[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 524
20 456
113
Gyári megoldás, műbizonylattal:

Russian Army Receives T-72B3 & T-90M Tanks with Drone Turret Protection for Deployment in Ukraine

"In a significant move to bolster its armored capabilities against emerging aerial threats in Ukraine, the Russian army has taken delivery of advanced T-90M Proryv and T-72B3M Main Battle Tanks (MBTs) with enhanced turret protection. This development was disclosed on VK, a leading Russian social network, on October 11, 2023."
...
"The innovative Protective Canopy for the T-90M tank turret is a response to the increasing drone threats on the Ukrainian battlefield. This canopy, essentially a screen, is supported by several cylindrical rods attached to the tank's turret. The top of the canopy features a metal grid, ensuring visibility from the tank's hatches when they are open. It also incorporates a unique wavy metal covering. While the exact purpose of these alternating ridges remains a subject of speculation, experts believe that this design might be particularly effective against drone-released mortars or FPV 'suicide' drones. This design concept is reminiscent of the v-shaped hulls found in mine-resistant vehicles."

Russian_Army_Receives_T-72B3_and_T-90M_Tanks_with_Drone_Turret_Protection_for_Deployment_in_Ukraine_925_001.jpg
Hatékonyan működik? Valószínűleg igen. Elegáns? Nem. Amolyan oroszos, mint a ceruza az űrállomáson... :D
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Boeing P-8A Poseidon a román tengerparton kukkolgat.

San Joséból (California) Gulfstream G650ER megérkezett Rzeszowba. Szakértőket hozott, vagy zsákolt szakértőket visz?


************************************************************

Die Welt: nem biztos, hogy a NATO erőforrása elegendő lesz két konfliktusra

Az Izrael elleni Hamász-támadás és az ukrajnai harcok folytatása miatt a NATO nehéz helyzetbe került – írja a Die Welt. A szövetségnek most két konfliktussal kell szembenéznie közvetlenül a küszöbén, de az erőforrásai nem biztos, hogy elegendőek lesznek. És lehetséges, hogy Tel-Avivnak és Kijevnek versenyeznie kell azokért – jegyzi meg a német lap.

A Brüsszelben tartott csúcstalálkozó megmutatta, hogy a NATO most nehéz helyzetben van – írja a Die Welt. A szövetségnek ugyanis most nem egy, hanem két robbanásveszélyes konfliktussal kell szembenéznie közvetlenül a küszöbén: az ukrajnai és az Izrael és a Hamász közötti háborúval.
A Nyugat már most gondolkodik katonáinak biztonságán, akik például a NATO tanácsadó missziójában vesznek részt Irakban, ahol a Hamásznak számos fegyveres támogatója van. Emellett a szövetség attól tart, hogy a legrosszabb esetben a palesztin-izraeli konfliktus “puskaporos hordóként” robbanhat fel, és átterjedhet az egész Közel-Keletre.
AZ UKRAJNAI HELYZET PEDIG NEM A NYUGAT JAVÁRA ALAKUL – FOLYTATJA A NÉMET LAP.
A NATO hadserege már rég felismerte, hogy Kijev ellentámadása nem a tervek szerint alakult. Ráadásul Oroszország maga is már sikeres kísérleteket tesz arra, hogy támadásba lendüljön. Ráadásul az ukránok az előzőnél is keményebb télre számítanak.
A szövetség természetesen nem fog közvetlenül beavatkozni ezekbe a konfliktusokba, de a partnerek fegyverrel történő ellátása nélkülözhetetlen. Az erőforrások azonban mindkét ország számára nem biztos, hogy elegendőek lesznek. A NATO-tagországok ugyanis nem akarják feláldozni saját védelmi képességeiket. Emellett a fegyverek szállítása drága. Igen, és a készleteik korlátozottak: ez különösen a tüzérségi lövedékekre, valamint az olyan légvédelmi rendszerekre, mint az Iris-T és a Patriot, amelyekre Ukrajnának és Izraelnek olyan nagy szüksége van a védelemhez.
Az “erőforrásokért folytatott verseny” nevezetű kísértet már napok óta járja a szövetség folyosóit. “A kérdés az, hogy ki mit kap, ha végső esetben felmerül a kérdés? A NATO-tagállamok már most is le vannak maradva az Ukrajnának szánt lőszerellátással.
Stoltenberg NATO-főtitkár ezt fenyegetésnek látja. “Azt tanácsolom a szövetségnek, hogy minél hamarabb kössön szerződést az iparral” – mondta. “Ez ösztönzőleg hat majd a vállalatokra, hogy több lőszert állítsanak elő. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is aggódik. Először utazott el a NATO-csúcsra, hogy személyesen követelje a fegyverszállítások növelését” – zárta a lap.

Tel-Avivnak és Kijevnek versenyeznie kell. Milyen versenyre gondolhatnak? (és snóbliban jó vagyok, kibicelhetek) Vagy versengeniük kellene, csak nem ismerik a különbséget a kifejezések között?
– két robbanásveszélyes konfliktussal kell szembenéznie. Én viszont úgy látom, ezek már robbantak is, sőt az egyik kezd befulladni.

– a fegyverek szállítása drága. Az a kicsi szállítási költség már jóformán semmi ahhoz képest, hogy nem kapnak semmit a fegyverekért (a donbaszi földterületek, bányák már nem jó fizetség).
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Hajlandóak? Van választásuk vagy mi a búbánat?
Nem fogok neked órát tartani magyar nyelvből.


