek is már régebben el kezdtek dolgozni a hadvezetés ellen.
Vegyuk mondjuk az álmobikos propivideókat, amelyeket Wagneresek forgadtak és a hadvezetés elleni folytonos kirohanásokat Kadirovval egyut.

De azért a munícióhiány általánosabb és szerintem a wagnerosok csupán ezzel az akcióval tobbet akartak saját maguk számára kieroszakolni a reguláris hadsereg kárara, mivel marakodnak egymással a legkisseb sikerért is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 264
113
Az orosz hadvezetés elkezdett a Wagner ellen dolgozni. Hátráltatni az utánpótlást lőszerellátást. Ezt nem én, meg az ukrán trollbloggerkommandó, hanem Prigozsin, a Wagner vezetője állítja, A háttérben ezt sztem a hadvezetés központi, moszkvai részének tehetségtelenségéből eredő kistílű féltékenysége okozza. Tipikus ha nekünk nem megy,dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Prigozsin nem finomkodik. Meghalt Wagneresek képeivel üzent Sojgunak, jelezve ez az ő lelkén szárad, mert lőszer nélkül nem tudnak harcolni és az elmúlt 24 órában ennek köszönhetően súlyos veszteségeket szenvedtek.
Amúgy arra nem gondoltok, hogy ez mind PR, most építik fel Prigozsint, mint a rettenthetetlen harcost, a gondoskodó atyát, a felelős, bölcs vezetőt, aki bír önkritikával, és nyíltan mer beszélni a gondokról, nem elhallgatva hagyja azokat elmérgesedni. Ilyen egy lehetséges utód Putyin számára? Ha orosz lennék, látva a nyomást Oroszországon valami ilyen opció szimpatikusabb lenne, mint egy örök-káder akiről wikipedian kell kikeresnem ki is és miért kéne őt tennem az ország élére.

Persze a jó PR olyan mint a jó hazugság: nagyobb részt igazság. Az eredményessége alapján nyilván nem csak PR máz mindez, dolgoztam eleget jó vezetők alatt és rosszak alatt is, hogy a partvonalról inkább (az adott feladathoz) jónak tűnjön Prigozsin.
 
Last edited by a moderator:

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 553
113
Uj fejlesztésű Kh 101.

Valami ukran Btr 60 mokolas.

Uj fedelzeti rendszer a Szu 35-on es a Szu 57-en.

Zsakmanyolt T 90M menni usankaba.
Ezt elbaxtak a fiuk.

Eszt Fh 70 ukran oldalon.

Ukran hoeromu robbantotta fel a Kh 101 raketat.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 690
113
Az orosz hadvezetés elkezdett a Wagner ellen dolgozni. Hátráltatni az utánpótlást lőszerellátást. Ezt nem én, meg az ukrán trollbloggerkommandó, hanem Prigozsin, a Wagner vezetője állítja, A háttérben ezt sztem a hadvezetés központi, moszkvai részének tehetségtelenségéből eredő kistílű féltékenysége okozza. Tipikus ha nekünk nem megy,dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Prigozsin nem finomkodik. Meghalt Wagneresek képeivel üzent Sojgunak, jelezve ez az ő lelkén szárad, mert lőszer nélkül nem tudnak harcolni és az elmúlt 24 órában ennek köszönhetően súlyos veszteségeket szenvedtek.
Ez egy nyomi színjáték, imádják a drámát.
Ugyanúgy menni fog az ukránok aprítása, ahogy eddig. Furcsamód a bahmuti harapófogó ugyanúgy szorult január-februárban is, ahogy Szoledár eleste óta.

Egyszerűen kellett egy téma, amire “megfelelő és gyors” állami válasz születhetett.

Lásd még: kisebb hibák “transzparenssé” tételével hitelesebbé tehető egy nagyobb narratíva is. Már többször eljátszották ezt az oroszok - pl a mobilizációs problémakról is ment a nyálverés, aztán meg furcsamód egyszeriben megszűntek ezek a gondok.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
  • Olyan kemény szövetségesei vannak, mint a Pufi koreája és Irán. Ja, meg a hatalmas Belarusz. Igaz, utóbbiak egy része az ukránok oldalán harcol. :D
.
.
Szerintem Belarusz / Lukasenka pontosan annyira jo szövetsegese putyinnak, mint a spanyol Franco volt Hitlernek a vilaghaboruban. Azaz kb semennyire. Szerintem belarusz ravaszkodik, Lukasenka nyilatkozgat, neha a latszat kedveert kemenykedik, de egyre vilagosabb, hogy ök bizony nem fognak akarni harcolni putyinert.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
.
.
Szerintem Belarusz / Lukasenka pontosan annyira jo szövetsegese putyinnak, mint a spanyol Franco volt Hitlernek a vilaghaboruban. Azaz kb semennyire. Szerintem belarusz ravaszkodik, Lukasenka nyilatkozgat, neha a latszat kedveert kemenykedik, de egyre vilagosabb, hogy ök bizony nem fognak akarni harcolni putyinert.

