[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
767
2 287
93
Azért maradt fenn a NATO mert olcsó. Minden tagállamnak olcsóbb 0,5-2%-ot költeni védelemre és teljes biztonságban lenni, mint önállóan megoldani az önvédelmet egy halom pénzből. És persze azért is amivel kezdted.

Wagner vs. orosz haderő.

Szerintem a feszültség alapja az, hogy a Wagner az egyetlen kompetens katonai erő az orosz oldalon és ez borzasztó kényelmetlen (hogy finoman fogalmazzak) az orosz reguláris hadseregnek kiváltképp a vezérkari főnököt és a minisztert. A Wagner mutatja meg, hogy milyen is lehetne a hadsereg (holott bevallottan is a Wagnernél sem mindenk olyan hű de kepzett) ha nem lopnák szét és nem sógor koma jóbarát alapon kerülnének teljesen inkompetesns emberek vehető beoaztásba.

Szerintem abban sokan egyetértenek,hogy a Wagner a legharcképesebb,legpotensebb erő az orosz oldalon jelenleg.De hogy az egyetlen?Mind az orosz különleges erők,mind a VDV letette a névjegyét már egy pár helyen.Arról meg nem a katonák tehetnek,hogyha nem megfelelően vetik be őket.Abban viszont egyetértek veled,hogy ugyanaz a betegség eszi az orosz hadsereget,mint a honvédséget.Nevezzük posztkommunista szindrómának.Nem arra megy a pénz amire kellene...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 658
55 318
113
Szerintem abban sokan egyetértenek,hogy a Wagner a legharcképesebb,legpotensebb erő az orosz oldalon jelenleg.De hogy az egyetlen?Mind az orosz különleges erők,mind a VDV letette a névjegyét már egy pár helyen.Arról meg nem a katonák tehetnek,hogyha nem megfelelően vetik be őket.Abban viszont egyetértek veled,hogy ugyanaz a betegség eszi az orosz hadsereget,mint a honvédséget.Nevezzük posztkommunista szindrómának.Nem arra megy a pénz amire kellene...
Igy van ez pl a Bundeswehrnél, de még az angol haderőnél is.
Az EU-ban legerősebbnek nevezett franciáknak meg kiteszik a szűrüket Maliból és Burkina Fasóból.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Szerintem abban sokan egyetértenek,hogy a Wagner a legharcképesebb,legpotensebb erő az orosz oldalon jelenleg.De hogy az egyetlen?Mind az orosz különleges erők,mind a VDV letette a névjegyét már egy pár helyen.Arról meg nem a katonák tehetnek,hogyha nem megfelelően vetik be őket.Abban viszont egyetértek veled,hogy ugyanaz a betegség eszi az orosz hadsereget,mint a honvédséget.Nevezzük posztkommunista szindrómának.Nem arra megy a pénz amire kellene...
A különleges erő az különleges erő, semmilyen formában nem hasonlítható a "hagyomanyos" lövészekhez. Ebben a háborúban mégis mit tett le az asztalra a VDV vagy a TGY? Mi az amit elértek de a sima lövészek nem?

A pénz a legkisebb része enneka problémának, a legnagyobb a gondolkozásmód.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
A NATO hivatalos oldaláról:



We are Harry Potter and William Wallace, the Na’vi and Han Solo. We’re escaping from Shawshank and blowing up the Death Star. We are fighting with the Harkonnens and challenging Thanos. Ukraine is hosting one of the great epics of this century.

