[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 617
48 156
113
Ha észrevetted, mindig nyers fordításokat tesz be. Értsd jól!
Ha a támadóerő 60 százaléka a harcmezőn maradt, akkor az jelentős veszteség, nem?
Nehéz javítani a nyersfordításokat, különösen a bloggerekét. A szövegük kifejtettsége nagyon alacsony, amelyet az orosz befogadói réteg a háttértudása alapján könnyen ki tud egészíteni. (Szövegalkotási törvény, hogy a szöveg kifejtettsége mindig a befogadói réteg ismereteihez igazodik. Élőbeszédben még alacsonyabb a szöveg kifejtettsége, mert a szituáció és metakommunikáció helyettesíti a szöveg jórészét.)

Sürgős
Ahogy az várható volt tegnap, ma este az ellenség Velikonovoselovsky irányban folytatta az offenzívát és máshol is csapást mért és félrevezette csapatainkat, ennek eredményeként az ellenségnek sikerült áttörnie az első védelmi vonalat Novodonyeck település területén. Az ellenség körülbelül 30 páncélozott járművet és legfeljebb három gyalogzászlóaljat használ. Hatalmas csata folyik most. A srácaink elpusztítják az ellenséget. Repülésünk és tüzérségünk dolgozik
Imádkozz a fiúkért⚡️

Ellenséges offenzíva: felvételek a csatáról és a megsemmisült amerikai páncélozott járművekről a zaporozsjei fronton (FOTÓ, VIDEÓ)​

A Vremijevszkij-párkányon, a front Zaporizzsja és Dél-Donyeck szektorának találkozásánál kezdődött helyi offenzíva során az ellenség jelentős mennyiségű amerikaiak által átadott páncélozott járművet veszített el, köztük az MRAP MaxxPro-t is.
Az Ukrán Fegyveres Erők páncéloscsoportjai és motoros puskás századai öt irányban támadták meg a keleti körzet egységeit .
A többórás csata során az ellenséget megállították , de elkezdték behozni a tartalékokat, amelyek ellen az orosz csapatok aktívan tűzkárokat okoztak.
Az ukrán fegyveres erők összesen legfeljebb 6 gyalogsági zászlóaljat vontak harcba.
A videón megsemmisült amerikai páncélozott járművek és közelharcról készült felvételek láthatók.
Источник: https://rusvesna.su/news/1685943230
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
818
7 494
93
Ha van 100 Forintod amiből én ellopok 90 Forintot és te be mész a rendőrségre, hogy jelentős összeget loptam el tőled, akkor hülyének fognak nezni, mert 90 Forint akkor sem jelentős, ha neked csak 100 Forintod volt. Szóval 6 tank sehogy sem jelentős veszteség, főleg nem úgy, hogy az ukránoknak van vagy 800 harckocsijuk.

Mik is a jelei ennek a felállásnak? Mert épp most adják át a hadaszati kezdeményezést az ukránoknak azzal, hogy a bahmuti sikert nem tudják kihasználni és a front többi pontján pedig védekezésre készülnek. Jelenleg ott tartunk, hogy az oroszok a front 100%-án védelemben vannak és azt várják, hogy mikor és hol támadnak az ukránok. Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy mi lesz akkor, ha csupán egy blöff volt az ukrán ellentánadás és ez csak a nyár közepén esik le az oroszoknak amikor már nincs értelme a közelgő ősz miatt támadást indítanuk. Mert, akkor adtak ingyen fél évet az ukránoknak akinek sikerült tartalékot képezni 2-4 páncélos és 8-10 gépesített lövészdandár képében.
- A rendőröknek nem jelentős, viszont számodra az összes tulajdonod 90%-a oda lett, ami komoly érvágás. Azt a 800 harckocsit nem tudják egy pontban alkalmazni, hanem a teljes fronton szükség lehet rájuk. Tehát erre a támadásra ennyit tudtak bevetni, aminek a jelentős részét szétgyakták.

- Csak azt hagyod ki a képletedből, hogy a ruszki az egész 404 területén meg tudja semmisíteni a ellenséges hadianyagot (ahogy azt a rengeteg példa is igazolja). Az már csak kényelmi szolgáltatás az ukrik részéről, ha házhoz is szállítják.

