[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Akikre büszkék lehetünk: két magyar származású prof. az ungvári egyetemről, önkéntesként harcol a fronton és védi szülőföldjét már egy éve.
Ezek így, a magyar haderő engedély nélkül viselt felvarrójával (nemzetközileg elismert jelzés) minek minősülnek? Orosz fogságba esésük esetén -amerikai fogalommal- akár helyszínen agyonlőhető illegális harcosnak? Hiszen Magyarország nem hadviselő fél és ők nem magyar honvédek.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 503
113
Pár napja olyat is olvastam, hogy a Rheinmetall megvizsgálva a lehetőségeit, a Leopard gyártósorok részleges USA-ba telepítésén is elgondolkozik, mivel csak így tudnák növelni a gyártást.


ukrajna nemzetközi rohambrigádokat szervez (kettőt lehet találni ki állja a csekket), jelentkezni online lehet, most megmutathatja az összes gyilkoláson örvendező mennyit ér.


Orosz olajexport, #aszankciókmüködnek
iLZe2qH.jpg



Pedig 3 napja a grúz légió azzal menőzött, hogy megölték...
Volt ott egy Mig-17 emlékmű is valahol, de az ukránok lenyúlták a gépet róla (gondolom oryx-on fent van, mint lelőtt orosz gép).





Szerintem ez továbbra is egy oltári nagy faxság ami max propagandára jó, mit tud egy nato oktató adni az újoncoknak amit egy frontot megjárt ukrán nem?

Ne kavarodj össze, a Leopard 2 a KMW cég terméke.
:D
Papperger haknizik, az RM még nem létező harckocsijával. Egyszer már bejött.

Elképesztően brutális, hogy ez mennyire F.O.S.! (Semmit nem lehet kivenni, hogy kihez tartoznak ezek a tankok!) :D

Szerinted akkor ukrán veszteség? Akkor biztosan megjelenik orosz felületeken...
:)
Igen, a föld lápos, mindenki láthassa....

Ezt rosszul tudod. Egy nemzetközi szerződés simán megszűnhet annak megszegésével.
Márpedig a Belorusszia elleni 2013-as amerikai embargó a Budapesti memorandum gazdasági megszegését jelenti.
Ezen kívül még ott a Majdan.
Tehát a feleknek onnantól nem kell magukat ahhoz tartani.
Jelenleg ez nem fontos, mert jelenleg erőszakos véleménycsere folyik. Akkor lesz ez fontos, amikor majd végre elkezdődik a valódi béke folyamat.

Gondolom egy államfő megmérgezéséről is ez a véleményed.
;)
Az mikor is volt?

A moldáv légtér udvarias használatával. Legalább valamire jó…

Vajon ki eszkalálja a konfliktust?
:)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Gondolom egy államfő megmérgezéséről is ez a véleményed.
;)
Az mikor is volt?
Arról mit is tudunk?
Csak mert a Szabad Európa (!) sem meri kijelenteni, hogy biztosan az oroszok voltak.
Ettől még simán lehet! Csakhogy ez egy nemzetközi szerződés szempontjából érdektelen.
A gond ott van, hogy Nuland a Maidant meg elismerte.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 742
113
Ne kavarodj össze, a Leopard 2 a KMW cég terméke.
:D
Papperger haknizik, az RM még nem létező harckocsijával. Egyszer már bejött.



Szerinted akkor ukrán veszteség? Akkor biztosan megjelenik orosz felületeken...
:)
Igen, a föld lápos, mindenki láthassa....



Gondolom egy államfő megmérgezéséről is ez a véleményed.
;)
Az mikor is volt?



Vajon ki eszkalálja a konfliktust?
:)
Honnan tudod ki mérgezte meg?
Ird csak le a nevét, ha ennyire képben vagy!!

Azért az oroszok mert Te ezt akarod hinni? és ha Te ezt akarod hinni akkor már ez az igazság mert Te ezt hiszed?
El vagy tévedve öcskös, mert ez nem a hitedről és a vélt igazságodról szól!

Ami viszont tény, hogy 4 hónappal a beiktatása után Juscsenkót figyelmeztette Ribascsuk hogy állítólag meg akarják mérgezni, majd ezt után valamikor történt egy vacsora Smeskoval (SZBU) vezetője, és itt mérgezték meg Juscsenkot...


ami lehet ukrán leszámolás
ami lehet orosz beavatkozás
ami lehet amerikai bevatkozás

de te már megint tudod a frankót, mert "okos" vagy! :D

kilőtt szovjet eredetű járművek..
szovjet érted??? bárkié lehet, nem egyértelműen beazonosítható, megint csak az van amit hinni vélsz, de semmivel nem tudod alátámasztani...

Ki eszkalálja a konfliktust? Na ki? Fejtsd meg ezt is okoska ... Majdan után meg pláne érdekes lesz a megfejtésed, de nem kérem, hogy "olvass vissza baszd meg" a topic elejétől, elég ha a törökök által összehozott béketárgyalásokra gondolunk, ahol leült volna a tárgyaló asztalhoz Zelenszkij is, meg az oroszok is, csak hát "valakinek/valakiknek" ez nem volt érdeke..

vajon ő/ők az eszkalálók? én sem tudom biztosra, de azt hiszem, hogy igen!