We haven’t won yet. But in many ways, we have won.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 007
113
A pénz a legkisebb része enneka problémának, a legnagyobb a gondolkozásmód.
dudi, nem vagyok katona
de jól érzékelem hogy az orosz hadsereg hetvenvalahány éve egy másik háborúra készül, katonagenerációkon keresztül ennek a másik háborúnak a műveleteit gyakorolták, és most az okozza a fő problémát hogy ezt a háborút nem lehet úgy megvívni, mert ez egy másik háború, másik ellenséggel, más körülmények között, de orosz oldalon ha valamelyik parancsnoknak le is esik a tantusz, újra és újra előkerül valaki akinek meg nem és megint vezényel egy páncélosrohamot?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
dudi, nem vagyok katona
de jól érzékelem hogy az orosz hadsereg hetvenvalahány éve egy másik háborúra készül, katonagenerációkon keresztül ennek a másik háborúnak a műveleteit gyakorolták, és most az okozza a fő problémát hogy ezt a háborút nem lehet úgy megvívni, mert ez egy másik háború, másik ellenséggel, más körülmények között, de orosz oldalon ha valamelyik parancsnoknak le is esik a tantusz, újra és újra előkerül valaki akinek meg nem és megint vezényel egy páncélosrohamot?
ti amúgy mit láttok, amit én nem?
Mert én, leginkább orosz és ukrán propaganda videókat látok, sokszor ugyanazt feltöltve mindkét oldal propaganda csatornáira más felirattal, és ebből nem igazán tudom megmondani, hogy amúgy mi is a helyzet a fronton.
Pl.: A wagner napi szinten posztol dicső videókat a hős harcosairól, az orosz vm nem nagyon, de néha meg igen, ahol az orosz vm katonái a dicsőségesek.
de tényleg csak a wagner harcol? vagy az orosz vm tartja magát a háború eleji elveihez, és a katonák a fronton nem kapnak telekommunikációs eszközöket, így csak nem látszik a harcuk?
Mit tudtok erről?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Ez egy nyomi színjáték, imádják a drámát.
Ugyanúgy menni fog az ukránok aprítása, ahogy eddig. Furcsamód a bahmuti harapófogó ugyanúgy szorult január-februárban is, ahogy Szoledár eleste óta.

Egyszerűen kellett egy téma, amire “megfelelő és gyors” állami válasz születhetett.

Lásd még: kisebb hibák “transzparenssé” tételével hitelesebbé tehető egy nagyobb narratíva is. Már többször eljátszották ezt az oroszok - pl a mobilizációs problémakról is ment a nyálverés, aztán meg furcsamód egyszeriben megszűntek ezek a gondok.
Tegnap Facebookon Castel egyik posztja alatt válaszoltam a Wagnerrel kapcsolatos kérdésre, ide is bemásolom
A Wagnerral kapcsolatos problémákat inkább az erőstruktúrán belüli izmozásként lehetne jellemezni. Avagy "vihar a biliben" elv alapján egyik oldalt a minisztériumi bürokratikus struktúra, míg másik részen a Prigozsin képviselte háborús héják állnak. De mindez inkább belső konfliktus, ami magának Putyinnak a pozícióját nem veszélyezteti.

A lőszerutánpótlás megcsappanása ugyanúgy magyarázható a Wagner esetleges "visszafogásával" mint egy lehetséges nagyobb szabású támadás előkészítésével. Előbbi esetben a védelmi minisztérium-vezérkar lehetett az, aki szerint a Wagner az elmúlt időszakban túlnyerte magát mind a harctéren mind PR szempontból és így próbálnak kicsinyesen kvázi elégtételt venni. Volt már rá példa 2018-ban Szíriában, mikor az amerikai-kurd erőkkel szemben hirtelen eltűnt a légitámogatás. Amennyiben tényleg ez van, ez egy felettébb mocskos dolog, csak sajnos a belső intrikák így működnek.

Amennyiben viszont egy nagyobb szabású támadás előkészítése zajlik, az sem lehet elképzelhetetlen, mivel ahhoz mindenképp szükséges a kellő tüzérségi lőszerkészlet betárolása a támadás irányában. Így lehet, hogy a Wagnernek szánt lőszert mondjuk Szumi vagy Harkov közelébe szállították, de sajnos érthető módon ezt nem tudjuk pontosan megállapítani. Az eddig elérhető infók alapján inkább az a helyzet áll fenn, hogy a februárra igényelt lőszerkészlet leszállítása több hetes csúszásban van és ezért nem kapja meg a Wagner a szükséges muníciót. Hogy ez most szándékos akadályozás vagy a logisztikai rendszer hiányosságai, nos bármelyik lehet.
Annyi változás történt azóta, hogy újra megindultak a lőszerszállítmányok a Wagnernek és ezt maga Prigozsin nyilatkozta. De ismerős ez a helyzet a bürokrácia működését ismerve, avagy ha valamiről kiderül, hogy hatékonyabban működik mint a bürokratikus struktúra és az így az ő létére való fenyegetésként jelentkezik, akkor a bürokrácia szépen megpróbálja azt a kihívást bedarálni. Hatékonyabb és eredményesebb vagy mint a seggvakarók ott a Fruzenszkja rakparton? Hohó, vigyázz véletlen nem fogsz lőszert kapni. De ez nem csak az oroszokra igaz, alapvetően a bürokrácia ilyen, hogy az innovációt és a hatékonyságnövelést nem szereti, ezzel még anno Max Weber is foglalkozott a 19-20. században
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 253
113
Tegnap Facebookon Castel egyik posztja alatt válaszoltam a Wagnerrel kapcsolatos kérdésre, ide is bemásolom