Ezzel kell harcolniuk, mert nincs más és nem mellesleg meg sem kérdezik őket, hogy akarnak-e vagy sem.
Kényszerítették őket a harckocsizás megtanulására?


Most akkor döntsd el, hogy az orosz ipar teljesítménye miatt támadgatnak, vagy saját elhatározásból, mert a kttő nem ugyanazt jelenti.
Nem kell eldöntenem semmit. Elsőre is világosan fogalmaztam.


Itt a fórumon a szekta azt a hülyeséget hangoztatja, hogy az oroszok saját elhatározásból, bármilyen külső kényszer hatása nélkül, önként és dalolva húzza el ezt a hábrút.
Megkockáztatom, hogy soha senki nem írt itt ilyet. Tudsz legalább három releváns hozzászólást idézni?


Én azt mondom, hogy ez hülyeség, te meg azzal érvelsz velem szemben, hogy az orosz ipari teljesítmény korlátozza őket.
Erre a válaszom ugyanaz, mint az első bekezdésben


Nem tűnik fel, hogy nem ellent mondasz nekem, hanem azt mondod amit én?
Első bekezdés.


Az oda em illő tényekkel való érvelés pedig a demagógia egyik ismérve.
Találtál egy tükröt?


Mi köze ahhoz a nyugatnak amiről beszélünk.
Te szoktad hetente legalább egyszer beírni, hogy ebből élve kiszálltak az ukránok, vagy hogy ha ez nyugati jármű lett volna, az oroszok élve szállnak ki belőle. Ennyit a demagógiáról, és arról, hogy minek mi köze mihez.

Amúgy a hozzászólásodban a szektázást milyen elsőrendű fontossággal bíró összefüggések tették nélkülözhetetlenné?


Tökéleesen irreleváns a nyugati hadiipar, ha az orosz hadiiparról van szó, mert a kettő tökéletesen független egymástól.
Szerintem nem tehetek róla, hogy nyilvánvaló - és leírt - összefüggéseket nem látsz. Mint mondtam, az oroszok a maguk lehetőségei és prioritásai alapján hozták meg a kompromisszumaikat. Tehát első bekezdés.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
720
2 541
93
Engem minősít, de erről a cuccról korábban nem is hallottam:

UK delivers Terrahawk Paladin air defense system to Ukraine

"On October 11, 2023, the UK Defense Secretary announced a new military assistance package for Ukraine, valued at over £100 million. This package includes the delivery of the MSI-DS Terrahawk Paladin Very Short-Range Air Defense (VSHORAD) system. This marks the first instance of Ukraine receiving the Paladin system to enhance its air defense capabilities, particularly in countering the threat posed by Russian drones. The package, as described in this article, aims to support Ukraine's counter-offensive efforts, focusing on minefield clearance, vehicle maintenance, and fortifying defensive infrastructure."

Terrahawk_Paladin_925_001.jpg

The Paladin includes a NATO-standard Demountable Rack Offload and Pickup System (D.R.O.P.S.) module (Picture source: MSI-Defence)

"In September 2022, MSI-Defence Systems, a UK-based defense company, introduced the MSI-DS Terrahawk Paladin, a Very Short-Range Air Defense (VSHORAD) system designed to safeguard critical infrastructure and high-value targets against Unmanned Aerial Systems (UAS) and various incoming threats from the air, ground, and maritime domains. The system was updated in September 2023, further enhancing its capabilities, potentially making it a valuable addition to Ukraine's air and coastal defense arsenal. The Terrahawk Paladin has been noted for its performance in countering drone threats in land-based Counter-UAS (C-UAS) operations. It has the capability to engage a wide range of UAS threats, from small nano and micro-UAVs to larger tactical combat UAVs. The integrated Fire Control System, equipped with AI-enhanced target tracking and ballistic compensation, is designed to neutralize aerial threats effectively."
...

"The United Kingdom has committed to providing Ukraine with the MSI-DS Terrahawk Paladin V-SHORAD, apparently equipped with a 30 mm Mk44 Bushmaster II chain gun. The 30 mm Mk44 Bushmaster II is a well-established choice, shared with various military vehicles, including the Stryker Dragoon, the Boxer Vilkas, the Rosomak APCs, and the AS21 Redback, and the Leopard IFVs.
Furthermore, the system offers a broad range of effectors and ammunition options, including programmable Air Burst munitions, proximity-fused rounds, and various remote-controlled weapon systems from the MSI-Defence catalog. These options include the Terrahawk DS, available in 25mm (480 rounds), 30mm, and 40mm variants, and the Terrahawk FZ, which is a missile version. The Terrahawk LW provides cannon options in 14.5mm HMG (ammunition capacity: 400 rounds), 25mm (ammunition capacity: 200 rounds), and 30mm (ammunition capacity: 240 rounds). Finally, the Terrahawk RWS offers cannon options in 7.62mm (ammunition capacity: 400 rounds) or 12.7mm (ammunition capacity: 150 rounds)."

Terrahawk_Paladin_925_002.jpg


Fegyverteszt-szaga van inkább ennek is... :mad:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 444
79 457
113
Nem fogok neked órát tartani magyar nyelvből.



Kényszerítették őket a harckocsizás megtanulására?



