[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 895
5 198
113
Igen, elhiszik, vagy csak tudják, amit egészen az ostrom kezdetéig mondtak is, hogy ez a legerősebb védvonal. Azóta lett a következő a fő gigamega legjobban megerősített a kommunikációban, amióta meglehetősen valószínű, hogy bedől

Nem, pontosan annyit szállítottak, amennyit rendeltek :)

Mondjuk ismered az okokat, és a terveket?

Megint jön a kérdés, mit tudunk a tervekről? Milyen hírszerzési infóik voltak? Mi az ami alapján nekilendültek?

Vaaagy, nem is ezt tervezték, csak megpróbálták, mert volt olyan hírszerzési adatuk, ami alapján azonnal lépni kellett?

És akkor hosszú idő után: A Centaorum stratégiai részlege jelentkezik egy elemzéssel.
A háború első évének végére rengeteg dolog kezd tisztán kirajzolódni. Az első az, hogy a király meztelen. No persze itt most az oroszokra gondoltok, csak éppen a NATOról derült ki, hogy nem lenne képes valódi, anyagháborút vívni. Persze mondható, hogy de hiszen villámháborún kívül más már nincs, csak a történelmi tapasztalatok mindig azt hozták ki, hogy nagyjából pariban lévő erők között MINDIG anyagháború döntött. Japán vs USA, a Reich vs SZU, A KH vs Antant, Napoleon vs a koalíciók stb.
Lehet persze reménykedni, hogy egy OF az első csapástól összeomlik, csak ha mégsem, akkor jön a napi daráló. Most pedig az látszik, hogy miközben a NATO nem képes elég lőszert biztosítani az ukránoknak, addig az oroszok két csettintéssel feltekerték a termelést, és az amúgy jóval nagyobb tüzérségük működik. Ez pedig lassan de biztosan még többet is hoz az oroszoknak, mint amire eredetileg számíthattak. A NATO lefegyverzi önmagát, sok évre előre felélve a tartalékaikat.
Stratégiailag tehát nem áll rosszul az orosz haderő. Akkor most nézzük a taktikai szintet. Ugye már az előző vonal áttörésekor is nagyon megremegett az egész védelem, állítom, ha akkor beleállnak, és nem Pató Pálkodnak lendületből átmentek volna ezen a vonalon is. De mert Pato Pálkodtak, az ukrán mozgósítások megtették a hatásukat, ami részleges kezdeményezésvesztést okozott. Mostanra viszont már nem látom, hogy honnan lenne ukrán tartalék, miközben az oroszok köszönik szépen, bírják emberrel, és eszközzel is. Persze tévedhetek, sokakkal ellentétben, én nem ismerem, se az ukrán, se az orosz terveket.
Ami viszont gyanús lehet, azok a kisebb támadások más frontszakaszokon, ahol szinte mindig ukrán visszavonulás lesz a dologból. Lényegében nem látom, hogy hol lehetnek még ukrán erők, és mit tudnának csinálni, ami fordít a dolgokon.
Ez az időszak nekem már a Käiserschlacht utáni KH bohóckodásnak tűnik, ahol már csak védekezni volt ereje. Csak azzal súlyosbítva, hogy az antanttal ellentétben, ami szintén a kimerülés határán volt, az OF nagyon nem így néz ki.
Persze, ha automatikusan azt írjuk, hogy az orosz ugyanúgy hazudik, mint az ukrán, akkor kényelmesen felmentjük magunkat az alól, hogy gondolkodjunk. Pedig az összes alternatív minuszos hír (nem, nem az oroszok az igazság oldalán meg stb), hanem ami a hivatalos sajtóban megjelenik, csak aztán valahogy elsikkad, mind azt mondja, hogy az ukrán veszteségek lassan egy nagyságrenddel meghaladják az oroszt. Innentől a kérdés már csak az, hogy most is elkényelmesednek, vagy most már tényleg van elég erejük, hogy az újabb ukrán mozgósítások ne okozzanak akkora túlerőt, ami rövid távon megint ellensúlyozza a tűzerőfölényt.
Na most már inkább ez a kérdés, és nem az, hogy Bahmuttal mi lesz.
Okokat ismerem vagy legalabb is tisztában vagyok vele miért támadta meg Ukrajnát Oroszország.A terveket nem ismerem de nem hinném hogy része volt hogy több száz páncélost veszítsenek az Ukrajnai sárba "ragadva" és egyenlőre legnagyobb eredménynek én azt látom hogy vam szárazföldi összeköttetés Oroszország-Krím között.Időpontott viszont nem értem ha már állitólagosan a Kínaiak kérték ne a téli olimpia előtt-alatt indítsa meg a támadást akkor miért volt annyira sürgős a lehető legrosszabb időpontban megindítani a "különleges"hadműveletet.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 250
113
Okokat ismerem vagy legalabb is tisztában vagyok vele miért támadta meg Ukrajnát Oroszország.A terveket nem ismerem de nem hinném hogy része volt hogy több száz páncélost veszítsenek az Ukrajnai sárba "ragadva" és egyenlőre legnagyobb eredménynek én azt látom hogy vam szárazföldi összeköttetés Oroszország-Krím között.Időpontott viszont nem értem ha már állitólagosan a Kínaiak kérték ne a téli olimpia előtt-alatt indítsa meg a támadást akkor miért volt annyira sürgős a lehető legrosszabb időpontban megindítani a "különleges"hadműveletet.
Senki nem ért semmit. Te se, én se, más se. Én hozzászoktam már.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
539
4 890
93
Ahogy az oroszok úgy a NATO is képes lenne megemelni a termelés volumenét, de miért is tenné ezt? A NATO nem áll háborúban, az oroszok nem egy NATO tagot támadtak meg, csak egy Ukraknát aki baráti viszonyban van a NATO-val.
Ott a tévedés, hogy azt feltételezi az elemzés, hogy ez a maximum amire képes a NATO, pedig ez nem így van.
Ez az a szint amit úgy képes tartani a NATO, hogy közben a saját védelmi képessége nem gyengül. No meg nem is az a cél, hogy gyorsan Győzzön Ukrajna, hanem az, hogy minnél jobban elhúzódjon a háború.
"a NATO is képes lenne megemelni a termelés volumenét,"