Annyi változás történt azóta, hogy újra megindultak a lőszerszállítmányok a Wagnernek és ezt maga Prigozsin nyilatkozta. De ismerős ez a helyzet a bürokrácia működését ismerve, avagy ha valamiről kiderül, hogy hatékonyabban működik mint a bürokratikus struktúra és az így az ő létére való fenyegetésként jelentkezik, akkor a bürokrácia szépen megpróbálja azt a kihívást bedarálni. Hatékonyabb és eredményesebb vagy mint a seggvakarók ott a Fruzenszkja rakparton? Hohó, vigyázz véletlen nem fogsz lőszert kapni. De ez nem csak az oroszokra igaz, alapvetően a bürokrácia ilyen, hogy az innovációt és a hatékonyságnövelést nem szereti, ezzel még anno Max Weber is foglalkozott a 19-20. században
A lőszer visszatartásról jut eszembe a sztálingrádi történet, hogy egyszercsak nem kapták meg a rendelt lőszer mennyiséget. Amig a vezérkar halálra sápadt, addig az akkor hdo.pk. Rokoszovszkíjnak esett le, hogy ez valami nagy dolognak az előkészülete lehet. És úgy is lett.
Azután Kurszknál is odatette magát, és frontparancsnokként Berlinig ment.
Vajon van-e ekkora formátumú figura ez a Prigozsin?
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Az én értelmezésem szerint Prigozhin azt mondja hogy az orosz katonai vezetés fel akarja számolni a WAGNER-t. (fordító progi)
Sajna nem értem a video szövegét.
.
.
Szerintem a Wagner tulzottan kezdett allam lenni az allamban, mint egy parhuzamos orosz hadsereg, es ez a Prigozsin is kezdett tul sokat szerepelni, amivel nem nehez kitalalni, hogy egyre többeket kezdhetett zavarni. Azt se zarjuk ki, hogy Wagner urnak a hatterben kezdtek lenni akar politikai, hatalmi ambicioi is, es ezert kezdtek el helyre tenni.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 800
14 365
113
ti amúgy mit láttok, amit én nem?
Mert én, leginkább orosz és ukrán propaganda videókat látok, sokszor ugyanazt feltöltve mindkét oldal propaganda csatornáira más felirattal, és ebből nem igazán tudom megmondani, hogy amúgy mi is a helyzet a fronton.
Pl.: A wagner napi szinten posztol dicső videókat a hős harcosairól, az orosz vm nem nagyon, de néha meg igen, ahol az orosz vm katonái a dicsőségesek.
de tényleg csak a wagner harcol? vagy az orosz vm tartja magát a háború eleji elveihez, és a katonák a fronton nem kapnak telekommunikációs eszközöket, így csak nem látszik a harcuk?
Mit tudtok erről?
Szia, itt csak megint azt látom h dolgozik a F.O.S média, hírferdítései - kifordításai állandóan felülírják a valóságot.
Úgy látom hogy később írnom kell a F.O.S média mintegy 120 - 150 évvel ezelőtti kialakításáról, ak akkori Európai bohóccirkusz koronás főszereplőiről és az öket felülről, bedrótozva irányító személyről is. Itt megint segítségül fogom hívni az akkori, valóban demokratikus Egyesült Államokbeli heti hírmagazin, a Puck ezirányú ábrázolását, ami mindent megmagyaráz.
Úgyhogy nyugodjon le mindenki , mi csak hál' Istennek távolról próbáljuk követni az eseményeket, viszont ebben a F.O.S média nincs segítségünkre, állandóan majmot próbál belőlünk ipari méretekben gyártani.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
.
.
Szerintem a Wagner tulzottan kezdett allam lenni az allamban, mint egy parhuzamos orosz hadsereg, es ez a Prigozsin is kezdett tul sokat szerepelni, amivel nem nehez kitalalni, hogy egyre többeket kezdhetett zavarni. Azt se zarjuk ki, hogy Wagner urnak a hatterben kezdtek lenni akar politikai, hatalmi ambicioi is, es ezert kezdtek el helyre tenni.
Igen, én valami hasonlót vélek felfedezni. Mint a csecsenekkel kapcsolatban. Ott is kezdett elszaladni a paci , Kadirovval. A csecsenek jól tolták, ők folytak a csapból is. Most nagy a csend körülöttük.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 914
16 844
113

