[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 688
113
Én azt hallottam, hogy a RuAF nem tevékenykedik és Kijev szelleme is lelőtt mindent, de különben is csak mellédobják a butabombákat.
Mosógépchipphiány miatt a preciziós tüzérségük nem is létezett és nem is fog soha. Sőt, a 152mm-es gránátok is kifogytak, Putyin koldulni jár érte Kimhez.
És itt beszélsz összfegyvernemi harcról.. tudod, ha tegyük fel, igazad is lenne, hogy tényleg baromi jó a nato összfegyvernemben.. de akkor véletlenül nem hibás stratégia volt a nato részéről vágohídra küldeni az ukránokat, tudván, hogy nincs "air superiority"??
Szóval akkor is a nato stratégia a kudarc okat. Mert összfegyverzetnem nélkül ezek szerint szart sem ér a nato (ezek száraz tények)!
Azzal együtt is csak egy nagy kérdőjel egy alúlértékelt, gyenge, elavult, motiválatlan ellenféllel szemben.
Persze ez a nyugati légi dominancia is éppen olyan megalapozott hit kérdés nálad, mint ahogy a nyugati mbt-k felsőbbrendűsége (volt), amikkel a krími védvonalakon úgy fognak átszelni,mint kés a vajon, ahogy tette volna Michael Wittmann SS-Hauptsturmführer a rettegett nagymacskájával az ócska szarravaló szovjet hulladékokon.
Az oroszok sem érnek szart sem enélkül. Nem kerülte el a figyelmed, hogy az a teljesítmény amit nyújtanak pontosan annyi amennyi a képességük. Értem én, hogy kényelmes mindenfajta hülyeséggel magyarázni a különleges katonai műveletnek csúfolt háború eddigi másfél évét, de a tény az, hogy az orosz hadsereg minden váraokozást aulmúlóan teljesít. Vagy szerinted az a teljesítmény, hogy képesek voltak majd 1 év alatt eljutni addig, hogy elfoglalták a 3 védővonalas ukrán védelem második védővonalának nagy részét? Mert azt nagyon nem akrjátok észrevenni, hogy milyen párhuzam van az ukrán donbaszi és az orosz déli védelmi vonalak közt. Mind a kettő koppra ugyanaz a többlépcsős mélyentagolt tábori erődítésekre és megerősített városokra építő klasszikus védelmi berendezés. A kedvenc oroszaid 1 év alatt betörtek a második védelmi vonalba és felszámoltaák annak egy jelentős részét, az ukránok 2 hónap alatt jutottak el addig, hogy betörjenek az első védelmi vonalba. Ez folyik most Ukrajnában, csak a vágyvezérelt álomvilág ignorál minden unszimpatikus tényt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
Az orosz hadsereget nem nyűgözte le a zsákmányolt svéd páncélos - RT

Az orosz hadsereg szkepticizmusát fejezte ki a svéd CV90-es lánctalpas páncélozott jármű képességeivel kapcsolatban, amelyet katonák zsákmányoltak az ukrajnai konfliktus során.

Az elutasító megjegyzések hallhatók egy videón, amelyet a védelmi minisztérium pénteken adott ki, hogy beszámoljon Szergej Sojgu minisztériumi főnöknek az ukrán hadműveletben részt vevő parancsnokságon tett látogatásáról. Andrej Mordvicsev parancsnok megmutatta a trófeát a látogató tisztviselőnek.
Mordvicsov megjegyezte, hogy a svéd gyártmányú jármű, amely 1993 óta áll szolgálatban, egy tankra hasonlít. Az orosz csapatok által zsákmányoltat azonban egy „egyszerű és olcsó” RPG-7, a 60-as évek óta használatos vállról indítható rakétameghajtású gránátvető győzte le.
„A járművet nagyapáink eszközével állították meg” – mondta a parancsnok.
Az adományozott páncélosból szintén hiányoztak a helyszíni javításhoz szükséges alkatrészek és szerszámok, de volt egy készlet a vészleállítás jelzésére – mondta Mordvicsov a miniszternek.
A CV90 meglehetősen magas, így viszonylag könnyű célpont, fő fegyverének pedig az újratöltő mechanizmusa miatt viszonylag alacsony a tűzgyorsasága az orosz hadsereg szerint.


