[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 742
113
"mi nem verjük magunkat ellenetek," -mi sem, csak a nemet (EU) es orosz propaganda szerint. De hiaba linkeltem mar szazszor mit mondott ez vagy az a lengyel politikus (meg csak hasonlot sem mint amit itt a szajukba adnak az orosz/nemet propagandistak) nem hiszed el, hiaba latod a sajat szemeddel, ha nem akarod. Ez van, az erzelem fontosabb neked mint a tenyek, csinalsz amit akarsz.
a kijelentésemet egy facebook oldalra (egy lengyel politikus oldalára) alapoztam,ahol azért elég sok negatív véleményt olvastam lengyel emberek részéről,még ha ez nem is reprezentatív .. szóval nem német és orosz propaganda hanem lengyel hétköznapi emberek véleménye volt a "nem" szerep vállalásunkról a jelenlegi háborúban,ezek is tények ! de lapozzunk,ugorjuk át ezt a témát.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Még egyszer megkérdezem:
Egy orosz taktikai atomfegyver bevetésére - Ukrajna területén - vajon ki válaszolna taktikai atommal?
Az ukránok? :rolleyes:
Ha megengeded, szerintem, SENKI.
Lenne visítás, átkozódás, kitagadás az emberiség nagy családjából (ja, bocs az már megvolt) de azon kívül semmi.
Tovább lépek. Még ha NATO tagállamot érne ilyen csapás, akkor sem lenne USA, Angol vagy Francia atomválasz. Inkább bevállalnák a nagy arcvesztést és arrább kullognának, mint elhamvadjanak ők is egy-két általuk mélyen lenézett és primitívnek tartott, kelet európai területért.
Persze a NATO megszűnne egyből (ettől függetlenül is meg vannak számlálva a napjai, ha a maci elhozza ukrajnát - elfogja!).
Rövid távon talán már az ukrik elleni csapás meg nem torlásánál is szétesne a "szövetség".

Aki ebben kételkedik, mármint hogy a NATO nem válaszolna-e atommal egy keleti tagot ért csapás esetén, az egy pillanatra gondolja magát bármelyik említett nyugati atomhatalom vezetőjének helyébe és kérdezze meg magától, hogy mit tenne ilyenkor.
Visszavág és megmarad a becsülete (miért is, amikor nem lesz aki értékelje), de ő is kuka.
Vagy nem vág vissza, nagyon nagy arcvesztés, de nem pusztul el (és időt kap a mesterkedése folytatására és jövőbeli visszavágás lehetőségére).
Nem mellékesen szerintem azért imádkoznak, hogy nehogy erre sor kerüljön, mert akkor színt kell valljanak, ami nem lesz valami vállalható a többi szövetséges előtt.

Az azonban tény, hogy egy taktikai atomos forgatókönyv esetén az egész világon újraértékelődne a háborúzás szabálya. Még Szomália is atombombát buherálna a hátsó sufniban, nem hogy Brazília vagy Argentína. Iránról nem is beszélve. Ha ezt akarják az atlantisták, megkapják.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Az USA-ra gondolsz? Nem hiszem, mivel az USA akkora hatalom, hogy mas problemai vannak mint a normalis, atlagos hatalmaknak. Nekik az a problema, hogy mivel az egesz vilagot uraljak (igen tudom, ott van Kina, de ok a jovo, nem a jelen) ezert mindenhol ott kell lenniuk, egyszerre 100 fronton. Ezert nekik aranyat er Taiwan azsiaban, Izrael a kozel keleten, Lengyelorszag Europaban. Tehat a 100%-ban kiprobalt megbizhato szovetsegesek. Es ilyeneket nem lehet krealni par evtized alatt. Nezd meg hogy viselkednek romaniaval: gyakorlatilag vazalus allama, sot baballama tettek. Es nezd meg hogy viselkednek Izraellel vagy Lengyelorszaggal: szinte ingyen ontik ide a legmodernebb fegyvereket, FORRASKODDAL(!).
Nekik ez kell, a megbizhato szovetseges, nem olaj, a kozhiedelemmel ellentetben.
2. : ha az USA meggondolna magat es megis Lengyelorszag ellen fordulna, akkor is hogyan? Nem tudnak revenni az oroszokat, hogy Lengyelorszagot megtamadjak, ahhoz boven nem eleg erosek az oroszok, meg az ukranok ellen sem konnyu a gyozelmuk.
3. : ami viszont valoban ovatossagra int, az az, hogy a legutobbi USA nepszavazason olyan kormany kerult oda, ami meg sosem volt, nem 100%-ban lengyelbarat. De epp ezert a lengyel kormany felvette a kapcsolatot Kinaval, mert a jovore is gondolni kell. De meg igy is 1% alatti az esely, hogy megromoljon a 300 eves USA-Lengyelorszag szovetseg, de nem art arra az 1%-ra is felkeszulni, szoval Kinaval is szamol a kormany itt.