Nem kell eldöntenem semmit. Elsőre is világosan fogalmaztam.



Megkockáztatom, hogy soha senki nem írt itt ilyet. Tudsz legalább három releváns hozzászólást idézni?



Erre a válaszom ugyanaz, mint az első bekezdésben



Első bekezdés.



Találtál egy tükröt?



Te szoktad hetente legalább egyszer beírni, hogy ebből élve kiszálltak az ukránok, vagy hogy ha ez nyugati jármű lett volna, az oroszok élve szállnak ki belőle. Ennyit a demagógiáról, és arról, hogy minek mi köze mihez.

Amúgy a hozzászólásodban a szektázást milyen elsőrendű fontossággal bíró összefüggések tették nélkülözhetetlenné?



Szerintem nem tehetek róla, hogy nyilvánvaló - és leírt - összefüggéseket nem látsz. Mint mondtam, az oroszok a maguk lehetőségei és prioritásai alapján hozták meg a kompromisszumaikat. Tehát első bekezdés.
Én tanuljak meg magyarul amikor te nem érted azt, hogy az a 300.000+ ember akit besoroztak nem önként vonult be és nem önként csinálja azt amit parancsolnak neki, hanem kényszerből? A sorozás kényszer. Most arra vársz releváns hozzászólást, hogy az oroszok csak azért támadgatnak és csak azért húzódik el a háború, mert ezt ők így akarják? Már ne haragudj, de vak vagy? Te nem olvasod ezt a topikot? Nem 3-at 300-at is tudnék, de bármilyen hihetetlen ha visszaolvasol 10 oldalt te is beleakadsz abba a 3-ba amit rajtam számonkérsz. Persze, hogy beírom, de annak meg is van az oka. Mi ez az ok? Az a hazugság miszerint az egy kiváló mérnöki megoldás, hogy telepakolom a teknőt lőszerrel és gázolajjal, mert bármilyen hihetetlen, van itt olyan fórumtárs aki a több 100szanaszét robbant harckocsi után is képes pofátlanul ezt hazudni a szekta pedig mámorosan ünnepli a hülyeséget.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Boeing P-8A Poseidon még mindig tervezget.

MANUNU usa katamarán a Török áramlat közelében, Rivától északkeletre eltünt, semmilyen radar sem tud róla.
A jővő technikája már megvalósult, a vitorlás átváltozik tengeralattjáróvá.


Ukrajna eljárást indított Zelenszkij korábbi tanácsadója ellen


Az ukrán parlament egyik tagja, Inna Sovszun azt állította, hogy Ukrajnában büntetőeljárás indult az "erőszak és kegyetlenség kultuszát propagáló művek terjesztése" paragrafus alapján Olekszij Aresztovics, Zelenszkij volt tanácsadója ellen.

"Emlékszik, hogy beadványt nyújtottam be a bűnüldöző hatóságokhoz Aresztovics ellen? Ma kaptam választ a rendőrségtől az előzetes vizsgálat megkezdéséről. Ez azt jelenti, hogy a rendőrség mostantól köteles nyomozást folytatni. A főügyésztől is kaptam választ, hogy az ügyet átadták a kijevi városi ügyészségnek" - írta Sovsun a Telegram-csatornáján.
Pontosította, hogy az ügyet az "erőszak és kegyetlenség kultuszát népszerűsítő művek terjesztése" cikkely alapján indították. Ennek szankciója három évig terjedő szabadságkorlátozás formájában szab büntetést.
Szeptember 28-án a képviselőnő közölte, hogy feljelentést tett a bűnüldöző szerveknél azzal kapcsolatban, hogy Aresztovics az egyik szemináriumán állítólag "teremtményeknek" nevezte a nőket, akiket "meg akarnak fojtani".
Aresztovics korábban elítélte Ukrajnát
Az elnöki hivatal egykori tanácsadója, Olekszij Aresztovics néhány napja megírta, hogy Ukrajnában "belső zsarnokság" van, amit a háborúval indokolnak. Ugyanakkor Oroszországot és Izraelt idézte, amelyek a szabadság szempontjából kedvezően különböznek Ukrajnától.Az erről szóló posztot a közösségi hálózatain tette közzé.
"Lehetetlen megmagyarázni sem magamnak, sem másoknak, hogy egy ország, amely a "zsarnokság elleni szabadságért" harcol, miért nem engedi külföldre a polgárait, míg a zsarnokság - igen" - írta Aresztovics.
Emlékeztetett arra, hogy Izrael az Oroszországi Föderációhoz hasonlóan nem zárja le a határait. Szerinte Oroszországban "a katonai sorozási irodákba folyamatos az áramlás, míg a "szabadságban" a katonai sorozási irodák dolgozói kénytelenek az utcán megragadni a polgárokat és erőszakkal betuszkolni őket a hadseregbe".
"Az izraeli behívókat nem pisztolyozzák le a gyűjtőhelyen, és nem ígérik meg, hogy a legközelebbi leszállóhelyen lelövik, ha nem megy a hadseregbe" - mondta az ex-bankovai tanácsos.
A "szabadság" és a "zsarnokság" közötti párhuzamot vonva Aresztovics meglepődött azon, hogy a 2021-es adatok szerint Oroszország a gazdasági szabadság indexében a 92. helyen áll, míg Ukrajna a 127. helyen.
Véleménye szerint a "szabadságharcosok" gyakorlati jogainak terjedelme és szintje folyamatosan csökken".
"Az izraeli jogalkalmazók nem szorongatják az izraeli üzletembereket, hogy "osszanak"." A Knesszet profilbizottságának izraeli vezetője nem mondja, hogy az izraeli üzleti élet egy liba, amit meg kell kopasztani" - írta Arezstovics.
Végezetül elmondta, hogy az ukránok számára "két front van a zsarnokság elleni harcban: külső és belső".