Nem tudom mi a NATO direktíva, de ennél egyszerűbben nem tudom megfogalmazni. Remélem segíthettem!
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
951
11 147
93
Úgy látszik, mint ha Bilhorod mellet a muszkák még mindig nem tudnának mit kezdeni a betoro
Mi az a bilhorod? Belgorod szlovákul? Arra is járt Meciár a hódító?
1. a III világháborúból senki sem tud kimaradni.
2. senki sem akar III világháborút.
Aki mást hirdet, az a legveszélyesebb. Szerintem.
Na és mi a világháború definíciója? Csak mert az előző kettő az amerikai kontinenst épen hagyta, minket meg rohadtul nem. És most megint az óceánon túlról akarnak belerángatni minket a szarba. Nekem tökmindegy minek hívják, ha itt égnek a házak, vagy itt szennyeződik el a termőföld valami szar miatt.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 338
113
Édes f@szom. Dudi meg a szövegértés. Ha egy katonai alakulatnak támadás során mondjuk a 60%-a megsemmisül, az az alakulat szempontjából jelentős, nem a komplett haderő szempontjából, mivel az az alakulat támadásra már képtelen. Másképpen fogalmazva ha elmegyek nyaralni és ott mondjuk a 50.000 Ft-ból elvesztek 30.000 Ft-ot, az akkor nekem ott jelentős összeg, hiába van otthon még 500.000 Ft-om. Nem olyan bonyolult ez, csak valakinek beakad a lemez és nem tudja cserélni.
Mi történt Prigozsin-nal, meghalt? Valaki valami bővebbet róla. Különben én azt feltételezem, hogy Prigozsin-t nem avatták be a nagy egészbe, a Wagner csoportnak rész feladatot adtak, azt kellett teljesítenie. Ehhez megadtak mindent, a feladat kipipálva. Az, hogy a mindent elsöprő hatalmas ellentámadást az ukránok nem tudják elkezdeni, alapvetően az orosz haderőn múlik, ráadásul nem a frontvonalon. Ez is a "háború" része. Mondani mindent lehet, de nem az számít, hanem a tettek. Abban meg az ukránok mostanában nem nagyon remekelnek. A próbálkozás kevés.
Friss, még ropogós. Az orosz légvédelem a hírek szerint megsemmisített 2-2 db Storm Shadow CM-et, Tocska-U harcászati ballisztikus rakétát és összesen 14 db HIMARS, illetve Uragan MLRS rakétát.
Előkerültek a ZSzU-23-4 Silka önjáró légvédelmi gépágyúk is Vugledar-nál.
Ukrán T-80 harckocsik
Tanki-VSU-2.jpg

Ukrán gyalogság támadásban Zsaporozse közelében BMP-1 IFV támogatással
662254_Ofitsialyniy_sayt_prezidenta_Ukraini_Moskva_VSU_ukrainskie_voennie_vooruzhennie_sili_ukraini_250x0_3000.2000.0.0.webp

Himars
FxtSNaSWcAMBSQH.jpg:large

Oroszok
254827950_0:0:2731:2048_1920x0_80_0_0_a20b1c04bf021f1615df5bfef3d1823e.jpg

256237431_168:0:2899:2048_1280x0_80_0_0_314e35f856b3db8720b863855b0179da.jpg
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
SilvioD kolléga kiválóan összefoglalta.
Nagyon elfelejtetek valamit,hogy olyan dolgok mennek végbe a világban ennek a háborúnak a farvizén amibe bizony bele fog törni az angolszászok bicskája.Afrika felemelte a fejét ,olyan diplomáciai kapcsolatok születnek újra hetek,hónapok alatt amiben az elmúlt harminc évben nem is létezett.Ezért mondta a kínai elnök,és Putyin,hogy olyan dolgok fognak lezajlani a világban amire majd csak leskelődünk.Az angolszászok ideje lejárt,a világ nagyobb részének elege van a NATO terrorista szervezetből,és az USA rablásaiból.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha indítasz egy támadast 8 zászlóaljjal (2 hk. + 6 gépesített) és elveszítesz 250 embert, meg 16 harckocsit. Majd megállítanak. Akkor az jelentős vereség?
Mindenesetre a BBC orosz forrásokra hivatkozva ezeket a számokat hozta le.
Még ha a 16 harckocsi nyilván eufémizmus is, mert ugye egy újságírónak minden IS tank, azért itt nem kis erőt sikerült semlegesíteni.
Nyilván lenni kellett többnek is mögötte, de ugye ha az eleje beakad a produkciónak, akkor nincs tovább.