Benyomultak az orosz hadihajók a Földközi-tengerre​


2023. FEBRUÁR 23. - 14:05

Olyan mennyiségben, melyet a hidegháború idején sem lehetett tapasztalni” – állítja Enrico Credendino tengernagy.

821959-orosz.jpg


Esetleges incidensek kockázatára figyelmeztetett az orosz flotta egyre erősebb jelenléte miatt a Földközi-tengeren Enrico Credendino tengernagy, az olasz haditengerészet vezérkari főnöke a parlament védelmi bizottságában, csütörtökön.

„Megdöbbentő mértékben emelkedett az orosz flotta hajóinak száma”

Enrico Credendino hangsúlyozta, hogy az ukrajnai háború felerősítette a Földközi-tenger stratégiai szerepét. Kijelentette, ami az ország biztonsági helyzetét illeti, az Ukrajnában zajló konfliktus a tengeren érezteti hatását, mivel „megdöbbentő mértékben emelkedett az orosz flotta hajóinak száma a Földközi-tengeren és a Fekete-tengeren,

olyan mennyiségben, melyet a hidegháború idején sem lehetett tapasztalni”.
Az olasz haditengerészetnek is lépnie kell

Noha a vezérkari főnök úgy vélte, magas számuk ellenére az orosz hajók jelenléte nem képvisel közvetlen fenyegetést Olaszország területére, rámutatott: „jelentősen növeli a feszültséget”. Mint rámutatott: a helyzet nagyobb jelenlétet követel az olasz haditengerészet és a szövetségesek részéről is.

A haditengerészet vezérkari főnöke hozzátette, az oroszok agresszív magatartást tanúsítanak, amely nem számított megszokottnak a Földközi-tengeren, és korábban csak a Baltikum térségében volt tapasztalható.

Lehetséges az incidens kockázata, és amikor ilyesfajta incidens történik, sose lehet tudni, mi lesz a kimenetele”
– hangoztatta.

Megjegyezte, a Földközi-tenger egyébként is „háborgó” térségnek számít a partján fekvő országok gazdasági forrásokért folytatott állandó versengése miatt, valamint az emberkereskedelem, csempészet és más illegális tevékenységek következtében.

„Ezért folyamatos ellenőrzésre van szükség” – jelentette ki. Enrico Credentino hozzátette, problémát jelent a Földközi-medence déli partján fekvő országok fegyverkezése is. Példaként Algériát említette, mely Olaszországtól, Franciaországtól és Németországtól hajókat vásárol, Oroszországtól pedig Kalibr-rakétákkal felszerelt tengeralattjárókat.

Elmondta, az olasz haditengerészet naponta 10 ezer hajót azonosít és ellenőriz átlagban a partoktól távol is. A munkában hatvankét nagyobb hadihajó vesz részt, valamint a nemzeti felderítés két további vízi járműve. A vezérkari főnök hozzátette, nagyobb költségvetési támogatás szükséges a haditengerészet légvédelmi eszközökkel való felszerelésére, és a legénységi létszám növelésére.

(Mandiner)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
ti amúgy mit láttok, amit én nem?
Mert én, leginkább orosz és ukrán propaganda videókat látok, sokszor ugyanazt feltöltve mindkét oldal propaganda csatornáira más felirattal, és ebből nem igazán tudom megmondani, hogy amúgy mi is a helyzet a fronton.
Pl.: A wagner napi szinten posztol dicső videókat a hős harcosairól, az orosz vm nem nagyon, de néha meg igen, ahol az orosz vm katonái a dicsőségesek.
de tényleg csak a wagner harcol? vagy az orosz vm tartja magát a háború eleji elveihez, és a katonák a fronton nem kapnak telekommunikációs eszközöket, így csak nem látszik a harcuk?
Mit tudtok erről?
A térképet.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
767
2 287
93
A különleges erő az különleges erő, semmilyen formában nem hasonlítható a "hagyomanyos" lövészekhez. Ebben a háborúban mégis mit tett le az asztalra a VDV vagy a TGY? Mi az amit elértek de a sima lövészek nem?