Jó ez azért propaganda is. :D
Igen, egy csöves RPG-7 is legyőzi oldalról, de ez pár harckocsi típuson kívül mindenről is elmondható.
A CV90 nagy magassága relatív. Szerintem pont jó méretű. Nem olyan szűk, mint egy BMP, de nem is egy guruló panelház, mint ami a mostani divat.
A 40 mm-s Bofors lassabban tölt újra, mint pl. a 25 mm-s Bushmaster, vagy az orosz 2A42/72-es, ellenben jóval nagyobb tűzereje van.
Például szemből képes átlőni egy BMP-3-ast, vagy egy M2 Bradleyt is.
Nyíllövedékkel (ilyen is van hozzá) ki tudja lőni szemből a Leopárd 1-et is :rolleyes:
A 4P-s programozható lőszere is jó. Kb. mindenre is, csak győzd kifizetni.....
A CV9040-es páncélvédelme meg a látottak alapján igen erős. Jóval erősebb, mint bármely BMP-é, és erősebb, mint az M2 Bradley-é.
Gyakorlatilag ezen a téren, a jelenleg szolgálatban álló, lövészpáncélosuk közül csak a Puma múlja felül. Csak az meg tűzerőben egy lepkefing a CV9040-hez képest.
Szóval értem én amit mondanak, nem is mondanak valótlant, csak ugye propaganda célból nincs kellő kontextusba helyezve. :)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 299
26 367
113
Én is már többször leírtam, hogy az arrogancia veszélyes.
Ezt a képet valaki megszakérti?
image-3-1024x908.png.webp

snimok-ekrana-2023-08-03-v-09.09.58.png

1048156333_0:204:3072:1932_1920x0_80_0_0_664ee2e7ad07dcc60d0926af09f398b0.jpg

A víz az élet
VSY-12.jpg

2Sz5
34843704_0:160:3072:1888_1920x0_80_0_0_4c3d227d41aa8b7a042b8fdce65af974.jpg
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Aaron Máté és John Mearsheimer

Elég sok témát érintenek, aki eddig látta Mearsheimert, az is fog újat hallani.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 704
13 895
113
....
Olvasási vagy értelmezési problémával allunk szemben...?

...
Fogalmam sincs, mit szeretnél mondani, de ez nálad viszonylag gyakori jelenség...

már tegnap is, ma is... szerintem komoly gondok lehetnek.
pedig hidd el érthetően leírták ők is.
lehet, hogy nem mindenki más érthetetlen, csak te vagy értetlen.

közeleg a csőd

 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
Ne haragudj, mást sem hallok itt a különleges katonai művelet kezdete óta, csak azt, hogy Oroszország milyen erős. Akkor most erős, vagy gyenge? :cool:
Szerintem az én számból ilyet nem hallottál és ha jobban belegondolsz csak a fikázda megy hogy mennyire lufi/harmatos/benzinkút/stb.... stikaban meg a stratégiai termékek szankciók kívül mennek mindenhova ahova kell.... az egész nyugati világ fogott össze az összes létező eszközzel ellenük és 2014 óta szépen élnek és virulnak, a szankciók működnek csak éppen visszafelé, és kb esély sincs rá hogy bármit is visszavegyenek tőlük, szóval thug life emoji barátom ezt dönts el te hogy hova rakod őket..
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
582
5 300
93
Minden normális haderő elképzelése a harc megvívásáról az összfegyvernemi és összhaderőnemi harcon alapszik. Eltérések persze vannak, pl, nyugaton ez légierő domináns, az oroszoknál pedig tüzérség domináns. De ettől még összfegyvernemi/összhaderőnemi. Úgy nem lehet még az orosz tüzérségközpontú koncepciót használni, ha nem összfegyvernemi/összhaderőnemi, mert nincs légierő. Gondolom azt magyarázni se kell, hogy a nyugati légierő központút meg még annyira sem lehet, ha nincs légierőd.
Értem én, hogy a saját megfejtésed sokkal jobban esik a lelkednek, de attól még hülyeség.
"Minden normális haderő elképzelése a harc megvívásáról az összfegyvernemi és összhaderőnemi harcon alapszik. "

Olvasd el ismételten: #192 140 Hátha rájössz, mi hibádzik az idézett mondatoddal kapcsolatban. Vagy azt akarod mondani, hogy a Nato tudatosan áldozza fel az ukránokat, mert nem teljesülnek az általad leírt feltételek. Illetve, mert Te a Nato okítottja vagy, akkor nem is tudsz mást ismételgetni, mint amit a Nato ügyeletes megmondóemberei kiadnak.