Mennyire ismered a NATO országok gyártó kapacitását? Gyakorlatilag az összes nehézipart keletre telepítették egyrészt a környezetszennyezés miatt. Az USA többé-kevésbe belelendülne, viszont kurva hosszú a szállítási útvonal.

Azért pici apróság mellett ne menjünk el. Az oroszoknak nincs leépítve a gyártókapacitásuk, a nyersanyag korlátlan mennyiségben határon belül van. Az oroszok gyártással foglalkozó emberanyagja nincs elkényelmesedve. Nyugaton járva személyes tapasztalt: az "esztergások" többsége nem tud megköszörülni egy eszterga kést. Nyugaton szinte csak betanított munkás szinten vannak a "melósok". És még millió ilyen egyszerű okot lehetne felsorolni gyártástechnológiai szempontból.

Azután majd kiderül, mi lesz belőle. Jobb lenne, ha azonnal leállnának, de valamiért az jön le, hogy nyugat elszánta magát az elmegyünk a falig. Pedig ha lesz nagy durr, akkor az elit is elpárolog velünk együtt. Olvasom a nagyon hülye beszólót: az emberiség kipusztulása sem lesz nagy ár Putyin megállításáért.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 428
16 716
113
Mondjuk azért vannak bizonyos nem elhanyagolható kérdések, valamint mindebből származó következtetések. A legnagyobb kérdés ki állítja a költségeket. Az USA szerint Ukrajna. Ukrajna szerint az EU. A beszállítók szerint a megrendelő. Az EU szerint mi. Hogyha Ukrajna elbukik akkor a pénznek annyi. Azért van az a költség amit az USA petrodollar sem bír el. Az USA lassan annyit költött ukrajnára mint 20 év alatt Afganisztánban. + Az EU pénzek ehhez hozzá jönnek, ráadásul hitelből mert az EU pénz a tagállamok pénze. Néha az az érzésem hogy az oroszok direkt húzzák az időt. Már csak 1 dolog hiányzik a kirakósból a kínai szankciók. Ugyanis az oroszok érdeke az hogy ebbe a csapdába belépjen az EU. Akkor aztán kész az EU csődje, az USA - é is. Furcsa módon ez az oroszok érdeke . Gondoljuk bele miért húzza ilyen hosszúra a háborút Putyin a nagy játékos.
Ezt már hónapok óta feszegetem,hogy ideje csak az orosznak van. Se az USA,se az EU nem tudja sokáig elviselni a további finanszírozást.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 366
45 656
113