A pénz a legkisebb része enneka problémának, a legnagyobb a gondolkozásmód.

Hogy mit tett le TGY?Nemtom,most igy hirtelen Mariupol jutott eszembe.Ha meg a VDV,teljesen igazad van,semmit.Igaz a nagy veszteségeik mellett megtartották az AA-t,és ki lettek vonva onnan,nem pedig fogságba estek.Tényleg nagyon gyatrán teljesítenek,ha egy elcseszett orosz market garden-t saját erőből hagynak ott...
Ha jol emlékszem,a multkor te irtad,hogy nem érted hogy lehetnek emberek ennyire elvakultak,na most te csinálod ugyanezt.Én az itt lévők szemében valószinű oroszbérenc lennék,de igyekszem objektíven nézni minden információt.Nem gondolom hogy az orosz hadsereg jól teljesít,és látom is,hogy miben jobb a nyugat.Ilyent ide irni hogy mit értek el...már 1 éve harcolnak.Ők azt érték el,hogy az ukrán nem kergette ki őket.Az ukrán meg azt,hogy még nem járnak az oroszok kárpátalján.Ha te szerinted ez kevés,akkor valószínű nem az én készülékemben van a hiba.Szerintem ott mindkét fél erőfelett teljesít ezért az eredményért.
Azt mondjuk azért szeretném tudni,hogy milyen plusz információd van,amivel belelátsz az orosz hadsereg mindennapjaiba,mert a neten fellelhető információk nagyrésze mindkét oldalról propi,ami a másik fél "lejáratását" célozza.Abból 100%-osan ilyeneket kijelenteni szerintem felelőtlenség.
Ami pedig a gondolkodásmódot illeti,amire céloztál,azt ugyanugy látom.Az általam leirt pénzes példa is ezt erősíti csak meg.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113

Benyomultak az orosz hadihajók a Földközi-tengerre​


2023. FEBRUÁR 23. - 14:05

Olyan mennyiségben, melyet a hidegháború idején sem lehetett tapasztalni” – állítja Enrico Credendino tengernagy.

821959-orosz.jpg


Esetleges incidensek kockázatára figyelmeztetett az orosz flotta egyre erősebb jelenléte miatt a Földközi-tengeren Enrico Credendino tengernagy, az olasz haditengerészet vezérkari főnöke a parlament védelmi bizottságában, csütörtökön.

„Megdöbbentő mértékben emelkedett az orosz flotta hajóinak száma”

Enrico Credendino hangsúlyozta, hogy az ukrajnai háború felerősítette a Földközi-tenger stratégiai szerepét. Kijelentette, ami az ország biztonsági helyzetét illeti, az Ukrajnában zajló konfliktus a tengeren érezteti hatását, mivel „megdöbbentő mértékben emelkedett az orosz flotta hajóinak száma a Földközi-tengeren és a Fekete-tengeren,


Az olasz haditengerészetnek is lépnie kell

Noha a vezérkari főnök úgy vélte, magas számuk ellenére az orosz hajók jelenléte nem képvisel közvetlen fenyegetést Olaszország területére, rámutatott: „jelentősen növeli a feszültséget”. Mint rámutatott: a helyzet nagyobb jelenlétet követel az olasz haditengerészet és a szövetségesek részéről is.

A haditengerészet vezérkari főnöke hozzátette, az oroszok agresszív magatartást tanúsítanak, amely nem számított megszokottnak a Földközi-tengeren, és korábban csak a Baltikum térségében volt tapasztalható.


– hangoztatta.

Megjegyezte, a Földközi-tenger egyébként is „háborgó” térségnek számít a partján fekvő országok gazdasági forrásokért folytatott állandó versengése miatt, valamint az emberkereskedelem, csempészet és más illegális tevékenységek következtében.

„Ezért folyamatos ellenőrzésre van szükség” – jelentette ki. Enrico Credentino hozzátette, problémát jelent a Földközi-medence déli partján fekvő országok fegyverkezése is. Példaként Algériát említette, mely Olaszországtól, Franciaországtól és Németországtól hajókat vásárol, Oroszországtól pedig Kalibr-rakétákkal felszerelt tengeralattjárókat.