Tudod a műszaki emberek egyik sajátossága, hogy valahogy nem tudja megenni az aktuális marhaságokat, meg szigorúan tud ragaszkodni a tényekhez. A tények meg azok, hogy az USA és rajtuk keresztül a Nato is csak a náluk jóval gyengébb ellenfelekkel szemben tudnak brillírozni. És mivel ott szereztek sikerélményeket az ott használt stratégiát erőltetik, még akkor is ha a feltételek erősen hiányosak. Pont tegnap láttam egy videót. USA szuperkatonák. Az épületekben, szűk folyosókon használt harcmodort (libasorban haladás) használták teljesen sík, sivatagos területen. Tudom, hogy ez csak a filmes rendezői hülyeség, de OMG.

acorn #192 149 "mint például anno az iraki hadsereg, ami a Közel-Keleten mindennel fel volt szerelve, és a nyolc évig tartó iraki-irani háborúban"​

Én azt írtam a #192140-ben, hogy a nyugatiak úgy szeretnek háborúzni, hogy lehetőleg nagyságrendekkel az ő részükön van az előny. No az iraki és iráni haderő nagyjából egyforma volt. Lehet nagy arc helyett utána kellene olvasni.​

A bokros meg a gyomos probléma meg: „ "2023. augusztus 3. csütörtök. 11:58 A harctereken fokozatosan kinövő gyomnövények és bokrok az ukrán fegyveres erők déli előrenyomulásának egyik hátráltató tényezőjévé váltak – írja a brit hírszerzés" "Brit hírszerzés: a gyomok és a bokrok akadályozzák az ukrán offenzívát. Bár az aljnövényzet fedezéket nyújthat az ukrán gyalogság kisebb, lopakodó támadásaihoz"
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 688
113
Én is már többször leírtam, hogy az arrogancia veszélyes.
Ezt a képet valaki megszakérti?
image-3-1024x908.png.webp

snimok-ekrana-2023-08-03-v-09.09.58.png

1048156333_0:204:3072:1932_1920x0_80_0_0_664ee2e7ad07dcc60d0926af09f398b0.jpg

A víz az élet
VSY-12.jpg

2Sz5
34843704_0:160:3072:1888_1920x0_80_0_0_4c3d227d41aa8b7a042b8fdce65af974.jpg
MelyiketŰ? Alegelsőt? Leterítettek az útra egy egyenruhát és annyi. Ha arra gondolsz, hogy volt benne ember is csak kilapították, akkor azt felejtsd el, mert nem véres az egyenruha és szét sincs szakadva annyira amennyire kéne.

@senkineksenkije
Én már párszor ezt leírtam (feláldozós dolgot), hogy nem jegyzed meg az a te bajod.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
Megtizedelés, korrupció és dezertálás.

A lefoglalt dokumentumok szerint, amelyeket a közösségi médiában elkeseredett hozzátartozók üzenetei is megerősítenek, az ukrán hadsereg 32. Különleges Lövészdandárjának egy egész zászlóalját kiirtották.
:eek::eek::eek:

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/96808

- Nem tudom, hogy ez mennyire reális (elvileg el tudom képzelni, hogy igaz), a szigonyos címke alatt oroszul írva - így ez megkérdőjelezi a hitelességet.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 704
13 895
113
moderálva

jópofa

a nyugati titkos fegyver
 
Last edited by a moderator:

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 500
113
Ez legalább annyit segített a fronton lévő ukrán katonáknak mint Moszkva üzleti negyedének terrorizálása.
Persze értem én, a Nyugat teszteli ezt is, az usa is örül minden orosz veszteségnek, de ukrán szempontból ezek az akciók semmire nem jók. Talán annyit lök a propagandán hogy +1 hétig tovább pénzelik a háborút. Pont annyival marad kevesebb ukrán. Ha ez a siker mérője...

