[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
De van hasznos infón a ti putyin papátok kicsit meg fog roggyanni pénzügyileg, úgyhogy a sok orosz fun ki lesz röhögve,,,!

Bár "orosz fun" -ként is értelmes a mondatod, de szerintem inkább "orosz fan" -ra gondolhattál. "Putyin papa" mellett EU is meg fog roggyanni pénzügyileg (ehhez ugye orosz szankció se kell) - úgyhogy asszem Európában mindenki "röhögni" fog hamarosan ...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Azért mekkora mákja van az usánkának, hogy az eddigi demokárcia-exportjait olyan helyeken tolta, ahol nem nagyon volt internet és kamerás telefon az embereknél.

Minden háború undorító és senkinek se legyen kétsége, az elmúlt évezredek összes háborúja undorító volt, vagy írjam én is naívan, "amerikai világ"!?

Nincs objektivitás már sehol, mert annyi a sérelem, hogy már senki sem lát tisztán...
Láttam videókat az iraki háborúból is. Mindkét oldal megtette a magáét a genyóságban.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and Pogány

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Sukhoi-Su-34-fighter-jet.jpg

...
Mind a kettő jelzést használják párhuzamosan, de ne zavarjon. :) ;) Boki majd elmondja.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
és ha van egy millióból 10 ilyen, aki kutyának nevez minket, akkor mi van? oroszoknak ott van Zsirinovszkij, vagy a szlovák Slota. idióta magyargyűlőlő politikusokkal tele van a környék. szerencsére mi sem szeretjük a románt, az ukránt, az oroszt, a szlovákot :D
nem 400 Azovos van... És fegyverük is van. És valamitől olyanok lettek.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
310
1 001
93
Azért az látszik,hogy nem arra számítottak, hogy ennyire ellenségesen fogadják őket az ukránok....
Valószínűleg Putyin és a belső köre teljesen bebeszélte magának, hogy az ukrán nép nem is létezik, és az ukránok valójában orosz fennhatóság alatt szeretnének élni, csak valami bűnöző-drogos maffia rájuk erőltette ezt az izét, amit Ukrajnának hívnak...
 
T

Törölt tag 523

Guest
Egyszerűen érthetetlen az oroszok működése. Ennyi elhagyott eszköz… értem hogy nem sikerült a haditerv, mert az ukrik nem adták meg egyből magukat, de lassan eltelik egy hét. Nem kellene változtatni? Erősítést vinni??
Szerintem rengeteg a hamis kép, photoshop, deep fake stb
Ne felejtsük el, hogy nagyon komoly információs hadviselés zajlik mindkét oldalon. A közvéleményt muszáj manipulálni, hogy a harci kedvet fenntartsák.
Gondolom ezeket dedikált egységek gyártják mindkét oldalon.

Azt meg nehezen hiszem, hogy az orosz katonák ne kaptak volna egyértelmű parancsot arra vonatkozólag, hogy mit kell tenni ha a harcjárműve meghibásodik, elakad, vagy elfogy az üzemanyag.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
fura, olybá tűnik, mintha direkt úgy hagynák, hogy az ukránok használni tudják. mert mennyire vélelte, hogy mindig megtalálják őket.

ez valam orosz háborúellenes mozgalom lenne a katonaság körében?

De már bennem is felmerült. Láthatóan sértetlen, müködő eszközök garmadája otthagyva.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
Sajat tapasztalat a mai naprol. Kassan toltottem az ejszakat, reggel megyek a szalloda parkolojaba a kocsimhoz, egyszer csak korbevesz 4 emberke es koveteli (nem ker, kovetel!), hogy adjam nekik a telefonom, mert hivni akarnak es ok ukran menekultek! Persze csilivili uj Mercedesszel voltak, mind a negyen 25-35 ev kozottiek volttak saccra, persze az osszes ferfi. Nagy nehezen sikerult szabadulnom, mentem reggelizni a szalloda ettermebe. Kb 15 perccel utannam besorjazott 10-15 ukran (persze csak katonakoteles ferfi) es nekialltak a svedasztalt lepakolni, szinten azzal a felkialtassal, hogy az nekik jar, mert ukran menekultek. Szegeny pincerek semmit sem tudtak kezdeni veluk, en is felalltam es kicsekkoltam a szallobol.