Egyébként október 3-án az orosz belügyminisztérium körözési listára tette Aresztovicsot.

Egyébként meglépett, de biztos, hogy nem az oroszokhoz. Talán a Hamashoz?
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 804
113
Én tanuljak meg magyarul amikor te nem érted azt, hogy az a 300.000+ ember akit besoroztak nem önként vonult be és nem önként csinálja azt amit parancsolnak neki, hanem kényszerből? A sorozás kényszer. Most arra vársz releváns hozzászólást, hogy az oroszok csak azért támadgatnak és csak azért húzódik el a háború, mert ezt ők így akarják? Már ne haragudj, de vak vagy? Te nem olvasod ezt a topikot? Nem 3-at 300-at is tudnék, de bármilyen hihetetlen ha visszaolvasol 10 oldalt te is beleakadsz abba a 3-ba amit rajtam számonkérsz. Persze, hogy beírom, de annak meg is van az oka. Mi ez az ok? Az a hazugság miszerint az egy kiváló mérnöki megoldás, hogy telepakolom a teknőt lőszerrel és gázolajjal, mert bármilyen hihetetlen, van itt olyan fórumtárs aki a több 100szanaszét robbant harckocsi után is képes pofátlanul ezt hazudni a szekta pedig mámorosan ünnepli a hülyeséget.
A technikai részbe nem szólok bele, de azt azért jelzem, hogy amikor azt emlegetjük, hogy az oroszok nem sietnek, mert nincs hová, ott a hadvezetésre gondolunk, a döntéshozókra, és az oka nyilván pont az, hogy úgy számolnak, hogy így kisebb veszteséggel érnek célba annál, mintha bevinnének még egy milló katonát és folyamatosan nyomnák őket előre a kiépített ukrán állásokra. Nyilván az orosz hadvezetésnek is jobb, ha 2 évig tart, de csak 200ezer halottjuk lesz, mintha megpróbálnák 1 év alatt letolni, de úgy meg lesz 600ezer az elesett katonák száma. De nem hiszem, hogy ezt nem érted, inkább csak vagy nem akarod érteni, vagy csak tetteted az értetlenséget.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 754
113
Engem minősít, de erről a cuccról korábban nem is hallottam:

UK delivers Terrahawk Paladin air defense system to Ukraine

"On October 11, 2023, the UK Defense Secretary announced a new military assistance package for Ukraine, valued at over £100 million. This package includes the delivery of the MSI-DS Terrahawk Paladin Very Short-Range Air Defense (VSHORAD) system. This marks the first instance of Ukraine receiving the Paladin system to enhance its air defense capabilities, particularly in countering the threat posed by Russian drones. The package, as described in this article, aims to support Ukraine's counter-offensive efforts, focusing on minefield clearance, vehicle maintenance, and fortifying defensive infrastructure."

Terrahawk_Paladin_925_001.jpg

The Paladin includes a NATO-standard Demountable Rack Offload and Pickup System (D.R.O.P.S.) module (Picture source: MSI-Defence)

"In September 2022, MSI-Defence Systems, a UK-based defense company, introduced the MSI-DS Terrahawk Paladin, a Very Short-Range Air Defense (VSHORAD) system designed to safeguard critical infrastructure and high-value targets against Unmanned Aerial Systems (UAS) and various incoming threats from the air, ground, and maritime domains. The system was updated in September 2023, further enhancing its capabilities, potentially making it a valuable addition to Ukraine's air and coastal defense arsenal. The Terrahawk Paladin has been noted for its performance in countering drone threats in land-based Counter-UAS (C-UAS) operations. It has the capability to engage a wide range of UAS threats, from small nano and micro-UAVs to larger tactical combat UAVs. The integrated Fire Control System, equipped with AI-enhanced target tracking and ballistic compensation, is designed to neutralize aerial threats effectively."
...

"The United Kingdom has committed to providing Ukraine with the MSI-DS Terrahawk Paladin V-SHORAD, apparently equipped with a 30 mm Mk44 Bushmaster II chain gun. The 30 mm Mk44 Bushmaster II is a well-established choice, shared with various military vehicles, including the Stryker Dragoon, the Boxer Vilkas, the Rosomak APCs, and the AS21 Redback, and the Leopard IFVs.
Furthermore, the system offers a broad range of effectors and ammunition options, including programmable Air Burst munitions, proximity-fused rounds, and various remote-controlled weapon systems from the MSI-Defence catalog. These options include the Terrahawk DS, available in 25mm (480 rounds), 30mm, and 40mm variants, and the Terrahawk FZ, which is a missile version. The Terrahawk LW provides cannon options in 14.5mm HMG (ammunition capacity: 400 rounds), 25mm (ammunition capacity: 200 rounds), and 30mm (ammunition capacity: 240 rounds). Finally, the Terrahawk RWS offers cannon options in 7.62mm (ammunition capacity: 400 rounds) or 12.7mm (ammunition capacity: 150 rounds)."