A horvát, lengyel belövés az ukránok által miért nem bassza a szemedet Stevie Wonder??? ha már eszkaláció!
 

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
337
3 751
93
Kop
Értem én hogy lelkes önkéntesek, de szerintem a hivatalos MH pajzs az nem kéne o_O

a7324bbe162b16c30c691c2b7ae4f8ff.jpg



Csak a kárpátaljai közintézményeken tilos a magyar zászló. Az is lehet, hogy azt sem kifogásolják ha magyarul beszélnek. Két szolgalelkű bolond...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 027
113
Okokat ismerem vagy legalabb is tisztában vagyok vele miért támadta meg Ukrajnát Oroszország.A terveket nem ismerem de nem hinném hogy része volt hogy több száz páncélost veszítsenek az Ukrajnai sárba "ragadva" és egyenlőre legnagyobb eredménynek én azt látom hogy vam szárazföldi összeköttetés Oroszország-Krím között.Időpontott viszont nem értem ha már állitólagosan a Kínaiak kérték ne a téli olimpia előtt-alatt indítsa meg a támadást akkor miért volt annyira sürgős a lehető legrosszabb időpontban megindítani a "különleges"hadműveletet.
Elég UKAZ is Vlagyimir aláírásával amin legalább az okok egy része fel van sorolva, ami alapján tisztában vagy azzal, hogy miért is támadtak.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ukrajna rakétái már 2 szuverén ország légterében is jártak,gondolom akkor ő is eszkalálta a konfliktust?
Egy éve egy ukrán Tu-141 három NATO ország légterét megsértve becsapódott Zágráb belvárosában.
A “szövetségeseink” még csak egy rövid elítélő nyilatkozatot sem tettek.
Kárpátalja megint kimaradt…

Egyesek szerint a mostani csapások az energetikai infrastruktúra mellett logisztikai központokat és AD rendszerelemeket is céloztak.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 711
113

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 017
16 367
113
Gondolom egy államfő megmérgezéséről is ez a véleményed.
;)
Az mikor is volt?
Kb ugyanaz a véleményem, mint az agyonlövetésükről.
Az legalább is biztos, a mérgezésen meg el lehet vitatkozni, mert a "sérültet" sem szokás életben hagyni... aki meg állítólagos több kisérlet után se dobja fel a talpát, arról mit gondoljak?
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 285
113
Mert az oroszok iránti gyülölet a közös bennük. Ezért nem tudnak józan ésszel gondolkodni és nem értik a dolgokat.

Senki nem fenyegeti a szülőföldjüket(Kárpátalját). Épp a magyarok miatt (Orbán politikája is sokban hozzájárult) nem támadták Kárpátalját az oroszok. Sajnálatos a két ember(akik szerintem az asszimiláció útjára léptek), hogy a rossz oldalra álltak az ukrán kisebbségi jogok megnyirbálása után.
Osszeno ami osszetartozik, Brusszel, magyar ellenzek, ezek...
Mindig voltak Hegedűs hadnagyok, olyanok akik az elnyomo hatalom mellé alltak. Viszont hogy ezekből hosoket csinal a media, az adszurd.
A tobbi szerencsetlenrol meg se hir se hang akit akarata ellenere vittek el, csak ezekrol akik onkent mentek gyakorlatilag. Micsoda erdekes hogy meg mindig elnek es virulnak egy ev harc utan...
Csak aztan nehogy talpig ukran gunyaban feltunjenek sokadmagukkal egy tavaszi ellenzeki tuntetesen, hogy jottek megsegiteni a magyar demokraciat meg szabadsagot...

Ez meg meglepoen normalisan indult, de a kazah mosogepek lenullaztak.

A csecsek is ostromoljak a svajciakat a Leo2 tankjaikert, miutan a nemetek nem kaptak. Kicsit sem lo ki a lolab hogy kiknek menne. De Leo1 akadhat.

Moszvater, Steier, osszefoglalo a vilagrol.

Kiterjesztene a nyugat a konfliktust, Kínát is belevonnak a szankciokba.

A fel Nato/Eu az oroszoktol veszi a fosszilis energiat. Az import csokkenni fog a jovoben, de a jövő bizonytalan.
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
Hát te lehetsz bánja a faxom ! De én csak nyomorult vigyorgó kaprokat látok semmi mást ! Büszke a lányomra vagyok mert 15 évesen már középfokú angol nyelvvizsgája van ! Ez a két gyökér meg tán Magyarul egy szót se tud ! Jó büszkélkedést !
Tudnak magyarul. A képen a bal oldali úriember még a Magyar Tudományos Akadémia valamilyen matematikai díját is megkapta 1 évvel ezelőtt, akkor is a frontról jelentkezett be, nagyon jól beszél magyarul, a másik katona szintén nyilatkozott már magyarul többször is.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 179
93
Nagyon szépek ezek a piros vonalak, de megkérdezném, ki követte nyomon ezeket a cm-eket a teljes repülésük alatt és milyen eszközzel? Mert ehhez egy E-3-as a románok felett kevés, az ukránoknál elhamvad ha valamit felkapcsolnak. Akkor? Azt értem hogy kell alakítani egy közhangulatot hogy az orosz eszkalál, csak sántít a bizonyíték.