És erre minden joga megvan, a belarusz népnek annyi köze van ehhez a konfliktushoz, mint nekünk.
 

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
112
846
93

Betiltaná Ukrajna az Atomic Heartot, mert biztonsági kockázatnak tekinti​

Az orosz fejlesztőktől származó játékkal a digitális ügyekkel foglalkozó minisztérium szerint Oroszország felhasználói adatokat gyűjt.

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 831
30 459
113
Zártkörű Részvénytársaság a zenekar?
Nem viszik a tőzsdére. ;)
Amúgy meg Prigozsin nem katona.
Ráadásul a szentpétervári "üzleti körök" tagja volt némi izraelita háttérrel, majd Putyin "lölője". Nem hinném, hogy komoly vezetői posztra kerülne, így többet ér, nyomulhat a szürke/bűnözői körökben is. Inkább egy ellensúlya a Kadirov, Sojgu, DNR, LNR vezetők lobbierejének. Medvegyev lesz Putyin utódja szerintem...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 205
113
@dudi
Nem tudom tudod-e(szerintem nem) hogy a Nato tulajdonképpen a világ nem létező pénzhatalmi világelitjének a magánhadserege.Ha egyébként nem így lenne akkor kellett volna feloszlainia mikor megszünt a Varsói szerződés és felbomlott a SZU, Ebből adódik a kérdés hogy utána vajon ki ellen kellett "védekezni" senki ellen , de az amerikában székelő birodalmi elitnek a létérdeke az erőszak monopolizálása/kiterjesztése a világkifosztósdi dolláruralmának a fenntartásához.

Visszatérve a Prigozsin vs orosz VM kapcsolata, lőszerhiány témához:

Mindenki, aki figyelemmel követi különleges ukrajnai hadműveletünk menetét, pontosan tudja, hogy a Wagner-csoport vezetője, Jevgenyij Prigozsin, valamint a Honvédelmi Minisztérium vezetése és az RF Fegyveres Erők Vezérkara között már régóta fennáll egy nagyon feszült személyes kapcsolat.
Hogy miről van szó. Először is az ambícióról van szó.

A mérleg egyik oldalán Prigozsin áll Wagnerével, a másikon úgy tűnik, Szergej Sojgu védelmi miniszter és Valerij Geraszimov vezérkari főnök.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
535
2 471
93
.
.
Vegre egy jozan hang....! Gyakran gond itt, hogy sok egyszeru olvtars csak jo-rossz szinten latja a vilagot, mint egy Marvel filmet, ahol a szabadsagukat feltö oroszok a jok, akik vegre fel mertek az ördögi "nyugat" es a zusa ellen lazadni.
Sajnos sokaknak egyszeruen nem megy annak a megertese, hogy a valosag sokszor összetett.
Ez eddig is is így volt. Arról nem én tehetek, hogy az ide írók 90%-nak aki szimpatikus az szent a másik oldal meg maga az ördög és azt hiszik, hogy a világon csak ilyen gondolkozású emberek léteznek.

Na tessék vak vezet világtalant. Rátalálnak itt az emberek egymásra. :D:D:D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 385
77 070
113
@dudi
Nem tudom tudod-e(szerintem nem) hogy a Nato tulajdonképpen a világ nem létező pénzhatalmi világelitjének a magánhadserege.Ha egyébként nem így lenne akkor kellett volna feloszlainia mikor megszünt a Varsói szerződés és felbomlott a SZU, Ebből adódik a kérdés hogy utána vajon ki ellen kellett "védekezni" senki ellen , de az amerikában székelő birodalmi elitnek a létérdeke az erőszak monopolizálása/kiterjesztése a világkifosztósdi dolláruralmának a fenntartásához.

Visszatérve a Prigozsin vs orosz VM kapcsolata, lőszerhiány témához:

Mindenki, aki figyelemmel követi különleges ukrajnai hadműveletünk menetét, pontosan tudja, hogy a Wagner-csoport vezetője, Jevgenyij Prigozsin, valamint a Honvédelmi Minisztérium vezetése és az RF Fegyveres Erők Vezérkara között már régóta fennáll egy nagyon feszült személyes kapcsolat.
Hogy miről van szó. Először is az ambícióról van szó.

A mérleg egyik oldalán Prigozsin áll Wagnerével, a másikon úgy tűnik, Szergej Sojgu védelmi miniszter és Valerij Geraszimov vezérkari főnök.
Azért maradt fenn a NATO mert olcsó. Minden tagállamnak olcsóbb 0,5-2%-ot költeni védelemre és teljes biztonságban lenni, mint önállóan megoldani az önvédelmet egy halom pénzből. És persze azért is amivel kezdted.

Wagner vs. orosz haderő.

Szerintem a feszültség alapja az, hogy a Wagner az egyetlen kompetens katonai erő az orosz oldalon és ez borzasztó kényelmetlen (hogy finoman fogalmazzak) az orosz reguláris hadseregnek kiváltképp a vezérkari főnököt és a minisztert. A Wagner mutatja meg, hogy milyen is lehetne a hadsereg (holott bevallottan is a Wagnernél sem mindenk olyan hű de kepzett) ha nem lopnák szét és nem sógor koma jóbarát alapon kerülnének teljesen inkompetesns emberek vehető beoaztásba.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 801
14 377
113
A Sojgu Szurovikin bohózat után simán el tudom képzelni, hogy ez a Prigozsin balhé is megrendezett.