Nem egészen. Az orosz flotta gyengítése nagyon fontos eszköz az orosz célok elérésének akadályozásában:
  • Például nagymértékben csökkenti a deszant műveletek esélyét, ezáltal Ukrajna tengertől történő ellátásának esélyét, Odessza, Herszon elvesztését.
  • A hajók is katonai eszközök, rongalasuk, esetleg harcképtelenné tetele az orosz erőforrások felemésztése.
  • Az orosz tengerészeti tevékenység akadályozása fontos a további orosz erőforrások lekötésében. Szenzorok, erők telepítése mind viszi a pénzt. :)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 632
48 310
113

Az ellenség megtámadja a Krímet, megpróbál eljutni a krími hídhoz, robbanások és lövöldözések hallatszanak (VIDEO)​

Nyilvánvalóan haditengerészeti drónok és UAV-k támadása történik, flottánk semmisíti meg őket.
A lakók robbanásról számolnak be Kercs környékén. Az emberek szemüvege remegett Arshintsevo környékén, valamint Geroevka és Yakovenkovo falvakban. A helyzetről egyelőre nincs pontos információ.
A krími hídon blokkolták a forgalmat, dróntámadás miatt biztonsági intézkedések miatt lekapcsolták a világítást. Az előzetes adatok szerint maga a híd nem sérült meg.
Источник: https://rusvesna.su/news/1691183982

Angol források szerint az orosz hadsereg 2800 km erődítményt ásott... Az ukrán fegyveres erők szinte minden dandárja ebbe a falba ütközött... Összesen mintegy 2 ezer egység katonai felszerelést és mintegy 25 ezer katonát vesztettek el, ... Az eredmény egyik helyen 8 km, másik helyen 4 km..... még nem értek el Krímbe

Az ukrajnai orosz katonai művelet kiemelt eseményei augusztus 4-én

▪️A kijevi rezsim továbbra is agresszív akciókat hajt végre a fekete-tengeri térségben. Novorosszijszkban visszaverték a tengeri kikötő területén két pilóta nélküli csónak támadását . Az Olenegorsky Gornyak tankhajó megsérült.
▪️A Krím-félszigeten az AFU drónok újabb hatalmas támadását visszaverték. Légvédelem és elektronikus hadviselés segítségével összesen 16 ellenséges drónt ártalmatlanítottak.
▪️Az elmúlt napokban érezhetően csökkent a harcok intenzitása a bakhmuti szektorban . Az AFU a veszteségeket úgy próbálja pótolni, hogy új tartalékokat von be a frontvonalba, miközben az orosz tüzérség hátulról csap le az ellenségre.
▪️Vuhledar közelében a páncélozott járművekkel támogatott AFU egységek megtámadták a Mykil's'ke közelében lévő orosz állásokat. A csata során több páncélozott járművet és egy sikertelen támadást fedező harckocsit is harcképtelenné tettek.
▪️A front Vremivka szektorában, Urozhaine és Pryyutne közelében folytatódnak a heves harcok. Az orosz légierő és tüzérség üti az észlelt AFU-csoportokat, megakadályozva őket abban, hogy elegendő erőt összpontosítsanak egy támadáshoz.
▪️Zaporizzsja irányában a Huljajpole és az Orikhiv szektorban helyzeti harcok zajlottak. Az AFU-parancsnokság nem végzett aktív támadó akciókat, átcsoportosította erőit.
▪️Herson irányában megnövekedett számú AFU szabotázscsoport működik a Dnyipro folyó deltájában. Ezzel párhuzamosan nőtt a bal part ágyúzási intenzitása. Oleskijban a humanitárius segélyek elosztó központja ellenséges tűz alá került .
Érdekes egybeesés (nem): ez a tanker volt az, amelyet a Vaszilij Bykov és Szergej Kotov járőrhajók kísértek néhány napja, a Boszporusztól északkeletre történt dróntámadás idején . A hajó a Szíriai Arab Köztársaság partjairól indult, ahová olajtermékeket szállított az orosz csapat számára. Úgy tűnik, ennek a tankernek a találata nem nevezhető balesetnek . Egy ilyen támadásnak nemcsak az a célja, hogy Oroszország visszatérjen a hírhedt gabonaüzlethez, hanem az is, hogy részben veszélybe sodorja az orosz fegyveres erők logisztikai képességeit a Közel-Keleten .