[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Érdekes:

  • 14.000 civil ukrán halott
  • 300.000 ukrán halott katona
  • 7-8:1 arányú ukrán katonai veszteség

Robert Cannedy amerikai elnökjelölt nem csak szépeket mondott az ukránoknak az értük harcoló fiáról. Elmondott egy kellemetlen igazságot is Ukrajna veszteségeiről, amelyek 300 000 embert tesznek ki.
"A saját fiam ott szolgált, csatlakozott egy különleges egységhez, részt vett a harkovi hadműveletben. De a kérdés az, hogy miért vagyunk Ukrajnában? Mert Lloyd Austin védelmi miniszter azt mondta, hogy azért vagyunk ott, hogy kifárasszuk az oroszokat. Biden elnök azt mondta, azért vagyunk ott, hogy megdöntsük Vlagyimir Putyint.
És ha ezért ölünk meg sok ukrán embert, akik bábuként szolgálnak egy két nagyhatalom közötti közvetített háborúban, akkor van még egy utolsó dolog, amit szeretnék mondani. Erről senki sem beszél. Megöltek 14 ezer ukrán civilt, de megöltek 300 ezer katonát. Az oroszok 7-8:1 arányban gyilkolják az ukránokat".



Ja vagy csak kivonultak...

Merre is vannak? Mármint mind a 6 db?

A gáz bizony fegyver, igazad van. Állítólag Hitler is annak használta. LNG formájában az USA-ból egyenesen kényszerítő hatású fegyver, letárolva LNG terminálokon pedig termobárikus bomba.

Izé, pici apró országok, amolyan gittegyletek... pl.: mint India, Kína, és számtalan Arab kötögető leánygyülekezet.

Nem ért semmit, csak esténként Ukrajna műholdról, Észak Koreával egyenlő mértékben pislákol.

Üdv a valóságban, ne csak portfósliót olvass.:) 30 kínai gépjárműgyártó, átvette szinte a teljes nyugati piacot az oroszoknál. Tudod azok amiket a nyugat be sem enged, és tudomást sem veszünk róla. Tudod hol gyártják a világ legtöbb elektromos autóját, lelövöm a poént : Kínában! Szinte mindent szállít Kína az oroszoknak. Nemhibába megy a siránkozás, jajgatás a nyugati oldalon.

Tudod kit zavartak el a nemrég a kínaiak? Macron bácsit. Bearbockot meg le akarták lőni, és most nem túloztam! A buta kis gőré kioktatta a kínai vezetést.:) Maradjunk annyiban, a következő pár évtizedben nem megy Kínába...

Most azon ne is akadj fenn, hogy a TOP 1000 kivonuló nyugati cég közül közel 800+ vissza szivárgott az oroszhoz.

Tessék mondani lemaradtam valamiről, az a magyarországnyi terület amit valaki elfoglalt mostanság az most Novarosszija vagy Old_Ukraine? Milyen atom technológiát ne használjanak az oroszok Novarosszijában?

Elmaradt, az idióták házhoz jöttek.

Mármint Bahmutnál az ukrán részről.

Fentebb, 300.000 vs talán 40-50 ? Megvan?
De a rettenet még csak most jön, amikor a szedett-vetett csipet csapat, megindul 28 leoval és abrams-al és sok kényszersorozott katonával, a kiépített orosz védelem ellen.
Akkor tehat mar 300000 halott ukran/Nato fegyveres kornyeken jarunk. Egy elnokjelolt biztosan naprakesz informaciokkal rendelkezik, en elhiszem amit mond, ha jol forditottak.
Februar eleje korul mondott valami nyugati tisztség viselő 250000 koruli szamot a vegleg eltavon lévő ukran katonakra.
Aztan hogy mit irnak be majd a wikipediaba errefele azt meglatjuk.

Kozben partizanokat kepeznenek ki Karpataljan. Miert pont Karpataljan?
Mitől tartanak ott? Hova szivarognanak be?


Kozben a BRICS lenyomta a G7-t a Bloomberg jelentese szerint.

Valamit belohettek az ukranok Belgorodba? Az elobb orosz repulorol leesett bombat olvastam.