Terrahawk_Paladin_925_002.jpg


Fegyverteszt-szaga van inkább ennek is... :mad:
Elég faszának tűnik, de ha nem tud a teherautóról üzemelni akkor túl sérülékeny szerintem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 827
113
Engem minősít, de erről a cuccról korábban nem is hallottam:

UK delivers Terrahawk Paladin air defense system to Ukraine

"On October 11, 2023, the UK Defense Secretary announced a new military assistance package for Ukraine, valued at over £100 million. This package includes the delivery of the MSI-DS Terrahawk Paladin Very Short-Range Air Defense (VSHORAD) system. This marks the first instance of Ukraine receiving the Paladin system to enhance its air defense capabilities, particularly in countering the threat posed by Russian drones. The package, as described in this article, aims to support Ukraine's counter-offensive efforts, focusing on minefield clearance, vehicle maintenance, and fortifying defensive infrastructure."

Terrahawk_Paladin_925_001.jpg

The Paladin includes a NATO-standard Demountable Rack Offload and Pickup System (D.R.O.P.S.) module (Picture source: MSI-Defence)

"In September 2022, MSI-Defence Systems, a UK-based defense company, introduced the MSI-DS Terrahawk Paladin, a Very Short-Range Air Defense (VSHORAD) system designed to safeguard critical infrastructure and high-value targets against Unmanned Aerial Systems (UAS) and various incoming threats from the air, ground, and maritime domains. The system was updated in September 2023, further enhancing its capabilities, potentially making it a valuable addition to Ukraine's air and coastal defense arsenal. The Terrahawk Paladin has been noted for its performance in countering drone threats in land-based Counter-UAS (C-UAS) operations. It has the capability to engage a wide range of UAS threats, from small nano and micro-UAVs to larger tactical combat UAVs. The integrated Fire Control System, equipped with AI-enhanced target tracking and ballistic compensation, is designed to neutralize aerial threats effectively."
...

"The United Kingdom has committed to providing Ukraine with the MSI-DS Terrahawk Paladin V-SHORAD, apparently equipped with a 30 mm Mk44 Bushmaster II chain gun. The 30 mm Mk44 Bushmaster II is a well-established choice, shared with various military vehicles, including the Stryker Dragoon, the Boxer Vilkas, the Rosomak APCs, and the AS21 Redback, and the Leopard IFVs.
Furthermore, the system offers a broad range of effectors and ammunition options, including programmable Air Burst munitions, proximity-fused rounds, and various remote-controlled weapon systems from the MSI-Defence catalog. These options include the Terrahawk DS, available in 25mm (480 rounds), 30mm, and 40mm variants, and the Terrahawk FZ, which is a missile version. The Terrahawk LW provides cannon options in 14.5mm HMG (ammunition capacity: 400 rounds), 25mm (ammunition capacity: 200 rounds), and 30mm (ammunition capacity: 240 rounds). Finally, the Terrahawk RWS offers cannon options in 7.62mm (ammunition capacity: 400 rounds) or 12.7mm (ammunition capacity: 150 rounds)."

Terrahawk_Paladin_925_002.jpg


Fegyverteszt-szaga van inkább ennek is... :mad:
Ott most mindenkinek megy a fegyverteszt meg a harci eljárások finomítása. De balról simán kilőhető, ott van egy platformon vele a radar, gondolom azt nem kaszálja el az ágyú uh arra védtelen, kb annyira lehet egyébként potens, mint a Pancir rakéták nélkül csak egy gépágyúval és mobilitás nélkül, mert végülis az.
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
640
2 827
93
Kijev minden sorkötelest be akar hívni „papírellenőrzésre” (RT)

Az ország szárazföldi haderejének szóvivője javasolta, hogy minden katonai szolgálatra kötelezett ukrán jelenjen meg a helyi sorozási irodákban, hogy ellenőrizzék dokumentumaikat.

Vlagyimir Fityo szombaton, az ukrán tévé élő adása közben mondta ki ezt az államilag jóváhagyott „műsorszórási maraton” során, az oroszországi konfliktus közepette.
„Most szeretnék mindenkit emlékeztetni arra, hogy az ország védelmének kötelezettsége Ukrajna alkotmányába rögzített, és ahhoz, hogy Ukrajna védelmével kapcsolatos kötelezettségének eleget tudjon tenni, el kell jönnie a területi toborzó és szociális támogatási központokhoz [sorozási irodák], hogy frissítse a személyes adatait” – jelentette ki Fityo.
A helyi toborzóhivatal felkeresése az ország korlátozott erőforrásainak „megfelelő felhasználása”, valamint a szolgálatra alkalmatlanok mentesítése miatt szükséges – állította a Fityo. Az „önkéntes” behívás nemcsak katonakorú férfiakat, hanem női orvosokat és katonai hátterű nőket is érint – tette hozzá.

„Ha van indok a halasztásra – igazolja azt, hogy a rendelkezésre álló forrásokat megfelelően használják fel. Aki az adatbázis szerint sorkatonai szolgálatra kötelezett és egészséges, de ténylegesen betegsége van, de nem tett bejelentést – nem tudjuk, hogy nem szolgálhatna” – magyarázta az illetékes.