Bakhmut elesheteshet a következő napokban - Stoltenberg​

Jens Stoltenberg NATO-főtitkár engedélyezte „a következő napokban” Bahmut bukását – írja a The Guardian.
„Gondoskodnunk kell arról, hogy ez ne legyen fordulópont a háborúban. Csak azt hangsúlyozta, hogy nem szabad alábecsülnünk Oroszországot, továbbra is támogatnunk kell Ukrajnát” – mondta Stoltenberg.
Источник: https://rusvesna.su/news/1678282992

Az EU több tízezer ukrán fegyveres erőből álló támadócsoportot készít elő​

Az EU katonai missziója március végéig több mint 11 ezer, az év végéig 30 ezer ukrán katonát képez ki – közölte az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője.
Borrell azt is elmondta, hogy további egymilliárd euró elkülönítését javasolta az úgynevezett "Európai Békealapból" Kijev lőszerellátására.
Az Európai Tanács már jóváhagyta az ukrán fegyveres erők fegyverszállítását finanszírozó Európai Békealap költségvetésének 2 milliárd eurós emelését – jelentette be a svéd elnökség.
Источник: https://rusvesna.su/news/1678288229

A NATO aktívan készíti elő az ukrán fegyveres erők tavaszi offenzíváját, nyilvánvalóan vízakadályok átlépésével. A Bundeswehr ma bejelentette további két Gepard ZSU (összesen 36), két határőrségi jármű, valamint további 13 Biber harckocsihídréteg átadását Ukrajnának ezen héten.

Hersoni régió

Információink szerint tegnap este az ukrán fegyveres erők Novoberislavból Berislav irányába szállítottak felszerelést.
Amint lement a nap, elkezdtünk szétnézni. Sétáltunk a falu szélén.
Mostanában éjszaka a helyiek gyakran hallanak hernyótalpas járműveket.
⭐️A Herson irányú ellenség szabotázst és demonstratív akciókat hajthat végre, hogy elvonja az orosz fegyveres erőket a tavaszi-nyári offenzíva valódi céljaitól.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
"a NATO is képes lenne megemelni a termelés volumenét,"

Mennyire ismered a NATO országok gyártó kapacitását? Gyakorlatilag az összes nehézipart keletre telepítették egyrészt a környezetszennyezés miatt. Az USA többé-kevésbe belelendülne, viszont kurva hosszú a szállítási útvonal.
Pár napja olyat is olvastam, hogy a Rheinmetall megvizsgálva a lehetőségeit, a Leopard gyártósorok részleges USA-ba telepítésén is elgondolkozik, mivel csak így tudnák növelni a gyártást.


ukrajna nemzetközi rohambrigádokat szervez (kettőt lehet találni ki állja a csekket), jelentkezni online lehet, most megmutathatja az összes gyilkoláson örvendező mennyit ér.


Orosz olajexport, #aszankciókmüködnek
iLZe2qH.jpg



Pedig 3 napja a grúz légió azzal menőzött, hogy megölték...
Volt ott egy Mig-17 emlékmű is valahol, de az ukránok lenyúlták a gépet róla (gondolom oryx-on fent van, mint lelőtt orosz gép).



Az EU katonai missziója március végéig több mint 11 ezer, az év végéig 30 ezer ukrán katonát képez ki – közölte az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője.

Szerintem ez továbbra is egy oltári nagy faxság ami max propagandára jó, mit tud egy nato oktató adni az újoncoknak amit egy frontot megjárt ukrán nem?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ahogy az oroszok úgy a NATO is képes lenne megemelni a termelés volumenét, de miért is tenné ezt? A NATO nem áll háborúban, az oroszok nem egy NATO tagot támadtak meg, csak egy Ukraknát aki baráti viszonyban van a NATO-val.
Ott a tévedés, hogy azt feltételezi az elemzés, hogy ez a maximum amire képes a NATO, pedig ez nem így van.
Ez az a szint amit úgy képes tartani a NATO, hogy közben a saját védelmi képessége nem gyengül. No meg nem is az a cél, hogy gyorsan Győzzön Ukrajna, hanem az, hogy minnél jobban elhúzódjon a háború.
Az a baj, hogy persze képes lenne. Akár a duplájára is (javelin), évi akár 90 ezer darabra is (tüzérségi lőszer) igaz havonta 50 ezret ellő az ukrán hadsereg, és az 5szörösét szeretné, de... Évente akár 50 leora is. Stb. Csak ezek a számok semmik. Ezért aztán az sem igaz, hogy a saját védelmi képességei nem gyengülnek, ugyanis lassan az összes tartalékát elégette ukrajnában. Most már az aktív csapatoktól kell elvenni a cuccokat.