Magukat bolcsen megado ukranok, nincs mar olyan magas moral es euforia mint egy eve.
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
Valamit belohettek az ukranok Belgorodba? Az elobb orosz repulorol leesett bombat olvastam.
Az orosz topikba már linkeltem, hivatalosan is megerősítették, hogy magukat bombázták az oroszok, Szu-34-essel :D
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 392
113
Ukrán források hivatalosan beszámolnak arról, hogy legalább két "infrastruktúra" érintett a muskátli éjszakai rajtaütés során - a Vinnitsa és Poltava régióban
Hivatalosan mindig azt állították, hogy 11 muskátliból 10-et lelőttek... ⚡️

Sürgős
Üstbe vitték az Orosz Föderáció erői az Ukrán Fegyveres Erők Artemivszkben lévő csoportosulását – mondta Pusilin tanácsadója.⚡️⚡️⚡️
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Azon tűnődtem, hogy mi van akkor, ha a rengeteg új orosz precíziós csapásmérő eszköz, amit az orosz az ukránoknál bevet, valójában már részben Kínában készül. Úgy értem, a készlet egy része, 100 százalékos technológiai transzfer mellett.
Ezzel mind a két fél jól járhat.
A kínaiaknak semeddig se tartana még a cirill feliratokat is leutánozni, viszont így gond nélkül ki lehet játszani a fegyverszállítások nyugati vádjait.
Hiszen így az esetleges Iszkander, vagy UPAB-1500 maradványokon semmi kínai eredetre utaló nyom sincs, míg maga a Kínából Oroszországba irányuló készlettranszfer szinte lenyomozhatatlanul megoldható.
Így aztán az oroszok nem fognak kifogyni a munícióból egyhamar.
Ez csak egy teória.
Naigen...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113

No, igen!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Naigen...
Szerintem ebben semmi meglepő sincsen. Kína és Oroszország szövetségesek és a jelenlegi világpolitikai helyzetben egyazon oldalon állnak. Aki mást hisz az vagy ostoba vagy csak nem akarja megérteni a valóságot.
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Szerintem ebben semmi meglepő sincsen. Kína és Oroszország szövetségesek és a jelenlegi világpolitikai helyzetben egyazon oldalon állnak. Aki mást hisz az vagy ostoba vagy csak nem akarja megérteni a valóságot.
Szerintem pedig aki a két ország közös történelmének, területi igényeinek, expanziós politikájának tükrében ezt elhiszi ,az idézem : "vagy ostoba, vagy csak nem akarja megérteni a valóságot" csak hogy a fórum "barátságos és konstruktív vitakultúrájának" szokásos hangvételét folytassam én is.

Ugyan számos konkrét történelmi és gazdasági ellenérvet lehetne a fennti teóriával szembeállitani legalább vitaindításképpen, de ugye minek amikor az a "felütés", hogy aki mást gondol az hülye...XD
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Nocsak, kiderül, hogy a lefejezett ukrán katona magyar volt. Hát nem tudom, lehet, de gyanús hogy ennyire kapóra jön most a propinak... Eddig úgy volt, hogy régebbi a felvétel, de ezek szerint márciusinak kellene lennie.

Tehát azt állítják, hogy nem sokkal a háború előtt sorozták be és vezényelték Bahmutba. Illetve hogy az ukrán hadsereg még márciusban elismerte a férfi halálát.

Azt nem állítják a fenti cikkben, hogy mikor halt meg, csak azt, hogy mikor ismerték el a halálát.
De az 100%, hogy ez nem márciusban készült:
cqvD2dbo_o.jpg


Szerintem ez úgy május-szeptember közötti felvétel lehet.

(semmi gore nincs a képen, tisztelt moderátorok, kérem ne töröljék a hozzászólást!)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 755
113
Szerintem pedig aki a két ország közös történelmének, területi igényeinek, expanziós politikájának tükrében ezt elhiszi ,az idézem : "vagy ostoba, vagy csak nem akarja megérteni a valóságot" csak hogy a fórum "barátságos és konstruktív vitakultúrájának" szokásos hangvételét folytassam én is.

Ugyan számos konkrét történelmi és gazdasági ellenérvet lehetne a fennti teóriával szembeállitani legalább vitaindításképpen, de ugye minek amikor az a "felütés", hogy aki mást gondol az hülye...XD
" inimicus inimici mei amicus meus est " hogy én is idézzek :)
 

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
161
872
93
Lengyelek, szlovákok légvédelem nélkül maradnak? Gondolom mennek ezek is majd Ukrajnába.

Jól emlékszem, hogy a szlovákok odaadták a légierejüket és légvédelmüket az ukránoknak, mondván, hogy a NATO Jól megvéd és vigyáz ránk?
Most meg, és légierő se légvédelmi képesség se NATO védelem.
Ez olyan inspiráló, hogy nem is értem miért tűnhet úgy, hogy egy apró gesztus erejéig sem számít egyik keleti NATO tag sem, max mint paraszt a sakktáblán
.
Mert egy két légvédelmi üteg , a NATO nak csak egy gesztus, kerekítési hiba...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Ennyike!
Most tényleg mit csodálkozunk Bahmuton???

Más.
Mi törpént tegnap Belgorodban? Ezt élve és sértetlenül megúszni!
Brutál videó:

Ide esett a repülő autó:

Ennyit tehát az indexes, Putyin ordítozós hírről ...
Indexes ordítozós hír:
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Erről lehetne valamit bővebben? Mert erről valahogy lemaradtam.