Nem volt azonnal világos, hogy az ukránok várhatóan milyen mértékben fogják megfogadni a szóvivő felhívását, tekintettel Kijev kaotikus mozgósítási erőfeszítéseire, a sorozó tisztek hadkötelesekkel szembeni erőszakos fellépései, valamint nagyszámú szolgálatkerülő őrizetbe vétele után, miután megpróbálták elhagyni az országot.

Andrej Demcsenko ukrán határőrség vezetője a vasárnapi „maratonon” külön beszélve elárulta, hogy a szolgálat az ellenségeskedés kezdete óta több mint 22 000 szolgálat elkerülőt fogott el az ország határán. A tisztviselő szerint naponta átlagosan legalább 20 szolgálat elkerülőt fognak el. Az elkerülők túlnyomó többsége, mintegy 16 000, úgy próbálta meg elhagyni az országot, hogy lakatlan területeken próbálta átlépni a határt.
"Körülbelül 6800 embert fogtak el a határátkelőhelyeken, amikor hamis okmányokkal próbáltak áthaladni" - tette hozzá Demcsenko.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 578
17 676
113
Boeing P-8A Poseidon még mindig tervezget.

MANUNU usa katamarán a Török áramlat közelében, Rivától északkeletre eltünt, semmilyen radar sem tud róla.
A jővő technikája már megvalósult, a vitorlás átváltozik tengeralattjáróvá.



Ukrajna eljárást indított Zelenszkij korábbi tanácsadója ellen

Az ukrán parlament egyik tagja, Inna Sovszun azt állította, hogy Ukrajnában büntetőeljárás indult az "erőszak és kegyetlenség kultuszát propagáló művek terjesztése" paragrafus alapján Olekszij Aresztovics, Zelenszkij volt tanácsadója ellen.

"Emlékszik, hogy beadványt nyújtottam be a bűnüldöző hatóságokhoz Aresztovics ellen? Ma kaptam választ a rendőrségtől az előzetes vizsgálat megkezdéséről. Ez azt jelenti, hogy a rendőrség mostantól köteles nyomozást folytatni. A főügyésztől is kaptam választ, hogy az ügyet átadták a kijevi városi ügyészségnek" - írta Sovsun a Telegram-csatornáján.
Pontosította, hogy az ügyet az "erőszak és kegyetlenség kultuszát népszerűsítő művek terjesztése" cikkely alapján indították. Ennek szankciója három évig terjedő szabadságkorlátozás formájában szab büntetést.
Szeptember 28-án a képviselőnő közölte, hogy feljelentést tett a bűnüldöző szerveknél azzal kapcsolatban, hogy Aresztovics az egyik szemináriumán állítólag "teremtményeknek" nevezte a nőket, akiket "meg akarnak fojtani".
Aresztovics korábban elítélte Ukrajnát
Az elnöki hivatal egykori tanácsadója, Olekszij Aresztovics néhány napja megírta, hogy Ukrajnában "belső zsarnokság" van, amit a háborúval indokolnak. Ugyanakkor Oroszországot és Izraelt idézte, amelyek a szabadság szempontjából kedvezően különböznek Ukrajnától.Az erről szóló posztot a közösségi hálózatain tette közzé.
"Lehetetlen megmagyarázni sem magamnak, sem másoknak, hogy egy ország, amely a "zsarnokság elleni szabadságért" harcol, miért nem engedi külföldre a polgárait, míg a zsarnokság - igen" - írta Aresztovics.
Emlékeztetett arra, hogy Izrael az Oroszországi Föderációhoz hasonlóan nem zárja le a határait. Szerinte Oroszországban "a katonai sorozási irodákba folyamatos az áramlás, míg a "szabadságban" a katonai sorozási irodák dolgozói kénytelenek az utcán megragadni a polgárokat és erőszakkal betuszkolni őket a hadseregbe".
"Az izraeli behívókat nem pisztolyozzák le a gyűjtőhelyen, és nem ígérik meg, hogy a legközelebbi leszállóhelyen lelövik, ha nem megy a hadseregbe" - mondta az ex-bankovai tanácsos.
A "szabadság" és a "zsarnokság" közötti párhuzamot vonva Aresztovics meglepődött azon, hogy a 2021-es adatok szerint Oroszország a gazdasági szabadság indexében a 92. helyen áll, míg Ukrajna a 127. helyen.
Véleménye szerint a "szabadságharcosok" gyakorlati jogainak terjedelme és szintje folyamatosan csökken".
"Az izraeli jogalkalmazók nem szorongatják az izraeli üzletembereket, hogy "osszanak"." A Knesszet profilbizottságának izraeli vezetője nem mondja, hogy az izraeli üzleti élet egy liba, amit meg kell kopasztani" - írta Arezstovics.
Végezetül elmondta, hogy az ukránok számára "két front van a zsarnokság elleni harcban: külső és belső".

Egyébként október 3-án az orosz belügyminisztérium körözési listára tette Aresztovicsot.