Hihetetlen arrogans, ontelt, pimasz banda. Ez kell meg ide az EU-ba.
Kultyúrá nyemá..
Ide a fórumra is beregelt egy elvileg uki, és a biztpol Magyarország fórumon angolul előadta, hogy szűrni kellene az orosz "mámoros" okfejtéseket, mert tudniillik ők, az ukik fognak győzni, éljen ukraina, bla bla... Angolul válaszoltam, hogy nekem biztos nem mondhatja meg senki mit gondoljak, vagy mi lehet a véleményem, ill a bulsittje nem tud érdekelni. Ehhez is pofa kell, de gondoltam, hogy határon túl is olvasgatják az ehhez hasonló fórumokat..
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Sajat tapasztalat a mai naprol. Kassan toltottem az ejszakat, reggel megyek a szalloda parkolojaba a kocsimhoz, egyszer csak korbevesz 4 emberke es koveteli (nem ker, kovetel!), hogy adjam nekik a telefonom, mert hivni akarnak es ok ukran menekultek! Persze csilivili uj Mercedesszel voltak, mind a negyen 25-35 ev kozottiek volttak saccra, persze az osszes ferfi. Nagy nehezen sikerult szabadulnom, mentem reggelizni a szalloda ettermebe. Kb 15 perccel utannam besorjazott 10-15 ukran (persze csak katonakoteles ferfi) es nekialltak a svedasztalt lepakolni, szinten azzal a felkialtassal, hogy az nekik jar, mert ukran menekultek. Szegeny pincerek semmit sem tudtak kezdeni veluk, en is felalltam es kicsekkoltam a szallobol.

Hihetetlen arrogans, ontelt, pimasz banda. Ez kell meg ide az EU-ba.

Ezek ilyenek kormányzati szinten is...

 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egyszerűen érthetetlen az oroszok működése. Ennyi elhagyott eszköz… értem hogy nem sikerült a haditerv, mert az ukrik nem adták meg egyből magukat, de lassan eltelik egy hét. Nem kellene változtatni? Erősítést vinni??

Nem látom az oroszokat nagyon kapkodni diplomáciai fronton, ukránok viszont elég elkeseredettek, nagy arccal odamentek hétfőn, tárgyaltak a semmiről, majd nagy arccal azt mondták megint tárgyalnak ha kedvük lesz hozzá.

Biden kijelentette még előtte, hogy nem céljuk az eszkaláció, szankciókkal akarják megoldani a dolgot.

Utána pár órával a kínai külügy kirakott egy 3 nyelvű üzenetet (mandarin(?), orosz, angol), amiben nagyon sajnálják a konfliktust, de itt a felbujtó a NATO agresszív keleti terjeszkedése volt, Oroszország azért lépett mert ez már veszélyt jelentett az ország szempontjából.

Körbetáncolták Európát fegyverekért, lett is volna olyan bolond aki adna nehéztechnikát, de végül a NATO vezetője rúgta rá az ajtót a lengyel miniszterelnökre, hogy ezt most azonnal hagyják abba.

Erre jött, hogy a NATO csináljon légtérzárat fölöttük, de megint el lettek hajtva, még a britek is kidobták őket.

Erre felhívták Pekinget, hogy segítsenek tárgyalni, amire kaptak egy szépen megfogalmazott sajnálkozást, egy aprócska figyelmeztetést, hogy az országukban levő kínai állampolgárok Kínai népköztársaságot is képviselik ezért remélik mindent megtesznek kimentésükért, majd kijelentette, hogy ezt a konfliktust az EU-nak és Oroszországnak egyenlő felekként tárgyalva kell megoldaniuk.

Mindezt pár órával azután, hogy az EU küldöttsége bohócot csinált belőlünk azzal, hogy kivonult Lavrov beszédéről...

Úgyhogy holnap mégiscsak tárgyalni szeretnének...

Legalábbis én így látom.
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
translate.google-al fordítva

A fegyveres erők megsemmisítették a kadirovitákat, akik Zelenszkij megölését tervezték - hírszerzés

„Ukrán igazság” – 2022. március 1., kedd, 20:00
Február 26-án az ukrán fegyveres erők megsemmisítettek egy csecsen csapásmérő csoportot, amelynek célja Volodimir Zelenszkij elnök megsemmisítése volt.

Forrás : az egyik ukrán titkosszolgálat adatai

Részletek : Mint ismertté vált, az Orosz Föderáció Ukrajna elleni "hadművelésében" Kijev elfoglalása és az ország legfelsőbb vezetése, köztük az elnök fizikai likvidálása kapta a kulcsszerepet.

Putyin a legpiszkosabb munka elvégzésére utasította Ramzan Kadirov csecsen vezetőt, és személyesen utasította egy 2022. február 3-i megbeszélésen.

A csecsenek feladata Kijev megtisztítása, fizikai felszámolása és az ukrán vezetőkkel folytatott megelőző munka megakadályozása volt.

