Mert szerinted mégis kik védték Bahmutot ? Normális választ kérek, nem pedig a
nem tudom kitérőszöveg ismételgetését.
Ha teljes erővel indítottak volna, akkor
- a szabálytalanul, sporadikus időközönként ellövöldözött robotrepülőket az első napokban lőtték volna el, tudatosan
- a légierő is stand-off bombázásba kezdett volna
- a 180,000-es had helyett egy 600,000-es had ment volna (az Öbölbe az amerikaiak 700,000 katonával mentek)
2014-ben mégis mit kellett volna csinálnia az EU-nak és a NATO-nak ? B-52-es BUFF-okkal és B-1-es Lancer-ekkel robotrepülőzni orosz államterületet ? És NATO-kontingensnek bevonulni Ukrajnába, nyílt és közvetlen összecsapásra ?
És milyen jogalapon ? Ukrajna sem azelőtt, sem akkor nem volt EU és NATO-tag, és azután sem lett, és jogalap sem volt rá. Továbbá tudott dolog, hogy az USA és haverjai előszeretettel avatkoznak be polgárháborús országokba, a törökök is előszeretettel agresszorkodnak, és akkor az oroszoknak is szabad, vagy nem beavatkozniuk, katonai művelettel élniük ?
Fasza dolog egy a számunkra a mi szövetségi rendszerükön kívüli ország háborújába tolni a népeket ?
Nem lehetett volna. Attól, hogy adsz nagyszámú harckocsit, repülőt, és egyéb fegyót, attól még ki is kell rájuk képezni az illetőket. És ahhoz még érdemi tartozékokat is kell adni, mint pl. aknagörgőket.
Harckocsizóknál úgy-ahogy "működik" a gyorstalpaló, bár a Leopárdosok és az utászok teljesítménye alapján nem, és akkor egy SAM-re vagy vadászrepülőnél hogy oldanád meg az intenzív, gyorstalpaló kurzust ? És tisztában vagy-e, hogy a pilótákra milyen követelmények vonatkoznak ?
Ezek fontos kérdések, később térjünk vissza rá, de attól még eljátszhatunk a gondolattal.
Ha az ukránokat 2016 / 17-től megpróbálták volna átfegyverezni, vagyis
- F-16A/B/C/D Falcon-ok,
- Leó 2A4 - A6-osok,
- Challenger 2-esek,
- Patriot PAC-3 és NASAMS,
akkor a háború első napjai - hetei iszonyú pörgősek lettek volna, az 1991-es Öbölháború légiháborújának mintájára, aztán az Ukrán Hadsereg súlyos veszteségei után lassan elkezdtek volna bevonulgatni az Orosz Szárazföldi Erők. Az oroszok első körben harcászati rakétákkal, és robotrepülőkkel záporozták volna a reptereket, és bázisokat, ahol ezeket tárolják.
A MiG-29-es Fulcrum kivételével a repülők közel 90 %-a csak reptérről, vagy jól előkészített, többsávos autópályáról tud üzemelni, és úgy könnyű célpontok.
A Patriot az meg mind az Öbölben, mind 2017-ben Szaúd-Arábiában leszerepelt.
És mégis honnan toboroznának személyzetet ezekhez ? Tisztában vagy a gyártókapacitásokkal ? Mi az, hogy az EU / NATO lenyomná az oroszokat egy fegyverkezési versenyben ?
A NATO akkor is el volt szállva magától, amikor a Leopárd 1-eseket spammelték, az oroszok meg a T-64A-val / T-72-es Urállal bírtak. Kinek mi a szintje. Hogy értsed, egy papírmasé harckocsi alkotta a NATO gerincét, addig a T-64A és T-72-es Urál meg normálisan védettek voltak a nyíllövedékek ellen is. Most is a Leó 2-es egy túlsztárolt és túlértékelt harckocsi. Legyártottak belőle 1989-ig 2,600 példányt is, mennyiség az volt, csak a probléma az volt, hogy igensok orosz harckocsi meg páncéltörő rakéta gond nélkül belőtte és beütötte volna.