Apróság és tényleg nem kötözködésből, de az USA összesen nincs 300 éves ... :)

Ettől függetlenül értem mire gondolsz ...
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Tudod az oroszoknak eszük ágában sincs megtámadni titeket,de azért hidd el,hogy amennyiben ez bekövetkezne,a klasszikus orosz doktrína szerint támadnának. Akkor nagyjából annyit érne a lengyel virtus,mint 39-ben a Wehrmacht ellen. De ezt az opciót inkább felejtsük el.
39-ben 5 csatat vivtunk a nemetekkel a szovjet hatbatamadasig. 2-t nyertunk, 3-at veszitettunk. Ami nem rossz arany figyelembe veve, hogy ok dontottek a tamadas idejerol es helyerol is. Es vegul 45-ben bevonultunk Berlinbe. Szoval ha ugy gondolod, hogy annyit erunk majd ellenuk mint a nemetek ellen, akkor nyugodt vagyok. (De epp azt irtam, hogy nem fognak tamadni)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Nem a "különleges művelet" -ről írtam a kiragadott mondatban ... Ez esetleg segíthet a megfejtésben. Avagy nem ...
Valóban nem te írtál róla, hanem a ruszki haverjaid nevezik így a Ukrajna elleni háborút. Kicsit vissza kellene fognod a ruszkik pártolásából, hiszen az agressziót ők követték el, akár tetszik neked, akár nem. Egyébként megfejtettelek.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
a kijelentésemet egy facebook oldalra (egy lengyel politikus oldalára) alapoztam,ahol azért elég sok negatív véleményt olvastam lengyel emberek részéről,még ha ez nem is reprezentatív .. szóval nem német és orosz propaganda hanem lengyel hétköznapi emberek véleménye volt a "nem" szerep vállalásunkról a jelenlegi háborúban,ezek is tények ! de lapozzunk,ugorjuk át ezt a témát.
Es ellenorizted, hogy melyik volt ukran komment (mar nem szamolom hany millio el itt) es melyik EU troll? Vagy csak elhitted ami alatamaszztotta az erzelmeidet? Ha en ezen forum alapjan itelnem meg a magyarokat, akkor, hat,....
 
  • Tetszik
Reactions: Ruszkipatkany

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 742
113
Az USA-ra gondolsz? Nem hiszem, mivel az USA akkora hatalom, hogy mas problemai vannak mint a normalis, atlagos hatalmaknak. Nekik az a problema, hogy mivel az egesz vilagot uraljak (igen tudom, ott van Kina, de ok a jovo, nem a jelen) ezert mindenhol ott kell lenniuk, egyszerre 100 fronton. Ezert nekik aranyat er Taiwan azsiaban, Izrael a kozel keleten, Lengyelorszag Europaban. Tehat a 100%-ban kiprobalt megbizhato szovetsegesek. Es ilyeneket nem lehet krealni par evtized alatt. Nezd meg hogy viselkednek romaniaval: gyakorlatilag vazalus allama, sot baballama tettek. Es nezd meg hogy viselkednek Izraellel vagy Lengyelorszaggal: szinte ingyen ontik ide a legmodernebb fegyvereket, FORRASKODDAL(!).
Nekik ez kell, a megbizhato szovetseges, nem olaj, a kozhiedelemmel ellentetben.
2. : ha az USA meggondolna magat es megis Lengyelorszag ellen fordulna, akkor is hogyan? Nem tudnak revenni az oroszokat, hogy Lengyelorszagot megtamadjak, ahhoz boven nem eleg erosek az oroszok, meg az ukranok ellen sem konnyu a gyozelmuk.
3. : ami viszont valoban ovatossagra int, az az, hogy a legutobbi USA nepszavazason olyan kormany kerult oda, ami meg sosem volt, nem 100%-ban lengyelbarat. De epp ezert a lengyel kormany felvette a kapcsolatot Kinaval, mert a jovore is gondolni kell. De meg igy is 1% alatti az esely, hogy megromoljon a 300 eves USA-Lengyelorszag szovetseg, de nem art arra az 1%-ra is felkeszulni, szoval Kinaval is szamol a kormany itt.
tudjuk hogy minden cigány a saját lovát dícséri,meg azt is hogy elég jól fel lett pumpálva a lengyel hadsereg,sőt azt is hogy jelenleg hamarabb lennétek Berlinben mint a németek Warsóban .. ellenben tényleg komolyan írtam,hogy ha arcoskodtok lesz hova menekülnötök .. megint !

a medvét meg nem kellene se lenézni,sem basztatni meg a lengyel haderőt se egy lapra tenni velük ..kevés az még oda !! és ezt most nem az oroszok mellett írom,csak tudjátok már azért hogy hányas a kabát na .. ne rugaszkodjatok el a valóságtól,még ha egyébként fasza srácok is vagytok meg bírlak benneteket. :)
 
W

Wilson

Guest
122-es, 152-es vagy épp Grad rakéta biztos akad... Le kell válogatni , új gyújtók, piropatronok stb. Nem egy megoldhatatlan feladat
Ha már az oroszok is azt mondják, hogy a bennük lévő robbanóanyag "elöregedése" miatt meg kellene semmisíteni ezeket a lőszereket, akkor ezeken a lőszereken már nem kell sokat dilemmázni.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 742
113
Es ellenorizted, hogy melyik volt ukran komment (mar nem szamolom hany millio el itt) es melyik EU troll? Vagy csak elhitted ami alatamaszztotta az erzelmeidet? Ha en ezen forum alapjan itelnem meg a magyarokat, akkor, hat,....
jaja fogtam magam felültem egy biciklire átvágtam Szlovákián és felkerestem az összes lengyelt aki azon az oldalon kommentált,Zakopanétól Jastrzebia Goráig :) ne hülyéskedj már,hogy lehetne ellenőrizni,de aki lengyelül ir meg lengyel a neve,ismerősei az gondolom lengyel,de mint írtam nem reprezentatív,ennek a fórumnak az alapján nyugodtan megítélheted a magyarokat itt senki sem szidott titeket,sőt én külön kiemeltem hogy bírlak benneteket.