Ezt követően Groznijban sürgősen megalakult a sokkcsoport, amelynek élén Kadirov asszisztens, Danylo Martin volt az erőblokkban.
Később a Keleti Katonai Körzet Fehéroroszországba telepített egységeihez és alakulataihoz rendelt Rosgárda-erők részévé váltak, amelyek február 24-én megkezdték Ukrajna kijevi irányú invázióját.
A titkosszolgálat kivonatokat közölt Martynov és Kadirov megbeszéléséből, ahol előbbi bejelentette terveit és tetteit.

Később a csoport csatlakozott Ukrajnához a "Csecsen Köztársaság legjobb harcosainak" több mint 250 felszerelési egységből és több mint 1500 főből álló hadoszlop részeként.

De február 26-án Kijev külvárosában, a Gosztomel repülőtér közelében a Kadirov-gárda súlyos veszteségeket szenvedett.

Ukrán hírszerzési források szerint a kadiroviak kiirtását egy névtelen forrástól szerzett titkosszolgálat tette lehetővé, aki "FSB-tisztként" mutatkozott be, és meg akarja akadályozni a vérontást.

A lehallgatási anyagokkal megerősített forrás szerint Putyin Kadirovot ilyen fontos feladattal bízva ezzel párhuzamosan utasította az FSZB-t a végrehajtás ellenőrzésére. Az FSZB főhadiszállásán ideiglenes munkacsoportot állítottak fel, amely Kadirov és a hozzá közel állók minden lépését rögzíti.
Ukrajna megszállása után a háborút állítólag ellenző FSZB egyik tisztje a vérontás mielőbbi megállítása érdekében figyelmeztető tájékoztatást kapott az ukrán titkosszolgálatok a Kadirov-oszlop útvonaláról és a különleges hadműveletben betöltött szerepéről. Ukrajna ellen.

Február 26-án UAV-k segítségével végzett felderítést követően az Ukrán Fegyveres Erők megsemmisítő csapást mértek két Kadirov-helyre Gosztomel térségében, megölve Magomed Tosjevet, a csecsen csecsen 141. motorizált ezred parancsnokát Kadirov közelében.

"Még az FSZB is idegennek tartja számukra az Ukrajnával vívott háborút. Bár lehetséges, hogy az FSZB a Kadirov-gárda elitjének megsemmisítésében banálisan súlyos csapást mért Kadirov pozíciójára a Kreml-torony forgatagában" - áll a hírszerzésben. .

Korábban a The Times című brit lap arról számolt be , hogy több mint 400 wagneri lakos tartózkodik Kijevben, akiknek a Kreml parancsot adott Volodimir Zelenszkij elnök és kormánya meggyilkolására, és egyengette az utat Oroszország hatalomátvétele előtt. Maga az elnök is azt mondta , hogy meg akarták ölni.

A védelmi minisztérium arról számolt be, hogy február 26-án Gostomel térségében az ukrán katonaság legyőzte a csecsen Rosgárda különleges alakulatát.
Már vagy 3-4 napja is ezt mondták, na mindegy. Ezek az Ukrik brutál csillagharcos-Birodalmi rohamosztagos super Katonák már komolyan. Hogy hogy nem igázták még le a föld neveztü bolygót?
 

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
261
998
93
80 olalt nem olvasok végig, de ami a hírekből ma eljutott hozzám. Ha valaki ki tudja egészíteni, akkor ne tartsa magában:

Reggel volt egy hír és még egy fotó is egy 60+ km hosszú orosz konvojról, ami Kijev fele tartott és nem is volt messze tőle.

Aztán jött a hír, hogy 70 replőt kapnak az ukránok, aminél 500 millió euróval beszáll az EU.

Utána helyesbítettek, hogy a 70 repülő az ok, de ajándékba megy, mert az EU nem száll be pénzzel.

Aztán a listát elnézve Mig-29 és Szu-25 volt rajta, de a számok sehogy nem adták ki a a 70-et, csak inkább a felét.

Utána a lengyelek meg a bulgárok szóltak, hogy ők nem adnak repülőket az ukránoknak, pedig rajta voltak az előző listán, hogy kik lesznek az adományozók.

Szerintem a 2. VH-ban sem volt homályosabb, hogy mi van, amikor se telefonod se neted se semmid nem volt, esetleg egy rádiód amin a saját államod öntötte a győzelmekről szóló dicshimnuszokat minden elfoglalt csűr után.

Pontos összefoglaló. Ráadásul már az is megjelent, hogy az ukrán pilóták egy csoportja megérkezett átvenni a repülőket...

... de biztosan Kijev Fantomja már addigra hazarepülte midegyiket....
 
  • Vicces
Reactions: theo