On the morning of June 4, the enemy launched a large-scale offensive in five sectors of the front in the South Donetsk direction by introducing into battle 23 and 31 mechanized brigades from the strategic reserves of the Armed Forces of Ukraine with the support of other military units and subunits
In total, six mechanized and two enemy tank battalions were involved
The enemy's goal was to break through our defenses on the most vulnerable, in his opinion, sector of the front. The enemy did not achieve his tasks, he had no success
As a result of skillful and competent actions of the Eastern Group of Forces, the losses of the Armed Forces of Ukraine amounted to more than 250 personnel, 16 tanks, three infantry fighting vehicles, 21 armored fighting vehicles


Ukraine spends months receiving Western equipment, training and planning for le counteroffensyiv

Russia spends months preparing and building layered defensive lines across the front

the attack gets stopped in a single day


A bit anticlimactic, not gonna lie.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 761
9 115
113
Nagyon elfelejtetek valamit,hogy olyan dolgok mennek végbe a világban ennek a háborúnak a farvizén amibe bizony bele fog törni az angolszászok bicskája.Afrika felemelte a fejét ,olyan diplomáciai kapcsolatok születnek újra hetek,hónapok alatt amiben az elmúlt harminc évben nem is létezett.Ezért mondta a kínai elnök,és Putyin,hogy olyan dolgok fognak lezajlani a világban amire majd csak leskelődünk.Az angolszászok ideje lejárt,a világ nagyobb részének elege van a NATO terrorista szervezetből,és az USA rablásaiból.
Még Kína sincs az oroszok mellett Ukrajna kérdésében.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Nagyon elfelejtetek valamit,hogy olyan dolgok mennek végbe a világban ennek a háborúnak a farvizén amibe bizony bele fog törni az angolszászok bicskája.Afrika felemelte a fejét ,olyan diplomáciai kapcsolatok születnek újra hetek,hónapok amiben az elmúlt harminc évben nem is létezett.Ezért mondta a kínai elnök,és Putyin,hogy olyan dolgok fognak lezajlani a világban amire majd csak leskelődünk.Az angolszászok ideje lejárt,a világ nagyobb részének elege van a NATO terrorista szervezetből,és az USA rablásaiból.
Igen, alapvetően azért önámítás, amit az EU vezetés is csinál (valószínűleg többségük valóban nem látja be a téves, elmúlt évtizedekben begyöpösödött szemléletet, ahogy itt is páran), mert a globális környezet változik meg épp gyökerestül. A szellem kiszabadult a palackból, most próbálják nyugatról visszatömködni...

Nem tartom kizártnak, hogy az oroszok is azért léptek most, és nem korábban, mert most ítélték meg úgy, hogy a világban összeálltak a megfelelő körülmények ahhoz, hogy végig tudják vinni a projektet. Hogy tévednek-e, az majd kiderül, de annyi biztos, hogy az angolszász vezetésű nyugati világot kihívta a hóra a világ többi része. A küzdelem kimenetele és hossza kérdéses egyelőre, az tűnik valószínűnek jelenleg, hogy az USA elbukja azt a privilégiumát, hogy a világ minden pontján ők mondják meg a frankót. Európa ezt már rég elbukta, most kihasználhatná az alkalmat, hogy leváljon az amcsikról, és ismét önálló tényezővé váljon a világban, de nem úgy néz ki, hogy élne vele.

Ukrajna, mint ország viszont teljesen érdektelen minden félnek, az ukrán lakosságot pedig egyértelműen feláldozható / feláldozandó tömegnek tekintik mind nyugaton, mind keleten.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ha indítasz egy támadast 8 zászlóaljjal (2 hk. + 6 gépesített) és elveszítesz 250 embert, meg 16 harckocsit. Majd megállítanak. Akkor az jelentős vereség?
Mindenesetre a BBC orosz forrásokra hivatkozva ezeket a számokat hozta le.
Még ha a 16 harckocsi nyilván eufémizmus is, mert ugye egy újságírónak minden IS tank, azért itt nem kis erőt sikerült semlegesíteni.
Nyilván lenni kellett többnek is mögötte, de ugye ha az eleje beakad a produkciónak, akkor nincs tovább.