Elmondta, az olasz haditengerészet naponta 10 ezer hajót azonosít és ellenőriz átlagban a partoktól távol is. A munkában hatvankét nagyobb hadihajó vesz részt, valamint a nemzeti felderítés két további vízi járműve. A vezérkari főnök hozzátette, nagyobb költségvetési támogatás szükséges a haditengerészet légvédelmi eszközökkel való felszerelésére, és a legénységi létszám növelésére.

(Mandiner)

Nem tudom mit vannak úgy be*szarva orosz hajóktól, Moszkva is úgy ment ellenséges vizekre, hogy egy rendszere sem volt bekapcsolva a legénység meg sorozott teenagerekből állt.
Gondolom ez a bevett szokás azóta is az orosz haditengerészetnél.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 658
55 318
113

Benyomultak az orosz hadihajók a Földközi-tengerre​


2023. FEBRUÁR 23. - 14:05

Olyan mennyiségben, melyet a hidegháború idején sem lehetett tapasztalni” – állítja Enrico Credendino tengernagy.

821959-orosz.jpg


Esetleges incidensek kockázatára figyelmeztetett az orosz flotta egyre erősebb jelenléte miatt a Földközi-tengeren Enrico Credendino tengernagy, az olasz haditengerészet vezérkari főnöke a parlament védelmi bizottságában, csütörtökön.

„Megdöbbentő mértékben emelkedett az orosz flotta hajóinak száma”

Enrico Credendino hangsúlyozta, hogy az ukrajnai háború felerősítette a Földközi-tenger stratégiai szerepét. Kijelentette, ami az ország biztonsági helyzetét illeti, az Ukrajnában zajló konfliktus a tengeren érezteti hatását, mivel „megdöbbentő mértékben emelkedett az orosz flotta hajóinak száma a Földközi-tengeren és a Fekete-tengeren,


Az olasz haditengerészetnek is lépnie kell

Noha a vezérkari főnök úgy vélte, magas számuk ellenére az orosz hajók jelenléte nem képvisel közvetlen fenyegetést Olaszország területére, rámutatott: „jelentősen növeli a feszültséget”. Mint rámutatott: a helyzet nagyobb jelenlétet követel az olasz haditengerészet és a szövetségesek részéről is.

A haditengerészet vezérkari főnöke hozzátette, az oroszok agresszív magatartást tanúsítanak, amely nem számított megszokottnak a Földközi-tengeren, és korábban csak a Baltikum térségében volt tapasztalható.


– hangoztatta.

Megjegyezte, a Földközi-tenger egyébként is „háborgó” térségnek számít a partján fekvő országok gazdasági forrásokért folytatott állandó versengése miatt, valamint az emberkereskedelem, csempészet és más illegális tevékenységek következtében.

„Ezért folyamatos ellenőrzésre van szükség” – jelentette ki. Enrico Credentino hozzátette, problémát jelent a Földközi-medence déli partján fekvő országok fegyverkezése is. Példaként Algériát említette, mely Olaszországtól, Franciaországtól és Németországtól hajókat vásárol, Oroszországtól pedig Kalibr-rakétákkal felszerelt tengeralattjárókat.

Elmondta, az olasz haditengerészet naponta 10 ezer hajót azonosít és ellenőriz átlagban a partoktól távol is. A munkában hatvankét nagyobb hadihajó vesz részt, valamint a nemzeti felderítés két további vízi járműve. A vezérkari főnök hozzátette, nagyobb költségvetési támogatás szükséges a haditengerészet légvédelmi eszközökkel való felszerelésére, és a legénységi létszám növelésére.

(Mandiner)
Blablablabla...
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 681
8 660
113
.
.
Szerintem Belarusz / Lukasenka pontosan annyira jo szövetsegese putyinnak, mint a spanyol Franco volt Hitlernek a vilaghaboruban. Azaz kb semennyire. Szerintem belarusz ravaszkodik, Lukasenka nyilatkozgat, neha a latszat kedveert kemenykedik, de egyre vilagosabb, hogy ök bizony nem fognak akarni harcolni putyinert.
Elvileg Lukasenka és Putyin kifejezetten nem kedvelik egymást. Korábban pl a közös állam vezetője is szeretett volna lenni Lukasenka.