Az USA meg eddig sem asszisztált komolyan, keresi, gyártja a kifogásokat, mással próbálja maga helyett elvitetni a balhét és a proxy-t.
Milyen képességek hiányoznak orosz oldalon ?
Vannak
- stratégiai bombázóik
- légierejük
- PGM-jeik és robotrepülőik
- harcászati rakétáik
- helikoptereik, páncéltörő rakétákkal, a légvédelem hatósugarán kívülről,
- precíziós tüzérség (pl. a Krasznopol)
- páncéltörő rakéták a szárazföldi erőknek
- loitering munition
- UAV-k
Amik egyes-egyedül hiányoznak, azok az APS-ek, meg hogy csaltak a gyártási minőséggel és letárolással. De ez Nyugaton is probléma, ott is jórészt csak maketteken, kiállításokon létezik APS, de nem vitték sorozatgyártásba, és a spanyolok és nem egy haverjuk is képesek szétrohasztani a rájuk bízott haditechnikát.
Neked kell bizonyítanod az állításodat, kérem a felvételeket az SA-11-esek és az Sz-300-asok eredményes működéséről, feketén - fehéren, nem pedig a vágyvezérelt fantáziálást. Milyen vitázási szint ez, hogy neked elég a bizonyítékok nélküli vak hit valamiről, épp az ukrán légvédelemről ?
Vietnám és az Öbölháború felett normálisan tudósítottak a légvédelem működéséről, ahogy mennyi F-4-es Phantom II-t és társát lőtték le a viet SA-2-esekkel , vagy az irakiak eredménytelenül, de próbálták megszórni az eget a beérkező Tomahawk-ok és társai ellen.
Itt meg csak a durva önellentmondásoktól szenvedő és félelmetesen bugyuta "győzelmi" jelentésekkel kábítják önmagukat meg egy - két szekértolójukat.
Továbblépve tudhatnád, hogy a repülők jó ideje, kábé a 80-as évek óta Stand-off fegyó hordozók, 300 - 500 km-ről indítják a levegő-föld rakétájukat a légvédelem hatósugárán. És a vadászbombázók által cipelt levegő-föld rakétákon túl mind az USA, mind az oroszok előszeretettel élnek a robotrepülőzéssel.
De nem ezek lesznek az érdemi válaszok, hanem az, hogy nem akarják eszetlenül szétrombolni az infrastruktúrát.
Az oroszoknak az lenne a legegyszerűbb ha robotrepülőkkel és harcászati rakétákkal bombáznának minden nem nukleáris erőművet (a nukleáris erőművek önmagukban működésképtelenek, kell melléjük kiegészítő erőmű), minden részegységgel (blokkok, generátor, reaktorok), csak akkor az lenne a gond, hogy a győzelmük után évekig telne újjáépíteni az enegetikai szektort. Például a dnyeperi vízerőművet jelentőségre a Panama-csatornához lehet hasonlítani. Ukrajna mezőgazdasági, és erősen iparosított országrész.
Kelet-Ukrajna 8 éve harcok színtere, de azon kívül van bőven iparosított régió is.
Ha az alaperőműveket ütnék ki és azok villamos alállomásait, illetve a szabályzóközpontot, mint nálunk a MAVIR-t (Magyar Villamosenergia-Ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt.), akkor az export is megszűnne. Ha az alaperőműveket tennék tönkre, akkor akár évekre is súlyos villamos teljesítmény hiány lenne.
A hálózat azon részét amin az atomerőművek vannak, azt nem szabad célpontnak kijelölni, mert az atomerőművek közvetlenül függnek az energiarendszer többi résztvevőjétől, elsősorban a hőerőművektől. Túlterhelődnének az említett blokkok (generátor, reaktor, stb). Azért követik ezt a módszertant, hogy ne vezessen egészen más léptékű balesethez, gyakorlatilag katasztrófa lehetne a vége.
Az oroszok ezt maguk sem akarják, ezért egy "kisebb", de látványos rombolást végeznek, ami sokkolja a lakosságot és a kormányt.