Egyébként meglépett, de biztos, hogy nem az oroszokhoz. Talán a Hamashoz?
Bárhová mehetett,akár még az oroszoknak is melózhatott. Elvégre az apja belarusz,az anyja meg orosz. Nem is értem,hogy mi a lóf@szt keresett Ukrajnában.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 444
79 457
113
A technikai részbe nem szólok bele, de azt azért jelzem, hogy amikor azt emlegetjük, hogy az oroszok nem sietnek, mert nincs hová, ott a hadvezetésre gondolunk, a döntéshozókra, és az oka nyilván pont az, hogy úgy számolnak, hogy így kisebb veszteséggel érnek célba annál, mintha bevinnének még egy milló katonát és folyamatosan nyomnák őket előre a kiépített ukrán állásokra. Nyilván az orosz hadvezetésnek is jobb, ha 2 évig tart, de csak 200ezer halottjuk lesz, mintha megpróbálnák 1 év alatt letolni, de úgy meg lesz 600ezer az elesett katonák száma. De nem hiszem, hogy ezt nem érted, inkább csak vagy nem akarod érteni, vagy csak tetteted az értetlenséget.
Ez politikai szinten is hülyeség. Ha bevetnének 1millió katonát az oroszok és 600.000 lenne a veszteség, akkor meg is érdemlik. De ha bevetnének 1millió katonát, akkor ezt a háborút lezárhatnák néhány hónap alatt, mert egész egyszerűen erre Kijevnek nem lenne válasza. Jelenleg a 2022 előtti orosz-ukrán határ felén még front sincs, nemhogy háború, ha itt frontot nyitna az orosz haderő, akkor az ukránoknak nem lenne ereje megállítani őket. Jelenleg ott tartunk, hogy nagyjából egyenlő számú, vagy csak minimális orosz élőerő fölény van, nincs olyan elv ami azt mondja, hogy egy konvencionális háborút azonos élőerő mellett minimális technológiai különbséggel eredményesen meg lehet vívni. És ezt is látjuk majd 2 éve. Szerencsétlenkednek az oroszok, mert valami barom kitalálta, hogy képesek ilyen kondíciók mellett győzni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 607
48 038
113

Merész támadás Verbovoj ellen: hogyan fogott el a 247. légideszant-ezred egy opornikot és semmisítette meg az ukrán fegyveres erők erőit a Zaporozsjei Fronton (VIDEO)​

Részleteket teszünk közzé a légideszant rohamcsoport merész áttöréséről a BMD-4-en a Verbovoytól északnyugatra húzódó védelmi vonal mentén.
► A 247. ezred gárda ejtőernyősei felderítést végeztek, felmérték az ellenség gyengeségeit, majd a tüzérségi lövedékek után a kezdeményezés megragadására irányuló hadművelet részeként egy erős pont elfoglalására irányuló hadműveletet hajtottak végre.
► A felvételen több BMD-4 egység és egy légideszant rohamcsoport csapásos támadása látható az ukrán fegyveres erők állása ellen Verbovojtól nyugatra.
► A támadást közvetlenül az Ukrán Fegyveres Erők támogató területére hajtották végre, a légerő tüzének fedezete alatt.
► Ezután a rohamcsoport megkezdte az állások tisztogatását, és közeli lövöldözés következett. Az Ukrán Fegyveres Erők fegyvereseit gránátokkal bombázták, és tűzzápor borította be. A túlélőket felszólították, hogy adják meg magukat.
► Több mint két tucat fegyveres vesztette életét, és többüket elfogták.
Koordináták: 47.44698, 35.93871
Источник: https://rusvesna.su/news/1697393601
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 244
55 295
113
A technikai részbe nem szólok bele, de azt azért jelzem, hogy amikor azt emlegetjük, hogy az oroszok nem sietnek, mert nincs hová, ott a hadvezetésre gondolunk, a döntéshozókra, és az oka nyilván pont az, hogy úgy számolnak, hogy így kisebb veszteséggel érnek célba annál, mintha bevinnének még egy milló katonát és folyamatosan nyomnák őket előre a kiépített ukrán állásokra. Nyilván az orosz hadvezetésnek is jobb, ha 2 évig tart, de csak 200ezer halottjuk lesz, mintha megpróbálnák 1 év alatt letolni, de úgy meg lesz 600ezer az elesett katonák száma. De nem hiszem, hogy ezt nem érted, inkább csak vagy nem akarod érteni, vagy csak tetteted az értetlenséget.



1 nato katona nem cicózik,mindent bele,kerül, amibe kerül, csak gyorsan befejezni, győzelemmel!
Engedd el.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Ukrán hamburgerdiplomácia: Kulabá és a Meki