Ahogy a csajok szokták mondani egymás közt: Részleteket, részleteket!;)

Baerbock kisasszony Kínában:


A német vélemény:

Baerbock német külügyminiszter Kínába utazott, hogy politikai programját népszerűsítse. Ennek során rendkívül hülyét csinált hazánkból, és Kína teljes mértékben felvonultatta és megalázta. Azt is megtudtam, hogy Baerbocknak rendkívül fontos feladata volt Kínában, amiről még senki sem beszél.

A kínai vélemény:


Kína nem hajlandó nyugati "tanárokat" fogadni Baerbock látogatása során

Baerbock az emberi jogok egyetemességét is hangsúlyozta, és bírálta a Hszincsiang térségében élő ujgur muzulmán kisebbséggel szembeni kínai bánásmódot. Csin hangsúlyozta, hogy Kína a saját útját járja az emberi jogok terén. Meghívta Baerbockot, hogy utazzon Hszincsiangba.
Baerbock látogatása során a gazdasági kapcsolatokról is szó esett. Hangsúlyozta, hogy nem szabad elszakadni Kínától, hanem nagyon is csökkenteni kell a kockázatokat. Ennek hátterében például az áll, hogy a német vállalatok nagymértékben függnek egyes nyersanyagszállításoktól Kínából. Baerbock egyenlő versenyfeltételeket sürgetett a német vállalatok számára.
Qin Gang hangsúlyozta a szövetségi köztársasággal való kapcsolatok fontosságát, de hozzátette: "Amire Kínának a legkevésbé szüksége van, azok a nyugati tanárok".



Makaroni is volt Kínában:

Macron: "hurr-durr, Russia China bad, rules based order, human rights, freedom, democracy, USA-USA, deal?"
Xi: No
meeting ends

www.politico.eu

Macron fails to move Xi Jinping over Russia’s war on Ukraine

French leader also commits diplomatic faux pas at Beijing press conference.
www.politico.eu
www.politico.eu

Peking - Hszi Csin-ping kínai elnök nem mutatta jelét annak, hogy változtatna álláspontján Oroszország Ukrajna elleni háborújával kapcsolatban, miután csütörtökön megbeszélést folytatott francia kollégájával, Emmanuel Macronnal.

Macron Kínában tett állami látogatásának második napján Hszi a régóta követett álláspontját képviselte Oroszország teljes körű ukrajnai inváziójával kapcsolatban - mondván, hogy "minden félnek" "ésszerű biztonsági aggályai" vannak -, és nem utalt arra, hogy befolyását a konfliktus befejezésének elősegítésére használná.

"Kína hajlandó Franciaországgal közösen arra kérni a nemzetközi közösséget, hogy maradjon racionális és nyugodt" - ennyire ment el a kínai vezető a pekingi Nép Nagy Csarnokában tartott sajtótájékoztatóján.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Szerintem pedig aki a két ország közös történelmének, területi igényeinek, expanziós politikájának tükrében ezt elhiszi ,az idézem : "vagy ostoba, vagy csak nem akarja megérteni a valóságot" csak hogy a fórum "barátságos és konstruktív vitakultúrájának" szokásos hangvételét folytassam én is.

Ugyan számos konkrét történelmi és gazdasági ellenérvet lehetne a fennti teóriával szembeállitani legalább vitaindításképpen, de ugye minek amikor az a "felütés", hogy aki mást gondol az hülye...XD
Őszintén szólva nem igazán értem, hogy miért vállalod fel az önkéntes mártír szerepet. Nem neked céloztam a válaszom, hovatovább senkinek sem itt a fórumon. Nem értem, hogy miért kell felvállalni valamit ami nem neked szól és utána megjegyzed, hogy itt milyen a vita kultúra. Erre szokták mondani, hogy akinek nem inge ne vegye magára. De hozzáteszem, hogyha te úgy érzed, hogy ezzel megbántottalak, hát elnézést érte. Ahogy írtam senkire nem céloztam itt a fórumon.

Ami pedig a vita érdemi részét illeti. Szerintem attól, hogy Kínának és Oroszországnak a történelmük során volt egymással konfliktusa, nem jelenti azt, hogy a jelenlegi geopolitikai helyzetben nem lehetnek egymás szövetségesei. A franciák és az angolok is évszázadokig háborúztak egymással, aztán a megváltozott geopolitika következtében 2 világháborúban is egymás oldalán harcoltak. Kínát és Oroszországot a nyugat folyamatosan arra kényszeríti, hogy egymás szövetségesei legyenek. Ugyanazok az ellenfeleik (ellenségeik), ugyanazokat a társadalmi és politikai ellen nézeteket vallanak mint a nyugat. Ráadásul Putyin és Hszi találkozója, valamint a védelmi minisztereik legutóbbi kijelentései is azt mutatják, hogy igenis egymás szövetségesei. Ahogy Sniper írta "Az ellenségem ellensége a barátom".