Okokat ismerem vagy legalabb is tisztában vagyok vele miért támadta meg Ukrajnát Oroszország.
Kérhetem akkor a hírszerzési adatokat, az elemzéseket, és a biztonsági megbeszélések leiratait, ahol erről az oroszok döntöttek?
Ha ezek nincsenek nálad, akkor nem ismered az okokat.

több száz páncélost veszítsenek az Ukrajnai sárba "ragadva" és egyenlőre legnagyobb eredménynek én azt látom hogy vam szárazföldi összeköttetés Oroszország-Krím között.
Itt kerül elő az, hogy amúgy mennyi az annyi? Csak mert ezt már volt szerencsém említeni,de biztos amúgy, hogy az oroszok hazudnak? Mert nagyon szép képeink voltak a traktorokról. Csak arról már kevesebb került fel, h a traktorokon ott a Z. Vagy a V.

Időpontott viszont nem értem ha már állitólagosan a Kínaiak kérték ne a téli olimpia előtt-alatt indítsa meg a támadást
Na és el is jutottunk oda, hogy he?
Erről is kérem a dokumentumokat.
Mert amúgy Oroszország önálló játékos. Tudom, hogy mi 103 éve buktuk ezt a titulust, de azért na, mástól ne vitassuk már el.
Az oroszok gyártással foglalkozó emberanyagja nincs elkényelmesedve.
Mikor jutunk el odáig, hogy a ruszkikat ott kezeljük ahol vannak? Ugorj már el Novoszibirszkbe, hogy ne Moszkvát mondjam. A magyar átlag a seggét verné a földhöz, ha úgy élne mint ott.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
"a NATO is képes lenne megemelni a termelés volumenét,"

Mennyire ismered a NATO országok gyártó kapacitását? Gyakorlatilag az összes nehézipart keletre telepítették egyrészt a környezetszennyezés miatt. Az USA többé-kevésbe belelendülne, viszont kurva hosszú a szállítási útvonal.

Azért pici apróság mellett ne menjünk el. Az oroszoknak nincs leépítve a gyártókapacitásuk, a nyersanyag korlátlan mennyiségben határon belül van. Az oroszok gyártással foglalkozó emberanyagja nincs elkényelmesedve. Nyugaton járva személyes tapasztalt: az "esztergások" többsége nem tud megköszörülni egy eszterga kést. Nyugaton szinte csak betanított munkás szinten vannak a "melósok". És még millió ilyen egyszerű okot lehetne felsorolni gyártástechnológiai szempontból.

Azután majd kiderül, mi lesz belőle. Jobb lenne, ha azonnal leállnának, de valamiért az jön le, hogy nyugat elszánta magát az elmegyünk a falig. Pedig ha lesz nagy durr, akkor az elit is elpárolog velünk együtt. Olvasom a nagyon hülye beszólót: az emberiség kipusztulása sem lesz nagy ár Putyin megállításáért.

Részigazságok, de ez a cikk pont erről szól.

Szerintem is lassab a nyugat, a ruszki relatíve olcsóbban és többet termel lőszerből.
Biztos mindkét oldalon számolgatnak....


Az M készlet mindenhol fogy, a termelés felfutásáig ki kellene tartani.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 369
113
Pár napja olyat is olvastam, hogy a Rheinmetall megvizsgálva a lehetőségeit, a Leopard gyártósorok részleges USA-ba telepítésén is elgondolkozik, mivel csak így tudnák növelni a gyártást.


ukrajna nemzetközi rohambrigádokat szervez (kettőt lehet találni ki állja a csekket), jelentkezni online lehet, most megmutathatja az összes gyilkoláson örvendező mennyit ér.


Orosz olajexport, #aszankciókmüködnek
iLZe2qH.jpg



Pedig 3 napja a grúz légió azzal menőzött, hogy megölték...
Volt ott egy Mig-17 emlékmű is valahol, de az ukránok lenyúlták a gépet róla (gondolom oryx-on fent van, mint lelőtt orosz gép).





Szerintem ez továbbra is egy oltári nagy faxság ami max propagandára jó, mit tud egy nato oktató adni az újoncoknak amit egy frontot megjárt ukrán nem?
A Csasov Jar fele kivezeto uton van Bahmutbol, a varos szelen. Az a pont meg nincs megszerezve a Wagnernak.
Azert egy szakacs vezerletevel sitteseknek kislapattal kiverni a bevackolt ukran/Nato hadero tobb tizezer katonajat a kornyekrol kicsit lassan megy na...