Nem viszik a tőzsdére. ;)
Amúgy meg Prigozsin nem katona.
Ráadásul a szentpétervári "üzleti körök" tagja volt némi izraelita háttérrel, majd Putyin "lölője". Nem hinném, hogy komoly vezetői posztra kerülne, így többet ér, nyomulhat a szürke/bűnözői körökben is. Inkább egy ellensúlya a Kadirov, Sojgu, DNR, LNR vezetők lobbierejének. Medvegyev lesz Putyin utódja szerintem...
Nekem egyértelmű, hogy általában minden a forgatókönyv és kotta szerint történik, egészen az esetleges első nuki eldörrenésig.
Most láthatjátok, hogy a kevésbé megbízható személyek azért nem kapnak világközpontú legyártású kottát, mint Prigozsin.

Most erővel kell visszafogni, hogy nehogy mint egy bevadult, gazdájára sem hallgató pittbull idő előtt szétkapja az ukrán vonalat. Hiszen akkor borulhat a több évre, nagy Fehér Főnökünk által eltervezett maximális haszonra optimalizált segélyezési terv.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
770
7 008
93
Azért maradt fenn a NATO mert olcsó. Minden tagállamnak olcsóbb 0,5-2%-ot költeni védelemre és teljes biztonságban lenni, mint önállóan megoldani az önvédelmet egy halom pénzből. És persze azért is amivel kezdted.

Wagner vs. orosz haderő.

Szerintem a feszültség alapja az, hogy a Wagner az egyetlen kompetens katonai erő az orosz oldalon és ez borzasztó kényelmetlen (hogy finoman fogalmazzak) az orosz reguláris hadseregnek kiváltképp a vezérkari főnököt és a minisztert. A Wagner mutatja meg, hogy milyen is lehetne a hadsereg (holott bevallottan is a Wagnernél sem mindenk olyan hű de kepzett) ha nem lopnák szét és nem sógor koma jóbarát alapon kerülnének teljesen inkompetesns emberek vehető beoaztásba.
Nem azért maradt fent mert olcsó... Az, hogy olcsó meg különben is relatív. Mert ha a kapcsolt dolgokat is belevesszük az egyenletbe, akkor lehet, hogy nem az adott NATO tagországnak lesz nyerő a biznisz több tekintetben. Azt, hogy kinek nyerő, azt mindenkinek a saját fantáziájára bízom.

Az "olcsóság" eredménye:



Más.

"A lépés a jüan növekvő szerepének legújabb jele a nemzetközi színtéren, és egy fontos lépés afelé, hogy egyes országok diverzifikálni kívánják devizakitettségüket."

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 380
45 804
113

Lengyelország bevonta a rendőrséget egy titkos akcióba Ukrajnában (FOTÓ)​

A Wirtualna Polska lengyel kiadása szerint Varsó rendőrségi különítményt küldött Ukrajnába titkos aknamentesítési művelet végrehajtására.
„A küldetés azután indult, hogy az ukránok tavaly az EU Terrorellenes Egységek Szövetségének (ATLAS) tagországaihoz fordultak azzal a kéréssel, hogy küldjenek be sappereket.
Ezzel azonban csak Lengyelország járult hozzá” – jegyezték meg az anyag szerzői.
Az ország belügyminisztériumának vezetője, Mariusz Kaminsky elrendelte egy „humanitárius rendőri kontingens” létrehozását, amely 98 önkéntes tisztből áll az egyes terrorelhárító rendőri egységekből. A csapatban mentősök, "harci csapattagok" is voltak a misszió tagjainak őrzésére, valamint két aknák felkutatására kiképzett kutya.
Mint a kiadványban megjegyzik, 3 hónapra mentek Ukrajnába, valójában azonban 5 hónapig tartózkodtak ott, és több mint 342 ezer négyzetméternyi aknát tisztítottak meg.
A lengyel rendőrség többek között Kijev, Dnyipropetrovszk környékén és más területeken is dolgozott.
Источник: https://rusvesna.su/news/1677139926

Lezuhant a védelmi minisztérium gépe a belgorodi régióban (+ FOTÓ)​

FRISSÍTVE​

11:20. A lezuhant gép pilótájának sikerült katapulnia – írja a TASS bűnüldöző szervek forrására hivatkozva.
11:30. A hírek szerint a baleset egy gyakorlórepülés közben történt. Tűz keletkezett egy polgári melléképület földjén, senki sem sérült meg.
Источник: https://rusvesna.su/news/1677139538

A Szu-25-ös támadórepülőgép a belgorodi régióban található repülőtérre visszatérve lezuhant, a pilóta életét vesztette, a katasztrófa oka műszaki hiba volt - Oroszország védelmi minisztériuma