Ebben igazad van, de azért lássuk be, hogy ha jól tévedek, akkor maguk az orosz -saját állításuk- számai sem stimmelnek sehogy. És én hálás vagyok Ursulának, hogy ő dolgozik a fórum olvasói érdekében, ezt mellékesen megjegyzem, mielőtt tovább görgetném a kirobbant vitát, hogy akkor nekem mi nem stimmel az orosz állításokkal.

Azt mondják, hogy 6 gépesített gyalogságot és 2 hk zl-at dobtak csatába. Náluk azt hiszem 30 környékén van az MBT zl mérete, vagyis 60 tankot kellene látnunk. Ezen kívül nem tudom pontosan a lövész zl személyi állományát, hogy mennyi belőle a harcoló és mennyi a támogató, de még kisebb raj méretet feltételezve is, nem amerikai két Bradly-set, nekem 25-30 rajra jönne ki 250 ember, ha csak a gép személyzetét és deszantot számolok. Lehet tévedek.
Ha 16 tanknál nem akadunk ki azon, hogy IFV-t is néha annak veszik, akkor ott volt ruszki állítás szerint 60 és kilőtték mondjuk a negyedét. Mi történt a többi 75%-kal? "Jelentős veszteségeket szenvedtek és visszavonultak?" És a 6 lövész zl meg még homályosabb, elvesztenek 25 rajt és nem tudják tartani az állásukat. (Egészen pontosan ha 16 vasban a kezszem bent égett, akkor az a kb 48 fő elhunyt oda számolódik bele és nem a lövész alakulatokhoz.)

Ami még nem világos nekem, hogy tavaly nyáron azt állította mindenki, hogy ebben a háborúban az ukránok naponta 500-1000 katonát vesztenek folyamatosan. Azt nem tudom, hogy az a 250 veszteség most beleszámított a hétköznapi 1000 halottba vagy azon felül vesztettek ennyit?

Amúgy Dudi nem csak hipotetikus példát hozott, tőlem tényleg ellopott 100 forintból 90 pénzt. Szóval ezt vizsgáljátok ki és derítsétek ki, hogy ez jelentős pénzmennyiség eltulajdonítása-e! De előtte ezeket a kérdéseimet szerintem tisztázzuk, mert engem a pénzemnél most sokkal jobban izgat, hogy két páncélgránátos dd az, amiről talán itt a zl-aknál beszélünk, az 10.000 ember és az hogy vált harcképtelenné 250 katona kilövésével.

És nem csak Ursulának szeretném megköszönni a munkáját, nagyon sokan hoztok forrás linkeket és nagyon sokan fordítjátok is. Nem szeretnék neveket felsorolni, mert méltatlan lenne annak, akit kihagyok, de mindannyiótoknak köszönöm.

Mi az a bilhorod? Belgorod szlovákul? Arra is járt Meciár a hódító?

Ne piszkáld ezzel! Egyik kérdésemre már jelezte, hogy angolul olvassa a feliratokat és amibe beletörik az egyik angolszásznak a nyelve, abba neki is bele fog. Mivel Nyugger kolléga is jelezte, hogy bár ő sokkal jobban olvassa az orosz és ukrán neveket, ő is legtöbbször vért izzad, hogy mikor melyik települést akarták mondani, ezért átléphetünk a témán.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Jó összefoglaló John Mearsheimertől az eddigi történésekről. Nagyon szisztematikusan, tárgyilagosan tekinti át, ki-hogyan áll éppen, mik a kilátások.
(@dudi : a “mi történt az elmúlt másfél évben” kérdésedre szerintem korrekt választ ad)
Mearsheimer szolgált az amerikai hadseregben, West Pointon végzett, szerintem igen bölcs ember.
És rettentően összeszedett, nem hablatyol (aki kedveli a némileg már megkopott amerikai/angolszász vitakultúrát, na ez az ember 120%ban hozza, amit abban szeretni lehetett)

Simpliciustól rögtön két cikk:

Végül: Kijevben várják a Kupjanszk felől jövő vonatot ma reggel
5ab9a566ed03a27f201e6c6053a7294e.jpg
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Na és mi a világháború definíciója? Csak mert az előző kettő az amerikai kontinenst épen hagyta, minket meg rohadtul nem. És most megint az óceánon túlról akarnak belerángatni minket a szarba. Nekem tökmindegy minek hívják, ha itt égnek a házak, vagy itt szennyeződik el a termőföld valami szar miatt.
Akkoriban nem volt olyan fegyver, amivel át lehetett volna lőni és szignifikáns kárt okozni a másik kontinensen. Most már van. Emiatt az USA sem sérthetetlen és ő is rápacsálna egy világháborúra. Nem kicsit, nagyon. Akor meg kit akar hova belerágatni???
Hagyományos fegyverekkel teljesen reménytelen egy világháború manapság. Nézzük mire is megy egymással Oroszország meg Ukrajna: semmire, csak égetik az erőforrásokat. Szerintem.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 091
24 600
113
Ha van 100 Forintod amiből én ellopok 90 Forintot és te be mész a rendőrségre, hogy jelentős összeget loptam el tőled, akkor hülyének fognak nezni, mert 90 Forint akkor sem jelentős, ha neked csak 100 Forintod volt. Szóval 6 tank sehogy sem jelentős veszteség, főleg nem úgy, hogy az ukránoknak van vagy 800 harckocsijuk.

Mik is a jelei ennek a felállásnak? Mert épp most adják át a hadaszati kezdeményezést az ukránoknak azzal, hogy a bahmuti sikert nem tudják kihasználni és a front többi pontján pedig védekezésre készülnek. Jelenleg ott tartunk, hogy az oroszok a front 100%-án védelemben vannak és azt várják, hogy mikor és hol támadnak az ukránok. Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy mi lesz akkor, ha csupán egy blöff volt az ukrán ellentánadás és ez csak a nyár közepén esik le az oroszoknak amikor már nincs értelme a közelgő ősz miatt támadást indítanuk. Mert, akkor adtak ingyen fél évet az ukránoknak akinek sikerült tartalékot képezni 2-4 páncélos és 8-10 gépesített lövészdandár képében.
1.)
ez azért szar hasonlat,mert elindultok 100-an abból megölnek 90-et az szerintem kurvára nagy veszteség .. hiába van 200000 fő az állományban
,mindig az adott helyzethez kell mérni nem statisztikai adatokhoz

de itt van például a Moszkva cirkáló,emlékszel hogy verte a palávert az ukrofil oldal ?

akkor visszakérdezek,ez az egy hajó az orosz haditengerészetnek hány %-a ? a te értékelésed szerint egy kb lófasznyi veszteség, a ruszki haditengerészet számára,mégis jelentős veszteség volt annak az egységnek aki abban a térségben állomásozott

az adott helyen,és időben a bevetett egységeknek a %-os veszteségi arányát kell figyelembe venni egy értékeléskor ,egy harcterületen,egy harccselekmény során, nem azt,hogy az adott ország mekkora haderővel rendelkezik ! így érted ? (nem kell NATO logika hozzá .. egyszerű matek)

2.)

miért kellene sietniük az oroszoknak ? mi sürgeti őket ? azt írod,hogy időt adnak az ukránoknak akik tartalékot képeznek 2-4 páncélos és 8-10 GLD képében ..
miből gondolod,hogy az oroszok nem képeznek (építenek ki) erősítést ?
mire alapozod azt ,hogy az a fél év nekik nem ugyanolyan fél év a felkészülésre ?

véleményem szerint nem az oroszokat szorítja az idő,mert még mindig ők vannak az ukránoknál és nem fordítva ..

mikor fogod levenni ezt a NATO dioptriás szemüvegét ?

igazából állandóan alulértékeled(értékelitek) a ruszkikat, akik,bár elkövettek hibákat,de azt az adott helyzethez mérten eddig úgy tűnik sikeresen abszolválták azokat .. illetve mikor értitek meg végre,hogy az ökölbe szorítható kéznek még csak az egyik újja van Ukrajnában nem a teljes ököl ?

gyk. ezt a ruszki haderő bevetett állományára értem a dudi-féle %-os arányra kivetítve,mert mindig úgy tálalja az ukrofil oldal az eseményeket,mint ha face to face állna szemben a két hadsereg 100%-os arányban .. pedig baromira nem így van, arra meg már ki sem térek,hogy melyik oldal elnökének kell a fél világot körbe koldulnia fegyverekért

na mindegy biztos én látom megint rosszul .. elnézést.