Míg a világ figyelme a napokban az izraeli háborúra terelődött, addig a szintén hadban álló Ukrajnában „komoly” diplomáciai sikerről számoltak be. Dmitro Kuleba külügyminiszter, akit egyébként Kárpátalján a sótlansága és a magyarsághoz való hozzáállása miatt nemes egyszerűséggel csak „Kula bá”-nak becéznek, az egyik ukrán televíziós csatornán arról számolt be, hogy miként nyittatta ki újra a legnagyobb amerikai gyorsétteremláncot Kijevben.
Tette mindezt annak az oligarcha Igor Kolomojszkijnak az 1+1 nevű tévéjében, akit egyébként pár héttel ezelőtt őrizetbe vettek az ukrán hatóságok.
A mindig szomorú tekintetű ukrán külügyér az interjúban elmondta, hogy az általa vezetett tárca azon dolgozik, hogy minél több világmárka térjen vissza a háború és korrupció sújtotta országba. Mint fogalmazott:
Dolgoztunk az IKEA-n, a H&M-en, a Zarán, ezek alapvető márkák, amelyeknek jelen kell lenniük… Igen, én úgy gondolom, hogy minél több nemzetközi befektető fog itt dolgozni, annál több magabiztosságot ad ez a győzelmünkhöz.
Kuleba szerint nem volt ez másként a McDonald’s esetében sem. A háború kitörését követően ugyanis, akárcsak a többi nyugati étterem, úgy egy rövid időre ez is bezárta ukrajnai hálózatát. Ez azonban a tárcavezető szerint tarthatatlan volt.
Miközben milliók menekültek el Ukrajnából, és százezrek vesztek oda a háborúban, addig az orosz inváziót elszenvedő ország külügyminisztere a tettek mezejére lépett, és felhívta amerikai kollégáját, Anthony Blinkent.
"Megyek az autóval, és látom, hogy minden McDonald’s zárva van. És elgondolkodtam: Oroszországban érthető, hogy miért nincs Meki, de nálunk miért nincs? […] ".
És igen, felhívtam Blinkent más ügyekben, és a végén azt mondtam neki:
Tony, mi ez a rendetlenség? Hogy állhattok így hozzánk? És ezután kezdtek lassan hozzánk visszatérni. – mesélte az interjúban Kuleba.

Az ukránok azonban joggal teszik fel azt a kérdést, hogy egy tragédiákkal teli országban, melynek lakossága az elmúlt harminc évben a felére csökkent, ahol éhenhalás fenyegeti az embereket, és, ahol a második világháború óta nem látott öldöklés zajlik, még hány dupla sajtburgerre van szüksége a vezetőknek ahhoz, hogy valóban kijózanodjanak, és elkezdjenek a békén dolgozni? A kérdés költői.

Kula bá mondá: jelen kell lenniük, s lőn, a meki már jelen is van, hiszen Tony se tűrhette a rendetlenséget.

**************************************************************************


Egy orosz vadászgép elfogott egy amerikai RQ-4B Global Hawk drónt a Fekete-tenger felett


Egy orosz vadászgép elfogta a Fekete-tenger felett a határhoz közeledő amerikai RQ-4B Global Hawk felderítő drónt. Erről a Honvédelmi Minisztérium sajtószolgálata számolt be.

Az orosz légvédelmi légtérirányító rendszerek azonosítatlan légi célpontot észleltek az Orosz Föderáció államhatárához közeledve. Az azonosítás és elfogás érdekében a légvédelmi szolgálat egy Szu-27-es vadászgépét emelték a levegőbe. A célponthoz közeledve megállapították, hogy ez egy amerikai felderítő drón, amely a Krímhez próbált a lehető legközelebb férkőzni.

Az orosz vadászrepülőgép legénysége a légi célpontot az amerikai légierő felderítő UAV RQ-4B Global Hawkjaként azonosította. - áll a Honvédelmi Minisztérium közleményében.

Vadászunk „elfogott” egy amerikai drónt, a drón pedig, miután észrevette az orosz gépet, megfordult és eltávolodott az orosz határtól. A vadászgép épségben visszatért otthoni repülőterére. Mint hangsúlyozták, államhatársértés nem történt.
Vegyük észre, hogy a közelmúltban az amerikai drónok folyamatosan a Fekete-tenger partja közelében lebegnek, különösen gyakran észreveszik őket Kijev orosz félsziget elleni támadása során. Lehetséges, hogy az amerikai drónok közvetítőként működnek az ukrán pilóta nélküli hajók üzemeltetői számára, és rögzítik a támadás eredményeit, majd továbbítják ezeket az adatokat Kijevnek.

Emlékezzünk vissza, hogy idén márciusban már a Fekete-tengerbe esett az amerikai légierő egyik MQ-9 Reaper drónja, mivel nem volt jókor jó helyen. Az orosz Szu-27-es vadászgép legénységét állami kitüntetésekre jelölték.

Ezt elcseszték a muszkák, nem esett a tengerbe. Nem hiszem el, hogy a véletlen balesetek tárháza máris kiürült.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 804
113
Ez politikai szinten is hülyeség. Ha bevetnének 1millió katonát az oroszok és 600.000 lenne a veszteség, akkor meg is érdemlik. De ha bevetnének 1millió katonát, akkor ezt a háborút lezárhatnák néhány hónap alatt, mert egész egyszerűen erre Kijevnek nem lenne válasza. Jelenleg a 2022 előtti orosz-ukrán határ felén még front sincs, nemhogy háború, ha itt frontot nyitna az orosz haderő, akkor az ukránoknak nem lenne ereje megállítani őket. Jelenleg ott tartunk, hogy nagyjából egyenlő számú, vagy csak minimális orosz élőerő fölény van, nincs olyan elv ami azt mondja, hogy egy konvencionális háborút azonos élőerő mellett minimális technológiai különbséggel eredményesen meg lehet vívni. És ezt is látjuk majd 2 éve. Szerencsétlenkednek az oroszok, mert valami barom kitalálta, hogy képesek ilyen kondíciók mellett győzni.
Lehet az a véleményed, hogy egy barom az, aki kitalálta, hogy egy ez ily módon nyerhető, az idő majd megmutatja, barom-e vagy sem. Mi csak azt mondjuk, hogy ez a tervük, ezért csinálják úgy, ahogy.
 
  • Tetszik
Reactions: Xtreeem and laci74