Hirtelen sok ceg lett Karpataljan.

Nemetek meg az LNG.

Valami tortent a britektol erkezo gazvezetekkel.
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
524
1 668
93
Részigazságok, de ez a cikk pont erről szól.

Szerintem is lassab a nyugat, a ruszki relatíve olcsóbban és többet termel lőszerből.
Biztos mindkét oldalon számolgatnak....


Az M készlet mindenhol fogy, a termelés felfutásáig ki kellene tartani.
Én ezekben a számokban nagyon kételkedem, hogy ennyi tüzérségi lőszer használnak. Bahmutot kivéve intenzív harcok sehol nem folynak, néha egy-egy falunál kialakul fegyveres tűzharc ami eltart néhány napig, de azon kívül a front nagy része alá van aknázva, mindkét részről és beásták magukat. Inkább csak a drónokkal mernek közel repülni egymáshoz és a mesterlövészek dolgoznak. Mindkét fél a másikra vár, hogy támadjon.
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
588
2 476
93
Orosz emberi jogi biztos: Kijev megtagadta 70 hadifogoly átvételét

Érdekes...
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 895
5 198
113
Senki nem ért semmit. Te se, én se, más se. Én hozzászoktam már.
Érteni értek sokmindent.De azt hogy miért pont a támadó fél szempontjából a legrosszabb(oroszok) védekező fél(Ukránok)szempontjából a legjobb időpontnan indították meg a támadast nem találok "értelmes"indokot.Az okait értem miért indították meg.Azt is hogy miért "halasztottak"(Pekingi téli olimpia).De hogy akkor miért nem varták már meg hogy ideálisak legyenek a feltételek a támadáshoz az érthetetlen és az is hogy nem lett különösebb következménye az Orosz hadvezetésben.
Az a baj, hogy persze képes lenne. Akár a duplájára is (javelin), évi akár 90 ezer darabra is (tüzérségi lőszer) igaz havonta 50 ezret ellő az ukrán hadsereg, és az 5szörösét szeretné, de... Évente akár 50 leora is. Stb. Csak ezek a számok semmik. Ezért aztán az sem igaz, hogy a saját védelmi képességei nem gyengülnek, ugyanis lassan az összes tartalékát elégette ukrajnában. Most már az aktív csapatoktól kell elvenni a cuccokat.


Kérhetem akkor a hírszerzési adatokat, az elemzéseket, és a biztonsági megbeszélések leiratait, ahol erről az oroszok döntöttek?
Ha ezek nincsenek nálad, akkor nem ismered az okokat.


Itt kerül elő az, hogy amúgy mennyi az annyi? Csak mert ezt már volt szerencsém említeni,de biztos amúgy, hogy az oroszok hazudnak? Mert nagyon szép képeink voltak a traktorokról. Csak arról már kevesebb került fel, h a traktorokon ott a Z. Vagy a V.


Na és el is jutottunk oda, hogy he?
Erről is kérem a dokumentumokat.
Mert amúgy Oroszország önálló játékos. Tudom, hogy mi 103 éve buktuk ezt a titulust, de azért na, mástól ne vitassuk már el.

Mikor jutunk el odáig, hogy a ruszkikat ott kezeljük ahol vannak? Ugorj már el Novoszibirszkbe, hogy ne Moszkvát mondjam. A magyar átlag a seggét verné a földhöz, ha úgy élne mint ott.
Az hogy volt ilyen kérese a Kínaiaknak konkrét dokumentumot nem tudok mutatni.De ha December-Januárban megindítják a támadást azokkal az erőkkel még akár sikeres is lehetett volna a "villámháború" de legalább is jóval kissebb veszteségek lettek volna nekik és talán még el is lehetett volna vágni az Ukránokat a fő utánpótlástól Lengyelországtól.Vagy ha már kivártak miközben ráadásul nagy mennyiségben beérkeztek "nyugatról" a páncéltörő,kézi légvédelmi rakéták akkor már inkább ki kellett volna vármi mire a raszputyica végetér.Persze ezek csak mi lett volna ha!gondolatok.Ukránokról meg szerintem senki se gondolta volna hogy a frontvonalak úgy foggnak állni ahogy most állnak még a nyugati támogatás ellenére se.Igaz iszonyú árat fizettek eddig is érte(emberveszteség(több millió menekült+halottak,sebesültek,romba dölt városok) és kérdéses lessz e valami eredménye az áldozatokna.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 051
113